Автор Тема: Озоновата терапия  (Прочетена 228004 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Озоновата терапия
« Отговор #420 -: Юни 02, 2010, 11:17:17 am »
Ама дай малко подробности, де! Пиеш ли, миеш ли...? Колко ти е дълга косата?, нещо друго ползва ли освен чиста озонирана вода (преди или след миенето)? и тъй нататък...
...water can flow, and water can crash...

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Озоновата терапия
« Отговор #421 -: Юни 02, 2010, 13:52:42 pm »
Пия и се мия с нея. Косата ми е нормално дълга като за мъж. Нищо друго не ползвам освен озонираната вода. Забравил съм да споделя, че пърхота ми е изчезнал. Също като се изкъпа с обикновена вода се обливам с озонирана и пъпките,които имах на гърба почти ги няма. За мене си заслужават парите, които дадох за този уред. :)
« Последна редакция: Юни 02, 2010, 13:53:54 pm от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Озоновата терапия
« Отговор #422 -: Август 22, 2010, 10:17:07 am »
Как действа ваничката – детоксикатор?
 http://www.ossem.eu/article.aspx?pg=arl29   

Здравейте, Списание 8!
Поздравявам ви за дързостта да възкресите списание „Космос”. Изданието е чудесно. Браво на вас!
Понеже сте българското научнопопулярно списание, бих искал да ви попитам как действат апаратите за детоксикация, които се предлагат в някои медицински кабинети. Потапяш си краката в една ваничка и после водата става черна. Неотдавна гледах и по телевизията предаване за тях, но не можах да разбера на какъв принцип работят. Ако имате информация, разкажете за тях. Мисля, че темата ще е интересна за много хора. Още веднъж успех!
Балабанов, София

СПИСАНИЕ 8 ОТГОВАРЯ:

Токсините полепват по електродите на апарата

Да обяснят действието на ваничката, която чисти токсините от тялото, помолихме д-р Дима Тодорова и инж. Тошко Тодоров от Центъра по квантова медицина в София, където йонната детоксикация е част от програмата за лечение и профилактика на човешкия организъм. В ефекта от пречистването се убедихме сами, както виждате на снимките. Още след първата процедура човек се чувства по-лек, ефирен, има усещане, че е свалил поне 5 кг.

http://www.kvantmed.com/
http://kvantmed.com/index.php?option=com_content&task=section&id=7&Itemid=12
/В центъра се извършва: 1.Квантова функционална компютърна диагностика. 2.Електропунктурна терапия. 3.Йонна детоксикация. 4.Динамична електро невро стимулация. 5.Ауриколярна терапия. 6.Антипаразитна терапия. 7.Лечение със сребърна вода. 8.Лечение с билкови лечебни средства и биодобавки. 9.Лечение с мед и други пчелни продукти. 10.Терапия с цветовите есенции на д-р Бах./

Откъснато от природата, жертва на техническия прогрес, човечеството е подложено на безброй вредни въздействия. Околната среда е отровена от тежки метали, радиоактивни отпадъци, пестициди, отровни газове и др. Постоянно сме в контакт с огромен брой положително заредени елементарни частици – йони. Те се получават от електропроводите, мобилните телефони, вредните газове. Отрицателни йони има само където се разбива вода – водопади, вълноломи, гъсти гори и малкото шадравани в градовете. Изкривеният йонен баланс в полза на положителните частици довежда до нарушаване на множество функции в организма и до привличане на отрицателно заредени вируси и микропаразити.

Хората злоупотребяват с количеството храна, със захарта, солта, мазнините, тестените изделия. Ежедневно приемат добавки като консерванти, оцветители, ароматизатори, овкусители и др. Живеем в стрес. Така в човешкото тяло се трупат токсини. Това са частици оксидирани мазнини, разлагащи се белтъци, холестерол, пикочна, млечна, въглена, жлъчни, мастни и други киселини, мъртви клетки и различни химически вещества, приемани с въздуха, водата и храната.

Силно киселинни, токсините разрушават тъканите и изкривяват биоенергетиката на човека
. Създават се условия за развитие на бактерии, вируси, паразити и гъбички. Това води до поява на алергии и други здравословни проблеми. Наличието на тъмни кръгове под очите, отоци по ставите, обриви и различни петна по кожата подсказват за натрупването на киселинни отпадни продукти в тялото.

Всички древни лечебни традиции: египетска, индианска, аюрведическа и други, освен западната, препоръчват прочистването на физическото тяло като средство за профилактика и лечение. И днес алтернативните лечители използват различни билкови или хомеопатични детоксикиращи програми.

Един от методите за бързо извеждане на токсините от организма е йонната детоксикация

За целта се използва специален апарат. Пациентът потапя крака в топла солена вода, в нея се поставя електрод, през който се пропуска електричество с ниско напрежение. По този начин металите в електрода, заедно с водата и солта в нея, образуват положително и отрицателно заредени йони и разделят кислорода от водорода във водата. Тези йони пътуват по тялото и въздействат с различни токсични вещества, при което неутрализират част от тях.

Йоните са електрично заредени атоми, отдали или приели електрони, които образуват магнитно поле и създават възможност за привличане или неутрализиране на противоположно заредени частици. Тези неутрализирани частици се отделят от организма чрез процес, наречен осмоза - движение на частиците през клетъчната мембрана от области с по-ниска към области с по-висока концентрация. В случая областта с по-висока концентрация е йонното поле, образувано от електрода, потопен във вода, когато апаратът е включен.

Когато детоксикаторът е включен на положителен поляритет
, се образуват по-голям брой отрицателни йони във водата. Следователно положителния поляритет образува струя отрицателни йони, която променя pH на кръвта от киселинно към алкално. Когато детоксикаторът е включен на отрицателен поляритет, се образуват по-голям брой положителни йони във водата, което намалява pH на кръвта в посока от алкално към киселинно.

Около 95% от съвременните хора са в киселинно състояние, което означава, че в техните тела има излишък на водородни йони и кръвта им е с pH, по-ниско от 7,45.

Системният контакт с високи концентрации отрицателни йони е от голямо значение за здравето!


Попаднали в тялото, йоните по електрически път стимулират всички обменни и функционални процеси, подобряват кислородния обмен, балансират алкално-киселинното съотношение, активират имунната система. Клетките на организма под въздействието на йоните преминават в активно състояние, в което започват по-бързо да се освобождават от отпадъчните продукти, които попадат в междуклетъчното пространство. От там токсините, мъртвите клетки, отпадъчните киселини и микропаразитите се придвижват от създадения електрически потенциал на йоните, напускат тялото през порите на крайниците и полепват по електродите на апарата.

Приоритетно организмът изхвърля токсините от най-силно натровения орган.

По цвета на изхвърлените токсини се определя кой орган са напуснали

Когато цветът е черен, се чистят тежките метали, при жълто-зелен - бъбреците, пикочният мехур, уретрата и простатата, при оранжев се извежда пикочната киселина от костите, ставите и мускулите, при кафяв - черният дроб, при тъмнозелен се чисти жлъчката. Когато излиза бяла пяна, се чистят белият дроб и лимфните съдове.

Белите частици са квасни гъбички, червените показват, че се освобождават кръвоносните съдове. Различните частици, мазнини и слуз, които остават във водата след процедурата, са отпадните вещества, които са се отделили от тялото само в рамките на 20 – 30 минути.

За 15 терапии се освобождават до 75% от токсините в човешкото тяло, което улеснява значително дейността на черния дроб, бъбреците и лимфната система, възпрепятства отлагането на плаки по съдовете, снижава количеството задържана вода в тъканите, подобрява паметта, подпомага имунната система, намалява субективните оплаквания.

Трайността на ефекта от употребата на детоксикатора зависи от другите промени в начина на живот, които човек е склонен да направи. Комбинацията от промяна в диетата, билково пречистване и йонни детоксикации облекчава и дори напълно отстранява болестните състояния. :yes:

http://www.ossem.eu/article.aspx?pg=arl29



Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Озоновата терапия
« Отговор #423 -: Ноември 28, 2011, 15:11:15 pm »
Как действа ваничката – детоксикатор?
 http://www.ossem.eu/article.aspx?pg=arl29   


Един от методите за бързо извеждане на токсините от организма е йонната детоксикация
............
За целта се използва специален апарат. Пациентът потапя крака в топла солена вода, в нея се поставя електрод, през който се пропуска електричество с ниско напрежение. По този начин металите в електрода, заедно с водата и солта в нея, образуват положително и отрицателно заредени йони и разделят кислорода от водорода във водата. Тези йони пътуват по тялото и въздействат с различни токсични вещества, при което неутрализират част от тях.
................


          Йонна детоксикация



Повече тук:
http://kvantmed.com/index.php?option=com_content&task=view&id=5&Itemid=5

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Озоновата терапия
« Отговор #424 -: Ноември 28, 2011, 20:30:48 pm »
Звучи много интересно.
Чак аз ( а съм от умерените скептици във форума) ми се прииска да си направя тези йонни терапии.
Даже и да си купя такъв уред.

Само дето не ми стана ясно, слузта, мазнините, и тежките метали през пръстите на краката ли излизат?
Феноменално, наистина!
Чудя се има ли във водата други добавки, които да причиняват тоя жълтокафяв цвят? Йод, например. И за тия добавки сигурно ще се спомене в последния момент.

Друга чуденка ...(!!??) :
Разделяли се водородните от кислородните атоми във водата ...
До колкото си спомням (от крайно посредствените ми усилия) от средното,
водата се разлага на водород и кислород при температури над 500 градуса целзий.
Затова и не е особено ефективна като гориво.
Горе долу при същата температура свободния водород има капризите да се замозапалва и да си гърми.
Как, аджеба човек си държи краката потопени в тая вода най-спокойно?
По-натам, същата чуденка:
След като водорода и кислорода са вече разделени, що аджеба не литнат?
При стайна температура и водорода и кислорода са газове, и са доста леки.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Озоновата терапия
« Отговор #425 -: Ноември 28, 2011, 23:30:08 pm »

Само дето не ми стана ясно, слузта, мазнините, и тежките метали през пръстите на краката ли излизат?


През порите.
От линка горе
Цитат

От там, токсините, мъртвите клетки, отпадъчните киселини и микропаразитите се привличат от електрическия потенциал на йоните, през порите на краката напускат тялото и полепват по електродите на апарата.




Чудя се има ли във водата други добавки, които да причиняват тоя жълтокафяв цвят? Йод, например. И за тия добавки сигурно ще се спомене в последния момент.



Ползват йонен детоксикатор.
Цвета на водата може да стане различен според зависи...
На снимката е жълтокафяв, защото явно на човека са му изчистени бъбреците, пикочният мехур, уретрата и простатата.

Повече за различното оцветяване е казано в материала на insomnia1304.

Цитат

Когато цветът е черен, се чистят тежките метали, при жълто-зелен - бъбреците, пикочният мехур, уретрата и простатата, при оранжев се извежда пикочната киселина от костите, ставите и мускулите, при кафяв - черният дроб, при тъмнозелен се чисти жлъчката. Когато излиза бяла пяна, се чистят белият дроб и лимфните съдове.


За другото, което питаш не мога да ти отговоря.

Прочети материла на insomnia1304 и материала от линка под снимката. :)


« Последна редакция: Ноември 28, 2011, 23:41:43 pm от Гален »

Неактивен vpdyankov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Озоновата терапия
« Отговор #426 -: Декември 08, 2011, 14:30:25 pm »
В един друг форум беше доста писано за тези детоксикатори. Накрая един от собствениците на такъв го пусна без да е стъпал вътре и водата пак се боядиса. После го разглоби, показа снимки и изследва. Оказа се че машинката пуска 20 mA през тялото. Електродите се изхабяват понеже в тях са вложени тези цветове и затова тр. да се сменят. Ако има някаква полза това е от малкия ток и основно плацебо ефекта.

М/у другото ще съм много благодарен ако някой с купешки озонатор сложи снимки на инструкциите- как се ползва водата, вана и т.н. Мисля че ще е ценно за всички.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Озоновата терапия
« Отговор #427 -: Декември 08, 2011, 16:21:16 pm »
Напълно подкрепям мнението ти,vpdyankov, преди време исках да си купя такова чудо и говорих с един от хората, които го произвеждат /излезе почтен човека/- точно така е както си го описал.  Чернилката не е от човека, а от електродите. :hi:
« Последна редакция: Декември 08, 2011, 16:22:38 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен arktur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
Re:Озоновата терапия
« Отговор #428 -: Декември 08, 2011, 16:51:18 pm »
Йонизиращата вана "детоксикатор" и озон терапия нямат нищо общо!
Преди години купих такъв детоксикатор http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l2736&_nkw=Ionic+Detox+Ion+Foot. Веднъж се натрових от някакъв чай и щях да пукна от болки в корема , тогава се сетих за апарата, действително от 1 процедура ми мина. Такъв детоксикатор трябва да има във всяко домакинство. Лечебен ефект се получава от сребърната нишка в контактора,

 консуматив, годен за 30-40 процедури, след това се хвърля и трябва да се ползва нов. И да -водата се оцветява и без човешки крака вътре.
Жена ми е козметичка и работи с един апарат Дарсонвал, който пуска фарадеев ток и е с озон, ето така изглежда.
Ефективно премахва акне и гнойни процеси, белези, бръчки, а са необходими само по 10 мин. на ден.Лично съм тествал гребенчето, за електростимулация на скалпа против косопад и съм доволен, още не съм оплешивял  ;D
В къщи имаме озонатор в аквариума на рибките и практически не сменяме водата, само доливаме. Така че озона е голяма работа.

Неактивен dalil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Озоновата терапия
« Отговор #429 -: Февруари 11, 2012, 16:37:26 pm »
Здравейте!

Може ли да ми препоръчате озонатор за вода. Може и комбиниран да е.
Аз за сега попаднах на тези три линка за озонатори. Като цяло се движат цените от около 150 до 600лв. Не ми е ясно защо е такава голяма разликата, особено този на Тянши който е с най- висока цена. Айде те са дистрибутори на хранителни добавки има има някоя стотарка горница...
Намерението ми е да го ползвам за пиене и бани на тялото.... за лечение на кожно заболявания и гъбички по краката. И за други неща, но основно това.
Виждам, че има варианти да се слага директно на чешмата...
Незнам кое е по ефикасно и с по-дълъг технологичен живот.
Страх ме е да не попадна на някакво менте.И за това моля за препоръки. Сигурно има и други модели, но аз тези намерих.

http://www.tehnomag.net/eshop.php
http://tspbg.com/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=7
http://www.aktivnibiodobavki.com/product/13/ozonator-za-plodove-i-zelenchutsi.html

Благодаря
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 18:07:15 pm от dalil »

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re:Озоновата терапия
« Отговор #430 -: Февруари 11, 2012, 22:32:09 pm »
За да задаваш тези въпроси явно не си чел цялата тема,а за мен това преди 2г беше темата която първа прочетох в този форум и причината да се регистрирам тук.Чрез форума успях да се свържа и запозная с Гого.Имам си от него озонатор в комбинация с йонизатор за въздух.Тези линкове които си дал,аз лично не бих те съветвал да си купуваш от тях озонатори.
Относно тези електроди за детокситорите е хубаво да разберат хората,че цвета на водата не е от това което излиза през самият процес от човека,а от самите електроди,както е уточнено в предишният пост.Влизал съм в спорове със хора по този повод,но който не вярва,да не вярва.
Ще видя какво ново е писано тук,от доста време не съм чел темата,а с озонатора нещо съм се позабравил.Ще е нужно да го пускам в употреба.Бях започнал да си правя всеки ден миналата година баня на главата потопена в един лиген с вода и хималайска сол,но се показах малко несериозен.Имам себореен дерматит и много време се омотах с него,а когато работя за него стигам все пак до някакво подобрение,макар че какво ли не включих в тази насока,но крайно време е да се стегна и обърна повече внимание и на себе си.Най-интересното е,че повечето хора които помагат на другите,по-малко се грижат и отделят внимание за себе си.

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re:Озоновата терапия
« Отговор #431 -: Февруари 11, 2012, 22:41:25 pm »
А озона дали почиства негативната енергия, а?  :-X

Няма такова нещо като негативна и положителна енергия!

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re:Озоновата терапия
« Отговор #432 -: Февруари 11, 2012, 22:50:27 pm »
да,всичко сме опитали,почти всеки месец сме на антибиотици,от които чудесно се подобрява,и после пак същото-болки в гърлото,ставите,кожни проблеми,пнеумонии.Озонаторът подходящ ли е за нея-дъщеря ми,за бектериалните,хронични инфекции,има ли противопоказания.Гладолечение,хомео,билки,всичко сме пробвали и нищо.Ако някой има опит с това да сподели-в смисъл прилагане на озон при тези случаи.Благодаря Ви.

Аз не съм много убеден,че сте опитали от всичко,а и от тези общи приказки не ми става ясно точно какъв е проблемът на дъщеря ти?

Неактивен dalil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Озоновата терапия
« Отговор #433 -: Февруари 11, 2012, 22:54:52 pm »
Да вярно е, че не  съм прочела цялата тема. Причината е че имам 2 годишно хлапе, което постоянно ме дърпа от компютъра за да седне той. И ляга отгоре на всичкото към полунощ. Около десетина страници успях да прочета. Половината линокове не работеха. А и като видях от кой години са реших, че за толкова години може да има някакви новости. Това за Гого прочетох, че на някой е правил озонатор с сребърни електроди.... но реших, че е единичен случай, на приятелски начала.
Технически съм много неграмотна и това за което обяснява Гого нищо не ми говори. аноди ..катоди.. аз съм просто потребител. И понеже хал хабер си нямам питам за препоръки.
Запер си купих преди няколко години от един радиестезист. Ама съм го зарязала, но тогава болки в ставите ми повлия много добре, буквално за дни. В последствие разбрах, че имало с нам си колко програмирани честоти. Моя май е с 25, но не съм сигурна.
Аз имам относително лека форма на нещо между псориазис и себореен дерматит. Мажа се с разни мазила в възможно най-безопасен вид. Мазила с кортикостероиди ползвам в крайни случай, когато сърбежа е нетърпим вече. Представям си какво им е на хора с тежка форма.
Благодаря отново



« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 22:58:10 pm от dalil »

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re:Озоновата терапия
« Отговор #434 -: Февруари 11, 2012, 22:59:23 pm »
Ползвай по добре магнезиево олио или гел.В гугъла ще намериш от къде да си купиш.Помага и е по-полезно отколкото да ползваш кортикостероиди.Пиши на Гого на ЛС и си поръчай на него озонатор.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27