Автор Тема: Трети прекъснат подводен оптичен кабел в Близкия изток  (Прочетена 11840 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Мдам, мъти се нещо. Ама не вярвам, както казва Гил, тия кабели да са толкоз крехки...

В статията се казва, че са засегнати 75 милиона жители на Средния изток, а петото скъсване, всъщност е второ скъсване на Фалкон.
« Последна редакция: Февруари 07, 2008, 13:34:22 pm от Handle »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583

Или поне не са твърде по-крехки от кабелите
в останалите части на света laugh
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Не знам доколко е вярно, но да прибавим все пак и този пост от GLP: http://www.godlikeproductions.com/forum1/message501949/pg1
Накратко, човекът казва, че в банката са отказали да му осребрят чек, защото имало отрязан кабел и банките в радиус от 50-100 мили били засегнати.  :-\ :-\ :-\

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Не знам доколко е вярно, но да прибавим все пак и този пост от GLP: http://www.godlikeproductions.com/forum1/message501949/pg1
Накратко, човекът казва, че в банката са отказали да му осребрят чек, защото имало отрязан кабел и банките в радиус от 50-100 мили били засегнати.  :-\ :-\ :-\

Вярно е разбира се - алчните банки си изнесоха процедурните офиси (back-office) в Индия и сега нямат абсолютно никаква идея кой какво тегли, какъв му е баланса и дали си е надвишил лимита на заема или кредитните карти.  :D Сега чакат куриерски служби с дискове да реставрират базите данни в съответните централни центрове на банките.  ;)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Добре де - ако щете стреляйте...

но какво биха направили службите в страни под заплаха? Страната или страните (Европейски или Щатите) са сключили договори с арабски шейхове, Индия, която им е все още в колониалната сфера и разни други диктаторски държавици ДА ИМ ИНСТАЛИРАТ И ПРОДАДАТ ВИСОКИ ТЕЛЕКОМУНИКАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ ЗА ДА ИМ ОБЛЕКЧАТ ЖИВОТА!

В един момент обаче се оказва, че клиентите-държави използват тези високи технологии за пропаганда и координиране на терористични атаки срещу държавите които им доставят технологиите. Като имаме впредвид, че комуникационните мрежи (или така наречения Интернет с добавки) са доставени от частни компании в съответните страни и могат да бъдат осъдени за неустойки ако просто спрат услугите, какво остава да се направи?

...ами каквото и аз бих направила - ще им клъцна кабелчето! Като са толкова умни - да си го свържат! :D
« Последна редакция: Февруари 09, 2008, 13:11:30 pm от Tina »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Да издигнем демократичния си глас заедно с America:
Не на терористичния internet!
Всички терористични кабели - прекъснати!
:P

Tina, успокой се и си дай сметка,
че днес твърде едностранно се определя
какво е
ТЕРОРИЗЪМ!
« Последна редакция: Февруари 09, 2008, 19:11:05 pm от H. »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696

Tina, успокой се и си дай сметка,
че днес твърде едностранно се определя
какво е
ТЕРОРИЗЪМ!

Аз съм спокойна 8) - просто съм родена за съдийка и все се опитвам да погледна на нещата от двете ин страни.  ;)

Добре де - замени думата тероризъм с петролно изнудване и с крадене на лични и банкови данни.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Знам, че си била добронамерена, когато си го писала това най-горе :) В теб не се съмнявам. Но трябваше да внеса разяснение и за по-любознателните ни читатели, и за по-недосетливите, какъвто съм аз!...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27