Автор Тема: Защо да забраняваме марихуаната, която толкова много хора харесват  (Прочетена 87213 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bobo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
С всичкото това "бучене" в последните 5-6 години около проблемната трева, се прекриват другите модерни наркотици, които в последните години са заляли нашата весела страна.Последните години , почна да се вдига все повече шум около тревата, да ловят бабите по Югозападът и т.н.На които, това им е "бизнесът" цял живот, това е останало от време - народна медицица.
След като един обект стана мвр шеф, усилено почна да се шуми около "големия проблем" и да се унищожават "огромни" масиви с марихуана.Покрай това тя, почти изчезна и цената и се покачи няколко пъти.Междувремено евтините и лесни за производство, синтетични наркотици заляха страна, но за тях не се говори.Ако питаш някои човечец на улицата, той ще ти обясни на дълго, колко е вредна тревата, но за синтетиките, няма и дума да каже. Защото по ТЕЛЕвизорът, не говорят за тях, но като отидеш в тоалетната на  някоя дискотека, може да откриеш доста доволно количество по тоалетните чиниите.
И в един момент цялата младеж в България, започна да си пържи мозъците с амфетки, щото те са по 5лв и е модерно, може би и са по-безвредни от тревата.
Друг интересен факт е - останалите ниви от марихуана се стопанистват от висши полицай.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Еми ти сам си отговори.

Тревата трябва да се забрани, защото твърде много хора я харесват, а е прекалено евтина за ръста на търсенето.Затова трябва да се забрани, за да се вдигне цената й и това търсене да донесе повече доходи.
И ако успоредно със забраната се прокарат евтини масови боклуци, това ще е само плюс.

Въобще това е класика в икономическото поведение.Хората харесват домати? Да се ограничи пазара на домати(да поскъпнат) и да се пусне масово кетчуп(допълнителен евтин продукт, трупащ още приходи).

Но амфетите се произвеждат много по-трудно от една проста трева.Защо са по-евтини? Защото повече хора имат интерес от това - колкото е по-сложно производството, толкова повече страни участват.Колкото повече страни са заинтересувани от печалба, толкова по-широк пазар искат да имат(за да делят по равно).А широк пазар се създава, като се подбие съществуващия с много ниски цени.Затова по-трудно произвежданите и по-сложните продукти, винаги ще са по-евтини от по-простите, в които има само един замесен интерес.

Само че всичко се прави нарочно.Защото ако ти искаш да изстискаш пазара си, какво правиш? Вдигайки цената на продукта, ще разцепиш пазара на две - постоянните клиенти и онези, които ще потърсят алтерантива заради високата цена.Ако им предложиш алтернатива, ще ги запазиш като клиенти.
Затова производителите на трева сами ограничават пазара на стоката си(това е предтекст, за да й вдигнат цената) и същите тези производители започват да произвеждат и амфетамини.
Създаваш проблема - предлагаш решение.

И защо се появява нуждата от такива манипулации? Заради вечната инфлация и заради вечната девалвация на валутите - тоест постоянното обедняване на населението.

И с това, мисля, се отговаря на въпроса на темата въобще.
« Последна редакция: Октомври 24, 2009, 08:56:31 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен bobo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Отглеждането на трева е доста трудно, изискващо време и рисковано занимание.Просто това си е вид земеделска култура, периодът от насаждането до събирането е около 6 месеца, да не говорим, че може да пострада от доста неща/природни бедствия, гадинки и т.н./.Това става въпрос за тази, която се отглежда по полята, тази която се отглежда в изкуствени условия е доста малко и затова няма да е слагам в списъка/и нейното производтсво не е защитено от горенаписаните неща/.
Да произведеш един килограм амфетамин, не се изискват никакви специфични знания по химия, не се изисква скъпо оборудване, съставките не са скъпи, като сложиш и полицейската шапка, то май не остана никакъв риск.Да не говорим, че за 1кг "чист" продукт отиват м/у 2000-2500лв, като се смеси доволно ще излезне на пазара като 1,5кг/1500х20лв=30000лв груба сметка/.
Знаеш ли колко, трева трябва да продадът, за да изкарат същите пари?Просто няма смисъл да се занимават, пренасочиха се към синтетичните наркотици и оттам е нормално да се дигне цената.Кой ще се занимава да гледа, после да я разкарва/не е лесно да прекараш трева за 30000лв, а пък 2-3 кила амфети може и в дамска чанта да ги транспортираш/.
А всички шум, пак ще го кажа - е за да се хвърля пясък в очите на населението.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Гледайте филма The Firm.Ще ви отвори очите.Аз пуша марихуана по един-два пъти в седмицата и ефектите са само позитивни.Нямам време да се впускам в подробности но нямам по ефикасно и безвредно успокойтелно.
Е то това ти удоволствие е само старт.....към влечугите.... ;D

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Отглеждането на трева е доста трудно, изискващо време и рисковано занимание.Просто това си е вид земеделска култура, периодът от насаждането до събирането е около 6 месеца, да не говорим, че може да пострада от доста неща/природни бедствия, гадинки и т.н./.Това става въпрос за тази, която се отглежда по полята, тази която се отглежда в изкуствени условия е доста малко и затова няма да е слагам в списъка/и нейното производтсво не е защитено от горенаписаните неща/.
Да произведеш един килограм амфетамин, не се изискват никакви специфични знания по химия, не се изисква скъпо оборудване, съставките не са скъпи, като сложиш и полицейската шапка, то май не остана никакъв риск.Да не говорим, че за 1кг "чист" продукт отиват м/у 2000-2500лв, като се смеси доволно ще излезне на пазара като 1,5кг/1500х20лв=30000лв груба сметка/.
Знаеш ли колко, трева трябва да продадът, за да изкарат същите пари?Просто няма смисъл да се занимават, пренасочиха се към синтетичните наркотици и оттам е нормално да се дигне цената.Кой ще се занимава да гледа, после да я разкарва/не е лесно да прекараш трева за 30000лв, а пък 2-3 кила амфети може и в дамска чанта да ги транспортираш/.
А всички шум, пак ще го кажа - е за да се хвърля пясък в очите на населението.

Тревата мога да я отгледам аз сам - просто произвоство.
Амфетамина има съставки, това прави по производител на съставка, разпространител и тн - по-сложно производство, защото повече хора печелят от продажбата на една таблетка.

Ако аз си пуша тревата, не печели никой.Ако я продавам, печела само аз.
Ако правя амфетамин печели всеки снабдител със съответна съставка, печели производителя за лабораторната техкина, печелят и всички намесени по незаконното разпространение.Тоест винаги ще е по-евтин, за да има по-широк пазар и повече продажби, за да спечели целия тоя народ.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
тъпа логика.

То тогава и биенето на чикии ще е за предпочитане пред секса, защото е по-просто, по-евтино и си го правиш сам.
Няма нужда от други производители, доставчици, снабдители и всякакви други гадове.

Понякога, обаче, с колективната работа резултатът е по-добър.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен hard_temper

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Защо да забраняваме марихуаната, която то&
« Отговор #21 -: Ноември 02, 2009, 11:52:31 am »
Ще кажа само, че хората който употребяват марихуана са много повече от тези които употребяват амфетамини. Познавам много хора, които си отглеждат лятото и си имат за почти през цялата година, познавам и такива които си купуват на ден по 2-3 пъти. Половин грам върви около 15 лева зависи от кои ще си го wземеш и така 1 грам трева излиза на цена от 30 лева (става въпрос за хубава трева за нашите стандарти, много рядко може да намерите хубава трева 20-25 лева за чист грам). В Холандия 1 грам е най-много 10-15 евро, но е мн силна, 1 грам може да го пушиш 2-3 дена, докато тук 1 грам 3-4 човека го пушите 1 ден. Ако се легализира тревата ще намалее употребата на алкохол и цигари, а това е недопустимо за някои хора, защото ще почнат да губят много пари, а това за тях е недопустимо.
« Последна редакция: Декември 06, 2009, 16:08:28 pm от hard_temper »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
То тогава и биенето на чикии ще е за предпочитане пред секса, защото е по-просто, по-евтино и си го правиш сам.

Ахахахаха...Ид**те, точно затва не върви, щото само един печели и то малко.Нали тва казвам по-горе.Само не ми казвай, че вече не възприемаш и простите изречения.

П.П.
Не че ще се учудя, неизбежно е...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Тебе все хората не могат да те разберат. Все уж ясно и смислено се изказваш, а все има сума ти недоразбрали хора, дето не те разбират какво говориш.

Ти си го обясняваш с липсата на ум у другите, ама аз се сещам за едно много по-реално и логично обяснение.

Ти няма да се сетиш кое е то, защото все търсиш грешката в чуждия телевизор. Безнадежден си в това отношение. "Капана на самовлюбения егоцентрик."
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Колкото и да съм егоцентричен, все още не съм се докарал до там, че да ме занасяш.Избързал си да кажеш, че логиката е тъпа, защото не обичаш да четеш и си карал диагонално, защото си се водел от спамърсикя си инстинкт, а не от идеята да кажеш нещо по темата, нали така.

Пак се опитваш да ме правиш на тъп, но до сега не съм видял някой да ти се върже.

Неактивен jah

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
  • Има неща, от които трябва да се освободим,за да г
Смятам,че енталогените (трева,гъби и др растения на силата)са забранени,защото помагат на човек да си отвори очите за  всички конспирации в тоз объркан наш свят,смятам,че синтетиките са съсздадени с цел (печалба,опетняване името на тревата и др растения на силата,контрол)

Ясно ми е,че тревата лекува,а алкохола,който пият всички,които критикуват тревата,няма да постигнат нищо хубаво.

Губене на време е да се водят спорове и да се претендира за легализация,света е далеч по-счупен от това,че за 1 коз отиваш на съд,същото е да споря с хора за 2012 и др  проблеми,надвиснали на тоя болен свят.

Пийс !

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
И аз съм на мнение ,че основната причина за забраната на тия растения е ,че помагат малко или много човек да погледне на нещата от друг ъгъл.

Неактивен grebo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re:Защо да забраняваме марихуаната, която то&
« Отговор #27 -: Ноември 05, 2009, 21:04:16 pm »
Не мисля че виждането на нещата от който и да е ъгъл, може да е заслуга на тревата или на който и да е наркотик. По тая логика аз бих могъл да твърдя същото за бирата. Но не го твърдя.
Всъщност до големи прозрения се стига по време на почивката, когато мозъка ти не е ангажиран с решаване на разните му ежедневни глупави проблеми.
« Последна редакция: Ноември 06, 2009, 00:36:49 am от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
И аз съм на мнение ,че основната причина за забраната на тия растения е ,че помагат малко или много човек да погледне на нещата от друг ъгъл.
Подкрепям..Поне при мен стана точно така.Коза не си го давам за нищо на света,особено ако е читав..
« Последна редакция: Ноември 05, 2009, 22:17:59 pm от konstantin2007 »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Марихуанта засилва сетивата - вкус, мирис, цветове и т.н.
Нарушава краткотрайната памет, което спомага според мен за избягването ефекта "забиване" в един линеен модел на мислене, диктуван изцяло от норми, изкуствено набити логически съждения и други. Наистина се получава "да погледнеш от друг ъгъг" или просто един по глобален, страничен поглед на нещата, наблюдение. Но всичко зависи от компанията, нагласата и най-вече очакванията. Кой с каква цел и защо го прави ! Заедно със замъгляването на някои съзнателни аспекти, се разкриват "входове" към подсъзнанието и казваме, и мислим неща които в "нормално" състояние бихме избегнали умишлено или дори сметлани за незначителни. Човек става много по възприемчив и голяма част от бариерите и филтрите които сме си изградили отпадат, нож с 2 остриета, защото както можем да завържем дълбок философски разговор, така също можем да се понесем по течението с лоша компания и да се наредим на тяхното ниво на съзнание, от там какво става мога само да гадая.
Вредна ли е марихуаната ?
Естествено, че ДА ! И сетлината може да бъде силно вредна, в зависимост от количеството и кой я възприема ;)
Защо е толкова скъпа в момента ?
Специално в България - за да се продават амфетамини и др. такива боклуци. По нагоре мисля че беше разяснено.

И така, защо да забраняваме марихуаната ?
За да ни е гадно  :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27