Автор Тема: Учени вещаят еволюционното ни оглупяване  (Прочетена 8573 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Учени вещаят еволюционното ни оглупяване
« Отговор #15 -: Април 11, 2008, 14:06:10 pm »
Виж сега, цепването е стандартна процедура в Америка, до колкото знам, за да съм точна, а в България се прилага твърде често, просто защото, ако не се приложи бебето ще разкъса половите органи на майката (говорим в случаите на нужда, а те не са толкова малко)! Достатъчно добре съм се информирала. Освен това, това не е просто скорошна практика. И моята майка ме е раждала с цепване. А секциото се прилага не само в случаите, в които изброи, а най-вече при усложнения, при които бебето не може да излезне нормално и ще се задуши, или не е успяло да се обърне, или пъпната връв се е увъртяла около врата и въобще какви ли не ситуации. Също така, преди имаше практика да дъпрат бебетата с обособени "щипки", терминът з акоито не се сещам, които в някои случаи увреждат черепа и мозъка на бебето и на мен ми се струва, че цепването или секциото е по-добър вариянт. Говоря за случаите, в които естественото раждане носи риск за живота на бебето или майката, или може да разкъса и увреди майката, а тези случаи не са рядкост.

Друг е въпроса, че на ден днешен можеш да избираш да раждаш със секцио, но до преди около десетина години, това беше забранено и не можеше да избираш секцио.

За другите случаи, които цитира - не отричам, че има и такива. Аз не коментирам тях.
А ти не забравяй, че на ден днешен майките не умират толкова често при раждане, както е било в миналото, даже в страните с по-достъпна медицинска помощ за такива слуаи не се и чува, освен ако не е някакво кой знае какво усложнение.
Разбирам, че има хора с абсолютно негативна настройка към медицината, но нека си признаваме всички факти, а не само тези, които искаме да виждаме.

Освен това моите твърдения, които посочвам относно еволюционния аспект, се базират на матеряли и учебници на академично ниво на водещи антрополози и еволюционни психолози... :-X

Това, че в Америка е стандартна процедура, по- какъв начин я прави правилна, не мога да разбера. ??? Само подкрепя това, което казах по- горе. Освен това естественото разкъсване зараства по- бързо, колкото и странно да ти звучи, отколкото срязаното. Да не говорим, че в нашите болници се прави с ножица, а не със скалпел, което смачква тъканта и и пречи да се възстанови правилно. Това, че по времето на майка ти е било така, добре, но  защо не питаш бабите как са раждали едно време? Раждали са на нивата и след половин час пак са се хващали на работа.Голямата смърност по онова време се дължи на тежките икономически условия, на недоимъка, на недохранването, а не на това, че жените са раждали по естествен начин и не в болница.

Усложненията, за които говориш, нямаше да ги има, ако се следва естественият ход на процеса. Но това НЕ се прави! Даже и бебе с три пъти усукана пъпна връв не е проблем за опитна акушерка. ;) Седалищното предлежание- също. В повечето случаи бебетата се обръщат в последния момент.
Това, което пишеш са митове и легенди, с които много се спекулира. За щастие, и в България на много жени им се отвориха очите. :)

И последно:

Цитат
Разбирам, че има хора с абсолютно негативна настройка към медицината, но нека си признаваме всички факти, а не само тези, които искаме да виждаме.
Все пак зависи, за коя медицина говорим. ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Учени вещаят еволюционното ни оглупяване
« Отговор #16 -: Април 11, 2008, 20:23:53 pm »
Bell,не знам на колко си години и от къде ти е инфото,но ако вземеш да бременнеш добре е да се осведомиш какво те очаква ако сляпо вярваш на докторите,а ако искаш да нямаш проблеми потърси и други източници.

Хвърли едно око и тук,много полезни материяли.
http://homebirth.beinsa.info

Дишането и спокойствието са от първостепенно значение.
Пък ако търсиш конспирация,тя е точно в новите наложени "методи" на раждане-чрез секцио и внушението,че не можеш сама,в което ти така както гледам си много убедена.





« Последна редакция: Април 11, 2008, 20:33:37 pm от Тук и сега »

Bell

  • Гост
Относно: Учени вещаят еволюционното ни оглупяване
« Отговор #17 -: Април 12, 2008, 00:39:31 am »
Вижте сега и двамата. Дали докторите са кадърни или не, това не е темата, в която да се обсъжда този въпрос.

Първо на първо, въобще не съм тръгнала да защитавам кой метод е по-добър. Вие въобще извадихте темата от началния и фокус. Тук давам за пример процедури, които се извършват, независимо дали са най-добиря избор, просто защото има такава нужда. Това, върху което исках да насоча вниманието на "Тук и сега" беше в отговор на въпроса му свързан с еволюцията на черепната кутия и то е, че такава еволюция има и тя се отразява върху жената. Факт е, че жените вече в повечето случаи се разкъсват при раждане и тн.

Преди време може да не е било така, но сега е така, а какъв метод е по-добър това е съвсем друга тема.

Моля ви, не си въобразявайте, че сте разбрали аз лично какъв избор бих направила и нека не задълбаваме чак толкова в този офтопик.

А що се късае за смъртността по време на раждане - да, факт е била, поради една или друга причина, а също така е факт и, че тя е рядкост по-богатите страни днес. Има и много бедни страни, където си раждат на полето и рисковете са си налице. Това да отречеш смъртността, независимо дали поради било то липса на знания или хигиена или медицинска асистенция или каквото е било, просто си е чист плод на предубеденост, според мен.


Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Учени вещаят еволюционното ни оглупяване
« Отговор #18 -: Април 12, 2008, 01:09:02 am »
Вие въобще извадихте темата от началния и фокус. Тук давам за пример процедури, които се извършват, независимо дали са най-добиря избор, просто защото има такава нужда. Това, върху което исках да насоча вниманието на "Тук и сега" беше в отговор на въпроса му свързан с еволюцията на черепната кутия и то е, че такава еволюция има и тя се отразява върху жената. Факт е, че жените вече в повечето случаи се разкъсват при раждане и тн.

Преди време може да не е било така, но сега е така, а какъв метод е по-добър това е съвсем друга тема.

Не мога да не извадя темата от фокуса,който искаш да и предадеш,понеже изобщо не си наясно със същността на нещата.Даже не си си направила труда да прочетеш това,което сложих като линк.Разбирам,че искаш сензация и конспирация,но някои неща просто не вървят.Или поне не пред всички.

Ти кажи сега колко деца си родила,че знаеш кое е нормално и кое не.Жените в миналото също са се  разкъсвали по време на раждане,само дето не са го правили принудително с епизотомия,а са оставяли нещата да следват естествения си ход.По този начин разкъсването е било толкова,колкото е необходимо,а не колкото прецени дофтора.Освен това разкъсване може и да не настъпи ,ако не се направи грешен ход с напъните и по разни други причини.

Това,че на жената и се внушава да ражда секцио,което зачестява като практика и в западните държави, пък има и една друга скрита причина-стволовите клетки,които са голям бизнес в момента.Ако по време на нормално раждане,плацентата може да се остави няколко минути без да се среже(не че в Бг го практикуват,освен  ако не пожелаеш изрично),то при секциото я клъцват веднага.И после имат метериал за следващи експерименти.

Никой не отрича смъртността,само че тя е висока в резултат на лекарски грешки.

А може би в миналото на жената дори не и се е налагало да ражда,понеже бебетата ги е носел щъркела.
« Последна редакция: Април 12, 2008, 01:25:49 am от Тук и сега »

Bell

  • Гост
Относно: Учени вещаят еволюционното ни оглупяване
« Отговор #19 -: Април 12, 2008, 23:27:33 pm »
А за стволовите клетки си назад с материяла - няма значение как ражда жената, те могат да се извличат от самата прекъсната пъпна връв, като се вземе малко кръв от нея!

« Последна редакция: Април 14, 2008, 21:02:44 pm от Mirotvorec »

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Учени вещаят еволюционното ни оглупяване
« Отговор #20 -: Април 14, 2008, 18:07:27 pm »
Да,де-еволюция според мен също има,но не бих го нарекъл еволюция.Или по точно,смятам че има такова нещо като еволюция...но това,което го има,Е,а онова,което ние наричаме еволюция,е признак на онова,окето Е.Дано не се изказах объркано :)

Каквото и да има и каквото и да е онова незнайно за сега нещо,което би трябвало да сме нарекли еволюция,според мен е факт,че човекът върви на зле.

Според мен де-еволюцията не е следствие от някакъв природен процес или някаква девствена логика на нещата.Според мен това е нещо изкуствено,планирано,целенасочено и ръководено.
От кого? Ами...не съм съвсем сигурен,лично имам само предположения:)
Защо? Отговарям на този въпрос така:

Наскоро един приятел ми зададе въпрос,който преди време изоставих или не му обърнах внимание,когато ми хрумна - какво е информация?
Изглежда всичко е база данни - науките са база данни,материята е база данни,интернет е база данни,вибрацията е база данни...Знаем,че и ДНК е база данни.
Не зная какво е "база данни",може би трябва да се нарече "съзнание".Но това сега няма значение.Ключов интересен момент в този ред на мисли е,че базата данни не може да изчезне - липсата също може да се отчете като сведение(нещо като код от нули и единици).

Тоест,какво трябва да направи едно съзнание,за да премахне база данни? Ами предполагам,че трябва да ги замени,измени до нещо друго - така може да се каже,че онова,което го има,е нещо друго,а онова,което го е имало,наистина го няма :) Не се отчита липса - отчита се присъствие,но на нещо друго и никъде нищо не пише за старото,него наистина го няма.
(В световната класическа мисъл забравата не се ли смята за истинската смърт?)


Тоест,ако искаш да унищожиш човека,който също като всяко нещо е база данни,трябва да го измениш до нещо,което не е човек.И този процес е в изпълнение от много много години.Достатъчно отдавна,че да е започнал нагло и нетайно,и сега никой да не си спомня за това.
« Последна редакция: Април 14, 2008, 18:10:22 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27