Автор Тема: Глобален Контрол над Съзнанието  (Прочетена 49494 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Относно: Глобален Контрол над Съзнанието
« Отговор #15 -: Февруари 22, 2009, 23:57:32 pm »
Съжалявам,че не съм гледала филма,но с удоволствие бих го изгледала.Това с 18-те .. вградени личности в едно тяло определено ми хареса.
Явно... ,така да го нарека ,,Братството",контролиращо световният елит ,науката,религиите и човечеството с помощта на приятелите си ,,РЕПТИЛОИДИ".. ;)е доста напреднало в технологиите си и експериментите си с хора....нищо не се е променило от времето на холокоста... >:( ;),разликата е в това,че днес нещата нямат явност като преди...(Хитлер..2-та световна)Тук определено отварям темата за съвременият ФРАНКЕНЩАЙН...продукт на братята ...масони  8)и техните египетски гуру ,хомункулусите на Парцелс....и т.н....неща достъпни и известни само на определени групи хора...или....може би ..вече полу -хора...отчасти човек,отчасти рептолоид....
Съжалявам ,че не разполагам с много лично време,но ако някога ми остане повечко ще ви пусна превод на  части от новата книга на ДЕЙВИД АЙК ,,DAS GRÖSSTE GECHEIMNIS,,/Големите тайни/
Доколкото ми е известно до момента има само една издадена книга на бълг. ез.,. на ДЕЙВИД АЙК /Бунтът на роботите/.Книгата е добра,но ГОЛЕМИТЕ ТАЙНИ ,разкрива много повече неща,касаещи всички нас...
Прпоръчвам я на всеки един потребител на форума ,търсещ истината да я прочети(ако изобщо излезе някога  на бълг.).... 8) ;) >:

Неактивен Light_Being

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Глобален Контрол над Съзнанието
« Отговор #16 -: Февруари 28, 2009, 19:31:41 pm »
За какъв глобален контрол на съзнание говорим, след като Всичко е Съзнанието на Абсолюта, нима Той контролира Себе Си!!! абсурдно е, не се правете на Деца, повече от необходимото, които са се запленили от играчките си  :P

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Глобален Контрол над Съзнанието
« Отговор #17 -: Февруари 28, 2009, 20:55:03 pm »
Бог играе на криеница със самия себе си, именно затова никой не знае, какво ще се случи.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Глобален Контрол над Съзнанието
« Отговор #18 -: Февруари 28, 2009, 22:46:11 pm »
За какъв глобален контрол на съзнание говорим, след като Всичко е Съзнанието на Абсолюта, нима Той контролира Себе Си!!! абсурдно е, не се правете на Деца, повече от необходимото, които са се запленили от играчките си  :P
Я сега да помислим: Абсолюта има ли самосъзнание? И спрямо какво се разграничава за да се самоосъзнае?

п.п. Не ми обръщай внимание – просто си се заяждам за спорта  :)
« Последна редакция: Февруари 28, 2009, 22:47:27 pm от Iris »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Глобален Контрол над Съзнанието
« Отговор #19 -: Февруари 28, 2009, 23:45:35 pm »
За какъв глобален контрол на съзнание говорим, след като Всичко е Съзнанието на Абсолюта, нима Той контролира Себе Си!!! абсурдно е, не се правете на Деца, повече от необходимото, които са се запленили от играчките си  :P

Става въпрос за контрол на едни "хора" спрямо други,и това е не просто видно а очевадно, а дали това се дължи на тяхно "желание", игра, и какви се явяват всички по отношение на "абсолюта" и дали "абсолюта" всъщност е един от многото абсолюти е въпрос за секция философия  ;)

Неактивен Light_Being

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Глобален Контрол над Съзнанието
« Отговор #20 -: Март 01, 2009, 12:05:08 pm »
Ето, че скромното мнение, което изразих, подбуден от най-изконното в мен, до което от време на време се докосвам.....казвам от време на време, защото и самото време е от време на време...та...Абсолюта, има ли Самосъзнание, и спрямо какво се разграничава? Аз пък ще задам за спорта един друг въпрос.....Какво е Абсолют според вас? Когато си отговорите всеки сам за себе си, което искрено ви пожелавам, тогава едва ли вече ще има нужда от следващ пост, защото Безмълвното Познание, дошло до нас като идея, не само чрез толтеките като подраса на Атлантската Коренна Раса, които аз много уважавам, ще ни възвърне отново "ТУК И СЕГА" където нема; тук - там, има - няма, реалност - нереалност, битие - небитие, живот - смърт, съществуване - несъщесвуване, а само Е, т.е. както се е досетил и Дейвид Айк ще има само поздрав между нас - Здравей, Аз Съм Всичко, Което Е, приятно ми Е!  ;)
« Последна редакция: Март 01, 2009, 12:47:56 pm от Mirotvorec »

Неактивен Light_Being

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Глобален Контрол над Съзнанието
« Отговор #21 -: Март 01, 2009, 12:38:13 pm »
Тема за Размисъл от братята парадоксални Магове :)

УРОК ЧЕТВЪРТИ

Всички противоположности са по-слаби от нулата. Те са произлезли от нея и винаги ще се стремят към абсолюта. Нулата е абсолютна изначално. Винаги и никога - това не е ли нула. Ако ти не виждаш, това съвсем не значи, че го няма. Но ако не те разбират, това значи, че ти сам не разбираш. Смисълът изразява значимостта. Същността изразява главното. Изводът изразява смисъла и същността. Колкото повече от всичко, толкова всичко е повече. Невъзможно няма, има непознато. Затова да направиш откритие значи да откриеш направеното.


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Глобален Контрол над Съзнанието
« Отговор #22 -: Март 01, 2009, 13:11:25 pm »
Light_Being, нещата могат да се приемат по много начини и дори да приемем че нашия живот в момента е игра и илюзия не виждам защо да не се анализира конкретната игра или илюзия.Всеки който е на нивото или е избрал да е отвъд нея просто няма да е тук. В крайна сметка никога не можеш да си сигурен че понятията които се използват и които са свързани с определени догми не са подхвърляни точно от тези които "контролират" независимо какво точно контролират - игра, реалност, илюзия и т.н.Аз не случайно подхвърлих въпроса какво те кара да мислиш че има само 1 абсолют  ;)

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Глобален Контрол над Съзнанието
« Отговор #23 -: Март 01, 2009, 13:21:15 pm »
Light_Being, туй което пишеш може да е вярно, може и да не е – няма да коментирам това. Наистина предното ми мнение беше провокиращо и съвсем не бих казал, че го прие спокойно. По същия начин бих могъл да изкажа и мнение с което да си съгласен (без значение дали го намирам за вярно или погрешно) и реакцията ти щеше да бъде точно противоположната. Значи няма никакво значение дали ще кажа истината или лъжата, а това в което вярваш. Механизмът за контрол над съзнанието не е много далече от казаното от мене по-горе. По-точно всъщност е да се каже манипулиране на съзнанието. Ако искам да ти наложа някаква идея, всъщност е достатъчно да я свържа с друга идея, която вече съществува в (под)съзнанието ти и която ти възприемаш като положителна. В рекламата това се използва много широко. Примерно напоследък вървят най-различни реклами на шоколадчета и други продукти на „Киндер“ от които голяма част от потребителите биха повярвали едва ли не, че тези продукти са неотменимо важни за растежа и здравето на децата им, защото съдържали мляко и витамини. Причината за успеха на рекламата е, че  млякото и витамините наистина са полезни за здравето и растежа, и всички други отрицателни ефекти от шоколада остават на заден план, още повече, че от рекламата хората виждат, че децата им очевидно ще останат доволни и радостни от шоколада.

П.П. И какво значи парадоксални магове? Не изпитвам никаква потребност да се занимавам с магии.

Неактивен Light_Being

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Глобален Контрол над Съзнанието
« Отговор #24 -: Март 01, 2009, 14:03:04 pm »
Alien, всичко е игра на Духа, Който дава израз на Себе Си, чрез безкраен брой форми на израза, дали ще е с думи, мисли, намерения, желания, въжделения, дела и т.н. това е без особено значение, защото абсолютния гений на всеки един от нас може да приложи всичко налично стига да го е счел за целесъобразно в хода на играта...съгласен съм с провокативната ти идея, която отсях, Абсолюта това е, ВСИЧКО, КОЕТО Е, т.е. и всеки един от Нас,....но съм далече от идеята за контрол над каквото и да е, защото е излишен, реално никой нищо не може да контролира, тъй като всичко е просто приложение на наличното, а за какво и как ще се употреби вече се намесва тук свободата на волята на всеки един....от играчите, самата идея, че някой от Всичките, може да упражни контрол, вече показва ограничена форма на мислене, защото се асоциира с идеията за притежание на този контрол, което показжа зависимост, а където има зависимост нема СВОБОДА, та зависимите към идеята за контрол над другите, е нелепа, и съществува само в тяхното ограничено съзнание, никъде другаде, т.е. нема контролирани, само така изглежда за ограничения "котролиращ" :P, Духа, не може да бъде контролиран, ако говорим за израза на Духа в 3-измерния пласт на Съзнанието - хората, или това, което хората възприемат като хора, това не е Духа, а само Негов израз, айде контролирайте сенките си, успех! :P
............................................................................

Iris, не се ангажирам с емоции или чувства, които ме ограничават, затова не си мисли, че под вола има теле, как съм приел и дали е със спокойствие или не, не е от значение нито за теб, нито за мен, знае се от всикчи, че тоталнаа Свобода не е ангажираща....
...........................................................................

ето и материала излагащ идеите на парадоксалните Магове, и нека не ви стряска самото понятие Маг, то е като всяко друго, със същата степен на значение може да се каже и Стол, думите са средство, а не цел...

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=ezoterfilosof&Number=1940342560&page=0&view=collapsed&sb=5&part=

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Глобален Контрол над Съзнанието
« Отговор #25 -: Март 01, 2009, 14:18:49 pm »
Light_Being, света в който живеем е главно съставен от програми, нашите тела са съставени от програми и действията ни се влияят от тях - това на мен лично не ми прилича на свобода - друг е въпроса ако доброволно и съзнателно съм го поискал но след като не си спомням няма  как да знам.Отново дали нямам спомен по собствено желание или не е пак въпрос на спекулации а това отново може да е някаква под игра - но играта която играем в момента като всяка една програма е "писана" от някой и съответно върху нея има контрол доколко е пълен е отделен въпрос.

Неактивен Light_Being

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Глобален Контрол над Съзнанието
« Отговор #26 -: Март 01, 2009, 14:29:40 pm »
Alien, Духа на Безкрайноста, Този, Когото наричат Ахадор, Той контролира без да контролира, защото ако налагаше контрол, това би значело, че Той не е абсолютен, а ограничен, и неговоите програми са пълни с бъгове, Той просто е дал т.нар. Абослютна Свобода, както на теб, така и на мен, така и на всеки друг, ако се мислиш за ограничен от програмите, значи не ги разбираш, земи намери телефона на Системния Админ, и Му поискай ръководството за ползване, и като се запознаеш с него, ще разберещ, че аз не споря с теб, а само показвам, че вече съм го чел, Успех! :)

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Глобален Контрол над Съзнанието
« Отговор #27 -: Март 01, 2009, 14:37:00 pm »
Ъм... такова... позволявам си да отбележа, че явно има разминаване тука в гледните точки. Вярно, мистиката не е за всеки (много се радвам, че най- после нещо подобно се загатва и тук, явно и е дошло времето :) )  и е трудно смилаема поради невъзможността на идеите да се изразят напълно с думи (но пък и там е и очарованието :) ), та... следователно много смисъл да се спори няма според мен...
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Глобален Контрол над Съзнанието
« Отговор #28 -: Март 01, 2009, 14:45:03 pm »
Light_Being, аз говоря че има контрол в играта -  едни са админи и имат достъп други не са - админите контролират тези които нямат достъп - факта че има "правила" означава че има и контрол - извън играта дали има контрол или не незнам.
 Иначе най-сигурния начин да контролираш някой е да го накараш да си мисли че е свободен  ;)

Неактивен Light_Being

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Глобален Контрол над Съзнанието
« Отговор #29 -: Март 01, 2009, 14:59:46 pm »
Alien, Принципа Свобода, ще ти се избистри в Съзнанието, когато Му позволиш....Упех! :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27