Автор Тема: Повтарящи се елементи  (Прочетена 6760 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Повтарящи се елементи
« -: Септември 02, 2005, 18:52:26 pm »
Скоро забелязах че има доста филми,в които един или друг елемент се повтаря доста упорито.Например снощи гледах 'Война на Световете" и там Извънземните триподи бяха почти като едни машини в Аниматрицата-и двете бяха огромни и високи,и двете с някакви кабели или квото е там хващаха хората,бяха почти неуязвими,ня по три крака.
 Друг такъв случай- Машината в "Контакт". Сфера с двата пръстена,които се въртят около нея.Такава джунджурия има и в "Event Horizon" и ако не се лъжа и в Х-мен. Извънземните от "Деня на независимостта" като физиономии пък доста мязат на тези от "Войната.." сигурен съм че има и други... Каква смятате е причината?Дали някой не се стреми умишлено да въведе даден модел в съзнанието ни чрез тези образи? Забелязали ли сте подобни съответствия и в други филми?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Повтарящи се елементи
« Отговор #1 -: Септември 02, 2005, 19:17:47 pm »
Много добра тема. Аз по принцип ги следя тези подробности и мога да дам много примери, но кой знае защо, сега не ми хрумва нито един :D :D :D
Това, което казах в другата тема и което си забелязал и ти, са извънземните в "Денят на Независимостта", "Досиетата Х", "Мъже в Черно", "Войната на Световете". Всички са еднакви.
А скоро мернах един човек да играе Half Life 2. Сюжета е извънземно нашествие. Видях триподи. Досущ същите. Да не говорим, че има игра "Area 51".
Заливат ни с този тип неща, трябва да отсяваме прецизно.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Повтарящи се елементи
« Отговор #2 -: Септември 02, 2005, 19:20:30 pm »
За Халф-а-верно че имаше и там триподи...
  Интересува ме сферата с двата въртящи се пръстена,какво точно представлява, и разни други филми където се среща.Предполагам че представлява меркаба на физическо ниво...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Повтарящи се елементи
« Отговор #3 -: Септември 02, 2005, 19:21:43 pm »
Аз си я дръпнах таз Aria 51  щото ми стана интересно но не  се съм я инсталирал. Гласовете са дублирани на сивото извънземно от Мерилин Мейсън а още един от Дейвид Духовни! Общо взето като не дават наистина ко им а в базата пускат игра да разберем :)

Неактивен mirage

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Im omnia paratus
Re: Повтарящи се елементи
« Отговор #4 -: Септември 03, 2005, 02:59:24 am »
Има нещо такова а сферата с въртящите се пръстени присъства и в филма Хелбой и представляваше машина за отваряне на портал за друго измерение разработена от нацистите от СС.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Повтарящи се елементи
« Отговор #5 -: Септември 03, 2005, 17:06:46 pm »
Да бе верно! Онзи ден си мислих за този филм и колко символи има вътре.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Повтарящи се елементи
« Отговор #6 -: Септември 03, 2005, 23:28:44 pm »
Наистина този филм е много добре барнат, мен лично мноо ме кефи.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Повтарящи се елементи
« Отговор #7 -: Септември 08, 2005, 03:32:40 am »
  Интересува ме сферата с двата въртящи се пръстена,какво точно представлява, и разни други филми където се среща.Предполагам че представлява меркаба на физическо ниво...
Май е сходен принципа с този на меркабата. Но осите на въртене са различни, ако не греша.
Няма да е проста гравитационна, а по-скоро хроносфера. За измеренията, хм не ми се вярва много да е.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен mirage

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Im omnia paratus
Re: Повтарящи се елементи
« Отговор #8 -: Септември 08, 2005, 13:19:10 pm »
и на мен ми се върти името chrono device ама дали е така незнам.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Повтарящи се елементи
« Отговор #9 -: Септември 08, 2005, 22:23:45 pm »
Като се замисля и Старгейт може да се разглежда като такова устройство.Общият елемент е че винаги се изпозлва като някакъв портал...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Повтарящи се елементи
« Отговор #10 -: Септември 08, 2005, 23:04:39 pm »
Според мен пък истинският Старгейт няма нищо общо с това, което описват във филма...

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Повтарящи се елементи
« Отговор #11 -: Септември 08, 2005, 23:09:53 pm »
Сега...подробности...Момента с тея пръстени и сферата го има и в играта Dungeon Siege 2,където е изпозван за...портал
бтв Днеска в "24 часа" имаше каренце за проекта за далечно виждане 'Старгейт",а пък аз се докопах до едно файлче "CIA remote VIewing manual"
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Повтарящи се елементи
« Отговор #12 -: Септември 08, 2005, 23:22:25 pm »
Скени и поствай плийз!

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Повтарящи се елементи
« Отговор #13 -: Септември 09, 2009, 13:21:51 pm »
Сега като чета за тая сфера се сещам за филма Контакт от 97 г. с Джоди Фостър, където учените по указания, получени от извънземен сигнал, построяват такава машина- кораб, който бива спуснат през движещи се един в друг пръстени (жироскоп?), с който героинята на Джоди Фостър трябва да посети извънземната цивилизация. Тъй че идеята не е никак отскоро. Препоръчвам филма, не е лош. Няма да продължавам с подробностите да не ви разваля удоволствието от гледането. Ей я и как изглежда установката (това над пръстените, което държи кранът, е сферата- кораб) :
...water can flow, and water can crash...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27