Автор Тема: Странни черепи и същества върху Народния театър  (Прочетена 19758 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Баш Майстора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Качвам още две интересни снимки от центъра на София. Първата е от входа на храма Света Неделя, а втората от колоните на Света Петка. Сигурно първото обяснение което дават духовниците е, че пазят храма, но на мен ми се струва тъпо да сложиш злото да пази от злото. По скоро показват на кой служат.
А не- бъркаш- Драконът е възприеман като символ на мъдростта а не като зло същество. Не случайно е покровител на Китай и го има по гербове на държави. Има го и по църкви традиционно а и даже на изключително мъдри хора е било давано прозвището Дракон.
 Ордена на Дракона пък е създаден с цел прогонване на турците от Европа.

Неактивен Баш Майстора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
А вие как мислите - не е ли възможно, влиянието на илюминатите да се е просмукало дори и в националните идеи, на определен народ?
Пример (?) -
Васил Левски - звучи като 'Василевс' (гръцка дума) - Цар, Главнокомандващ (във Византия)
Левски - Лъв - Лъвът е символ на Слънцето - Лъвът е цар на Джунглата, а Слънцето е господар на Вселената -
Когато е имало василевски илюминати все още не е имало. Не смесвай нещата.




Неактивен Smilоdon Fatalis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Дракона може и да е мъдро същество, но в христянството е изцяло негативен(змията) и поставянето му на челно място е най-малкото странно.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Християнството ли ти е еталон за мислене:)))? Мисля, че Змията и Дракона са малко различни същества :)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Smilоdon Fatalis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Някой да е хващал дракон за да знае какво е. Змията която метафорично дава ябълката(знанието) на хората не е някоя пепелянка или усоиница, а нещо съвсем различно.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Някой да е хващал дракон за да знае какво е. Змията която метафорично дава ябълката(знанието) на хората не е някоя пепелянка или усоиница, а нещо съвсем различно.

Изпадаш в някакви заблуждения :) Говори се за "забранения плод", а не за ябълка. Може и мушмула да е било, не знаем:) И явно не го е дала метафорично, щото съвсем реално, а не метафорично, сме си изфърчали от райската градина:) .
За мен лично, Драконите са отдавна изчезнал особен вид същества. Били са малко като полулация, и смятам че са живели на някакъв отдалечен остров, но са можели да фъркат на много далечни места. А може би драконите са измислица, свързана с древните Вимаана. Нали Драконите бълват огън, точно като совалката Колумбия :))) Мисля, че последните които са имали вземане-даване с последите оцелели Дракони са били Друидите. Не изключвам вероятността да са живели на Атлантида, което ще рече много на юг, и оттам да са тръгнали всички легенди за тях.

Handle
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Smilоdon Fatalis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Темата е много по дълбока. Има много сведения които са малко известни и не се тълкуват правилно. Например когато Александър Македонски се връща от оракула в Сива през пустинята и изгубва го спасяват .... две говорещи змии. На много неща трябва да се гледа по друг начин. Както казват в "1984" : Миналото беше изтрито. Изтриването беше забравено. Лъжата стана истина.....

Eon

  • Гост
Може и да са били летателни средства от рода на Вимана и да са били машини, а не живи същества, т.е. дракони.

Неактивен Smilоdon Fatalis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Някой пишат, яе по време на походите на Александър постояно е бил придружаван от някакви странни летателни обекти, но в случая с змиите е малко по различно поне според мен. Обърнете внимание зашо за него е толкова важно да отиде до оракула(когато всички очакват да атакува), какво научава от него и какво се случва след това(изместване центъра на основната култура от Месопотамия(Вавилон) към Древна Гърция и След тов Рим. Никой от историците не казва нищо за това, че той е избран да извърши този преход на култури. А това че го спасяват две змии е знаково за мен: знаете на какво са символ  те

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Да, тогава е било на мода, да се ходи при разни Оракули, за да им предсказват разни неща, особено на маниаци, решили да завладяват тогавашния свят. В "300" много добре беше показано какви цели са обслужвали тези врачки. Оракулите са били обикновено жени, тъй като тяхната магическа и прорицателска сила е по-голяма от мъжката. Не е тайна, че са използвали разни билки и отвари да се напушват като обезумели. За него е било важно да отиде при Оракула, за да чуе това, което иска. И оракулите обикновено са им давали това, което искат. Особено Делфийския оракул, там си е бил своебразен център по напушвания в древна Гърция:))) Абе било е купон, ама в един момент е станало скучно, и Александър е решил да пътува до Индия:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Smilоdon Fatalis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Ако за теб "300" : made in hollywood е по-достоверен източник от истинската  човешка същност, не знам какво търсиш в този форум. Пак казвам, че според мен драконите по христянските храмове показват колко се е отдалечило христианството от първоизточника си и на кой служи в момента.

Неактивен Scorpion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
 :-\И днес е на мода да се ходи на разни пророци, врачки, неошамани, магьосници и вся осталная сволач от тази група, особено от маняци решили да завладеят света, както никога досега.
И сега им дават нареждане какво да ви кажат и да чуете, това което ви се иска особено на маняците.
Нищо ново под небето и човечеството не е научило кой знае колко много от тогава, с тази малка разлика сега, че всичко си има край и той май се приближава с пълна сила, благодарение на разни дракончета и рептилчета в човешка кожа и естествено с помоща на всички останали.
Те сами не биха могли да си свършат работата. Всички сме в кюпа, наречен Матрица. :-*
Danko http://enkade.blogspot.com/  Най-голямата властта е тази да властуваш над себе си, най-голямата

Неактивен Smilоdon Fatalis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
"дракончета и рептилчета в човешка кожа"  искат да запазят и доразвият това в което живеем сега, а за хората прибливава ново начало.

Неактивен Scorpion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Абе като гледам колко са малко хората, искам да кажа, истинските хора, които не са модифицирани от дракони, по техно подобие, почвам съвсем сериозно да се съмнявам за новата ера. Няма май да се събере даже и стриктния минимум, че да предизвикат обрата и отпочването на Новата ера.
Ще съм първата, която ще се радва да не съм права в случая, но знае ли се, както са тръгнали нещата по нанадолнището и нищо вече не може да ги спре, даже и рептилете, допустими са всички фалове. ;D

Да си плюеме в пазвите и всеки да изхвърли рептила в себе си, иначе лошо, много лошо. :-*
Danko http://enkade.blogspot.com/  Най-голямата властта е тази да властуваш над себе си, най-голямата

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
scorpion, надеждата умира последна. и рептайл-филите са само малка част от всички олд-ейдж движения, които са навлякли нови дрехи и драпат да продължат живота си. западните форуми и формации изобилстват от хора, които са се върнали толкова назад в развитието си и практикуват или застъпват толкова ретроградни или откровено наситени с тъмнина идеи или просто боготворят толкова силно материята, че не могат да видят какво имат извън нея.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27