Автор Тема: Озоновата терапия  (Прочетена 227996 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Озоновата терапия
« Отговор #315 -: Юни 01, 2009, 23:03:23 pm »
А кой ще ми направи озонатор на пара моля...че ми е спешно!



Трябва да е готов и пратен до 29-ти Юни! :)
« Последна редакция: Юни 01, 2009, 23:04:57 pm от Tina »

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Озоновата терапия
« Отговор #316 -: Юни 02, 2009, 00:27:40 am »
Гого - на едно място си писал, че 2mm = 1kV, на друго че 1mm = 1kV. Кое е вярното?
Отваряш всеки един попаднал ти учебник по електротехника издаден в последните 50 години и четеш че пробивното напрежение варира от 900V до 2кV според вида на електродите/по точно от тяхната форма/.
С ребел днеска говорихме лично - тои ще ви каже сигурно как и какво става  при неговия йонизатор.

За другия дето не си казва името-тои ще ви покаже сигурно снимки,схеми, мощност и ТТД характеристики на неговите устроиства :D :D :D,аз няма ги коментирам щото да не ме боли корема от спазми в коремните мускули от смях.
поздрави!

Неактивен rebel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
  • I want the truth, for all dimensions !!!
Re:Озоновата терапия
« Отговор #317 -: Юни 02, 2009, 01:31:10 am »
Ето го и мойто чудо  :)
Взех, че го моднах малко, за генериране не импулси взех електронен баласт за луминисцентни  лампи и директно вързах бобината за него, искрището и помпичката ги затворих в кутия от сладолед   :D
Искрището ми от изгоряла натриева лампа, иначе с обикновена лампа са едни дъгови разряди, чак до помпичката стигат, още при влкючване замирисва яко на озон, за по малко
от 10 мин. озонирам  два литра вода.

Понеже и аз съм решил да си правя озонатор (само за мен - нямам никакво намерение да правя и да продавам озонатори на други хора по редица съображения) искам да питам - в крайна сметка начина по който rebel го прави не е ли доста по-прост и по-евтин и по-надежден от този на Гого? Говоря само за получаването на високото напрежение, иначе тръбичката на Гого според мен е по-добра заради сребърните електроди.

Предполагам, че тук се заражда някаква конкуренция и всеки ще си защитава своето творение, но може ли да бъдете честни (защото става въпрос за здравето на хората - не е майтап работа) и да обсъдите двата метода, след което да кажете предимствата и недостатъците на всеки от тях?

rebel, би ли дал по-подробно кое къде се свързва, въпреки че то май е ясно, но все-пак - да не взема да се опукам.. ;D защото мисля да започна по твоя начин.
А и имам много въпроси. Автобобината ще издържи ли дълго време при 5kV на входа си?

Гого - на едно място си писал, че 2mm = 1kV, на друго че 1mm = 1kV. Кое е вярното?

Виж сега, Марти,  свел съм нещата до там, че просто си свързваш няколко блокчета,
но в никакъв случай моя озонатор не е по евтин от Гого, т.е. на Гого не е по лош или пък моя по добър, просто подхода е различен.
И още една съществена подробност:
- до днес си мислех, че озонирам, а то се оказа, че само йонизирам...добре, че се срещнах с Гого та направих справка по случая....
Както и да е, утре ще натъкмя истинско искрище за озонатора.

Ето картинки:



Аз съм сложил баласт,който е едновременно и захранване и генератор на импулси, както и повишава напрежението, просто ми изпаднаха няколко изгорели баласта и ги рециклирах.

Тина, честно казано, още първия път като постна линка за озонатор на пара, се изкушавам да вкарам маркуча на озонатора в каната за гореща вода и да монтирам регулатор на мощността на загряване на каната, ама пусто време..все не остава... обещавам, при първа възможност да истествам постановката и ще постна снимки :)

Усмивки :)
"To boldly go where no man has gone before" Star trek

martin77

  • Гост
Re:Озоновата терапия
« Отговор #318 -: Юни 02, 2009, 11:55:02 am »
Не бях чел тази тема: http://forum.beinsa.info/index.php?topic=1247.0
Там се повдигна един въпрос който ме вълнува - не може ли вместо тръбичка със сребърни електроди да се използват две здрави лампи (една до друга) като електроди? Някой там спомена, че така се постигал плазмен ефект и по този начин се избягват вредните окиси причинени от металните електроди.
Ще кажете, че среброто е добро, но дали е така - някой каза, че при високи напрежения и среброто отделяло не знам си какви вредни истории. Да не говорим, че електродите се изхабяват и трябва да се подменят.

Та може ли да се направи плазмен озонатор, а сребърната вода да се прави отделно по посочените от Гого стари изпитани методи (с каничката)?
Все-пак и Тесла е стигнал до същите изводи (за плазмения озонатор).
Как да си направим плазмени електроди?

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Озоновата терапия
« Отговор #319 -: Юни 02, 2009, 15:09:14 pm »
ако искаме само и единствено озон,и в същото време да не си играем с високо напрежение и искри може би наи лесно е с UV светлина:)Взимаме една UVлампа,слагаме я в една тръба и в двата края на тази тръба закрепваме два мъркуча-по единия ще подаваме въздух,тои като се облъчи с ув свлетлината кислорода от него ще се превърне в озон и по другия мъркуч от другия краи на тръбата ще си потече озон-евтино,безотказно и лесно за направа.ако лампата е тип UV.A или UV.B става и за солариум- се хваща тен и пак е полезно,ако е UV.C трепе всякви видове микроби и може да се изполва в дадено помещение където няма хора за да дезинфекцира това помещение-това се прави в някои хирургии,или в шкафове за отглеждане на чисти култури, или в хранително вкусови предприятия отдавна и също си е изпитан метод.
И наи накрая ако през тази тръба по мъркучите вместо въздух пуснем обикновенна вода пак става дезинфекция на тази вода която после може да се използва за много други цели-примерно почистване на питеината вода ,или на водата от басеина,или както е модерно сега и се продават доста такива уреди за водата от аквариума с рибките.

martin77

  • Гост
Re:Озоновата терапия
« Отговор #320 -: Юни 03, 2009, 11:03:12 am »
Значи нещата около искрището са малко тъмна индия...
За да има озон трябва да има въздух между двата електрода.
Как тогава се прави искрище със здрава крушка? Ако жичката и е единя електрод, а намотката около нея е другия електрод, къде точно въздуха става на озон, след като искрите са вътре в здравата крушка?
Ако пък така описаната крушка се използва за йонизатор, то възниква въпроса къде са заострените игли - нали йоните се получават на върха на нещо остро?
Как го правите това?
1. Как става озон със здрава крушка?
2. Как става йонизация без игли?
3. Ако се използват игли - от какъв материал са? Китайски игли за шиене? Мед? Сребро?

martin77

  • Гост
Re:Озоновата терапия
« Отговор #321 -: Юни 03, 2009, 11:18:33 am »
До сега сякаш никой не обърна внимание на накрайниците на маркучите. Въпреки че още не съм си направил озонатор и не съм наясно, си мисля че когато няма накрайник не е добре, защото озона излиза на големи мехурчета и има вероятност част от озона (във вътрешността на мехура) да не успее да се докосне до водата и да излезне на повърхността й което пък води до две неща: 1. Няма добро усвояване на озона и озонирането е по-бавно и 2. В атмосферата около чашата има озон, който ние вдишваме докато чакаме (и най-вероятно от там идва тази миризма на озон докато се озонира чаша вода за която всички говорите). Защото нали уж озона веднага се разпада във водата - откъде тази миризма тогава?

Затова мисля, че трябва да се направи накрайник или маркуча да се затисне и да се надупчи на много и малки дупчици, така че озона да излиза през тях и да има 100% усвояване (силно казано 100%).
Някой може ли да изпрати снимка в едър план на тези специални накрайници (камъни) и да ги опише с думи? Какво представляват - камък с много дупки ли?
А дали могат да се закупят наготово от някъде?

И накрая - как решавате въпроса с хигиената - как с един и същи камък (маркуч) озонирате вода за пиене, месо за готвене, а накрая и легена с вода за крака? :)

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Озоновата терапия
« Отговор #322 -: Юни 03, 2009, 11:36:07 am »
Не е обърнато внимание, щото това са подробности. Тези "камъчета" (на мен лично много ми приличат на пемза) могат да се закупят и отделно, колкото си искате- кеф ти за почистване на зеленчуци, кеф ти за прането, кеф ти за дезинфекция на месо и тъй нататък. Сега даже гледам, че от фирмата, която предлага озонатори в България, правят промоция за озонатора си (явно им разваляте бизнеса с тия ваш`те домашно направени  :P), та те би трябвало да продават и консумативи, може да запитате за повече информация.
http://tehnomag.net/eshop.php?body=prodshop&pg=1&gr=1&pod=9&promo=&id=44
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Озоновата терапия
« Отговор #323 -: Юни 03, 2009, 12:11:25 pm »
Тез камъчета -от всеки един магазин за рибки и аквариуми-слагат се на мъркуча за помпата за въздух които обогатява с кислород водата в аквариума-точно същата помпа за въздух със същия мъркуч се ползва и тука,както и в китаиските озонатори.Цената им е 40 до 60ст. и ги има във всяква форма,че даже и в различни цветове.
Аз лично не ги ползвам тези камъчета-за мене те са излишни ако дебита е достатъчен и водата се насища за секунди с озон.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Озоновата терапия
« Отговор #324 -: Юни 03, 2009, 20:59:17 pm »
Ето и новата ми играчка от днеска.Ефектен йонизатор-озонатор на въздуха изпълнен с високочетотен трансформатор на Тесла-отгоре му съм сложил един въртящ се тел със заострени краища, които се върти от йония вятър които идва от повишаващия високочестотен тренсформатор на Тесла.Хвърля сини искрички чат пат и се върти яко като йнозирира и озонира макар и малко въздуха в стаята -демек хваща окото за радост на хората които не знаят какъв е принципа му на деиствие.Страничния ефект е че всякви крушки, такива с нажежаема жичка, или луминисцентни светват като се доближат до бобината.Ако сложа трафа под масата, а крушката на масата и тя си свети без да има закачени жици по нея :D :D :D и всеки които влезне в къщи почва да се чуди каква черна магия има тука:).
ето и 4 клипчета с два вида крушки:
http://vbox7.com/play:30a3b76c
http://vbox7.com/play:2fce9658
http://vbox7.com/play:cd0c66f3
http://vbox7.com/play:b292a73f

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Озоновата терапия
« Отговор #325 -: Юни 03, 2009, 21:22:07 pm »
Гледам Гого обича да си прави разни работи  ;)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Озоновата терапия
« Отговор #326 -: Юни 03, 2009, 23:16:59 pm »
Страничния ефект е че всякви крушки, такива с нажежаема жичка, или луминисцентни светват като се доближат до бобината.

Гого БРАВО! Това съвсем не е "страничен" ефект, а много важен. Телта която се върти от йонния вятър всъщност ти запалва крушката. Какъв е принципа? Мислиш ли, че е опасно за хора в полето? Щото можем да си сложим по една жичка на такъв генератор в къщите и да плащаме ток само за генератора, а да си светим навсякъде!

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Озоновата терапия
« Отговор #327 -: Юни 04, 2009, 00:31:54 am »
Идеята на този траф и основното поради което го направих е да трепе микробите както ги е трепел тесла с високочестотното ел. поле, което се излъчва. Тесла е установил този факт и е правил много опити с най-различни микроби като дори е работил без никакви предпазни средства, дори и ръкавици не е слагал, защото е знаел, че полето унищожава всякви видове микроби. С две думи кратки това става и за озонатор и за йонизатор, и за трепане на микроби по методите познати ни също от кларк и раиф-честотната терапия. За кпд над1/да си светим крушките безплатно/ не съм сигурен че може да се извади-все пак, за да излъчва нещо, трябва първо да му го дадем на входа:). И тук важи поговорката "за да получиш трябва да дадеш" -тоест помпим яко първичната на трафа с висока честота и мощност, и черпим после от полето което се излъчва,като това което се излъчва може да се хване и с антена,и по много други начини,но със лампа е по ефектно, защото виждаме с окото си как светка:).
Поздрави!
« Последна редакция: Юни 04, 2009, 00:54:08 am от Mirotvorec »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Озоновата терапия
« Отговор #328 -: Юни 04, 2009, 00:40:01 am »
О-о-о-о - и става още ПО-ИНТЕРЕСНО! Не само си светим без пари, ами сме здрави, щото полето избива всички микроби наоколо!  :-\ :-\ :-\

Дерзай Гого! С теб съм!  8)

Неактивен AVIV

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 0
Re:Озоновата терапия
« Отговор #329 -: Юни 10, 2009, 00:17:04 am »
Тина искам да ти благодаря за всичко което си споделила тука.
Та на ред с други машинки които си правя си направих и озонатор.
От няколко дена вече полвам такава вода.
Мога да споделя че се отървах от неприятна хронична мигрена.
Комбинирах няколко метода.
Позитивно мислене, жива и мъртва вода, и диета.
Вече по-вече от месец няма помен от мигрената.
Благодарен съм на всички споделили по този начин, защото аз така научих за алтернатини методи за борба с болестите.
Ще пиша и за озонораната вода какви резултати има при мен.
С здраве на всички. :)
« Последна редакция: Юни 10, 2009, 00:18:41 am от AVIV »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27