Автор Тема: Газопроводи  (Прочетена 31671 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Re:Газопроводи
« Отговор #15 -: Февруари 17, 2008, 23:54:59 pm »
Това е много кофти статистика , някои гледа ли бат бойко и волен в скат в петък ... хората ясно си казаха , ако няма 51% активност , които да са "против" , всичко се губи , каквато и да е другата активност , тя ще се разбира като "за" тръбата и ще е един много здрав коз за  коалицията.
Елементарен човек!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Газопроводи
« Отговор #16 -: Февруари 18, 2008, 17:39:02 pm »
Това е много кофти статистика , някои гледа ли бат бойко и волен в скат в петък ... хората ясно си казаха , ако няма 51% активност , които да са "против" , всичко се губи , каквато и да е другата активност , тя ще се разбира като "за" тръбата и ще е един много здрав коз за  коалицията.
Тва са тъпи игрички със закона. Инстересно що закона не е същия когато се избират депутати. Тогава като им се съберат 5-6 поредни избора недействителни заради нисък вот бая ще им се стъжни - накрая и пари легално ще дават за да се гласува  ;D
Друго интересно нещо е  как "ромите" които хал хабер си нямат  от политика нито се инстересуват нито им пука как на всички избори те са първи а на този нещо май не се бяха засили много - щото нямат далавера и изобщо не им пука за нищо.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Газопроводи
« Отговор #17 -: Февруари 20, 2008, 01:04:54 am »
Интересното е, че село Нови хан ще остане в историята с първия успешен референдум в България. Питало се дали да се затвори хранилището за радиоактивни отпадъци или не - ще го затварят. Друго е интересно, че даже като им опре до г..а хората пак не се навиват да направят нещо. Едно е да се заниимаваш с политически партии, друго е с нещо което те засяга пряко. Не, че това ще спаси целукупния български народ, но пак е "нещо". Тъпо е да загубиш надежда и да не се занимаваш, така няма кой да търси сметка.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tihichko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:Газопроводи
« Отговор #18 -: Август 03, 2008, 09:17:09 am »
Докога ще подлизуваме на тоз и на оня? Докога?! То не бяха руснаци, американци...


Привет,

Проблемат е, че правиш разлика между САЩ и РУСИЯ, уверявам те няма разлика между тези две държави, тя е изкуствена.....(също като студената война)

Разликата е само в "СТАДОТО" =>НАРОДА! От когото нищо не зависи.Народите им служат, за пушечно месо,да ги противопоставят едни на други,пращат Българи да умират в Ирак,за циониски интереси...справка Косово, Ирак...ала управляващото тяло е едно и също. Саркози, Путин,Буш,Кадафи,Станишев.....
Споменха различни имена, на различни една от друга държави, но тези изроди, имат един общ знаменател който ги обединява кой е той?.......(еврейството и ционизма)

Нямаше да има никога СССР без помоща на Съединените Еврейски Щати=>САЩ отдавна на чело на тези две държави стоят скрити еврейски боклуци като евреина по майка Владимир Путин Шеломович ......

Това,че от време на време правят театър пред света с евреина Буш е само за наивници......

Това е театър на глобално ниво, нали така сега го наричат=>ГЛОБАЛИЗЪМ.....

Подобни театри само, че на по ниско ниво,имаше, има и ще има,(докъто има наивници да им вярват) нима си ги забравил СДС =>БСП,НДСВ => БСП- АТАКА =>ДПС......
Поздрави!
« Последна редакция: Август 03, 2008, 10:05:33 am от Tihichko »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Газопроводи
« Отговор #19 -: Август 20, 2008, 14:00:21 pm »
Русия – брилянтни ходове в една неподозирана от Запада игра

Русия направи серия от брилянтни ходове в игра, която Западна Европа очевидно дори не подозира, че играе, пише в свой анализ на събитията в Грузия списание Forbes.

Докато руските части все още са в Грузия, Москва започна атака на съвсем различен фронт – държавният газов монополист Газпром предложи да изкупи целия износ на газ от Азербайджан.

Ако Азербайджан се съгласи, това ще бъде катастрофално за плановете на Западна Европа да намали зависимостта си от доставките на природен газ от Русия. А при положение, че Русия е окупирала Грузия, Западът има малки възможности да спре сделката.

Предложението е вторият опит за сближаване на Газпром с богатата на ресурси централно-азиатска страна. Преговори за партньорство започнаха още юни.

Европа се опитва да намали властта на Газпром, която осъществява една четвърт от доставките на газ на Стария континент, чрез създаването на собствен газопровод. Унгария, България, Румъния, Турция и Германия финансират строителството на газопровода Набуко, който ще започва от Азербайджан и ще минава през Грузия и Турция, заобикаляйки Русия. Съответно Набуко ще се нуждае от газ от Азербайджан.

Сделка между Газпром и Азербайджан ще лиши от природен газ други клиенти, коментира Михаил Корчемкин, собственик на консултантската компания East European Gas Analysis, базирана в Пенсилвания. „Газпром иска да „пресуши“ проекти за газ на ЕС“.

Освен това Русия се опитва да се споразумее и с друг перспективен източник на газ за Европа - Туркменистан.

Ако Азербайджан приеме предложената оферта, страната ще спечели клиент, готов да купува почти цялото произведено количество газ, без да се налага да чака реализирането на други проекти.

Не е ясно дали Азербайджан ще приеме предложението на Русия. В момента Газпром не разполага с необходимия капацитет да изкупува цялото производство на Азербайджан. Но с разпростирането на силата на Русия в региона, Азербайджан със сигурност ще обмисли сериозно офертата.

Източник: http://www.investor.bg/?id=67862

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Газопроводи
« Отговор #20 -: Август 21, 2008, 20:43:38 pm »
А дали не беше възможно България да "добива" природен газ достатъчен за нейните нужди от собствената си територия? Когато се дават концесии какъв процент остава за държавата? Дали не беше по-изгодно да се финансират подобни дейности от огромния излишък от бюджета и ако има "успех" той да е пълен а не да ни взимат това което е намерено.

Американци откриха най-голямото находище на природен газ у нас

дата : 21 август 2008 г. 19:50 ч.

Служители на американската компания "Дайрект петролиум" са открили газ чрез сондажи на 5 000 метра дълбочина край село Девенци.

Това съобщиха засега неофициално от областната администрация на Плевен с уточнението, че до няколко дни ще има повече информация за находището от компанията.

Очакванията на инвеститорите са, че това находище ще е най-голямото на природен газ в България. В проекта за сондаж R 1 - Девенци американската компания смята да инвестира над 40 милиона долара.

Откритието идва след продължили над една година сондажи в землището на селото в община Червен бряг. Още в началото на юли миналата година официално бе даден стартът на сондажа за проучване на подземно находище на природен газ край Девенци.

Находището се проучва от няколко години. За издигането на сондата и прилежащата инфраструктура е получена концесия от държавата. Концесионерът на сондажа край Девенци е американската фирма "Дайрект Петролиум", а изпълнители на сондирането са турските фирми "Аладин Идъл Ист" и "Гюней Илдазъ".

Специалистите коментират, че търсенето и проучването на нефт и газ е сложна, скъпа и високорискова дейност. Преди година край Девенци започна последният етап на проучванията.

Първоначалните очаквания на "Дайрект петролиум" бяха, че газ ще бъде открит в рамките на 3-4 месеца.

http://business.actualno.com/new_176540.html

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Газопроводи
« Отговор #21 -: Август 21, 2008, 22:45:37 pm »
Цитат
Концесионерът на сондажа край Девенци е американската фирма "Дайрект Петролиум", а изпълнители на сондирането са турските фирми "Аладин Идъл Ист" и "Гюней Илдазъ".

Това май трябва да се сложи отпред на сайта, а Ейлиъне? ;D

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Газопроводи
« Отговор #22 -: Януари 03, 2009, 18:07:26 pm »
Газпром търси алтернативни пътища за горивото

http://www.kafene.net/news.html?fb_990998_anch=5308002

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Газопроводи
« Отговор #23 -: Януари 03, 2009, 18:09:57 pm »
България пострада от газовия спор между Киев и Москва
http://www.kafene.net/news.html?fb_990998_anch=5308419

Неактивен MAGOD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re:Газопроводи
« Отговор #24 -: Януари 07, 2009, 03:08:45 am »
Честита ни нова енергийна криза на балканите. Вече спряха топлото, чакаме и режим на тока. Разбира се в резерва няма природен газ щото го окрадоха, а реакторите гаснат ли гаснат един по един.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Газопроводи
« Отговор #25 -: Януари 08, 2009, 01:23:28 am »
Честита ни нова енергийна криза на балканите. Вече спряха топлото, чакаме и режим на тока. Разбира се в резерва няма природен газ щото го окрадоха, а реакторите гаснат ли гаснат един по един.

Русия не може да не накаже Украйна за отделянето, а за съжаление всичко минаваше през Украйна и Латвия по комунистическо време. Руснаците изтърваха Латвия и сега си го изкарват на Украйна, която е свързана с Балканите.

Интересно как ще реагира Латвия на кризата, защото аз знам за друг проект който се сключи между ЕС и Русия за телекомуникации, но докато Латвия е снабдена с газ (което изключва Балканите) то останалата част от Европа ще има газ. Обаче не знаем къде стоят Латвйците в този момент - дали се чувстват фини или славяни?!

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Re:Газопроводи
« Отговор #26 -: Януари 10, 2009, 20:30:05 pm »
По мои наблюдения от някои руски форуми проблемите на Русия са с Естония а не  толкова с Латвия.

РУСОФИЛСТВОТО НЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ,НО НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ЕДНОПОСОЧНА УЛИЦА


Написано от Рачо Петров зам.министър на промишлеността май 1992 - април 1995г. Гл.секретар на Комитет за пощи и далекосъобщения февруари 1997-септември 1997

някои цитати които ми направиха впечатление:

Цитат
Тук е мястото да си припомним някои факти, които са се оформили исторически от имперското присъствие на Руската федерация в бившия Съветски съюз - концентрация на ресурсите от периферни държави на територията на водещата република - Руската федерация.

Известно е, че транспортните магистрали за основния газов поток и суров нефт се намират на нейна територия, макар че основните количества идват от бившите съюзни републики, а сега самостоятелни държави - Киргистан, Казахстан, Азърбейджан и т.н. Между тези страни и Руската федерация съществуват вътрешноразчетни цени за доставка на нефт и газ, различаващи се значително от международните. До кога и как ще действуват тези разчети е въпрос на договорки между въпросните страни и Руската федерация. Нейните собствени запаси са преимуществено в района на Сибир, т.е добивът на нефт и газ, при предполагаеми сериозни наличности, е свързан със сложни метеорологични условия. Това означава, че е възможно доставките по сега съществуващи трасета да бъдат по необходимост (липса на достатъчно количество газ) редуцирани и да бъдем изправени пред сходни на днешните проблеми.

Цитат
Забележителното е, че докато българското правителство се чуди какво извинение да си измисли пред българския народ за сегашната газова криза, швейцарската телевизия съобщава,че е подписан транспортният коридор от Иран - гр.Тебриз, през Турция за Швейцария. Надявам се, че не си представяте преноса от Турция за Швейцария в кошница със самолет. Докато мъдрите се намъдруват у нас, или по някъква друга причина(??!), за Гърция е решен въпросът за връзка между Турция и Италия по газопроводните тръби и ние пак не сме в час или как беше

Цитат
По всичко изглежда,че Руската федерация, която приема с условности европейски наблюдатели от Брюксел на руско-украинската граница, ще търси предварителна договореност с Германия за директен тръбопровод под Балтийско море ("Северен поток"), заобикаляйки Беларус и Украйна, а също така и с България за изграждането на "Южен поток". Което би лишило същесвуващите в Украйна транспортни магистрали - единсвените от някогашния СССР останали извън контрола на ГАЗПРОМ, от тяхното ключово за момента значение. С този ход на Русия ще се забави за неизвестен период от време и евентуалният отказ на азиатските републики от транспортните магистрали на територията на Руската федерация, тоест отдалечава се проектът "Набуко" от неговата действителна реализация. Това би затвърдило за неопределено време монопола в газоснабдяването от РУСИЯ ЗА МНОГО ОТ ЕВРОПЕЙСКИТЕ ДЪРЖАВИ, в т.ч. и ЗА България. След споменатото съобщение за доставка на газ през Турция от Иран за Швейцария, можем да си обясним необходимостта от бързи действия на ГАЗПРОМ, но къде сме ние?

Цитат
Факт е посещението в момента на бившия канцлер на Германия г-н Шрьодер, ръководител на консорциума "Северен поток", в Русия. Моментът е много точно избран, не само поради ниските температури, но и поради предстоящата промяна във вашингтонската администрация - две седмици преди встъпването в длъжност на новия американски президент. Та нали досегашният, излъчен от нефтеното лоби на САЩ , осигури несметни приходи от нереалните цени на нефта и на Русия. А апетитът идва с яденето. Случайна ли беше знаменателната среща в Москва, организирана не добиващите газ, а от транспортиращите го, и то от позиция на силата и монопола.

http://www.forumat-bg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=81:2009-01-10-06-28-10&catid=45:2008-12-23-17-30-23&Itemid=65

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Re:Газопроводи
« Отговор #27 -: Януари 16, 2009, 12:23:54 pm »
http://frognews.bg//index.php?option=com_content&task=view&id=10611&Itemid=294

В. Филипов: Газовата криза ще продължи, виновниците са много

Васил Филипов е изпълнителен директор на "Булгаргаз" в периода 1997-1998 г. Назначен е от служебния премиер Стефан Софиянски. Тогава време се сключват споразумението за цените на газа с "Газпром" с активното участие на вицепремиера Евгений Бакърджиев. В момента е енергиен експерт и анализатор на енергийни проекти.

 

интервю на Ана Кочева

 

- По времето, когато Вие бяхте шеф на „Булгаргаз”, се сключи онова споразумение, което тогава мнозина обявиха за историческо и особено изгодно за България. Тези споразумения обикновено се оказват забулени, не докрай ясни за обществото. Всичко ли вече знаем за него?

- Вижте, през 1997 г. аз водих много тежки преговори и есента на тази година сключихме споразумение, по силата на което руснаците ни признаха за партньори. Аз успях да ги убедя, че няма да се подадем да ни газят и мародерстват, въпреки че те разчитаха тук на разни номенклатурчици, учени и възпитавани, а вероятно и клели се във вярност на Съветския съюз. Но есента на 97 –ма след парафиране на този договор, в който бяхме предвидили 10-годишна консумация на газ до 2007 г., изведнъж Бакърджиев се намеси, взе да бръщолеви някакви фантасмагории и отново започнахме преговори. Само че на руснаците явно им беше писнало от мен, вероятно платиха и си подбраха състав, с който да преговарят. Започнаха тези преговори, но се налагаше от време на време да отскачам до залата, която беше до моя кабинет, да им напомням, че аз ще подписвам договора, така че променихме доста точки, в които те бяха успели да вкарат техни изгодни показатели. Горе-долу нещата вървяха добре, постигнахме добра формула от базисна цена 83 долара и еднакъв период за деривати на петрола – мазут и газьол – еднакви показатели в числителя и в знаменателя за еднакъв период назад. Множителят на тази базисна цена от 83 долара остана единица. Това беше изгодата в случая. Преди подписването обаче се промъкна една друга таблица и това беше камъкът, който ни сложиха на врата. Според нея у нас трябваше да има ескалация на потреблението до 2010 г., то трябваше да се качва с 400-500 млн годишно и да стига до 6-7 милиарда, т.е. през 2005-6-7-8 година излизаше, че трябва да купуваме по 6 милиарда и половина, т.е. 3 милиарда повече. Да, но в договора руснаците бяха пробутали една клауза „Take or pay”, т.е. „Вземи или плащай”, с други думи - това, което си заявил, ако не го купиш, трябва да депозираш 75 % от стойността му по сметка на „Газпром”. Този камък на шията вероятно ни го бяха сложили не без пари, не без заплащане, защото аз реагирах веднага, то се смята с просто око. Но Бакърджиев го е приел това нещо и го бута в договора. Така че през 2006 г. ние е трябвало да депозираме 10 милиарда долара. Това министърът на енергетиката Петър Димитров го изнесе като информация в НС. Та това е слабото място в договора, иначе другото, иди-дойди, добре вървя.

- Е, какво значи излиза, че не е било лошо да се преформулира договорът?

- „Газпром” винаги капризничат и измислят най-различни схеми, когато не им изнася нещо, та явно са напомнили: „Имате неизпълнение по клаузата „Take or pay”, дължите еди-колко си милиарда. След това обаче онова, което направи Овчаров, е престъпление. Но и това, което направи Бакърджиев, също е престъпление, той сложи този камък, тази засада, дето се казва, този капан, който 10 години да ти напомня, че имаш „Take or pay”. А ние такива пари просто нямаме. При това аз му го обясних тогава, но въпреки това се сложи тази клауза. И въпреки това обаче онзи договор не им изнасяше на руснаците – транзитната такса им била ниска. Ние получавахме близо 1 милиард и 400 милиона кубика газ годишно като транзитна такса, което съответно пък подпомагаше нашата икономика, защото се правеше една средно претеглена цена от евтиния газ като транзитна такса и скъпия газ, който купувахме, който 2006 г. стигна вече 290 долара на 1000 кубика. Но авторите на новия договор са дълбоко корумпирани, във всяко тяхно действие се наблюдава нагласяване на схеми за постигане на големи лични изгоди. Денонсира се транзитният договор от 1998 г. и се подписа нов, в който се прие, че ще плащаме газа по пазарни цени, като освен това днес вместо 1 милиард и 400 милиона кубика газ транзитна такса ние получаваме едва 400 милиона. Единият милион го няма. За хората, които не разбират много от специфичната материя, трябва да се каже точно това: Единият милион ни го няма!

- Вие прогнозирахте, че скоро няма да има газ нито от Русия, нито от Украйна. Откъде имате тая увереност?

- Вие пък искате сега и конкретни цитати.

- Е, това едва ли е само интуиция.

- Приемете, че правя добър анализ, имам добра информация и просто нещата си ги слагам на място. Запомнете, ние няма да излезем лесно от тая криза. Аз искам да обвиня в бездействие много хора още от времето на Иван Костов, а и лично него самия. Защото още тогава ние оставихме държавата разкрачена и с вързани ръце.

- А защо става така, че независимо от истинността на вашите прогнози (досега, каквото казахте, стана), управляващите като че ли нямат уши за това, което казвате, подминават с мълчание репликите ви, съществуването ви, ако щете. Това е доста подозрително, да не би нещо да ги притеснява?

- Ама мен това въобще не ме интересува. Аз не искам да ми отговарят, аз говоря, за да осведомявам хората. Но и да искат, какво ще ми отговорят. Аз съм безпределно точен и конкретен. Аз не съм свикнал да шикалкавя, когато върша нещо, го върша докрай. Когато почна нещо, то има резултат. Не съм човек, който будалка, който манкира, откровен и почтен съм. И нямам никакви властови амбиции. Нека да се оправят с народа, който живее все по-зле и по-зле. Аз лично не държа да ме уважават, ако имах някакви амбиции, щях да стана член на някоя партия, да ходя да гласувам безпринципно, да се бия в гърдите и т.н. Така че, коментирам въпрос, който ме засяга и мен, и аз съм гражданин на тая държава, плащам си данъците.

- Имаме ли достатъчно мазут, за да устискаме на газовата криза докрай?

- Ние не крепим положението с мазут от Държавния резерв. Но, тъй като газовата криза ще продължи, има опасност да останем даже без газ да подгряваме мазута, за който разчитаме на доставките от Нефтохим. Но това държавно ръководство трябва да помисли за доставки отвън, за да не закъснее отново. Спешно трябва да се търсят доставки на достатъчно количества мазут, тъй като зимата още не сме я преполовили. А за окрадения Държавен резерв, трябва да се пита защо няма обвинени. Там престъпността е най-висока, явно се дели с крадците и затова няма обвинени, няма осъдени. Държавният резерв е изпразнен, преди нямаше жито, а миналата година пък с пари от излишъка купуваха някакви петролни деривати, за да попълват нещо. Но това, което се продаде преди 3-4 години, не се възстанови. Така че народът има право да потърси отговорност за пропиляните си ползи.

- Ще излезе ли правителството сухо от газовата криза?

- Не вярвам. Защото, ако продължат да се уфлянкват, казано на тротоарен език, ще останат и без достатъчно мазут.

- И все пак какъв ще е изходът от кризата?

- Онзи сатрап Йосиф Висарионович Сталин е казал: Кадрите решават всичко. Кадрите! Къде са кадрите? Явно трябва дълбоки промени – и законодателни, и конституционни. Ние трябва да заживеем като европейци, не с болшевишка конституция и с мафиоти от български тип. Промяна трябва. Тия, които са били в управлението и са оцапани – такива като Иван Костов, тия от БСП – всичко това трябва да бъде изметено.

- Т.е. да чакаме пролетта да пукне, че да излезем от газовата криза?

- Дано ние не пукнем преди това!   

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Re:Газопроводи
« Отговор #28 -: Януари 16, 2009, 15:27:56 pm »
http://realnapolitika.blogspot.com/2009/01/blog-post_13.html
доста подробна цветна карта

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Газопроводи
« Отговор #29 -: Януари 19, 2009, 02:41:46 am »
А дали не беше възможно България да "добива" природен газ достатъчен за нейните нужди от собствената си територия? Когато се дават концесии какъв процент остава за държавата? Дали не беше по-изгодно да се финансират подобни дейности от огромния излишък от бюджета и ако има "успех" той да е пълен а не да ни взимат това което е намерено.

Американци откриха най-голямото находище на природен газ у нас

дата : 21 август 2008 г. 19:50 ч.

Служители на американската компания "Дайрект петролиум" са открили газ чрез сондажи на 5 000 метра дълбочина край село Девенци.

Това съобщиха засега неофициално от областната администрация на Плевен с уточнението, че до няколко дни ще има повече информация за находището от компанията.

Очакванията на инвеститорите са, че това находище ще е най-голямото на природен газ в България. В проекта за сондаж R 1 - Девенци американската компания смята да инвестира над 40 милиона долара.

Откритието идва след продължили над една година сондажи в землището на селото в община Червен бряг. Още в началото на юли миналата година официално бе даден стартът на сондажа за проучване на подземно находище на природен газ край Девенци.

Находището се проучва от няколко години. За издигането на сондата и прилежащата инфраструктура е получена концесия от държавата. Концесионерът на сондажа край Девенци е американската фирма "Дайрект Петролиум", а изпълнители на сондирането са турските фирми "Аладин Идъл Ист" и "Гюней Илдазъ".

Специалистите коментират, че търсенето и проучването на нефт и газ е сложна, скъпа и високорискова дейност. Преди година край Девенци започна последният етап на проучванията.

Първоначалните очаквания на "Дайрект петролиум" бяха, че газ ще бъде открит в рамките на 3-4 месеца.

http://business.actualno.com/new_176540.html


Четох преди години, че "черното злато" се образува в земите на Сет, когато той се подготвя да замае и отклони от правия път хората живеещи над него. Понеже е по-евтино от маслените горива, свещениците от храмовете в Египет са следили за доставките от такива места и са правили "карти" на владенията не Сет....

От друга страна (и противно на всички учени) един австралиец доказа, че суровия петрол се образува за много кратки години, а не милиони, както учените твърдят...което значи, че теорията за Сет е вярна и ние (България) е под властта му в момента.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27