Автор Тема: "Индиана Джоунс и Кралството на кристалния череп"  (Прочетена 16974 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia

А Индиана Джоунс беше представен като тъпата овца,която вижда и знае много неща,само че винаги мълчи и се прави,че нищо не се случва,старае се да се абстрахира и все е в позицията на принуден да действа,тоест докато не упре ножа до кокъл.
Като в Биг-Брадър на Оруел - вижда се всичко,но всеки се прави,че няма нищо и се прави всичко възможно,само и само статуквото да се запази,безпокойствата да се замажат и всичко да се забрави,защото нищо няма значение.

На мен пък ми направи впечатление, в началотто на филма имаше едно учение на военните, на което Индиана се оказа по погрешка, и присъства на взрив на ядрена бомба. (!) В случая, типично в агентурен стил, "героят" се спаси, като се затвори в хладилника. По това, а и не само, филмът приличаше повече на поредицата за Джеймс Бонд. За капак накрая, намесването на извънземните, черепите, космическите кораби и градовете на маите ведно, поне на мен ми стоеше адски бутафорно и на моменти чак жалко смешно...
Като цяло - по мое мнение - една добре премерена мозъчна промивка, от много "високо" ниво !  ;)

« Последна редакция: Юни 19, 2008, 09:49:05 am от ultrafutur »
musica universalis

stiver

  • Гост
Не бих казала, че филмът е мозъчна промивка. Все пак това е поредицата Индиана Джоунс и филмът няма никакви претенции да бъде нещо повече от едно чудесно развлечение. С една голяма порция пуканки и Кока Кола всичко се приема много по-лесно. Виж, ако беше поднесен в стила на патетичния Айк или на задъхания "The Secret" щеше наистина да ме подразни. Всъщност, като оставим майтапа на страна, на мен ми направи впечатление, че сценаристите си бяха направили домашното много добре. Едва ли в целия филм има място, име, или легенда, или конспиративна, научна или езотери-кава теория, които да не се основават на вече съществуващи такива. Просто нещата са много забавно омесени и навързани в едно чудесно и напълно несериозно приключение за уикенда. Много от това как се възприема филма зависи от информираността на зрителите. Аз се забавлявах безкрайно. 16-годишната ми братовчедка, с която го гледах, умря от скука, но после се оказа, че дори не беше чувала за съществуването на "някакви си" кристални черепи.

Bell

  • Гост

Като цяло - по мое мнение - една добре премерена мозъчна промивка, от много "високо" ниво !  ;)

Според теб, в какво точно се състои промивката? Какво точно целят да ни внушат с темите, с които жунглират? Ето това искам да изкристализира.  :-\

Просто все имам чувството, че нещо основно ми убягва в такива случаи на явна заигравка и промивка...
« Последна редакция: Юни 20, 2008, 05:14:41 am от Bell »

Неактивен mirage

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Im omnia paratus
С този филм се постила пак в масовото съзнание идеи за извънземни и мултиизмерност за по-доброто им възприемане след време.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
С този филм се постила пак в масовото съзнание идеи за извънземни и мултиизмерност за по-доброто им възприемане след време.

Едва ли, напълно нормален приключенски филм, абсолютна художествена измислица, сценария е взел  части от модерни съвременни теории, сглобени по начин да радват окото. Най - вероятно целта на филма не е да образова. Наслада за окото. Също, както и предишните три епизода. :D :D :D

Другото е брътвежи против заспиване. :P

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
С този филм се постила пак в масовото съзнание идеи за извънземни и мултиизмерност за по-доброто им възприемане след време.

Едва ли, напълно нормален приключенски филм, абсолютна художествена измислица, сценария е взел  части от модерни съвременни теории, сглобени по начин да радват окото. Най - вероятно целта на филма не е да образова. Наслада за окото. Също, както и предишните три епизода. :D :D :D

Другото е брътвежи против заспиване. :P

Абсолютно. На някои хора им се привиждат конспирации вече.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Все още релийза е с отвратително качество >:( 

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Най-накрая и аз да се похваля, че съм го гледал :P   След дълго чакане излезе DVD версията и преди малко приключих с филма 8)

Та до въпроса какво мисля:

1. Кристалния череп беше леко удължен - напомняше малко на "Пришълеца".
2. Стана на въпрос за не един а "няколко" катастрофи на НЛО :D  Не е било само в Розуел ;)
3. Магическите свойства на магнетизма (не е нужно да споменавам защо)
4. Връзката на древните паметници на културата (пирамидите) с извънземните - напомня на "Старгейт".
5. Летящата чиния и най-вече  -  РОТАЦИЯТА около вертикалната ос на главната симетрия!!! :P   Магнитната сила, т.е. преобразуването на гравитацията в електромагнетизъм с цел левитация и антигравитация. От това и т.3 -> магнетизма е портала към другите измерения (спомена се това накрая). Нека се сетим канадеца Джон Хътчисън как вдига големите гюлета ;)  И какво каза накрая дългокосия старец - ТЕ ПЪТУВАТ В ПРОСТРАНСТВО МЕЖДУ ПРОСТРАНСТВАТА :P :P :P      А знаете ли кой беше артиста - същия, който играеше главния герой в едноименния филм "1984" от 1984 година ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

И не на последно място - ЗНАНИЕТО е БОГАТСТВО! Парите и златото нищо не струват пред него! Те са временни и представляват само един недостатък на сегашната икономическа система. Както ги има, така и може да ги няма, но без знание.....


Трандев, режисьорите все пак са се опитали да ни кажат нещо, това не е поредната "художествена измислица" ;)


Допълнение: Умеят да си "прикриват" следите като заминават :P  А размерите на чинията бяха като на тези от STS мисиите.


Като се замислите, и изключим хладилника и постоянния късмет на Индиана, филма си казва направо истината ;) ;) ;)

« Последна редакция: Октомври 29, 2008, 13:11:03 pm от Peacekeeper »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
THE "ELITE"

Започната от fisk Тайни общества

6 Отговора
11405 Прегледи
Последна публикация Май 22, 2009, 00:03:17 am
от vallex
0 Отговора
6621 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37711 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13538 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
7 Отговора
9597 Прегледи
Последна публикация Януари 24, 2008, 23:46:12 pm
от Bibl

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27