Автор Тема: Еленко Ангелов - Лека нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1  (Прочетена 1051661 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Наистина интересно списание и интерсно интервю. След като разбрах, че на Еленковите книги пише "с ясни думи ЗАБРАНЕНО ЗА ГЛУПАЦИ!" си казах: това ще да са книги само за мен, защото аз не се имам за глупак. И преди това ги бях прегледал отгоре - отгоре, но сега започнах да чета наред. След прочитане на третата глава "Исторически доказателства за извънземни влечугоподобни" разбрах колко жестоко съм се лъгал мислейки, че не съм глупак. И спрях до там. И това, което прочтох ми беше доста. Появиха се много въпроси, които се канех да задам на автора и щях да го направя ако частицата здрав разум, появила се незнайно от къде в главата ми, не ми нашепна да прочета цялата тема. Оказа се, че всички въпроси вече са зададени и им е отговорено с подобаващи цитати, подплатени със съответните снимки, картинки, кадри от игрални и анимационни филми и други нагледни материали, доказващи по недвусмислен начин, че, да кажем, грифоните (маскирани дракони!) на Народния театър са долетели през девет галактики от десета и бълват огън и жупел върху националната ни култура и бедните министерски глави. Само един глупак не би се досетил, че всичките ни беди идват от маскираните като грифони дракони.  И ето го и най-убедителното доказателство: "Детето в мен и днес не е лишено от мечти и критическо мислене. То допуска огромна връзка между Рептилии и летящи чинии." И това ако не е историческо доказателство - здраве му кажи! От съществата с ореол от Торо Муерто до извънземните рептилии има само една крачка, стига детето в нас да не е лишено от критическо мислене. Убедително, нали?
Само още един въпрос още не ми дава мира. Дали Палацо Векио, който описва картината, наречена "Мадоната със Свети Джиованино" като нарисувана от неизвестен автор, не е рептил. Като му гледа човек люспестите стени и зиналата кула, която едва не е глътнала Cosimo il Vecchio, досущ като змията на Алфа Ромео,  си казва: Това ако не е рептил, ще си изям шофьорската книжка. Клечи си рептилът му с рептил на площада и се прави на ни лук ял, ни на лук мирисал, а само гледа да глътне някой. Така си мисля аз, но ще трябва човекът да каже - Палацо Векио рептил ли е или само така ми се струва. :unknown:

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 555
да добре са го направили и дизайна е хубав

Да и на мен ми хареса наистина стилно, изчистено и подредено  :yes:
Когато започнеш да разбираш истината, единствената цел остава да надграждаш себе си постоянно!

Max

  • Гост
Съгласен съм с Еленко, с това, което каза в едно интервю.
Това, което пречи на човека да приложи знанията си е ЛИПСАТА НА ЕНЕРГИЯ.
За каквото и да става дума. Към визуализацията, за която говореше той, аз допълвам всички останали умения присъщи на човека, но угаснали поради липса на енергия.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
 :good: Тази енергия тряя да се подава още от семейството и рода и да е правилно насочена (първите 7 г.)Важно е правилното начало.После само се надгражда, допълва и усилва.
« Последна редакция: Март 07, 2010, 08:40:55 am от Mirotvorec »

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
http://adisney.go.com/disneypictures/aliceinwonderland/ Защо, гарванът прилича на черно писалище?

http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Тази книга ми помогна да се отърва от досадните и мрачни мисли!

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
WhiteKnight цитати от Екхарт Тол като долния от тази великолепна книга "Силата на настоящето" ми дават сила да се будя щастлив и да казвам Добър Ден Всичко -

"Можете да накарате негативната реакция да изчезне, като си представите как ставате прозрачни пред външната й причина. Препоръчвам ви да правите това упражнение най-напред с дребни, дори тривиални неща. Да речем, седите си спокойно вкъщи. Изведнъж отсреща на улицата започва пронизително да вие автомобилна аларма. Напада ви раздразнение. Какво е предназначението му? Няма такова. Защо сте си го създали? Ами не сте. Това е работа на ума. Реакцията е напълно автоматична, напълно несъзнателна. Защо я е създал умът? Защото се е вкопчил в несъзнателното убеждение, че съпротивата, която вие усещате като негативност или нещастие под някаква форма, по някакъв начин ще премахне нежеланото със¬тояние. Това, разбира се, е заблуда. Съпротивата, която умът създава - в този случай раздразнението или ядът -е нещо много по-разстройващо от първопричината, която се опитва да премахне.

Всичко това може да бъде превърнато в духовна практика. Почувствайте как ставате прозрачни, лишени от плътността на материалното тяло. Оставете шума или каквото изобщо е предизвикало негативната реакция, да премине през вас. То вече не среща във вас твърда „стена". Както вече казах, отначало се упражнявайте с дребни неща. Автомобилната аларма, лаят на кучето, крясъците на децата, задръстването на улицата. Вместо да издигате в себе си стена от съпротива, в която непрекъснато и болезнено се блъскат неща, които „не би трябвало да се случват", оставете всичко да минава през вас.

Някой ви казва нещо грубо или предназначено да ви наскърби. Вместо да изпадате в несъзнателна реакция или негативност - да нападате, да се отбранявате, да отстъпвате - оставете това да мине през вас. Не се съпротивлявайте. Сякаш там вече няма никой, който да се обиди. Ето това е прошка. Така ставате неуязвими. Все така можете да кажете на другия, че поведението му е неприемливо, ако предпочетете да му го кажете. Но този човек вече няма властта да контролира вътрешното ви състояние. Силата е във вас, не в някой друг, и умът не ви управлява. Независимо дали става дума за аларма, за грубиян, за наводнение, за земетресение или за това да загубите всичко, което при¬тежавате, механизмът на съпротивата е един и същ."


Трудно е, но не и невъзможно. Това е реално ръководство как да поддържаме Аурата си силна и да не сме енергийни донори на мафлоци, опове/енергийни вампири...
« Последна редакция: Март 09, 2010, 16:58:06 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен Erebus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
  • Shut up Mokuba!!!
Прочетох някои откъсчета от "Силата на настоящето". Наистина МНОГО може да помогне да се отърве човек от постоянния шум и противоречие в него,както и от рептило-масонската система (матрица).  :hi:

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Наскоро се съветвах с един доста мъдар приятел(администратор във форум за езотерика и конспирации  ;D) за Хиндуизма. Хареса ми как отсече:

- Всички световни религии са тотални форми за мозъчен контрол(mind control) на масите. И в хиндуизма и в другите религии повечето от главните герои са идеализирани извънземни...

Когато в "Лека Нощ Нещастие" и в разни интервюта твърдях(подобно на автора на "Matrix V"), че в съвременната Библия има ядра истина обградена от океан от извръщения, имах предвид следния откъс -

След потопа Бог сключва с Ной завет(договор), според който човеците трябва да изпълняват Неговата воля, а Йехова от своя страна няма да унищожава живота на Земята. Символ на този договор е небесната дъга(Бит. 9:13-17)...

За легендата за потопа вижте само сега тук какво ме накара да подскоча още като дете, което чете римската приказка наречена Библия -

След потопа Ной започва да обработва земята и изобретява изкуството на приготвянето на вино. Веднъж, докато бил опит от вино, един от синовете му – Хам, влязал в шатрата, където пияният Ной спал, и се поругал над баща си(видял го гол - само можем да гадаем каква точна семейна сексуална ексцесия е имало) (Бит. 9:22). Впоследствие Ной го проклина и го поставя в подчинено положение на по-големите му братя.

Според старозаветното описание Ной умира на 950 години. http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%BE%D0%B9
                                                                                                                
Затова ако се позовем на Библията като на точен исторически документ, както милиарди хорица по света са убедени, че е, света - извинявам се за израза, но си *бал не само майката, той си *бал баща си(видял го гол, пиян и заспал, И ГО ПОРУГАЛ)!

Дори любимите ченълинги на бог(да, да същия този представящ се за бог глас в главата на Авраам каращ го на му пренесе в жертва сина си Исаак като го заколи на жертвеник) като Ной не са застраховани да имат деца-идиотчета като на Шишо Бакшишо, които поругават сексуално...

Този откъс е под въпрос дали ще влезе в предстоящата за печат "Добър Ден Всичко" в глава "Инуендо"(*Инуендо – коментар, най-често намекващ нещо лошо или нелицеприятно).

През толкова печал и тъга по нашето великолепие, не се обиждайте от моето инуендо!”
                                                                                          
                                        Куин(Queen, „Innuendo”)


« Последна редакция: Март 14, 2010, 20:04:45 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен agharta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Здравейте, чест и почитания :) Засвидетелствам моето уважение към Еленко Ангелов.

Днес си свалих играта Counter-Strike от nanoset, много популярна беше като бях студент.   " Случайно " пуснах игра на карта "ацтек" , който е играл се сеща предполагам, и се усетих как на фона на каменни склуптори на кетцалкоатъл (кукулкан) докато играя изпитвам страх, адреналина ми се вдига :) Колко много деца са го правили и продължават да го правят, произвеждат храна за знаете кого. После излязох от играта, който е играл знае че half-life играта използва същите файлове и енджин, и на десктопа си прави иконка. Пуснах си там нова игра и какво се случва ? Вие сте в подземна база, високо технологична, прекалено даже с непознати технологии :) правят се изследвания, дисциплината е висока, всеки си работи :) Уж фантастика. Всичко е пред нас, навсякъде.

Неактивен Jean_Valjean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Здравей Еленко,

прочетох и двете ти книги в пълен вариант и трябва да ти кажа, много добре си се справил. Онова "100 човека благодаря ви че се събидхте" е много мощно и много на място. Мога само поздравления да ти давам за "Лека нощ нещастие" наистина една много добра книга, която изпълнява заканата си от заглавието.

За "Добро утро щастие" е вече друга работа. Пак интересна неща си сложил, но онези малки части изход са много по-малко, а като че ли те ми харесаха най-много от първата част. Поемата на края на книгата също ми хареса, въпреки че не си падам по модерна българска поезия

Браво заслужаваш само за опита да покажеш на хората пътя. Още веднъж поздравления.
Никой не е е по безнадеждно поробен от тези, които вярват, че са свободни. - Йохан Волганг фон Гьоте

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
agharta, Jean_Valjean, благодаря ви за оценката  :drinks:.

Утре 22 март, понеделник от 11:00 часа по БНТ1 съм основен гост на "Жените с Марта Вачкова" - http://www.bnt.bg/bg/productions/about/92/jenite
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Гостуването ми при Марта беше запис(разбира се с няколко дубала) от миналата седмица. То беше обявено за днес 22 март и вървяха клипове цяла събота и неделя презентиращи предаването с участието ми и по сателитния канал. Сега разбирам от редакцията, че е отменено и може би ще се излъчи след 13 април. Може би! В предаването ясно обяснихме с другия гост - доцентка и преподавател по етика и философия в "Климент Охридски" какво е "модерното робство" в нехуманната пазарна икономика под диктата на най-престъпната двойка - Световна банка и МВФ превърнала държавната/народна БНБ в ЦЕНТРАЛНА васална банка. Директно нарекох олигофрена Дянков, който сега е финансов министър във васалното правителство на бодигарда на симо - ЕНИЧАР на световната банка заедно с министър Попова, които премахнаха преди месеци парите, които се полагат(задължително според "Международна харта за правата на човека", която България е подписала) на самотните майки. Да, тези изроди отнеха и трохите на самотните майки за да може да се изплащат заробилите ни лихви на "пари" от въздуха, които дължим на МВФ и Световна банка...

"Жените с Марта Вачкова" е ко-продукция на телевизионна къща "Виж" и БНТ1. Марта е супер пич и съм благодарен за подкрепата и трибуната, която са ми давали друг път.
« Последна редакция: Март 22, 2010, 11:05:48 am от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Rio

  • Гост
Гостуването ми при Марта беше запис(разбира се с няколко дубала) от миналата седмица. То беше обявено за днес 22 март и вървяха клипове цяла събота и неделя презентиращи предаването с участието ми и по сателитния канал. Сега разбирам от редакцията, че е отменено и може би ще се излъчи след 13 април. Може би!

Еленко от БНТ винаги е имало и ще има цензура. Защо не си направиш канал в Youtube или Vbox7?

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 555
Еленко, това ти е честитката за Първа Пролет  :P

Beware of the Green Crocodile Demon
Museum “Beelden aan Zee” – Scheveningen – Holland
« Последна редакция: Март 22, 2010, 22:14:26 pm от Морфей »
Когато започнеш да разбираш истината, единствената цел остава да надграждаш себе си постоянно!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27