Автор Тема: Полицията в служба на политиката  (Прочетена 22810 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sunin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 235
Re:Полицията в служба на политиката
« Отговор #30 -: Ноември 25, 2011, 15:31:02 pm »
Малко отвъд океански терор от ``меката на демокрацията`` САЩ Винаги съм се чудил като кажат ``как ще ги стигним американците`` ето вече сме ги догонили поне в едно отношение терор над невинни граждани и брутални действия срещу мирен протест на студенти.
TRUE OR DEATH


Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Полицията в служба на политиката
« Отговор #32 -: Декември 20, 2011, 16:36:52 pm »
Всичките тези, които представят за полицаи и пребиват и убиват хора при т.нар. Арабски революции са наемници. Американците разчитат точно на наемници за провокирането на революциите и за потушаването им. Уж пък тръгнаха по интернет, пък то се оказа, че във форумите е имало участници с по няколко акаунта, които са били от разработките на цру. Факт.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:Полицията в служба на политиката
« Отговор #33 -: Декември 20, 2011, 21:04:13 pm »
А бтв, като казахте за студенти, само в тях виждам варианта да се бутне това правителство на тоя етап. Това е то..някой да обори тезата, че малко лудите, тия дето имат време и им се правят глупости са тия дето действат и свалят правителства.
И те са тия дето още не са натикани в някаква ниша, а се асоциират един с друг просто като студенти. Ама това сигурно е поостаряло.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Полицията в служба на политиката
« Отговор #34 -: Декември 22, 2011, 15:48:03 pm »
Разпуснаха цялата полиция в мексикански град
http://www.dnes.bg/world/2011/12/22/razpusnaha-cialata-policiia-v-meksikanski-grad.147105
Цялата полиция на мексиканския град Веракрус вчера беше разпусната и на мястото й бяха изпратени морски пехотинци, съобщи Асошиейтед прес.

Правителството на щата Веракрус заяви, че решението е част от усилията за изкореняване на корупцията сред полицията в най-големия град на щата.

Говорителят на щатските власти Хина Домингес уточни, че 800 полицаи и 300 чиновници са били уволнени. Решението е било одобрено в понеделник от губернатора на Веракрус Хавиер Дуарте и федералния министър на вътрешните работи Алехандро Поаре.

Въоръжени морски пехотинци заеха полицейските участъци, а хеликоптери на ВМС летяха над пристанищния град на Мексиканския залив, където през септември бяха изхвърлени 35 трупа - жертви на едно от най-кървавите гангстерски нападения в нарковойната в страната.

Мексиканската армия досега неколкократно е заменяла полицията при операции срещу наркокартелите, например в граничния град Сиудат Хуарес и граничния щат Тамаулипас. Но Веракрус стана първия щат, който изцяло разпусна голяма полицейска служба и използва морски пехотинци като служители на реда, отбелязва агенцията. В щата Веракрус са разположени 2400 морски пехотинци.

Хина Домингес посочи, че операциите на морската пехота ще траят само докато щатът успее да обучи достатъчно собствени полицаи. Губернаторът Дуарте преди е разпускал цялата полиция в столицата на щата Халапа, но тогава щатски полицаи веднага заеха местата на градските си колеги.
Soli Deo Gloria!

Неактивен sunin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 235
Re:Полицията в служба на политиката
« Отговор #35 -: Януари 22, 2012, 10:06:41 am »
Ако някой ми намери по красноречиво нагледно илюстриране на ``Полицията в служба на политиката`` ще го призная. При това примера е от България. Какво повече може да ``искаме`` след като стадото само избра пъдаря!

Майката на снователката на групата във Facebook, озаглавена “Аз НЯМА да гласувам за Бойко Борисов и ГЕРБ!” Ралица Начкова Малина Начкова разказа пред PRESSCLUB Information Agency (PIA) какво се е случило днес, след като са били арестувани заедно със съпруга й при поредната “спецакция” на МВР.

“Излизаме със съпруга ми с колата и паркирахме пред офис на мобилен оператор, за да си платим сметките за телефоните. Аз останах в колата и разговарях с дъщеря ми Ралица по телефона, когато чух, че по колата се хвърля все едно снежна топка. След малко на прозореца видях човек с качулка и насочен автомат. Казаха ми да спра да говоря по телефона, като дъщеря ми, последното, което е чула е било да легна на земята”, – обясни Малина Начкова.

“Закараха ни в нашата къща, като аз многократно питах за какво става въпрос и защо се прави всичкото това. Отговора беше: “Трай, ма! Когато му дойде времето, ще разберете!”, – разказа все още разстроената Малина Начкова.

Тя сподели още, че спецполицаите са обърнали къщата им с “главата нагоре, изпочупиха вратите, а мен през цялото време заедно със съпруга ми ме държаха пред къщата пред очите на съседите с белезници”.

“Впоследствие казаха на съпруга ми, че полицията е работила по сигнал, че в дома ни имало акцизни стоки. При прпетърсването на къщата не намериха абсолютно нищо, след което ни закараха във 2 РПУ, където ме накараха да напиша обяснение коя съм, какво съм завършила, работила и т.н.”, – продължи разказа си Малина Начкова.

Както PRESSCLUB Information Agency (PIA) първа съобщи, адвокат Марин Марковски е поел случая и с неговото отиване във 2 РПУ София, Малина и Петър Намкови са били освободени и срещу тях няма да има образувано наказателно производство.

Източник:PRESSCLUB Information Agency (PIA)
TRUE OR DEATH

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Полицията в служба на политиката
« Отговор #36 -: Януари 22, 2012, 20:20:40 pm »
sunin, аз лично нямам и дори не знам от къде бих могъл да намеря телефона на небезизвестният адв. Марковски, камо ли да си го държа в телефона. Потърпевшите обаче първо на него са звъннали от полицията. А и неговите клиенти до един са все доста интересни личности.
Нещо да ти говори този факт в комплект със шумотевицата вдигната по медиите?
Щото лично у мен възникват доста въпроси и още повече догадки.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен sunin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 235
Re:Полицията в служба на политиката
« Отговор #37 -: Януари 24, 2012, 10:27:57 am »
Каква стана тя сега дълги извинения и плоски наказания. http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=842648 Явно отново разиграват циркове за пред стадото.
TRUE OR DEATH

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Полицията в служба на политиката
« Отговор #38 -: Януари 24, 2012, 18:34:57 pm »
Такааа, работата с това онеправдано семейство май-май почва да се разплита, както предрекох поста ти от 22 януари.
Пресни новини плъзнаха из нета /затова още не давам конкретен линк/, че въпросните Начкови от Мировяне искат главата на Цветанов

Цитат
Пострадалото от действията на МВР семейство Начкови от Мировяне обяви, че създава граждански комитет, който ще се занимава със случаите на насилие над обществото. Начкови поискаха до дни оставката на вътрешния министър Цветан Цветанов. В противен случай щели да започнат с протестни шествия, които ще продължат, докато Цветанов не освободи поста.
...
...
...

Въпреки че Начкови изрично подчертаха нежеланието си действията им да бъдат политизирани, на днешния им брифинг цъфнаха адвокат Николай Велков и пиарът Михаил Михайлов от кръга около Алексей Петров.
Това в съчетание с вече споменатия адв.Марковски прави още по-съмнителен шума на гореописаните.
Ама нищо де, има време, ще видим какво още ще излезе.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен sunin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 235
Re:Полицията в служба на политиката
« Отговор #39 -: Февруари 29, 2012, 10:02:18 am »
Eдна малка и съвсем не пълна статистика за полицейският терор от както герб са на власт (тук не се визира ``тихият терор`` упражняван върху инакомислещите от боко и цеко и техните псета с пагони).

Полицаите под ръководството на Цветан Цветанов 264 пъти са млатили неправомерно граждани. Това гласи справка изготвена от МВР.

Данните са изискани във връзка с комисията, създадена в парламента, която разследва случаите на полицейски произвол.

Според статистиката за 2010 г. и миналата година общо 264 пъти ченгетата са насилвали мирни граждани без повод, като за 2011г. само един полицай е бил уволнен заради произвол.

За миналата година от 108 случая за полицейско насилие едва четири от тях са преценени като основателни заради заплаха към ченгетата. За сметка на това обаче през 2010г. ченгетата са малтретирали 156 пъти мирни граждани, като едва два случая на полицейско насилие са оправдани от началниците им в МВР.

От справката става ясно още, че 100 души са били бити общо за двете години, като 60 други са били неправомерно заплашвани или малтретирани с оръжие, сочат данните.

Фрапантните 41 случая на на насилие с оръжие през 2010 г. за щастие намаляват до „скромните “ 19 през миналата година. Други 94 случая обвиняват ченгетата в незаконно отвеждане или задържане на заподозрян, но за сметка на това за насилие едва петима полицаи са отишли на прокурор. Случаите на полицейско насилие намаляват през 2011 г.

Документът сочи още, че с „употреба на помощни средства“ са били малтретирани без повод и причина десет души. Според запознати терминът включва подръчни материали, каквито полицаите са намирали на мястото на задържането, а не са използвали оръжие или пък физическа сила.

Източник: Скандално БГ
TRUE OR DEATH

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Полицията в служба на политиката
« Отговор #40 -: Март 01, 2012, 07:37:43 am »


Отдавна ме притеснява един много сериозен , поне според мен, политически проблем. В чл.23 ал 2 на закона за МВР е написано че " Министърът на вътрешните работи е гражданско лице."

За мен това би трябвало да означава че не трябва да бъде военен или политическо лице.

В нашия случай обаче г-н ц.ц. е изцяло политическо лице като основен организатор на партия герб, основен организатор на изборите и др. Нищо че когато организира избори той е в отпуск. Нима някой от неговите подчинени ще си позволи да откаже изпълнението на негови съвети или инструкции.

Интересно че никоя медия не се е задълбочила по този въпрос. Това следва да ми покаже че аз не съм прав. Но аз мисля че съм прав. Тук въпроса е кой как тълкува закона.


Неактивен sunin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 235
Re: Полицията в служба на политиката
« Отговор #41 -: Март 24, 2012, 22:04:22 pm »
От малки трябва да бъдат научени ``згафят ли`` идва биоробота в униформа да ги сръчка с електрошокова палка в бъбреците и да им сложи белезници 1984! http://www.novini.bg/news/56921-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B6%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%B8-%D1%81-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B5.html
« Последна редакция: Март 24, 2012, 22:19:18 pm от sunin »
TRUE OR DEATH

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Полицията в служба на политиката
« Отговор #42 -: Март 25, 2012, 14:21:17 pm »
Няма да го коментирам това много - просто и ясно доказателство и за децата какво значи полицейщина и терор. "Трябва от малки да се учат..." Но и авторите и художниците на книжката са за съм и присъда! :negative:
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен sunin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 235
Re: Полицията в служба на политиката
« Отговор #43 -: Август 05, 2012, 10:57:00 am »
Правителството направи сериозен гаф, като разреши за употреба всякакви химически вещества срещу гражданите.С последните промени в правилника за прилагане закона за МВР правителството направи революционна крачка. Към главна дирекция „Национална полиция” се създават две дирекции – „Специализирани полицейски сили” и „Транспортна полиция”. Хората от тези звена ще бъдат някакви специални полицаи, със специални функции. Всичко останало в областните дирекции на МВР остава прост полицай.

Хайде да видим какво ще работят едните и какво другите.

Специализираните полицейски сили ще участват при опазване на обществения ред, при охрана на масови мероприятия, овладяване на масови безредици, противодействие на терористични действия, охрана на стратегически и особено важни обекти, както и на дипломатически мисии. Те ще имат роля при овладяване на кризи и ще съдействат на държавни органи и длъжностни лица, когато се пречи на тяхната дейност.

Като изключим всичко това, за простия полицай остана да се занимава с ромите – с някоя джебчийка или сбиване в махалата, да разтървава пияни съпрузи или приятели и да пази черешите лятос. Ако не е прост, вече ще стане такъв, защото промененият правилник на МВР слага много силна черта на разделение между едните и другите служители. За транспортна полиция е ясно какво ще работят нейните хора.

За една подобна реформа сигурно има някакви основания в главата на министър Цветан Цветанов. Българските полицаи отдавна страдат от специализация. Но това, което се прави сега, е тюрлю гювеч. Защото излиза, че едни и същи хора ще трябва да разбират от противодействие на тероризма, охрана на специални обекти или пратки, охрана на масови мероприятия (мачове, митинги, протестни шествия и какво ли не). Това не е специализация, а категоризация на служители – на специален и прост.

При описанието на средствата, които могат да ползват специализираните полицейски сили е описан такъв богат арсенал, все едно четеш роман от времето на студената война. Но там има нещо много смущаващо. Оказва се, че са разрешени химически вещества, които образуват дим, пяна, представляват залепващи вещества и други. Тъкмо в това „други” е скрита голямата опасност. Не може в един официален документ на МВР да се разрешава използването на всякакви химически вещества срещу гражданите, без да са изрично записани. Защото това си го е позволявал само Саддам Хюсеин.

С това изречение правилникът на полицията на практика се превръща в правилник на полицейския произвол. Гафът е много сериозен и някой трябва да поеме спешно отговорност за него, а документът да се коригира.

В същото време с промените в правилника много слабо са засегнати въпросите, които се отнасят до реакцията на полицията при бедствия и аварии. Там промените са козметични, а би трябвало да бъдат сериозни, защото всичко, което ни се случи от началото на годината досега – голямо наводнение, голямо земетресение и голям пожар, показаха, че в системата на МВР нещо куца много сериозно. Имаше проблеми не само с оповестяването, но и с адекватната реакция на органите на реда.

Разбира се, Веселин Маринов, който с чувство пее химна „нашата полиция ни пази” няма да забележи тези дефекти на ремонтирания правилник. Но всички останали, на които им пука как точно ги пазят, трябва да се замислят това ли е начина. Защото вицовете за простия полицай са едно, но действителонстта никак не е смешна, ама никак.

Вероника Георгиева
http://argumenti-bg.com/17364/prost-i-spetsializiran-politsay/
TRUE OR DEATH

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Полицията в служба на политиката
« Отговор #44 -: Август 05, 2012, 11:25:07 am »
Днес са разрешили газове и хим. вещества, а утре и картечници.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27