Автор Тема: Деликатният баланс във Вселената  (Прочетена 3279 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Rockbul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • Всичко от което имам нужда е любов!
Деликатният баланс във Вселената
« -: Февруари 16, 2008, 05:03:53 am »
Деликатният баланс във Вселената
От скоростта на разширяване на Вселената до разположението на Земята в галактиката Млечен път, от вида на светлината, която отделя Слънцето, до нивото на вискозност на водата, от разстоянието на Луната от Земята до пропорциите на газовете в атмосферата и безбройните фактори, които не сме споменали тук, са регулирани в идеалните за човешкия живот количества до такава степен, че най-малкото изменение дори само в един от тези безбройни фактори би означавало прекъсване на всички форми на живот във Вселената.
И наистина, всеки един от необходимите условия, за да може човек да съществува във Вселената и да продължава живота си, са в качеството на чудеса. Съединяването на милионите необходими условия пък формира една безкрайна “верига от чудеса”. Съществуването на чудо, разбира се, е и от доказателствата за съществуването на Бог и Неговият възвишен разум. Вселената, която притежава безупречна хармония и съвършен дизайн, ни представя неповторимата мъдрост и могъщество на Бог.
 
ЧУДНИТЕ СТОЙНОСТИ В СКОРОСТТА НА РАЗШИРЯВАНЕ НА ВСЕЛЕНАТА

Скоростта на разширяване на Вселената притежава една изключително критическа за образуването на настоящата й структура стойност. Ако скоростта на разширяване беше малко по-бавна, то цялата Вселена още преди Слънчевите системи да се подредят по подходящият начин отново щеше да рухне. Ако Вселената се разширяваше малко по-бързо, то материята нямаше да може повече да образува нито галактиките, нито звездите и щеше да се разпръсне и изчезне в пространството. И двата случая означават невъзможност от съществуването на нас и всичко живо. Но нито едно от тези неща не е настъпило и благодарение на изключително деликатната стойност на скоростта на разширяване е възникнала сега съществуващата Вселена. Добре, но колко чувствителна е тази стойност?
Известният професор по математика и физика Пол Дейвис от австралийския университет Аделайде е извършил дълги изчисления, за да даде отговор на този въпрос и е достигнал до едно невероятно заключение. Според Дейвис ако скоростта на разширяването станало след Голямата експлозия, чрез която е възникнала Вселената, се различаваше с един на един квинтилион (1/1018) , то нямаше да има Вселена . В числено изображение цифрата един на един квинтилион ще изглежда така:
"0,000000000000000001".
С една дума, дори изменение с една такава астрономическо малка величина означава Вселената да не може да съществува. Поради тази причина Голямата експлозия (Big Bang) не е произволна експлозия, а е изключително добре изчислено и подредено от всяка една гледна точка явление.

 СТОЯНИЕТО МЕЖДУ НЕБЕСНИТЕ ТЕЛА
Както знаем планетата Земя е част от Слънчевата система. Слънчевата система пък е едно място, в което има безупречен план и съвършено равновесие. Диаметърът на Слънцето е 103 пъти колкото този на Земята. Нека обясним това посредством едно сравнение: ако направим Земята, която има диаметър 12.200 км., голяма колкото едно топче за игра, то Слънцето ще стане едно двойно по-голямо от познатата ни футболна топка кълбо. По-интересното обаче е разстоянието помежду им. Като се придържаме към същите мащаби между двете топки трябва да направим разстояние от приблизително 280 метра. Разположените в най-външните краища на Слънчевата система планети пък трябва да бъдат поставени на разстояние от няколко километра.
Разпръснатостта на небесните тела в космоса и огромните разстояния между тях са задължителни, за да може да има живот на Земята. Небесните тела и разстоянията помежду им са подредени в хармония с множеството космически сили така, че да подпомагат живота на Земята. Тези разстояния влияят пряко на орбитите на планетите, а също така и на самото си съществуване. Ако тези разстояния бяха малко по-къси, то силите на притегляне между звездите щяха да предизвикат колебливост у орбитите на планетите. Тази колебливост от своя страна щеше да стане причина за настъпването на крайни температурни промени. Ако разстоянията бяха малко по-големи, то тогава разпръскването на тежките елементи, изхвърляни в космоса от експлозиите на супернови, щеше да стане много рядко и нямаше да могат да се образуват планинските планети като Земята. Празните пространства, които съществуват днес между звездите, са в най-идеалните измерения за съществуването на една планетарна система като нашата. С една дума, разпръснатостта на небесните тела във Вселената е в точно необходимите за живота на човека измерения. По същият начин гигантските празни пространства във Вселената не са се появили случайно. Те са следствие на едно преднамерено и планирано сътворение.
 
ВЕРОЯТНОСТТА, КОЯТО ОКАЗВА НАТИСК НАД УМСТВЕНИТЕ ГРАНИЦИ

Когато вземем предвид всички физически променливи на една такава даваща ни възможност за живот Вселена каква е вероятността тя да е възникнала случайно? Тази вероятност едно на милиард пъти милиард ли е? Или едно на трилион пъти трилион пъти трилион? Или пък повече?
Според видният a нглийски математик проф. Роджър Пенроуз тази вероятност е следната: 1 на 1010123! Трудно е дори да си представим какво означава това число. В математиката числото 1010123 се образува като до числото 1 бъдат поставени 10123 нули . (Това е едно число, което е по-голямо дори от общия брой на атомите във Вселената, който е 1078, това е едно изключително астрономическо число.) В математиката вероятност, по-малка от 1 на 1050, статистически е прието да се смята за нулева вероятност на изпълнение. Числото, за което говорим обаче, е на степен трилион пъти трилион пъти трилион много по-голямо от 1 на 1050. С една дума, тази цифра ни показва, че обясняването на Вселената посредством случайности е напълно невъзможно. Това, че Вселената, в която живеем, е възникнала в най-съвършената си форма при най-подходящата вероятност сред всичките тези вероятности, чиито брой е неопределим от математическа гледна точка, е едно от очевидните доказателства за сътворението. Без съмнение, това, че живеем в една такава безупречна Вселена не може да е резултат на формираният от пълните случайности или решенията взети от несъзнателните атоми ред. Цялата Вселена, наред с всички живи и не живи същества, са доказателства за несравнимата мъдрост и безкрайна мощ на Бог, Господът на световете.
 

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Деликатният баланс във Вселената
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2008, 12:31:04 pm »
Rockbul,
Поздравления за материалите, които си постнал!
Само бих си позволил да те допълня. Според някои физици, още от средата на миналия век, астро и квантови физици, които първоначално да оформили този възглед и след Анщайн са казали, че Вселената има разумна същност /или Бог/, са измислили понятие, което конкретизира цялата тази теория, и то се нарича АНТРОПЕН ПРИНЦИП. Тоест цялата вселена е в този вид, тъй като основната й цел е появата и дейността на РАЗУМА, /съответно Човекът - от гр. Антропос, - и съответно в областта на Слънчевата система/. Но тогава първите им заключения започват от наблюдения и питанките около фундаменталните константи, открити от физиците. Демек, ако тези константи са с по-различни стойности, вселената не само ще е по-различна, но няма да я има, ЗАЩОТО НЯМА ДА ИМА КОЙ ДА Я ОСЪЗНАЕ, ТЪЙ КАТО НИКОЙ САМОСЪЗНАВАЩ СЕ НЯМА ДА БЪДЕ СЪЗДАДЕН. Чактисваш ли, колко са прави физиците, достигнали до този извод? Така че вкички твърдения на твърдите материалисти като теорията за случайностите и първичността на материята, а не на духа, се оборват от най-финните достижения на "уж" най-върлите подръжници на материализма, физиците, а също и на най-висшите постижения на математиката /в нея имам впредвид боравенето с безкрайността/.
Добре е да потърсиш нещата за фунтаменталните константи, с цел просвещаване на народонаселението!!! :) :)
Поздрави!

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Деликатният баланс във Вселената
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2008, 17:15:27 pm »
Хехехе Rockbul, хубаво е да цитираш авторите на текста. Чел съм някъде тези твърдения и тогава се бях замислил над тях. Очевидно е, че при тези условия появата на човек ще е в тази си форма, но ако някое от условията се промени то най вероятно човека ще се появи под друга форма или изобщо задачата няма да има решение.
Не трябва да се бъркат причините и следствието. Човекът е следствие на съществуващите физ. закони.  ;) :) :)

Неактивен Rockbul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • Всичко от което имам нужда е любов!
Относно: Деликатният баланс във Вселената
« Отговор #3 -: Февруари 18, 2008, 02:51:10 am »
Здравей Trandev! Това за авторите си прав. Аз съм от новаците в сайта и в стремежа си да постна материали, които съм открил и да ги дам на вашето внимание съм забравил да съобщя автора. В материала са използвани неща от Харун Яхя и други автори. Аз съм го редактирал. А това, което говориш за "причините и следствията" освен да ни забатачи в постоянния въпрос за яйцето и кокошката до нищо добро няма да доведе. Аз приемам тезата на сътворението и не задавам въпроса, а Бог кой го е създал? До толкова ми стигат мозъчните клетки. На тази база поствам такива материали. Пожелавам ви много приятни приключения в сайта.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27