Автор Тема: Георги Лозанов  (Прочетена 12484 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Георги Лозанов
« Отговор #15 -: Декември 18, 2006, 15:59:27 pm »
Споко, с 90% от професорите в СУ е така... ;)
musica universalis

milenski

  • Гост
Re: Георги Лозанов
« Отговор #16 -: Декември 18, 2006, 16:49:38 pm »
Дотук, esoundc, нищо конкретно не си казал - само някакви лични впечатления, които се базират на нещо, което остава загадка за нас, или поне за мен  :)
Материалът, който е постнал ultrafutur, е съвсем верен и не знам дали някой би тръгнал изобщо да го оборва, независимо дали ще бъде под надслова "информационно масонство" или "груба цензура".
С Георги Лозанов съм гледала и чела няколко интервюта и съм останала с много добри впечатления от него. За мен това е един много широко скроен и интелигентен човек, който действително изглежда доста налудничаво, но аз възприемам това като белег на уникалността му и даже, да си призная, завиждам на esoundc, че има честта да посещава негови лекции...  Специално за участието му в СЕМ... откога това е белег на някаква поквара? Човекът беше там с чисто идеалистичната цел да НАПРАВИ НЕЩО, но много скоро разбра, че една лястовичка пролет не прави.

А, и между другото, един приятел сега ми подсказа, че има още един Георги Лозанов, психолог, като информацията в Уикипедия се отнася за него, а не за този на снимката  ;)
« Последна редакция: Декември 18, 2006, 17:19:10 pm от Lampyridus photuris »

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Георги Лозанов
« Отговор #17 -: Декември 18, 2006, 18:59:12 pm »
  ами честно да ти кажа , какви неща говори , направо ще ти стане лошо. аз лично съм потресен от това , че нарисува окото от единият долар на дъската , и наговори куп неща които четем тук в този форум, само , че с идеята ,че са си напълно в реда не нещата , незнам , не искам да споря с никого , но за мен този човек е един продажник >:( . въобще не мисля , че е уникален ами според мен си е кукла на конци , и то на доста високо ниво , обърни внимание на първият линк , потърси сама , и ще откриеш един доста ключов образ на тези срещу които се борим  ;)

llara

  • Гост
Re: Георги Лозанов
« Отговор #18 -: Декември 19, 2006, 12:33:56 pm »
Така, като се опитах да схвана същността на темата :-\, което е много трудно, но все пак и аз да се изкажа...
Еsoundc, незная какво имаш против проф. Лозанов, но от позицията на човек контактувал близо 6 години с него професионално, не бих казала, че е кукла на конци и че говори несвързани неща. Бъди сигурен, че това, което казва в лекциите си, а и извън тях /позволявам си да коментирам лекциите му, защото съм присъствала на най-малко 50 негови лекциии/ е обмислено много добре. Не искам да ставам адвокат на никого, но да извадиш от контекста изречения и да ги пускаш просто така в пространството мисля, че най-малкото не ти прави чест. Ако вникнеш задълбочено във всяка една дума на проф. Лозанов, ще разбереш, че той е един от малкото добри професори, не само  в СУ, но и смея да твърдя в Европа по Културология и Междукултурни комуникации.  ;)
За безсмислени фрази /малко извън темата/ цар е проф.Брезински преподавател по български език и стилистика в същият СУ, както и доц.д-р Весела Табакова, която на лекциите си говори само за личния си живот и за личния живот на любимата си котка. За нея мога даже да твърдя, че е в Масонска ложа, защото и тя самата не го крие!

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Георги Лозанов
« Отговор #19 -: Декември 19, 2006, 13:34:58 pm »
Ако вникнеш задълбочено във всяка една дума на проф. Лозанов, ще разбереш, че той е един от малкото добри професори, не само  в СУ, но и смея да твърдя в Европа по Културология и Междукултурни комуникации.  ;)

 знаете ли не ми се спори с вас , оставям вас на личните си впечатления а себе си на това което виждат очите ми . Според мен точно това е проблема с него , че е всепризнат , обяснения не ми се дават , оставям на вас сами да решавате . :-X

llara

  • Гост
Re: Георги Лозанов
« Отговор #20 -: Декември 19, 2006, 14:31:30 pm »
Въпреки, че със спор се достига до истина, аз също се въздържам от такъв. Не желая да те убеждавам в правотата си - това ще е абсурдно. Просто изказвам мнение и не само лични впечатления, а и такива на множество хора, доближили се до личността Георги Лозанов. Мога само да добавя, че са малко преподавателите /броят се на пръсти/, които могат да се похвалят с бистър ум, ясно и отчетливо слово. Не е задължително да харесваме някого, важното е да умеем да ценим хората и да имаме респект от личности, които са утвърдени в дадена област ;)

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Георги Лозанов
« Отговор #21 -: Юни 03, 2007, 19:51:59 pm »
отрких още един агент , и най - инетересното е, че те споделят една стая в СУ -ФЖМК  . Името е Весела Табакова. Съжалявам не помня научните и титли. Има книги за тероризма от 1979 и пише за ценностите на новото време и НСР в прав текст в своите публикации. Също така е отоговорна по програмата НТУРА 2000 и участва в нещо свързано с ООН и там тем подобни организации , преподава по Политология.

 колкото до г- н Лозанов той ще има лекция в Червената къща  този месец :

 19 юни (вторник), 18.00 ч.
зала „Пеша Николова”
Публичен семинар „Гранични култури/култури на границата” представя:
След края на телевизията
лекция на Георги Лозанов
След интеграцията на класическите медии в интернет: продължават ли те да са същите? Ще има ли смисъл да използваме термина „телевизия” извън музея? Ако предстои ново раздаване на имената във виртуалното пространство, не е зле да започнем от днес.
Водещи семинара: Десислава Лилова и Ивайло Дичев
На български език.
Вход: 2/1 лв.


   :-X


 
  обърнете внимание на темата
« Последна редакция: Юни 03, 2007, 20:27:01 pm от esoundc »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27