Автор Тема: Какво препоръчваш?...  (Прочетена 269455 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен izi_sun4eto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #240 -: Август 20, 2008, 23:33:46 pm »
Аз лично никъде не видях книгите на ГЕОРГИ ИФАНДИЕВ -"Сянката на Цион".Тя има претенциите да бъде фундаментално изследване на зародиша и развитието на ционизма, на неговото влияние върху историята на света през последните повече от два века...ЛИчно аз я препоръчвам на тези,които се интересуват от политика,както и съдържа много интересни факти за света.Човекът говори вси4ко с факти...  :)
"Първо провери, тогава повярвай!"

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #241 -: Август 21, 2008, 01:40:10 am »
Аз лично никъде не видях книгите на ГЕОРГИ ИФАНДИЕВ -"Сянката на Цион".Тя има претенциите да бъде фундаментално изследване на зародиша и развитието на ционизма, на неговото влияние върху историята на света през последните повече от два века...ЛИчно аз я препоръчвам на тези,които се интересуват от политика,както и съдържа много интересни факти за света.Човекът говори вси4ко с факти...  :)

Може би защото е преписвано от Николов и други автори и авторското е малко :D

Пък и не прекали ли малко? 7 или 8 книги. То бива, бива комерс, ама... :D

Неактивен izi_sun4eto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #242 -: Август 21, 2008, 20:07:02 pm »
ОК.Той може да преписва,обаче поне си го признава човекът...А относно комерсиалното ,книгите му едва му се намират на пазара :D,тъй като не ги пускат да се продават,едва ли не, те са забранени от закона,на никой не му  е приятно да чува истината все пак  ;) ;)
"Първо провери, тогава повярвай!"

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #243 -: Август 26, 2008, 15:46:56 pm »
Горещо ви препоръчвам книгата:
"РИМСКАТА ВОЕННА ТЕЗА ЗА БЪЛГАРСКОТО ИМЕ"
 >:( :o :P
Доразвиват се тезите на д-р Ганчо Ценов за произхода на българите с нови и неоспорими доказателства и аргументи!
Благодарности към уважаемия Хорус,че ме ориентира за творчеството на този ВЕЛИК БЪЛГАРИН д-р Ганчо Ценов!!!

Борислав Борисов - de Bozman - автор
Катя Димитрова-коректор
ИК "Екопрогрес"
ISBN 978-954-9447-30-9
Цена 6 лева;200страници;КНИЖАРНИЦА "ЕЛРИД"
www.ejercitosbizancio.net/


Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #244 -: Август 31, 2008, 08:28:48 am »
Недлчо Н. Чалъковъ


ЕДНА СТРАНИЦА

отъ

гръцкия варваризъм въ XX вкъ надъ
българит въ Македония и Тракия

Второ допълнено и преработено издание съ 18 фотографий в текста.
 http://www.kroraina.com/knigi/nch/main.html

BOOKS ABOUT MACEDONIA
КНИГИ  ЗА  МАКЕДОНИЯ
http://www.kroraina.com/knigi/

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #245 -: Септември 04, 2008, 17:08:46 pm »
ОК.Той може да преписва,обаче поне си го признава човекът...А относно комерсиалното ,книгите му едва му се намират на пазара :D,тъй като не ги пускат да се продават,едва ли не, те са забранени от закона,на никой не му  е приятно да чува истината все пак  ;) ;)

Честно казано малко е скучен и не дава никакви алтернативи - само констаттации. Според мен тука има някаква конспирация (щом е жив още; Никола Николов го отровиха чифутите!)?!? Внушението е, че чифутите са навсякъде и управляват целия свят (което въобще не е вярно; само така им се иска!) и сме затънали в блатото и няма измъкване!....Целта е да се отслаби съпротивителната сила на народа срещу чифутските методи на поробване на населението: кредити, данъци, търговия, промиване на мозъци чрез медийте; модерно робство! Ето с това се занимава Георги Менелаев Ифандиев (има гръцки произход)!.... laugh :-X ???
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #246 -: Септември 08, 2008, 22:00:58 pm »
Книгите на Дойче веле

Дойче веле се стреми да бъде и културен посредник. Българската редакция с радост изпълнява тази мисия и за последните 16 години издаде или помогна за издаването на 16 книги. Пишете ни, ако някоя от тях ви интересува.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,2144,2601917,00.html




Breath

  • Гост
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #247 -: Септември 16, 2008, 13:33:17 pm »
50 THINGS YOU’RE NOT SUPPOSED TO KNOW

RUSS KICK



ЦРУ извършва над 100,000 престъпления на година

Един от папите е написал еротична книга

САЩ и Русия обмислят детонирането на ядрени бомби на Луната

Роднините на Хитлер живеят в щата Ню Йорк

Електрическите коли се използват от 1880г

Компанията Байер произвежда хероин

ЛСД успешно е използвано в псих. терапии

В световните музеи има безброй фалшификати

По закон полицията не е задължена да ви защитава

Изкуствено създадени хуманоиди вече съществуват

И още много други неща, избирам произволно, просто да имате представа горе долу за какво става въпрос.
Ако ви интересува, книгата може да свалите от:

http://tracker.conspiracycentral.net

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #248 -: Септември 16, 2008, 21:50:06 pm »
Ами аз всичките  ги знам  :D, но иначе поне заглавието са го напрайли примамливо  ;)

Breath

  • Гост
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #249 -: Септември 16, 2008, 23:18:09 pm »
Ами аз всичките  ги знам  :D,

Знам, че знаеш, аз да не мислиш, че поствам за такива като теб, дето всичко знаят?  :P

А, аз пък това, че някой от папите писал еротична книга за първи път го чувам.
А за музеите, като видях и разгледах Лувъра, преди няколко години, вече бях 100% сигурна, че е така.

Но има и много други интересни неща в книгата. Не всичко знаем.  :P

Breath

  • Гост
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #250 -: Септември 22, 2008, 11:27:13 am »
Eckhart Tolle

A New Earth
Awakening to your life`s purpose


Ego - The Current State of Humanity:

The Illusory Self
The Voice in the Head
Content and structure of the Ego
Identification with things


The Core of Ego:

Being right, Making wrong
In defence of an illusion
The Ego is not personal
Do you want a Peace or Drama


The Pain Body:

The Birth of Emotions
Emotions and Ego
Carrying the Past
How the pain - body feeds on your thoughts
How the pain - body feeds on drama


Finding Who You Truly Are:

Who you think you are
Abundance
Knowing YourSelf and knowing About YourSelf
Chaos and Higher Order
Eliminating time

.........
.........

Breath

  • Гост
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #251 -: Октомври 09, 2008, 15:17:01 pm »
Силата на настоящето
Екхарт Тол



Когато човек отиде на лекар и каже: „Чувам глас в главата си", най-вероятно ще го насочат към психиатър. В действителност практически всички чуват такъв глас или няколко гласа в главата си, и то непрекъснато - това е неволният мисловен процес, за който не съзнавате, че притежавате властта да го спрете. Непрекъснати монолози или диалози.
Сигурно сте срещали „луди" хора по улицата, които непрестанно си говорят или мърморят нещо сами. Е, това не е особено различно от онова, което правите вие и другите „нормални" хора, само че вие не го правите на глас. Гласът коментира, прави предположения, съди, съпоставя, оплаква се, харесва, не харесва и така нататък. Той не е непременно свързан със ситуацията, в която се намирате в момента. Възможно е да повтаря близкото или далечното минало, или да репетира или гради възможни бъдещи ситуации. Често си представя как всичко се обърква и свършва зле - това се нарича тревога. Понякога към саундтрака вървят и визуални образи или „мисловни филми". Дори и гласът да говори по текущата ситуация, той я тълкува от гледната точка на миналото. Така е, защото той принадлежи към култивирания ум, който е резултат от всичко, което ви се е случило в миналото, както и от колективната културна мисловна нагласа, която сте наследили. Затова виждате и съдите за настоящето през очите на миналото и получавате една напълно изкривена картина. Нерядко този глас е най-лошият враг на човека. Много хора живеят с един инквизитор в главата, който непрекъснато ги напада и тормози, източва жизнената им енергия. Това причинява неописуемо нещастие, както и болести.
Добрата новина е, че можете да се освободите от ума си. Това е единственото истинско освобождение. Първата стъпка можете да направите още сега. Започнете възможно най-често да се заслушвате в този глас в главата си. Обърнете особено внимание на повтарящи се мисловни шаблони - онези стари грамофонни плочи, които може би въртите в главата си от години. Това имам предвид, когато говоря за „наблюдаване на мислещия". Иначе казано, слушайте гласа в главата си, бъдете там като наблюдаващо присъствие.
Когато слушате гласа, слушайте го безпристрастно. Другояче казано, не съдете. Не съдете и не заклеймявайте чутото, защото това би означавало, че гласът отново се е промъкнал във вас през задната вратичка. Скоро ще осъзнаете: ето тук е гласът, а ето ме мен, аз го слушам и наблюдавам. Това осъзнаване, че „аз съм", това усещане на собственото присъствие не е мисъл. То идва отвъд мисълта.
И така, когато се заслушате в една мисъл, вие осъзнавате не само нея, но и себе си като неин наблюдател. Повява се ново измерение на съзнанието. Докато слушате мисълта, усещате съзнателно присъствие - вашето дълбоко ,,аз" - зад или под повърхността на мисълта. Тогава мисълта губи властта си над вас и бързо притихва, защото вие вече не вливате енергия в ума, като се отъждествявате с него. Това е началото на края на неволното и натрапчиво мислене.
Когато една мисъл затихне, усещате прекъсване в мисловния поток - празнина от „немислене".



Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #252 -: Октомври 09, 2008, 17:32:32 pm »
Все пак аз искам да мисля - не да немислия...
Все пак всичко е съсдадено от мисълта и само тя те води напред... обмислияш кое е най-правилното действие при дадена ситуация и предприемаш именно него. Ако си сбъркал, пак мислиш и разбираш къде си сбъркал и се учиш... Този глас вашата мисъл. Може да ви помислият за луд ако мислите на глас, но няма нищо срамно в това - все пак всеки си мисли наум... това не е критерии за лудост :)
Аз ще продължа да мислия, а ти?
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Breath

  • Гост
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #253 -: Октомври 15, 2008, 18:23:46 pm »
The Christ Conspiracy
 by Acharya

Спорна и доста опасна книгата привежда огромно количество доказателства, че религията Христианство и Исус са създадени от членове на многобройни тайни общества за да обединят Римската Империя под една обща държавна религия.

В книгата се твърди, че множество митове и ритуали, вече са съществували много преди христианската ера и са били преработени в история на христианската религия представяна ни днес и известна на повечето като Библия.

Според Acharya не е съществувал действителен човек на име Исус.


Книгата е може би единственна по рода си.

http://tracker.conspiracycentral.net


Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #254 -: Октомври 16, 2008, 09:34:57 am »
The Christ Conspiracy
 by Acharya

Спорна и доста опасна книгата привежда огромно количество доказателства, че религията Христианство и Исус са създадени от членове на многобройни тайни общества за да обединят Римската Империя под една обща държавна религия.

В книгата се твърди, че множество митове и ритуали, вече са съществували много преди христианската ера и са били преработени в история на христианската религия представяна ни днес и известна на повечето като Библия.

Според Acharya не е съществувал действителен човек на име Исус.


Книгата е може би единственна по рода си.

http://tracker.conspiracycentral.net



То на всеки, който се рови в тези теми е ясно, че християнството е изградено на база на предишни религии. А приемането на християнството е просто един политически ход от страна на императора. Разните му там видения преди битка за кръст и ангелския глас (проговорил на латински  ;D ): In hoc Signo Vinces и другите митове са просто украса.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27