Автор Тема: Новият световен ред  (Прочетена 104969 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен astro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
    • Технологиите на бъдещето
Re:Новият световен ред
« Отговор #45 -: Октомври 06, 2009, 10:39:05 am »
НСР няма да стане. Нека си го бленуват.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Новият световен ред
« Отговор #46 -: Октомври 06, 2009, 18:04:51 pm »
Аха, всичко ще си продължи както досега. Само че подобна перспектива не предвещава нищо друго освен застой, посредственост и разложение. Не, не подкрепям някакъв нов световен ред. Според мен е най-добре всеки да извърши някаква положителна промяна индивидуално и да остави правото на другите да решават за себе си.

Неактивен astro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
    • Технологиите на бъдещето
Re:Новият световен ред
« Отговор #47 -: Октомври 07, 2009, 12:20:26 pm »
Става дума за негативния НСР на малка група хора заробващи хората.
Техният план е в ход, но няма да успее. Нищо не може да спре победата на доброто и създаването на по-добър свят. :drinks:


Неактивен zadkata

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Новият световен ред
« Отговор #49 -: Ноември 09, 2009, 18:41:38 pm »
Личи си че илюминатите искат да отмъстят за това че са преследвани от църквата и да я унищожът :D но най-вече привържениците на новият световен ред са поклонници на Сатаната и съм убеден че Антихриста се е родил но не е дошло времето да се покаже на световната сцена.Това означава 1 предсказанията описани в книгата на Йоан ще се сбъднат.Но именно появата на илюминатите се свързва с това че когато науката започнала върви напред и да прави открития имало учени който са били преследвани защото техните убеждения противоречали с тези на църквата.И много учени като Галилео Галилеи били изпратени на кладата.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Новият световен ред
« Отговор #50 -: Ноември 10, 2009, 18:36:19 pm »
Личи си че илюминатите искат да отмъстят за това че са преследвани от църквата и да я унищожът :D но най-вече привържениците на новият световен ред са поклонници на Сатаната и съм убеден че Антихриста се е родил но не е дошло времето да се покаже на световната сцена.Това означава 1 предсказанията описани в книгата на Йоан ще се сбъднат.Но именно появата на илюминатите се свързва с това че когато науката започнала върви напред и да прави открития имало учени който са били преследвани защото техните убеждения противоречали с тези на църквата.И много учени като Галилео Галилеи били изпратени на кладата.

Ако проследиш внимателно отношенията между "църквата" и различни тайни общества през вековете ще откриеш че макар и привидно да има вражда по между им на по-високо ниво има кооперация. Защото става дума за едно и също нещо под различна форма - а именно контрол. В единия случай е религиозен, а в другия технологичен. Едните казват - ще ви сложим чип - другите "придвидливо" предупреждават  в библията че "звяра" ще го сложи - така че да ги припознаете за "добрите", които ви предупреждават за тази опасност. А иначе по същество са две страни на една и съща монета.

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Новият световен ред
« Отговор #51 -: Ноември 10, 2009, 19:14:52 pm »
- засяга доста от актуалните теми ;)
Keep 'em occupied!

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Re:Новият световен ред
« Отговор #52 -: Ноември 13, 2009, 16:07:08 pm »
Извинявам се че чак сега отправям това предупреждение. Но първо бях пипнал вирус от въпросния блог а после бях извън града и нямах интернет. После забелязах че на форума са изчезвали мнения по независещи от тукашната администрация причини.

Иначе въпросният генерал Филатов, който списва този блог е или е бил секретар на партията на Владимир Жириновски. По линка стигнах от посочения преди време тук от мен форум на един руски гросмайстор. Понеже общувам с доста руснаци по интернет още преди време бях попаднал на сайт на който същият този гросмайстор но под друг ник разглеждаше тези въпроси но през призмата на неговото разбиране че шаха е измислен от кабалистите. Аз нямам определено мнение по този въпрос, но не съм съгласен категорично че съвременният шахмат поне на елитно ниво представлява сбор от нагласени както той ги нарича ритуални договорени партии. А самите партии имат символен израз. Разговарял съм и с топшахматисти или съм чел мненията им и те споделят че стилът му на игра е доста специфичен и интуитивен.
Интересувам се от шахмат на любителско равнище от повече от десет години и съм убеден че партиите не са нагласени но не мога да го докажа.

Има много интересни неща на форума му, но не съм убеден че е прав за всичко. Просто така го чувствам. Сам аз съм чел някои книги на Климов и с доста неща съм съгласен чисто на интуитивно равнище поне като информация.
В този смисъл гросмайсторът ми изглежда като силно фиксиран в изучаването на тъмната страна. Забележителното е че Климов е инженер по специалност - също област пълна със специфически умения и похвати. Шахматът изисква подобен аналитичен ум какъвто и математиката да речем.
Застъпвам мнението че Бог има, но никоя религия не е в състояние да го обясни. В този смисъл съм съгласен с Палюшев.

П. С. Не съм съгласен с мнението на Ифандиев че рептилии няма което той застъпи в една от статиите си.

Надявам се на конфиденциалност от страна на админите. Не убеждавам никой в нищо.
Просто чувствах че трябва да споделя тези мисли точно тук.
Извинявам се ако съм сбъркал темата. Нямах търпение да търся подходящия форум.







Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Re:Новият световен ред
« Отговор #53 -: Ноември 19, 2009, 17:42:09 pm »
Личи си че илюминатите искат да отмъстят за това че са преследвани от църквата и да я унищожът :D но най-вече привържениците на новият световен ред са поклонници на Сатаната и съм убеден че Антихриста се е родил но не е дошло времето да се покаже на световната сцена.Това означава 1 предсказанията описани в книгата на Йоан ще се сбъднат.Но именно появата на илюминатите се свързва с това че когато науката започнала върви напред и да прави открития имало учени който са били преследвани защото техните убеждения противоречали с тези на църквата.И много учени като Галилео Галилеи били изпратени на кладата.

Ако проследиш внимателно отношенията между "църквата" и различни тайни общества през вековете ще откриеш че макар и привидно да има вражда по между им на по-високо ниво има кооперация. Защото става дума за едно и също нещо под различна форма - а именно контрол. В единия случай е религиозен, а в другия технологичен. Едните казват - ще ви сложим чип - другите "придвидливо" предупреждават  в библията че "звяра" ще го сложи - така че да ги припознаете за "добрите", които ви предупреждават за тази опасност. А иначе по същество са две страни на една и съща монета.
Мисля,че тук се обърка,Ейлиън.Специално за това,че църквата изкарва "звяра" от "добрите".Точно обратното.Не,че ги защитавам,а просто май не беше прав тук.
Иначе според мен не имало през цялата човешка история по-голяма манипулация от църквата!
А колкото до хората,които си мислят,че тайните общества и църквата са в някакъв вид връжда или неразбирателство,са или наивни или дезинформирани.Било е наистина така но доста отдавна.И доколкото съм запознат масонските ложи наистина са били сбирки на европейската интелигенция,която е била гонена от църквата,но не са крояли никакви коспирации,камо ли глобални.(или поне не "лоша" конспирация").Поне нещата са такива до създаването на Илюминатите.( :diablo:) Те са били конспираторите и "сатанистите",които се внедряват в масонските и всички останали общества и чрез коварство и манипулации(както дайстват и до днес)печелят интелигенцията на своя страна.(информацията е от Ян ван Хелзинк - "Не пипай тази книга"-препоръчвам я!)
Колкото до въпросът на автора на темата,мога да отговоря,че според мен разликата в НСР и сегашния ред ще е тази,че ще има единна религия(почитането на Бога-Слънце),език и държава(правителство).Също така контролът ще е в пъти по-затегнат от сега,както някой друг преди мен написа.(камери,чипове и т.н.).И естествено намаляването на световното население до 500млн(както пак беше отбелязано преди мен),което естествено ще повищи многократно жизнения стандарт на хората.
И последно смея да кажа,че с някои корекции този толкова "зловещ" план може да бъде
доста "добро" нещо.

PS: Не вярвайте на библията,защото както знаете(или не)99.9 процента от библиите в света са KING JAMES EDITION (който е 33степен масон)
PEACE! :)
Fallow your bliss!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Новият световен ред
« Отговор #54 -: Ноември 19, 2009, 18:31:34 pm »
Цитат
Мисля,че тук се обърка,Ейлиън.Специално за това,че църквата изкарва "звяра" от "добрите".Точно обратното.Не,че ги защитавам,а просто май не беше прав тук.

Аз казах точно обратното  ;) Църквата изкарва себе си  от "добрите" като ти показва звяра - "лошите" - явно не съм го изказал по най-правилния начин щом си го разбрал с обратното значение.
« Последна редакция: Ноември 19, 2009, 18:38:41 pm от Alien »

Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Re:Новият световен ред
« Отговор #55 -: Ноември 19, 2009, 18:40:14 pm »
Ясно,не съм разбрал явно. :drinks:
« Последна редакция: Ноември 19, 2009, 18:50:23 pm от Mirotvorec »
Fallow your bliss!

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Новият световен ред
« Отговор #56 -: Ноември 20, 2009, 03:45:26 am »

PS: Не вярвайте на библията,защото както знаете(или не)99.9 процента от библиите в света са KING JAMES EDITION (който е 33степен масон)
PEACE! :)


Предполагам, никой не смята, че крал Джеймс лично е преписал и редактирал този вариант на библията?

Нейн съставител е Франсис Бейкън. Слуховете говорят, че е незаконно роден син на кралица Елизабет и също така е човекът, който стои зад псевдонима Уилям Шекспир.

Дали е бил илюминат -вероятно да.
Историците го сочат по -скоро като розенкройцер, но от утопичният му роман "Новата Атландида" стават ясни вижданията му за необходимостта от създаване на нов тип общество, където технически прогрес и духовното търсене вървят успоредно.

Бейкън е високо образован, полиглот, технократ, експериментатор, политолог, държавник (и вероятно един от най - великите писатели на света).
Поради тази причина, не мислая, че библията на крал Джеймс е за пренебрегване, напротив, предполага едно много задълбочено изледване заради окултните наклонности на редактора, както и заради любовта му към шифроването. ;)

Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Re:Новият световен ред
« Отговор #57 -: Ноември 20, 2009, 16:25:19 pm »

PS: Не вярвайте на библията,защото както знаете(или не)99.9 процента от библиите в света са KING JAMES EDITION (който е 33степен масон)
PEACE! :)


Предполагам, никой не смята, че крал Джеймс лично е преписал и редактирал този вариант на библията?

Нейн съставител е Франсис Бейкън. Слуховете говорят, че е незаконно роден син на кралица Елизабет и също така е човекът, който стои зад псевдонима Уилям Шекспир.

Дали е бил илюминат -вероятно да.
Историците го сочат по -скоро като розенкройцер, но от утопичният му роман "Новата Атландида" стават ясни вижданията му за необходимостта от създаване на нов тип общество, където технически прогрес и духовното търсене вървят успоредно.

Бейкън е високо образован, полиглот, технократ, експериментатор, политолог, държавник (и вероятно един от най - великите писатели на света).
Поради тази причина, не мислая, че библията на крал Джеймс е за пренебрегване, напротив, предполага едно много задълбочено изледване заради окултните наклонности на редактора, както и заради любовта му към шифроването. ;)
Естествено,че не я е направил лично-все едно да твърдя,че Walt Disney сам си е рисувал анимациите,писал и изпалнявал музиката за тях.
Имах предвид,че е било под негов "контрол" дейността.А това,че Бейкън практически я е осъществил не означава,че е изразявал неговото лично мнение и мисли,а по скоро е изпълнил "поръчката". :yes:
A между другото не се изразих правилно в предишния пост.Имах предвид да не я почитате,да не и придавате божествена стойност(както много хора го правят) и да не я приемате за 100 процентова истина(както и всичко останало).
Но разбира се,както и в библията,така и във всичко останало се съдържа някаква доза истина.Имам в предвид да събирате колкото повече информация(защото разширява гледната ви точка)и да синтезирате от всичко една истина,която си важи за вас,а не да приемате нещо на готово.Но в крайна сметка всеки има свободна воля да прави каквото си иска и това е най-важното.
PEACE
« Последна редакция: Ноември 20, 2009, 18:27:28 pm от ChosenOne »
Fallow your bliss!

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Re:Новият световен ред
« Отговор #58 -: Ноември 20, 2009, 18:07:57 pm »
За Франсис Бейкън съм чел доста противоречиви неща.На места го възхваляват като човек умствено изпреварил времето си с векове. Другаде пък му приписват дълбока обвързаност с окултното,за което има повече доказателства. Двамата с Джеймс Дий са обикаляли Европа претендирайки че говорят с ангели,благодарение на което са се ползвали с покровителството на много "дворове". Някои даже го свързват с криптографският шедьовър известен като "Ръкописът на Войнич".
« Последна редакция: Ноември 20, 2009, 19:46:54 pm от Mirotvorec »
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Новият световен ред
« Отговор #59 -: Ноември 21, 2009, 04:40:45 am »

Джон Дий и Едуард Кели са хората "измислили" ангелския език.
Техните имена са замесени в аферата покрай ръкописът на Войнич, а словосъчетанието Бейкън се споменава в самия ръкопис.
 
Криптографите успяват да разчетат единствено името на Роджър Бейкън (английски философ и алхимик от 13 век) като опит за пепратака към годината на създаването на ръкописа.

Франсис Бейкън е съвсем различен човек живял през 16- 17 век (съвременик на крал Джеймс). Очевидно доста заможен предвид, че е роден и живял в Лондон, в близост до кралския дворец. Бил е съветник на Елизабет, а по късно в продължение на дест години е бил лорд -канцлер.

Вероятно Джон Дий и Франсис Бейкън са се познавали, също така е възможно идеята за НСР да е дошла през Дий. Самата Елизабет е била привърженичка на тази утопия.

Днес мечтата им е изкривена и изродена до неузнаваемост. Не занам как от Бейкъновата "Нова Атлантида" се стигна да мания за власт и контрол...
или нещо се е объркало, или ние сме в голяма грешка.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27