Автор Тема: ВНИМАНИЕ - Вируси-Мутанти!  (Прочетена 18277 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: ВНИМАНИЕ - Вируси-Мутанти!
« Отговор #15 -: Декември 20, 2006, 13:16:21 pm »
Аз прекарах нещо подобно :( Грип като грип,  вирус като вирус. Те, вирусите, постоянно мутират /като нас хората ;)/, което е съвсем нормално. Не се шашкайте, не се хвърляйте първо към антибиотиците! Със тях оздравяваш за една седмица, без тях за седем дни.Те са нож с две остриета, а и понякога се оказва, че са с едно! Винце с черен пипер, лимони с мед, 10 л. чай от шипки, пуканки на корем и ....съм готова, направо като нова ;)
« Последна редакция: Декември 20, 2006, 13:18:20 pm от neven »
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

llara

  • Гост
Re: ВНИМАНИЕ - Вируси-Мутанти!
« Отговор #16 -: Декември 20, 2006, 15:00:18 pm »
Аз прекарах нещо подобно :( Грип като грип,  вирус като вирус. Те, вирусите, постоянно мутират /като нас хората ;)/, което е съвсем нормално. Не се шашкайте, не се хвърляйте първо към антибиотиците! Със тях оздравяваш за една седмица, без тях за седем дни.Те са нож с две остриета, а и понякога се оказва, че са с едно! Винце с черен пипер, лимони с мед, 10 л. чай от шипки, пуканки на корем и ....съм готова, направо като нова ;)
Neven, права си ама как да дам на моя маймун винце с черен пипер :'( Вече цяла седмица кашля и го боли гърлото. дано се оправи. Тъпча го с някакви скъпи китайски зеленяци от 6 месеца и тъкмо му ги спрях за почивка на организма и се разкашля.  >:(
Направо ми е мъка да не слезне в дробчетата и да не разбера. Мислех си за рентген, но не ми се иска да го облъчвам. Казват, че не може да се разбере със слушалка или с рентген дали не е брохопневмония, а с какво тогава?! Блъскаме се с мед, лимои, чайове от шипки и продължава да се съдира от кашлица. Лекарката казва - Димекс, противоалергичен сироп, няма странични ефекти ама съдържа етанол, бензоенова киселина, сорбинова киселина... Незнам вече с тези мутации на вируси ... Всеки ден ми се изправя косата.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: ВНИМАНИЕ - Вируси-Мутанти!
« Отговор #17 -: Декември 20, 2006, 18:54:58 pm »
Един мой приятел казваше, че когато детето се разболее-майка му е виновна.  :D  Това в кръга на майтапа.
Преди време, когато някой от моите тропанчета случайно се опитваше да се разболява, взимах го в скута си с гръб към мене и си полягвахме двамката. Дланта на дясната ми ръка полагах върху гърдичките му и така се закротвахме. Много бързо ръката ми почваше да тръпне, ставаше все по-гореща, дланта ми направо почервеняваше, а тропанчо...заспиваше.
Пробвайте, няма да сбъркате   :)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: ВНИМАНИЕ - Вируси-Мутанти!
« Отговор #18 -: Декември 20, 2006, 19:15:54 pm »

'( Вече цяла седмица кашля и го боли гърлото. дано се оправи. Тъпча го с някакви скъпи китайски зеленяци от 6 месеца и тъкмо му ги спрях за почивка на организма и се разкашля.  >:(
Направо ми е мъка да не слезне в дробчетата и да не разбера. Мислех си за рентген, но не ми се иска да го облъчвам. Казват, че не може да се разбере със слушалка или с рентген дали не е брохопневмония, а с какво тогава?! Блъскаме се с мед, лимои, чайове от шипки и продължава да се съдира от кашлица. Лекарката казва - Димекс, противоалергичен сироп, няма странични ефекти ама съдържа етанол, бензоенова киселина, сорбинова киселина... Незнам вече с тези мутации на вируси ... Всеки ден ми се изправя косата.
Значи, забравяш за всички млечни продукти за известно време, и осигуряваш на организма поне 1000 мг витамин С / ден. Млякото спомага за развитието на вирусите, а водата и течностите въобще, ги прогонват. Важно е също соковете, които пие да не са фабрични, а прясно изцедени . Медът също е добре да е истински. Чай от мащерка е идеалният лек срещу кашлици..
« Последна редакция: Декември 20, 2006, 19:17:35 pm от ultrafutur »
musica universalis

llara

  • Гост
Re: ВНИМАНИЕ - Вируси-Мутанти!
« Отговор #19 -: Декември 20, 2006, 19:20:57 pm »
Един мой приятел казваше, че когато детето се разболее-майка му е виновна.  :D  Това в кръга на майтапа.
Преди време, когато някой от моите тропанчета случайно се опитваше да се разболява, взимах го в скута си с гръб към мене и си полягвахме двамката. Дланта на дясната ми ръка полагах върху гърдичките му и така се закротвахме. Много бързо ръката ми почваше да тръпне, ставаше все по-гореща, дланта ми направо почервеняваше, а тропанчо...заспиваше.
Пробвайте, няма да сбъркате :)

Значи, забравяш за всички млечни продукти за известно време, и осигуряваш на организма поне 1000 мг витамин С / ден. Млякото спомага за развитието на вирусите, а водата и течностите въобще, ги прогонват. Важно е също соковете, които пие да не са фабрични, а прясно изцедени . Медът също е добре да е истински. Чай от мащерка е идеалният лек срещу кашлици..

Благодаря и на двамата. :-*
Опитвам се да спазвам всичко което е нужно, за да не облагодеталствам вирусите ама... бе ще ги пребориме ;)
« Последна редакция: Декември 23, 2006, 00:26:42 am от Horus »

georgi_nz

  • Гост
Re: ВНИМАНИЕ - Вируси-Мутанти!
« Отговор #20 -: Декември 20, 2006, 22:30:31 pm »
А пък на мен една баба  ми каза следната рецепта при всяка кашлица:
равна смес от босилек и цвят бъз(сърчок) , запарка. Като поистине до под 60-тина градуса се добавя мед.Понеже меда при висока температура му се губи полезноста- прецакват се ензимите. Пие се няколко пъти на ден за няколко дни. При моя 3 годищен син ефекта беше моментално пресичане на кашлицата.
Вреда не може да има. Желая Ви успех.

IYI

  • Гост
Re: ВНИМАНИЕ - Вируси-Мутанти!
« Отговор #21 -: Декември 21, 2006, 03:15:11 am »
Вирусите не се раждат сами!Това визирам и всички много добре го знаем!!!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: ВНИМАНИЕ - Вируси-Мутанти!
« Отговор #22 -: Декември 21, 2006, 11:57:28 am »
Цитат
Сезонът за ваксинирането приключва, очакваме грипна епидемия

http://bulgaria.actualno.com/new_88527.html

Граматически добре подредено и ...право в десятката - или с повече думи: "Очакваме грипна епидемия, която ще възникне в резултат на ваксинациите, когато те приключат."  :D

x-37

  • Гост
Re: ВНИМАНИЕ - Вируси-Мутанти!
« Отговор #23 -: Декември 22, 2006, 22:16:28 pm »
Вирусите не се раждат сами!Това визирам и всички много добре го знаем!!!

Тази година има много вируси и то всевъзможни комбинации! Лично съм запознат с тях, но положението при деца е малко по-сложно и вероятно ще се наложи да прибегнете до медицината!



IYI

  • Гост
Re: ВНИМАНИЕ - Вируси-Мутанти!
« Отговор #24 -: Декември 23, 2006, 02:49:42 am »
Дай някаква информация  ;)

x-37

  • Гост
Re: ВНИМАНИЕ - Вируси-Мутанти!
« Отговор #25 -: Декември 23, 2006, 10:14:29 am »
Ако си от София, даже мога да те насоча към кой детски лекар да отидеш, само да вземеш направление от личния лекар, ако за датето ме питаш.
Ако ме питаш за вирусите това е доста дълга тема, за съжаление немога да кажа точно кой ги пуска, но в последно време така ги крастосват, че ни е бедна фантазииката.
Появиха се всевъзможни вируси в повечето пъти лечими за не повече от 3 дни и то комбинация от симптоми който смело мога да кажа никой от нас досега не е изпитвал, в това число говорим за симптоми от рода на:

- Кашлица и диария
- Кашлица диария и температура
- Лека суха кашлица която ако не и се обърне внимание (а това е малко невъзможно за обикновен човек) преминава в по-остра инфекция и възможен бронхит, лекува се с антибиотик. В момента аз съм болен от това!
- Запушен нос, отпадналост, без температура
- Диария и висока температура
- Диария
- Менингит (това заболяване не е ново, но запитайте се от кога не сте чували за него? Е тази година починаха доста хора от него!)

Това активните вируси от лятото до момента, всичките тези вируси протичат с повишена отпадналост. Не се влиаят от билки или поне не бързо, а при една болест е важно да се справиш бързо с нея.
Като цяло това е за вирусите и инфекцииките, все си мисля, че трябва да разуча относно хомеопатичните лекарства!

« Последна редакция: Април 21, 2007, 11:20:22 am от RedGuy »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: ВНИМАНИЕ - Вируси-Мутанти!
« Отговор #26 -: Декември 23, 2006, 12:41:08 pm »
Да, така е . . . Вирусите лесно могат да бъдат "разблокирани", или разкодирани, и точно в това е ролята на имунната система.. Разпознаването на причините за симптомите е половин свършена работа, останалото си е чиста медитация.. Китайците твърдят, че зад появата на вируса се крият един или комбинация от  няколко основни фактора: неправилно хранене, неподходящо обличане, използване на химични продукти, които развалят самите съпротивителни сили на организна, и  "лоши мисли" - свои или на другиго..
musica universalis

IYI

  • Гост
Re: ВНИМАНИЕ - Вируси-Мутанти!
« Отговор #27 -: Декември 23, 2006, 13:56:50 pm »
Но.., когато говорим за деца или бебешори, които са най-уязвимите?!

x-37

  • Гост
Re: ВНИМАНИЕ - Вируси-Мутанти!
« Отговор #28 -: Декември 23, 2006, 14:23:00 pm »
Прибегнете към нормалната медицина!
След това земете мерки за по-добрата му имунна система

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: ВНИМАНИЕ - Вируси-Мутанти!
« Отговор #29 -: Февруари 04, 2007, 17:00:39 pm »
Аз преди 1- 2 седмици изкарах грипа само за една нощ. През деня двама болни ми говореха от половин метър в лицето, после мръзнах на една спирка и като се прибрах носа ми текна като чешма. През 10 минути ходех до банята да се секна и накрая си казах, а, не тая няма да я бъде. Налях си чаша минерална и си припомних, книгата и филмчето за необикновенните свойства на водата. Положителни мисли, хубави думи и прекръстване, но направено както си се прави, говорили сме по темата. После пуснах едно упсаринче. Като го изпих, изчаках известно време и си направих билков чай. Докато се вареше, направих предните действия, дори направих кръст на повърхността на водата (Гил, тихо ;) ). После изчаках да се поохлади и му сложих манов мед. Пих, бавно съсредоточен, представяйки си как течността ме лекува и подсилва организма ми. Като глътнах чая преди лягане си направих още един упсарин по същия начин и на сутринта бях свеж като репичка :) . На мен това ми е най - бързото възстановяване, добре, че го хванах от рано, важна е подготовката и в каква атмосфера се прави. Петък едно момиче болно от грип с температура цял ден се въртеше около мен, говорихме си по - близо отколкото с онези младежи ;) но нищо ми няма. Пак казвам важна е подготовката и атмосферата, без притеснения и черни мисли. Дано съм помогнал :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27