Автор Тема: Конспирацията "самоохулване на българите"  (Прочетена 31081 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Конспирацията "самоохулване на българи
« Отговор #60 -: Март 20, 2009, 11:37:28 am »
но можеше да е поне някоя без изкуствени "екстри".  laugh
Такива май не ги пускат изобщо на подобни конкурси  :D

Неактивен Jack_Bauer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Конспирацията "самоохулване на българите"
« Отговор #61 -: Март 23, 2009, 12:36:03 pm »
Добър пример като потвърждение на заглавието на темата са коментарите в Интернет относно полицейските протести в България.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Конспирацията "самоохулване на българите"
« Отговор #62 -: Март 23, 2009, 18:42:24 pm »
Добър пример като потвърждение на заглавието на темата са коментарите в Интернет относно полицейските протести в България.
Може ли линк?

Такива май не ги пускат изобщо на подобни конкурси  :D

Еее, на  конкурса "Мис Свят" е недопустимо. Освен ако не са го променили.  laugh

Я да кажа: въпросната прехидролка изкарала две висши за 5 години ;), пък не щеше да отговори при Милен Цветков, през коя година влязохме в ЕС. ;D Унизително и било, да отговаря на такива въпроса.
Иначе на предварителните интервюта ги питат колко е 6х 4, но то това не е унизително. :D

Още на следващия ден, след като беше избрана, само в един сайт имаше 600 коментара, всички негативни, пък за другите- не знам.През следващите няколко дни страницата беше недостъпна. Явно здрава "метла" е имало. ;D
« Последна редакция: Март 23, 2009, 18:45:16 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Конспирацията "самоохулване на българите"
« Отговор #63 -: Март 23, 2009, 21:51:43 pm »
Моля ви не замесвайте темата самохулване на българите с простотиите в някои и други процеси в манипулацията на българите.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Конспирацията "самоохулване на българите"
« Отговор #64 -: Март 23, 2009, 22:01:21 pm »
Моля ви не замесвайте темата самохулване на българите с простотиите в някои и други процеси в манипулацията на българите.
Прав си. :) Това е охулване, не самоохулване.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Jack_Bauer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Конспирацията "самоохулване на българите"
« Отговор #65 -: Март 24, 2009, 09:56:53 am »
Добър пример като потвърждение на заглавието на темата са коментарите в Интернет относно полицейските протести в България.
Може ли линк?
...
Двата линка в подписа ми!
Както и този:
http://info.bgpolice.com/index.html

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Конспирацията "самоохулване на българите"
« Отговор #66 -: Май 08, 2010, 20:23:40 pm »
Положението с манталитета на българина е трагично

 Вследствие на тоталното оплюване и напсуване на всичко, на практика няма нито една добра българска идея, дори в Интернет

Положението с манталитета на българина е трагично. Вероятно около 85% от населението на нашата мила страна са абсолютни простаци, без елементарно възпитание, първи седем години и т. н. Най-лошото следва: вследствие на тоталното оплюване и напсуване на всичко, на практика няма нито една добра българска идея, дори в Интернет. Интернет и форумите са място за дискусия и генератор на идеи. „В спора се ражда истината" е вярно твърдение, само ако спорещите са джентълмени и изповядват една и съща ценностна система и познания, другото е дрънкалник, говорилня. Понеже всеки се смята за компетентен да напсува всеки - резултатът е: крайна интелектуална и естетическа мизерия, гарнирана с българска посредственост. Нищо смислено в областта на философията, техниката или живота въобще, няма да остане ненапсувано. Българите сме страшни простаци и завистници.
Пример - в даден форум пише: "Моделът на "Нокиа ХХ" е много готин. Отговор: "Ти си много прост, бе, с тоя модел". В друг форум се дискутира как колите се движат чрез разлагане на вода. Пичът си е направил труда да преведе от английски този научен факт. Върху него се изливат неща от сорта: "Ти ли си най-големия тарикат?"; "Егати балъка"; "Къш лисиците" и т. н. Вие представяте ли си, драги читатели - Александър Бел (бащата на телефона), ако бе споделил своята идея да се говори по „жица" в български форум? Или дискусия дали може да се отиде до Луната и да се кацне там, или да се лети със самолет? Представям си българското дискусионно пространство по тези теми - "Абе, Бел, много си дебел - земи се обеси на тази жица"; "Аз и така като викам ме чуват". Или - "Ей, балъци, на луната не знам дали ще кацнете, ама защо не ми кацнете на КУРА (моля к-ра да не се трие). Или братя Райт (създателите на самолета) питат в български форум преди да полетят, какво мислят хората за тази идея. "Питаш кво мислим дали човек може да лети. Може, ако те прасна отзад."

Така... приятели, ми кажете, може ли нещо да се създаде в такава среда? Може ли да има гордост? Може ли да има смели и абсурдо-революционни идеи в България? Факт е, че ако човек иска да усети удоволствието от дискусия по дадена тема, трябва да посети чуждоезичен форум. Вижте руските, английските и немските форуми за какво иде реч. Прочетете как се обръщат хората един към друг. За дадено мнение има написани неща от сорта: "Браво", или "Продължавайте напред", или "Не бих се съгласил в тази част, защото"... Много ми е тъжно като пиша тези редове, защото се чувствам като глупак в собствената си страна и на собствения си език. Как да споделя нещо или да разкажа, като ще последва лавина от страшни екскременти? Правя го на друг език и се чувствам добре. Резултатът - „форумна" и „коментарна" емиграция - чуждоезичните форуми стават по интересни и богати с участието на българите там, а българското „коментарно пространство" става бедно и остава само тези, които могат да псуват. Странно как и в Интернет се повтаря това което се случва в България.

Ще дам пример от лекарски колегиум в България: неизслушване, нетърпеливост и прекъсване, говорене на висок глас, открито и грубо несъгласие с другото мнение, професионални нападки, подмятания, подигравки, демонстративно големеене и горделивост, неотстъпчивост, караници (след колегиума групирания по двама или по трима с оклюкарстване и злословия). В Германия колегите са обърнат наш хастар: тихо, спокойно разговаряне, всеки бива изслушван с нечовешко търпение (дори и най-голямата глупост да изръси), всяка идея се обсъжда внимателно, никой над никого не се поставя. Подигравка, подценяване, обиждане на другия, дори по най-мек и хитър начин, тук е немислимо да се случи. На една визитация шефът на клиниката не можа да постави във вената на една трудна с вените пациентка канюла, но това го направи една млада лекарка... Как никой не се изтърва да го коментира случая. Ако това се случи в България, елате да гледате с какви лайна ще бъде замерян който и да е колега.

От западните немски вестници чета редовно всеки ден zeit. Не съм хич изненадан от културата на общуване там: нещо, което ни е много далечно, просто на светлинни години сме един от други с онези. Иначе няма как да си обясним, че тия човеци са измислили аспирина, за да го гълтаме когато сме препили в космическата си простотия.

Определено смятам, че българете не сме умни и всичко останало в бит и битие се дължи на този дефицит на сивия събстрат. Българете не могат да разговарят като хората, когато се срещнат на улицата, да не говорим, когато са изпили една ракия. Общуването в мрежата е ново човешко (съвсем нормално и необходимо) приключение и му предстои интересно бъдеще. Бих участвал и с истинските си по паспорт имена. Симпатизирам на някои от форумците и съм любопитен да ги чета заради стила, езикът им и другите подробности. В някои форуми на газети като "Дневник", "Новинар" и прехвалената "Сега", човек, ако не се опростачи, направо си е късметлия.

Това "Пари ми дай, аз акъля си го имам" може да го изрече само глупав и да влезе в обръщение единствено в глупаво колективно съзнание. Теза, която не издържа по никоя линия. Докато продължава антиселекцията на сивото бг-вещество (примерът с фамозната Желева е блестящ и красноречив) ще се радваме на чалга и куркане на червата. По повод на поканите за ББ (той и пияният Елцин ги пообиколи големците на света и даже се понапика тук таме)... А не е ли наглост с тоя умствен багаж да се натискаш за такива високи постове, да не зачиташ по способните, да ги отстраняваш с непозволени хватки (и докога в Бг ще си траем и ще премълчаваме, и подминаваме крещящата простотия, и заради фалшивата възпитаност, и култура ще им прощаваме на желевките, сякаш те са самите милостивки спрямо нас). Мен са ми началствали главни лекари, които няма да ги допуснат до прага на която и да е обикновена германска болница (единият не можеше да различи жив от мъртъв пациент). Случаят с Желева нагледно показа, че досега в България се упражнява мозъчна антиселекция. Това е големият болен проблем в Бг, за да потръгнат нещата и при нас, на този свят всичко хубаво и добро може да се постигне, зависи кой го порави. Западният свят ни изпреварва, защото при тях главата си стои на правилното място. (Който защитава и оправдава простотията, вечно ще му куркат червата).

От сайта: News.ZaPernik.com
http://www.-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/news/article/77863

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
8119 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
41136 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
16079 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
7 Отговора
11317 Прегледи
Последна публикация Януари 24, 2008, 23:46:12 pm
от Bibl
1 Отговора
5692 Прегледи
Последна публикация Април 24, 2008, 02:40:54 am
от asdfghjkl

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27