Автор Тема: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око  (Прочетена 664787 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дъвиан

  • Гост
Re:Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #75 -: Септември 19, 2006, 18:46:39 pm »
Просто исках да защитя човечеца. На мен ми става тъжно за такива хора. А не смешно! Не е честно да се подиграваме!

dinena kora

  • Гост
Re:Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #76 -: Септември 19, 2006, 18:59:31 pm »
ти пък чак и подигравки.Целта е да се посмеем, нищо лично към никого ,най-малко към писателя на писмото-със смазващ стил

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re:Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #77 -: Септември 20, 2006, 10:08:59 am »
Защо Мона Лиза мени усмивката си?

19.09.06 Демокрит
 
Споменете си последното посещение в Лувъра. И без да сте чели Дан Браун неизменно спирате за дълго да съзерцавате Джокондата на Леонардо Да Винчи.
Когато я гледате право в очите, жената от картината ви се усмихва все така загадъчно, но отместите ли поглед от тях - лицето и внезапно помръква.
Сега от Live Science много държат да демистифицират живота и на любителите на изкуството, за които менящата се усмивка на Мона Лиза е сред най-големите загадки на човечеството.
Ето в какво се криела тайната й:
Когато се взирате в платното, обикновено първо насочвате погледа си към очите на Джокондата. В този момент техният образ се формира с помощта на едно малко петънце върху ретината в очите ви, наречено фовея. То отговаря за остротата на зрението, доколкото е най-чувствителното към детайли и цветове място в окото.
На не толкова прецизното периферно зрение остава да обработи сетивната информация, идваща от устните. Тъй като не може да различава фини детайли, то погрешно възприема сенките от скулата на Мона Лиза като част от устата й.
Когато обаче насочите погледа си към устните й, вашата фовея вече безпогрешно различава детайлите.
И ето, усмивката на Джокондата внезапно се изпарява
 
« Последна редакция: Септември 20, 2006, 10:21:58 am от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #78 -: Септември 20, 2006, 15:30:11 pm »


Надписа гласи:

"Малко използвана тоалетна хартия. Цена на 10 рула...Цена на 24 рула... Все още е в добро състояние!"

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re:Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #79 -: Септември 20, 2006, 17:40:02 pm »
И следващият път като някой пусне добър пост да му се праща това:

http://tenks.hit.bg/thank.swf

муахахах, напиках се ... не е истина направо
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re:Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #80 -: Септември 21, 2006, 11:21:41 am »
Цветята имат чувства – ефектът на Бекстър
От Давид Джеймс / The Epoch Times

В серия от експерименти, проведени преди повече от 35 години, най-изтъкнатият американски експерт по детектори на лъжата Клив Бекстър показа, че цветята имат чувства и отговарят на външни стимулатори.
Школата на Бекстър по детектори на лъжата в гр. Сан Диего, Калифорния (САЩ) се специализира в обучението на разузнавателни агенции и полицейски части в сферата на използване на детектори на лъжата.
Една част от детектора на лъжата измерва кожните конвулсни реакции (ККР) на един обект. ККР е количеството на съпротива на кожата на обект в резултат от малък електрически поток, който показва промяната в нивото на физиологичната възбуда на обекта.
Една сутрин през октомври 1966 година г-н Бекстър свързал ККП електродите на полиграфа с листата на растението Анхуза и след това налял вода в основата на цветето. Намерението му било да измери количеството от време, което ще е необходимо на водата да достигне листата на растението и да промени електрическата съпротива.
Докато очаквал намаляване на съпротивлението при навлизането на водата в листата, г-н Бекстър не бил подготвен за това, което последвало – вместо съпротивата да намалее, тя се увеличила и според резултатите на полиграфа, растението произвело крива, подобна на тази, когато човешко същество преживява някакво щастие.
След това г-н Бекстър опитал друг експеримент. Той си записал: „Беше рано сутринта и никой друг не беше в лабораторията. Мисълта и намерението ми беше: „Ще изгоря това листо”. Веднага в този миг, когато представата за изгарянето на това листо влезе в главата ми, писецът на полиграфа се придвижи бързо до върха на таблицата”.
Той отишъл да вземе кутия кибрит и се върнал обратно, но забелязал, че полиграфът бил толкова възбуден, че нямало повече никакъв отговор, който можел да се наблюдава. Така че върнал кутията кибрит обратно в кабинета на секретарката. Според Бекстър, когато се върнал до полиграфа „нещото се изравни отново, което наистина му придаде завършен вид и ми даде, много високо качество на наблюдение”.
През следващите 35 години г-н Бекстър извършил повтарящи се безцелни, контролирани и автоматизирани експерименти, за да подложи на изпитание този феномен, който той нарича „основно биокомуникативно възприемане”, познат на мнозина като „ефектът на Бекстър”.
Неговото изследване открива, че растенията могат да възприемат и количествено да отговорят на умишлени човешки мисли и действия. Както се твърди, опитите на Бекстър са били последвани от учени стотици пъти, посредством използването на различни видоизменения

Източник:
http://www.theepochtimes.com/news/5-4-22/28064.html


„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Re:Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #81 -: Септември 21, 2006, 17:58:18 pm »
И следващият път като някой пусне добър пост да му се праща това:

http://tenks.hit.bg/thank.swf

муахахах, напиках се ... не е истина направо

Ползвай тоалетната хартия от по-горе :P
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

Дъвиан

  • Гост
Re:Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #82 -: Септември 21, 2006, 18:00:07 pm »
Хахахаха - бре, какви весели дами имало в този форум. ;D

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Re:Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #83 -: Септември 21, 2006, 18:08:48 pm »
Защото съм рожденничка ;)
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

Дъвиан

  • Гост
Re:Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #84 -: Септември 21, 2006, 18:11:40 pm »
Е, честит двоен звездопад. :D :D :D

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Re:Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #85 -: Септември 21, 2006, 19:20:48 pm »
Вижте едно великолепие:)Когато си там горе имаш усещането ,че си не между небето и земята ,а между облаците и ...Бог.Поне аз го имах де :D
Enjoy :D :D :D
« Последна редакция: Септември 21, 2006, 19:28:05 pm от Alien »
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #86 -: Септември 21, 2006, 19:59:26 pm »
Бил съм свидетел на подобна картина и аз, усещането е много странно. Много бързо, даже прекалено , забравих, че изобщо съществува земя и се настроих на тази реалност. По-особеното беше чувството, че Космосът е открит и съвсем достъпен за мен, много близък ми беше.
С две думи, усещането ми беше като да съм се отделил от матрицата. Дали пък там някъде, на 10 000м височина, не свършва този затвор?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re:Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #87 -: Септември 24, 2006, 09:38:22 am »
Екстрасенсът на Топалов предизвика истерия в руските медии
 
Истерия, свързана с екстрасенса на Веселин Топалов, тресе руските медии в последните часове преди мача на световния шампион с претендента за титлата му Владимир Крамник.
Всички журналисти, акредитирани в Елиста, искат да го видят и да вземат интервю от него. "Той е в нашата вила, но никой от екипа не може да го вижда, Сергей контактува само с Топалов", обясни мениджърът на българския гросмайстор Силвио Данаилов.
Другата "тема", която вълнува всички е: "Има ли устройство, монтирано в главата на Веселин?". В тази връзка
Данаилов предложи на руснаците да направят мозъчна операция на шахматния крал, за да открият "прословутия чип".
"Намерете най-добрия неврохирург в Русия, който да направи мозъчен разрез на Веселин, защото чипът е монтиран в Хюстън. За операцията платихме 2 милиона долара", заяви в интервю пред "НТВ плюс спорт" Данаилов.
Мачът за титлата стартира днес в 14.00 часа българско време. Първият ход ще бъде направен от вицепремиера на Русия и председател на Руската шахматна федерация Александър Жуков.
 
от: 23.09.2006 час: 11:01 
actualno.com

 :P  Завист, завииист...
« Последна редакция: Септември 30, 2006, 02:24:58 am от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #88 -: Септември 24, 2006, 10:18:56 am »
И там ли има екстрасенси?  А първата партия Топалов я губи  :(
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re:Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #89 -: Септември 24, 2006, 10:23:38 am »
Сигурно си има някой в екипа, то няма да е случайно. Ама все пак се стремят да омаловажат  таланта и успехите му.  :)
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27