Автор Тема: „Инвестиция....” в България  (Прочетена 4875 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
„Инвестиция....” в България
« -: Септември 22, 2012, 15:43:52 pm »
Цитирам ви статия от в-к  Минаха години бр 38 от 18 Септ. 2012 год.
70-годишни първолаци сричат А-Б-В-то.  Получават и стипендия от 4 лв- в Кърджали по програмата  „Нов шанс за успех”.

Програмата „Нов шанс за успех” е програма на Министирството на Образованието и се отнася за цяла България, а не само за Кърджали, при което всеки участник получава стипендия 4 лв.дневно.
От друга страна системата образование е инвестиция която се изплаща след 10 -20 или повече години от влагането на средствата в нея.
Лично аз не разбирам защо човек живял 50-60-70 години без образование сега ще се образова. Кога ще се изплати инвестицията? Или по-точно, това е нова схема за увеличаването на приходите в циганските семейства /защото основно те са неграмотни/, за да раждат повече деца и  не те,  а данъкоплатците да ги отглеждат, защото не плащат и данъци.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: „Инвестиция....” в България
« Отговор #1 -: Септември 22, 2012, 19:46:52 pm »
Даскале, ти сам си задаваш въпроса и сам си отговаряш. Така е. Предизборно наливане на пари. :hi:

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re: „Инвестиция....” в България
« Отговор #2 -: Септември 22, 2012, 22:46:39 pm »
Даскале, ти сам си задаваш въпроса и сам си отговаряш. Така е. Предизборно наливане на пари. :hi:

До кога ще търпим мошеници да ни баламосват с елементарни ужким грижи за човека, а всъщност борба за власт.  До сега най-дискримнирани са българите  и то с активните усилия на власт имащите.

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: „Инвестиция....” в България
« Отговор #3 -: Септември 22, 2012, 22:50:29 pm »
Чакай Даскале не бързай има време!!Има още да плащаме!!!
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re: „Инвестиция....” в България
« Отговор #4 -: Септември 23, 2012, 00:13:48 am »
Лично аз не разбирам защо човек живял 50-60-70 години без образование сега ще се образова. Кога ще се изплати инвестицията?
Daskala, странно изказване за човек с такава регистрация. Ти на колко си години? На 20, на 15? Значи ще живееш още поне 40 г, така ли да го разбирам? И ТИ лично , ще изплатиш тези пари, ако ги инвестира държавата в Теб?  Ще изградиш със собствените си знания, умения и две ръце няколко атомни централи, няколко магистрали и докато си почиваш - ще направиш 2-3 завода?
Значи хората на 50-60-70, според теб, трябва да бъдат лишавани от информация и начин на нейното придобиване, защото те така или иначе няма да изкарат много!?! И колко милиметра има от това, утре да предложиш същите хора да бъдат закарани в лагер, нали няма да носят полза за обществото никога повече?
Хм, а ако човекът е на 49г. и 6 месеца?

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re: „Инвестиция....” в България
« Отговор #5 -: Септември 23, 2012, 22:14:06 pm »
Лично аз не разбирам защо човек живял 50-60-70 години без образование сега ще се образова. Кога ще се изплати инвестицията?
Daskala, странно изказване за човек с такава регистрация. Ти на колко си години? На 20, на 15? Значи ще живееш още поне 40 г, така ли да го разбирам? И ТИ лично , ще изплатиш тези пари, ако ги инвестира държавата в Теб?  Ще изградиш със собствените си знания, умения и две ръце няколко атомни централи, няколко магистрали и докато си почиваш - ще направиш 2-3 завода?
Значи хората на 50-60-70, според теб, трябва да бъдат лишавани от информация и начин на нейното придобиване, защото те така или иначе няма да изкарат много!?! И колко милиметра има от това, утре да предложиш същите хора да бъдат закарани в лагер, нали няма да носят полза за обществото никога повече?
Хм, а ако човекът е на 49г. и 6 месеца?

Габосс, ако по някаква пречена  си се обидил, или съм обидил твои близки, от темата която поставих, извини ме. НЕ СЪМ ИСКАЛ НИ НАЙ-МАЛКО ДА ОБИДЯ КОГОТО И ДА Е.

Интересно е обаче защо твоя символ или визия е фотография на маймуна.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27