Автор Тема: Бг Електрогравитация!  (Прочетена 8486 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен teogen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
    • TEOSFERA
Бг Електрогравитация!
« -: Юли 12, 2007, 22:30:31 pm »
http://www.samizdat.biz/teosfera/index.php?pg=2596     
http://www.vbox7.com/play:1c0a43f4 
http://vbox7.com/play:d054d74c

С радост мога да споделя че започнах експерименти с електрогравитация и то успешни.  Видеоклиповете са по стандартната ЛИФТЕР - технология, като това са от най-слабите резултати. Разработих си няколко свои варианти които са малко по маломощни от Лифтер технологията но работят като изолирани от въздуха системи, сиреч без използване на Йонен вятър или Йонна реактивна сила. Захранването не е с ток а с право напрежение 31250 Волта .  Предстои да направя експерименти във вакуум . Всъщност колкото е по диелектрична (електрически изолираща) средата , толкова по ефективно работи  и е по - голяма подемната сила. Направих експеримент със лифтер във растително масло и движението му е страхотно в такава среда. В обикновена вода резултата е отрицателен тъй като има проводимост за разлика от маслото. Всъщност мисля че лифтера работи отлично и във вакуум тъй като при положение че е обвит в хартия и напоен с масло се движи и във въздуха , а не може да се каже че при това положение създава йонен вятър. Е както и да е - едва ли тази технология е тайна .  Един от проблемите които имам в определена степен е че при лифтера който направих подемната сила е твърде голяма и е твърде бърз, така че се преобръща в един момент а може да вдигне двойно над теглото си.  Този сайт http://www.xnetbg.com/special/ufopropulsion/ е страхотна основа за работа по електрогравитацията, защото информацията е вярна и лесно се доказва практически.  Имам частичен успех и с експеримент с електрогравитационен усилвател, който многократно ще увеличи подемната сила на лифтера и на други устройства от този и подобен тип.  Намерението ми е да направя голяма електрогравитационна платформа със автономно захранване и да я вдигна в орбита което не е толкова трудно колкото изглежда. Предстои направата на електрогравитационна система с 500 000 Волта захранване.  и от друг тип но с захранване от трансформатор на Тесла.   
Един от ключовите моменти на разбирането на електрогравитационната технология е че електрическото поле свива пространството . И ако поставите едно тяло между две области с различна плътност така че то да бъде елемент на уравновесяване на плътноста и налягането между двете области, то ще се задвижи в посоката на свиване на пространството. Това всъщност е и същноста на планетарната (масова) гравитация...
« Последна редакция: Април 04, 2008, 19:58:48 pm от H. »
И ще познаете Истината и Истината ще ви направи свободни! www.teosfera.narod.ru

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: BG - Е Л Е К Т Р О Г Р А В И Т А Ц И Я !
« Отговор #1 -: Юли 13, 2007, 06:57:17 am »
Колега, аз също работя в същата насока.Също съм стигнал до този извод.Все пак моля да ми изпратиш плановете чрез ЛС.Предварително ти благодаря.Не че мога да ги реализирам ,но мога да ги усъвършенствам.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: BG - ЕЛЕКТРОГРАВИТАЦИЯ!
« Отговор #2 -: Юли 14, 2007, 22:01:31 pm »
А тези телове или корди за които е вързан 'летящият обект' от демо филма каква роля играят в цялата работа?
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Eon

  • Гост
Re: BG - ЕЛЕКТРОГРАВИТАЦИЯ!
« Отговор #3 -: Юли 14, 2007, 22:22:33 pm »
Предполагам да не отиде настрани извън полето и да не падне.

Неактивен teogen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
    • TEOSFERA
Re: BG - ЕЛЕКТРОГРАВИТАЦИЯ!
« Отговор #4 -: Юли 14, 2007, 22:48:31 pm »
Тук http://zpmfreeenergy.blogspot.com/2007_07_01_archive.html  съм публикувал основната част от работата ми  и идеите ми, както и размишления върху това което други са постигнали.
   Двата модела които са на видеото висят на две тънки жици с които става захранването. 
В случая с най доброто което съм постигнал но още не съм снимал, то неможе да става въпрос за висене а за прилично излитане. Интересното което забелязвам е че диелектриците с голяма диелектрична проницаемост поглъщат полето и то значително отслабва така че устройствата работят най добре когато съ открити така че да взаимодействат предимно и приоритетно с вакуума(етера). Не става въпрос за йонен вятър, тъй като имам модели които се движат напълно изолирани от въздушната среда. 1.Обит във диелектрик. 2. Потопен във масло 3. Обвит във алуминиево фолио-тоест с метален екран.
   Смятам че някой от НЛО се движат на този принцип на електрогравитацията , само че технологията е много по усъвършенствана и най-вероятно ползват и електрогравитационен усилвател на ефекта който работи на принципа че източника на електрогравитационното поле трябва да се върти с голяма скорост. (въртящо се електтрично поле). Една от спецификите на много от наблюдаваните НЛО е бързовъртящ се купол или полусфера на върха или плосък пръстен по периферията.
И ще познаете Истината и Истината ще ви направи свободни! www.teosfera.narod.ru

Неактивен teogen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
    • TEOSFERA
Re: BG - ЕЛЕКТРОГРАВИТАЦИЯ!
« Отговор #5 -: Юли 18, 2007, 02:05:55 am »
Два нови видеозаписа които направих със ЛИФТЕР технология. http://www.zazz.bg/play:cfe45555 
http://www.zazz.bg/play:2fba2c3b     Съжалявам само за не най-доброто качество на записа
  А това       http://zpefreeenergy.blogspot.com/ е съкратен и  обобщен вариант на страницата и информацията по темата.
И ще познаете Истината и Истината ще ви направи свободни! www.teosfera.narod.ru

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: BG - ЕЛЕКТРОГРАВИТАЦИЯ!
« Отговор #6 -: Април 04, 2008, 19:15:45 pm »
Стискаме ти палци,@teogen! ;)

Неактивен x_name44

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
  • מוזיקה מאריכה חיים
Re: Бг Електрогравитация!
« Отговор #7 -: Юли 19, 2019, 09:23:36 am »
Отдавна не е писано в тази тема и реших да напиша някои неща. Тъй-като teogen е основоположник на електрогравитацията в България то нека първо отдам уважение и респект за това защото пръв единствен той прозря истината за НЛО (най общо казано). Моите проучвания по въпроса започнаха на малко по късен етап и аз също стигнах до този общ възглед. При по детайлно проучване от моя страна се оказа, че лифтерната технология би могла да се усъвършенства по конкретни начини които ще споделя а подемната сила би могла да се увеличи на порядъци при определени условия. Вижданията ми относно как би станало това не се различават много от посочените от teogen, но същевременно с това включват и един по задълбочен възглед (ако мога така да се изразя). Първият и съществен момент е идеята и визията за кондензатора като задвижващ, двигателен компонент на бъдещето за бъдещите превозни средства и транспорт. Те се делят на два вида: симетрични и асиметрични. При симетричните и асиметричните диелектрика може да бъде въздушен или от твърд материал (най често керамика, порцелан, бариев титанат, кварц и др.) Нека уточня особенностите и разликите между двата вида кондензатори. При симетричният вид кондензатор за да се получи "тяга" или пропулсивна сила е необходимо прилагането на DC високо напрежение или импулсно такова, като прилагането на AC (променливо) високо напрежение не би довело до получаване на "тяга" или пропулсивна сила тъй-като се получава взаимно неутрализиране на силите един вид. Единственният начин да се получи "тяга" или пропулсивна сила при прилагането на AC (променливо) високо напрежение върху симетричен кондензатор е да се "подпре" AC високоволтовия захранващ източник чрез DC захранващ източник като по този начин се поляризира офсета (нулата) която разделя двата полупериода на AC съставляващата, по този начин се получава необходимата поляризация върху диелектрика като единия полупериод или направо цялата синусоида на AC високото напрежение се намира над нулата или офсета (който формира минуса), ето какво имам предвид показано на картинката. Друг важен момент е вида на диелектрика, ако е въздушен то риска от диелектричен пробив е много голям а и диелектричната константа на въздуха е 1. При въздушен диелектрик и при прилагане на високо постоянно напрежение постоянно протича заряд и разряд между електродите (съществува динамичен процес във диелектричната среда) и благодарение именно на тази динамика (този диелектричен стрес така да се каже) се получава и тази т. нар. "тяга" или пропулсивна сила. Нека сега разгледаме по подробно какво се получава ако сложим твърд диелектрик (керамичен материал) с диелектрична константа примерно по голяма от 1 между електродите на симетричен кондензатор при подадено постоянно високо напрежение между електродите му. В този случай ние ще видим, че в първия момент за определен период от време протича динамичен процес на заряд при, който от захранващия източник се черпи определено количество енергия с който се зарежда кондензатора със високо напрежение, когато се зареди зарядният ток намалява и процеса на заряд приключва при което се формира почти стационарен процес при който липсва динамика или тя е почти незначителна спрямо първия случай и именно затова формираната "тяга" или пропулсивна сила е значително по малка в сравнение със случая във който се използва въздушен диелектрик (като съотношението пропулсивна сила или тяга/мощност се запазва и е еднакво за двата случая, но затова по надолу). Използването на импулсно високо напрежение позволява да се увеличи малко тягата но това пак е свързано с необходимоста от динамика върху кондензатора. До тук разглежданите случаи са маломощни и слаби и неможе да се очаква нещо кой знае какво същественно, същото нещо важи и за асиметричния вид кондензатори. Нека сега разгледаме възможноста за усъвършенстването и увеличаването на "тягата" или пропулсивната сила на порядъци. Според експериментални данни се вижда ясно съотношение между приложена мощност върху кондензатора и получена тяга или пропулсивна сила, което е от около 0.1 грам на 1ват до 1 грам на 1 ват или над 1 грам на 1 ват (зависи от конструктивния подход), това е в съответствие със посоченото по горе където се споменава за необходимоста от динамичен процес върху диелектрика на кондензатора (диелектричен стрес). Нека стане ясно че погрешно е схващането че е необходимо само високо напрежение за получаване на "тяга" или пропулсивна сила защото е необходим динамичен процес а съответно и протичането на някакъв ток във веригата. Разбира се една и съща мощност може да се получи при различни стойности на приложените напрежение и ток, като по този начин би могъл да се редуцира тока до минимум за сметка на увеличаването на напрежението но "тягата" или пропулсивната сила си остава една и съща. За да се увеличи тягата е необходимо да се увеличи и прилаганата мощност върху кондензатора като по този начин се увеличава интензитета на динамиката и диелектричният стрес върху диелектрика на кондензатора. Нека предварително уточня че също по експериментален начин е установено че поляритета приложен между електродите на асиметричен кондензатор не влияе на вектора на формираната "тяга" или пропулсивна сила и затова асиметричният кондензатор със твърд диелектрик е правилният избор, а тъй-като той е реактивен компонент би могъл да влезе в състава на резонансна верига включваща индуктивност със голям качествен фактор и ниско активно съпротивление при, което във контура да се развие много голяма реактивна мощност при високо напрежение и съответно с много ниска консумация от захранващия източник. Получената "тяга" или пропулсивна сила ще е на порядъци по голяма от тази при останалите случаи които разгледах накратко по горе, тъй-като тягата зависи от развиваната високоволтова реактивна мощност във системата като тук съотношението вместо грам на ват е грам на волт-ампер реактивни. Редуцирането на мощноста от захранващия източник зависи от Q фактора на индуктивноста а получената реактивна мощност във контура зависи както от Q фактора така и от съотношенията на параметрите на индуктивноста, кондензатора и честотата. За възбуждане на колебания във резонансната верига би могло да се използва както паралелно така и последователно възбуждане чрез съответните драйвери. Ето тук продължението на темата
« Последна редакция: Юли 19, 2019, 09:57:10 am от x_name44 »
x_name41

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27