Автор Тема: Подвижните "звезди"  (Прочетена 27343 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BlackBLOOD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
Подвижните "звезди"
« -: Март 26, 2007, 12:01:40 pm »
Многократнно съм наблюдавал едно необяснимо за мен явление което може да се види всяка вечер при ясно звездно небе:

Обекти , които изглеждат като средно ярка звезда и се движат в една посока без да променят траекторията си. Скоростта им на преминаване през небосклона е различна но най често е близка до тази на високолетящите самолети.Не мога да ги идентифицирам като самолети , защото я няма характерната премигваща идентификация. Те просто си светят еднакво ярко през цялото време. Понякога са по ярки и е лесно да ги следиш докато изчезнат зад хоризонта , понякога са много бледи и ги губя постоянно.

До сега съм имал само един единствен случай да наблюдавам промяна в траекторията на такъв обект. както си се движеше бавно в една посока изведнъж рязко обърна поне на 120 градуса като с това остави и някаква малка огнена диря като от форсаж.

Аз лично до сега винаги съм си ги обяснявал че са някакви спътници или нещо такова, а това с огнената диря совалка може би ?:)

Някой може ли да даде смислено обяснение? Другия вариант е да намерим един хубав телескоп , хубава ясна вечер и да прихванем някой от тези "обекти":)

« Последна редакция: Август 19, 2008, 17:02:08 pm от H. »

Eon

  • Гост
Re: Подвижните "Звезди"
« Отговор #1 -: Март 26, 2007, 12:06:33 pm »
Да, спътници са.  ;)

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Подвижните "Звезди"
« Отговор #2 -: Март 26, 2007, 15:01:33 pm »
Доста бърз телескоп ти е необходим, да ги прихваниш тез обекти :D

Heinie

  • Гост
Re: Подвижните "Звезди"
« Отговор #3 -: Март 26, 2007, 20:24:24 pm »
Спътниците не правят завои и не оставят дири след себе си.

Неактивен BlackBLOOD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
Re: Подвижните "Звезди"
« Отговор #4 -: Март 26, 2007, 23:15:43 pm »
Не знам на мен тогава ми се стори че това е може би ракета или пък совалка. Във всеки случай известните на нас UFO летателни апарати надали биха оставили диря от изгорели газове...
Всъщност това не беше диря като тези които оставят самолетите например. Беше по скоро светъл пламък който изчезна почти веднага...

Спътниците не си ли сменят орбитите от време на време ? Или поне някой от спътниците...

Eon

  • Гост
Re: Подвижните "Звезди"
« Отговор #5 -: Март 27, 2007, 09:14:46 am »
Спътниците не правят завои и не оставят дири след себе си.
До сега съм имал само един единствен случай да наблюдавам промяна в траекторията на такъв обект

 ;)

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
отговор от редовен наблюдател
« Отговор #6 -: Май 24, 2007, 18:11:36 pm »
От много години се занимавам системно с дневни и нощни наблюдения на небето и разполагам с богат инструментариум за тази цел от разнобразни прибори включително мощна съветска зрителна тръба с увеличение 60 пъти и диаметър на обективът 70 мм инсталирана на тринога. Много пъти още от края на 90те години когато възстанових системните си наблюдения съм наблюдавал много подозрителни спътници но досега нямам нито един случай при които някои от тях да промени траекторията си. Никой орбитиран сателитет не може нито рязко да спре, нито внезапно да промени траекторията си на движение - това технологически е невъзможно. Самолет също не може да извърши такава рязка маневра и да изчезне в небето, а фактът че наблюдаваният от вас обект е оставил огнена следа подсказва, че той се е намирал на височина не повече от 120 километра където се запалват влизащите в атмосферата метеори.

Колкото до намирането на телескоп и провеждането на наблюдение върху тези сателите понеже почти всяка вечер наблюдавам десетки сателити като ги инспектирам дали са НЛО по ред характеристики включително нетипична орбита освен аномално поведение и внезапни маневри и на тази база дължа да ви кажа, че за да видите орбитален обект в детайли ви трябва изключително мощна и силна оптика от порядъка минимум на 120 мм диаметър на обективът при рефракторите и мининум 80х пъти увеличение като тези характеристики ще са достатъчни единствено за единтификация на големи орбитални конструкции като МКС или Совалката, които при това летят на ниски орбити от порядъка на 350 км. Да видите сателит в детайли няма да стане даже и при 200х оптика, защото 200 пъти увеличение означава цифром-словом приближение 150 пъти и ако сателитът е голям няколко метра и е орбитиран примерно на 600 км вие ще го видите през телескопа за съвсем кратък миг предвид крайно ограниченото му зрително поле от порядъка на части от градуса да не кажа десети на разстояние от порядъка на 4 километра. Но ако сателитът има широко разпънати слънчеви панели примерно с общ диаметър на конструкцията 15 метра и е орбитиран по силно елиптична орбита от примерно 200х1000 км и мине в перигей и вие в този момент насочите 200 кратен телескоп ще го приближите точно на 1333 метра и 15 метровата конструкция няма начин да не се види. Ако става въпрос за НЛО именно тази методика на регулярна проверка на сателити с много мощен поне 150 мм рефракторен телескоп и сила 200х бихте могли да определите и успешно идентифицирате обектът. Големите проблеми свързани с такива мощни телескопи с увеличение над 120х изхождат от гледна точка на състоянието на атмосферата, което води в повечето случай до размазване на изображението и изключително тесният зрителен ъгъл на телескопа примерно за 200х на 150 ммм това ще означава четвърт ъглов градус в най-добрият случай. А сателит с първа космическа скорост от 8 км/сек на дистанция от порядъка на 200 км ще има твърде голяма ъглова скорост поне 2 градуса в секунда, което означава че вие ще имате време да го видите точно 1/8 от секундата освен ако не разполагате със специална хидравлична тринога за проследяването му без трептения, която струва няколко хиляди долара.



Снимка на орбитален обект през телескоп

Моят съвет е ако се интересувате сериозно от наблюдение на сателити да си поръчате руският огладален телеобектив МТО 1000/А, с който според компетентното мнение на специалисти може да се постигне добро изображение на увеличение от 80х пъти, което според мен е най-малката величина за детайлизиране на масивни орбитални конструкции. Телеобективът се доставя от Русия и струва 600 лева, ако не разполагате с възможност за покупката му можете да си поръчате от оръжеен магазин в Пловдив зрителна тръба ЗРТ 457 М с увеличение 60х пъти и диаметър на обективът 70 мм и цена 300 лева. Но оптическата сила на тази тръба не е достатъчна за детайлизация на орбитални обекти и с нея можете да се наблюдават най-много суборбитални такива като ракетни самолети от рода на Аякс.



MTO 1000/A

Неактивен Brainbug

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Подвижните "Звезди"
« Отговор #7 -: Юни 14, 2007, 22:22:34 pm »
И аз съм наблюдавал такова светещо тяло и то доста пъти. На пръв поглед е с размери на средно-голяма звезда, движи се долу-горе със скорост на пътнически самолет. Хващал съм го в моменти, в които се движи само в една посока без промяна, но е имало и др. интересни случки. 1вата преди около 2 - 3  години. Наблюдавах небето  и се загледах в няколко звезди, тогава обекта беше доста по-голям от нормалното и по първи признаци си го мислих за звезда, защото не мърдаше. Впечатление ми направи това, че просто беше доста голяма светлината като размер в сравнение с другите звезди. Наблюдавах го няколко минути, след което изведнъж започна да се движи и рязко да намалява размерите си в порядъка на 5 секунди се смали до размерите на нормална звезда и продължи да се движи в една посока, докато не го изгубих от поглед. Др. което ми направи впечатление беше това лято на морето, бях на плажа цяла вечер и наблюдавах небето, беше ярко без грам облачност. Видях същия обект да се движи и нали дотогава си мислих, че е някой сателит сигурно в една траектория изгубих го от поглед, след това на същото място, където го видях да минава след около 10мин мина падаща звезда. След около 15мин още една на абсолютно същото място и най-странното е, че след това на абсолютно същото място мина обект на размери видимо по-голям от този на обикновенна падаща звезда. Скороста беше същата като на падаща звезда, обаче траекторията, която измина беше значително по - голяма от нормалното, почти от край до край на небосвода, над който имах видимост и още по-странното е , че на 2пъти се отклони от курса, но отново се връщаше и продължаваше по права линия. Не знам, стана ми странно, отидох и се прибрах :D
« Последна редакция: Май 02, 2008, 23:50:23 pm от Mirotvorec »

Неактивен edin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
  • Прощава - незабрава
Относно: Подвижните "Звезди"
« Отговор #8 -: Май 02, 2008, 21:24:43 pm »
някъде 94-та година имах такъв случай...
движенията които описват са начин на контакт

« Последна редакция: Декември 03, 2008, 21:25:56 pm от edin »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Подвижните "Звезди"
« Отговор #9 -: Май 02, 2008, 22:14:38 pm »
Цитат
Жив свидетел съм на много странни летателни апарати, минавайки за прикритие точно по маршрута на хеликоптерите и пътническите самолети през младежкия хълм (Пловдив) и могат да бъдат видяни почти във всяка ясна нощт!. Някои разправят, че били сателити - да имат много здраве. Сателит, който се движи на 30 000 метра височина замръзва на място, стои 2-3 часа тръгва под 45 градусов ъгъл нагоре и след това спира и поема в обратна посока. Изглеждат като звезди и не можеш да се утрепеш не можеш да ги различиш от истинските звезди до момента в който те започнат да се движат. И да са един-два, един-два пъти да минат,да са се излъгали да кажеш, ама почти всяка ясна вечер, имал съм вечери да преброя до 28 бройки!

Един познат :P
« Последна редакция: Май 06, 2008, 18:30:57 pm от H. »

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Относно: Подвижните "Звезди"
« Отговор #10 -: Май 02, 2008, 23:50:01 pm »
сателити са
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен edin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
  • Прощава - незабрава
Относно: Подвижните "Звезди"
« Отговор #11 -: Май 03, 2008, 14:26:41 pm »
И веднага - още тогава се сетих, че Ейлиън говореше за някакъв Ченълинг, в който се казваше нещо подобно. Че повечето звезди са спейс шипове и че се движат. Луната включително. В коя тема беше, че сега не мога да го открия?...  Ейлиън, я разкажи малко повече за тоя Ченълинг...

All the stars are Starships which have taken the place of the stars. The starships move up and down and across the sky. They look far different than airplanes or satellites. You can communicate with the starship by thought by focusing your eyes and energy on a single starship that you see in the night sky. Think a "yes" or "no" question and tell them to use the movement up and down in the sky for "yes"... Try the question, "Are you a starship?"

Ето това е... Alien е цитирал нещо, което е важно

« Последна редакция: Декември 03, 2008, 21:27:21 pm от edin »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Подвижните "Звезди"
« Отговор #12 -: Май 06, 2008, 18:32:49 pm »
Цитат
Жив свидетел съм на много странни летателни апарати, минавайки за прикритие точно по маршрута на хеликоптерите и пътническите самолети през младежкия хълм (Пловдив) и могат да бъдат видяни почти във всяка ясна нощт!. Някои разправят, че били сателити - да имат много здраве. Сателит, който се движи на 30 000 метра височина замръзва на място, стои 2-3 часа тръгва под 45 градусов ъгъл нагоре и след това спира и поема в обратна посока. Изглеждат като звезди и не можеш да се утрепеш не можеш да ги различиш от истинските звезди до момента в който те започнат да се движат. И да са един-два, един-два пъти да минат,да са се излъгали да кажеш, ама почти всяка ясна вечер, имал съм вечери да преброя до 28 бройки!

Един познат :P

Никога не съм виждал на Младежкият хълм. Но на Альоша съм виждал.

Неактивен kiliev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
Относно: Re: Подвижните "Звезди"
« Отговор #13 -: Май 13, 2008, 14:41:28 pm »
И аз съм наблюдавал такова светещо тяло и то доста пъти. На пръв поглед е с размери на средно-голяма звезда, движи се долу-горе със скорост на пътнически самолет. Хващал съм го в моменти, в които се движи само в една посока без промяна, но е имало и др. интересни случки. 1вата преди около 2 - 3  години. Наблюдавах небето  и се загледах в няколко звезди, тогава обекта беше доста по-голям от нормалното и по първи признаци си го мислих за звезда, защото не мърдаше. Впечатление ми направи това, че просто беше доста голяма светлината като размер в сравнение с другите звезди. Наблюдавах го няколко минути, след което изведнъж започна да се движи и рязко да намалява размерите си в порядъка на 5 секунди се смали до размерите на нормална звезда и продължи да се движи в една посока, докато не го изгубих от поглед. Др. което ми направи впечатление беше това лято на морето, бях на плажа цяла вечер и наблюдавах небето, беше ярко без грам облачност. Видях същия обект да се движи и нали дотогава си мислих, че е някой сателит сигурно в една траектория изгубих го от поглед, след това на същото място, където го видях да минава след около 10мин мина падаща звезда. След около 15мин още една на абсолютно същото място и най-странното е, че след това на абсолютно същото място мина обект на размери видимо по-голям от този на обикновенна падаща звезда. Скороста беше същата като на падаща звезда, обаче траекторията, която измина беше значително по - голяма от нормалното, почти от край до край на небосвода, над който имах видимост и още по-странното е , че на 2пъти се отклони от курса, но отново се връщаше и продължаваше по права линия. Не знам, стана ми странно, отидох и се прибрах :D

Подобни обекти съм наблюдавал няколко пъти:
-над Стара планина, гледано от София, края на 2007. Изглеждат като необяснимо ярки, непримигващи светлини, които се движат ниско на хоризонта, бавно и успоредно на планината в посока изток-североизток. Не е спътник, защото свети прекалено ярко, не е и самолет - няма никакви мигащи светлини;
-над Петрич, 1983-84, родителите ми го видяха също в ясно нощно небе светлина, която беше със силата на ярка звезда. Първоначално си мислехме, че е спътник, защото се движеше по права линия в посока юг. Изведнъж светлината спра на място (!) и зад нея по същата траектория успоредно я настигна и застана до нея друга светлина със същата сила, след което двете продължиха успоредно по посока юг;
-над Пирин, 1990-91, гледано от Петрич (беше в онези месеци на кризата когато спираха тока и в малкото провинциално градче нямаше какво особено да се прави, освен да си намерим някаква пейка и да си разказваме вицове и разни случки, докато дойде тока). Всичко стана за 2-3 секунди - появявайки се от запад ярко тяло, което помислих че е падаща звезда направи част от елипса, без да оставя следа, и в мига, в който достигна до над планината, от него се отдели друго светещо тяло (!), което изчезна по права линия зад планината в посока запад, а тялото майка след като направи полуелипсата и пусна другото тяло, изчезна.

Неактивен alexinvader

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Относно: Подвижните "Звезди"
« Отговор #14 -: Август 19, 2008, 14:45:01 pm »
Цитат
До сега съм имал само един единствен случай да наблюдавам промяна в траекторията на такъв обект. както си се движеше бавно в една посока изведнъж рязко обърна поне на 120 градуса като с това остави и някаква малка огнена диря като от форсаж.
 
А за какво става дума! Това и аз го видях веднъж от Пловдив тази година в началото на лятото и ахнах-както си се движеше в една посока рязко промени посоката и скоростта и изчезна след секунда-две, само че без диря от форсаж. Някакво обяснение? А такива с постоянна траектория и скорост мнооого-сателити.
« Последна редакция: Август 29, 2008, 09:25:10 am от Mirotvorec »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
31 Отговора
23654 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2012, 11:37:01 am
от Гален
THE "ELITE"

Започната от fisk Тайни общества

6 Отговора
11405 Прегледи
Последна публикация Май 22, 2009, 00:03:17 am
от vallex
0 Отговора
6621 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37713 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13538 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27