Автор Тема: Конспирация ли е унищожаването на българските древни и стари докумен  (Прочетена 4188 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
За сведение на форумците, не съм запознат достатъчно добре с историята, но винаги когато срещна данни за унищожаване на документи за нашата история и съм се впечатлявал, като се очудвал защо се прави. Какво имам предвид:
Патриарх Евтимий навремето се разпорежда да се изгори старобългарската книжнина която е имало до тогава.
Скоро във форума имаше тема че след получаване на няколко вагона с документи за времето на турското робство от Турция, някой нарежда тези документи да се изгорят.
Сега се разглежда темата на Божидар Димитров за Паисиевата история и негови писания за изкривяване на историята.
« Последна редакция: Април 06, 2008, 17:31:09 pm от H. »

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
 да пипано е много по древните книги и освен всичко Ватикана са прибрали голямо количество документи и литература.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Гърците са ни горяли книжнината от чиста злоба и завист. Виж сега, Патриарх Евтимий не знам защо го е направил, не съм запознат. А пък в днешни времена се прави, за да не надигне българина глава. Щото тогава ще им излезе през някои части.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Ето защо е наредено да се изгорят трите  вагона документи на османската империя отнасящи се за България ,след като нашите ги получават и ги докарват в България .
Колко са турските кланета?
...Например, ще им препоръчаме книгата на Любомир Милетич "Разорението на тракийските българи през 1913 г.", там има достатъчно свидетелства и снимки, пред които показаните по-долу бледнеят....
...Особено искам да наблегна на клането от страна на редовната турска армия и башибозук на над двеста български пеленачета на Илиева нива край село Глумово, Ивайловградско...
С.Загоричане костурско- През 1903 г. при поредното клане на селото ( нито е първото, нито последното) жителите му бягат в ужас. Дядо като по-малък тича последен и вика на един от по-големите си братя: "Туше, Туше, чекай ме бе бате!" Брат му Димитър (Туше) даже не се обръща. Както и да е, всички 18 деца оцеляват и се пръскат по цял свят. Дядо ми по-късно идва в България. Разправяше ми, че клането е било толкова страшно, че майките при бягството са хвърляли пеленачетата си в храстите, за да могат да избягат...
Темата е писана във връзка с балевата статия за Батак и е цитирано от тук:
http://www.sarakt.org/holokost.html
« Последна редакция: Май 11, 2008, 09:03:22 am от daskala »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
А голяма част документи са унищожени защото ще покажа,че България всъщност е взимала много сериозна част в армията, икономиката и образованието на империята, ама на турците това да е известно никак не им отърва
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27