Автор Тема: Масови забрани за пушене на обществени места в Европа  (Прочетена 16182 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
От днес в Германия и Франция влиза забраната за пушене на обществени места, съобщава Би-Би-Си, уточнявайки, че новите мерки няма да бъдат наложени изведнъж.
В осем от общо 16-те германски провинции се забранява пушенето в барове, дискотеки и ресторанти.

Тъй като около трета от германците пушат, в първите шест месеца от влизането в сила на забраната, нарушителите няма да бъдат облагани с по-големи глоби.

Във Франция вече е приведен в сила законът, забраняващ пушенето в барове, хотели и хотели.
Френското здравно министерство обаче даде на французите 24-часов „гратисен период" около празнуването на Нова година, като жест на толерантност, в който забраната няма да важи, добавя Би-Би-Си.

След този период обаче нарушителите рискуват да получат глоба в размер на 450 евро. Санкции са предвидени и за тези, които не сигнализират, ако видят някой да пуши в забранените за това места.

Около 13,5 милиона от 60-милионното население на Франция са пушачи.
http://news.ibox.bg/news/id_616345920

Ами всичко хубаво ама това направо ме изуми
Цитат
Санкции са предвидени и за тези, които не сигнализират, ако видят някой да пуши в забранените за това места.
Няма нужда да коментирам до какво ще доведе това...

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Относно: Масови забрани за пушене на общес
« Отговор #1 -: Януари 05, 2008, 12:21:58 pm »
Защо бе Алиен. Така трябва. Аз не мога да понасям пушачи, които ми пушат под носа. На драго сърце ще ги докладвам някъде...

На Запад и в Германия специално е така - когато някой нарушава закона и пречи на другите бива докладван и съответно санкциониран. В държави като България ако някой ти дъни музика всеки ден до 3 часа и да викаш полиция, първо полиция няма да дойде и второ: не може нищо да му направи на нарушителя, защото просто няма закони....

Да не говорим, че в България, българите са свикнали да си мълчат и да ги тъпкат отгоре и ако им пуснеш един кокал, пак ще си мълчат и ще си търпят. Така, че това, че ако някой не сигнализира за нарушители също се води нарушение за мен е напълно нормално. Особено ако става въпрос за толкова вредно нещо като цигарите... 
« Последна редакция: Януари 05, 2008, 12:27:03 pm от Admin »
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Ами проблема е че става точно като в Оруелски роман всеки да следи всеки какво прави, а и с новите технологии това става все по-лесно. Според мен не е правилно да се стимулират гражданите да се противопоставят един на друг по този начин. Иначе за това че е неприятно някой да ти одимява въздуха спор няма. Ама днеска ще задължат да портиш това - утре да казваш че си видял някой да се вози без колан и ако ме разбираш на къде бия  ;)Защото няма никаква гаранция че приетия закон е адекватен. Защото те искат да приравнят престъпление което е извършено с насилие и не може да се толерира с неща които според мен не могат да се квалифицират като престъпления. Както за това че си направил някой роб или пък група от хора  и  си в бизнеса с трафиик на хора(което според мен е много тежко престъпление) то е приравнено с това някой да открадне 2 празни чувала без нападение на стойност 11лв и с чисто някаква материална загуба какъвто случай се гледа чак във Върховния съд в България защото имаше осъдителна присъда.Иначе ако заради тез 11лв беше пребил човека - да  лежи до живот ако трябва ама иначе е просто смешно. Еми няма как да се сравнят изобщо двете неща а наказанията са сходни.Пълна липса на адекватност кое престъпление не може да се толерира - 3 години затвор за това че си направил десeтки хора роби  не може да се сравни с каквато и да материална загуба за което се дават и по-големи присъди. Проблема ще дойде скоро от това че се правят закони според които поне 50% от населението са в някакво нарушение и един вид всеки ще е виновен за нещо с което да може да се изнудва.
« Последна редакция: Януари 05, 2008, 16:57:14 pm от Alien »

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Съгласен с Алиен. :D :D :D :D
Рядко ми се случва. :D :P
Ето и обратно съобщение:

Шеф в Германия уволни непушачи
10.01.2008 09:55  от  dnes.bg

Шеф в Германия уволни непушачи
На някои работни места не може да не се пуши. Снимка: Dnes.bg

Собственикът на малка германска компютърна фирма уволни трима служители непушачи, защото нарушавали спокойствието в офиса, искайки въздух без тютюнев дим.

Мениджърът на IT-фирмата, която има 10 служители, обясни, че е взел това решение, тъй като фактът, че тримата не пушат, причинявал неприятности.

"Не мога да се занимавам с мърморковци", заявява мениджърът.

"Постоянно сме на телефона и е по-лесно да работим, докато пушим. Време е за отмъщение. От сега нататък ще наемам само пушачи", заканва се той.

Германия въведе забрана за пушене в заведения и ресторанти от 1 януари, но на германците в малките офиси все още им е позволено да пушат.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Гадни пушачи, още 6 месеца ще ми пречат... Ама после ще ми е много гот...
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Трябва пушачите да си пушат на определените места за тях, а непушачите да не се врат там, или ако ви пъхнат носа - да не се възмущават.
В нашия офис непушачите много обичат да стоят в пушилнята. Кой им е виновен, че се одимяват?
Или в къщи: и двете сме пушачки и у нас се пуши навсякъде. Каним гости, ако сред тях има непушачи, те, или да си траят или да не идват.
Ако всеки започне да спазва правилата, всичко ще е наред.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Аполон, нямам нищо против пушачите, но не можете да ми пушите в кафенето където ми вредите на здравето. Не стига, че вие вредите, ами ние да си траем... Аааа! Няма да се разберем така! :D
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Относно: Масови забрани за пушене на общес
« Отговор #7 -: Януари 11, 2008, 17:15:42 pm »
В кафенетата има определени места за пушачите. Това, че не са направени както трябва, не е вина на пушачите. Има и заведения, в които не се пуши. Аз избягвам такива заведения, както и не пуша на място за непушачи. Ако съм в компания само от непушачи пуша навън, ако има един непушач и той е седнал до мен, го питам дали ще му пречи, ако да - пак пуша навън. Мен ме дразни, когато някой непушач ми държи сметка, въпреки че аз си пуша там където трябва.
Да си оправят заведенията и местата за пушачи, така че да не се дразнят непушачите.
Отделно, Админе, здравето ти се вреди повече заводите, харните, въздуха в града, отколкото цигарения дим.
« Последна редакция: Януари 11, 2008, 17:17:45 pm от apolon »

majkata

  • Гост
съгласна съм ,че пушенето е вредно -но не е този начина за неговото намаляване.Какво би станало ако се спре производството на цигари-някой замислял ли се е? И защо това не се прави щом е вредно ? 

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Защото няма интерес да се прави. Тютюневият бизнес е огромен като фармацевтичният. Имаше даже специален игрален филм за тютюневите компании по истински случай - за това какви боклуци се слагат в цигарите. Някакъв вътрешен човек беше проговорил и съдилища не знам си какво. С Дъстин Хофман беше филма, ако не се лъжа, някой да ми пропомни заглавието, моля, да си го сваля за колекцията :)

На Запад също така цигарите се вдигат постоянно с претекста, да се намали тютюнопушенето. Какъв е резултата от статистиките? Още повече пушачи :)

Забраненото е най-сладко :) Питайте Ева :P

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Цитат
Тютюневият бизнес е огромен като фармацевтичният.
Освен това са като "дупе и гащи"-плащаш-пушиш, пак плащаш-лекуват те  ;D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Правилно :)

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
1. Пасивното пушене е дори по вредно от активното! Като вдишвам цигарения дим ме правите пасвине пушач, против моята воля. Дори като ми издишате дима на улицата и по случайност се окажа зад вас.

2. Защо не се спира производството? За да се поддържа в ход депопулацията на човечеството. Колко са разболелите се и умрели от рак?
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Пасивното пушене не е по-вредно - това е мит. С филтър или без си е друго да приемаш всичко директно в гърлото. За фармацевтичния бизнес да не говорим, че ми е болна тема :D

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
1. Пасивното пушене е дори по вредно от активното! Като вдишвам цигарения дим ме правите пасвине пушач, против моята воля. Дори като ми издишате дима на улицата и по случайност се окажа зад вас.

2. Защо не се спира производството? За да се поддържа в ход депопулацията на човечеството. Колко са разболелите се и умрели от рак?

И аз дишам газовете от колите против моята воля, ама ко да правя  ;)


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27