Автор Тема: Намаляване на ДДС върху книгите  (Прочетена 2489 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Astronomer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Намаляване на ДДС върху книгите
« -: Ноември 22, 2009, 12:24:06 pm »
Апелирам за образуване на инициатива за премахване на ДДС върху книгите, което в момента е 20% - най-високото в ЕС след това е Дания. В някои страни като Франция изобщо го няма. Апелът ми е към модераторите на форума и сайта. Ако могат да създадат списъци с графи за имена и подписи, които да се свалят от потребителите и след като се попълнят да се изпратят на съответния адрес на сайта.
Мисля че един такъв доброволен опит няма да навреди никому. Напротив. Само като си помислите, че като давате по 20лв. за една книга за държавата отиват 4лв., което не е малко. Нека да вдигат ДДС-то на другите стоки, някои от които изобщо не се декларират, за разлика от книгите. Не знам дали има нелегален внос и недеклариране на книги, не съм чувал досега, може и да има, но е в много ограничени количества. 

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Намаляване на ДДС върху книгите
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2009, 20:14:26 pm »
Преди година-две имаше такава акция, в която се бяха обединили много издатели и медии. Не доведе до нищо.

Неактивен madara17

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Re:Намаляване на ДДС върху книгите
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2009, 11:49:02 am »
Да, това наистина е много хубва инициатива. Аз по принцип мисля, че  ДДС-то трябва да се смъкне не само при книгите, ами и при вестници, списания, изцяло при храна, цветя, детски стоки. Например както е в Германия само 7% . И да се премахне съвсем за някой дейности и изделия в помощ и за тяхно насърчаване. Не може да сме най-бедната страна в Европа и да сме с едно от най-високите ДДС-та толкова години вече....

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27