Автор Тема: Обръщение към Членовете, Администраторите и Агентите  (Прочетена 25658 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Обръщение към Членовете, Администраторите и Агентите
« Отговор #15 -: Декември 04, 2006, 13:51:58 pm »
Значи ли това, Аз, който съм завършил Физика, прочел съм доста повече книги от доста хора тук и когато прочета някоя според мен откровенна глупост написана някъде във форума показваща елементарно незнание на заобикалящия ни свят, а претендиращ знание във финния, Аз, трябва да замълча и така  да се съглася с профанията. Ако обаче напиша нещо, което за другия би било леко обидно или засегна неговото его, ставам ли директно от Шесто главно или Черните легиони.
Аз, която не съм завършила физика и съм прочела по-малко книги от тебе, не съм застрахована от от откровенна глупост. Не съм във този форум, за да показвам колко много знам, защото знам, че нищо не знам. Зрънцето опит и знание судоволствие бих го споделила.И мойта или нечия неграмотност не би трябвало да буди в теб възмущение и  не означава, че трябва да се съгласиш с мойта простотия, а кротко и спокойно да обясниш защо и къде греша.И съвсем не съм съгласна, че трябва да знаеш всички закони и свойства на заобикалящия ни свят за да ти е позволен достъпа до финния.
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Antonium

  • Гост
Re: Обръщение към Членовете, Администраторите и Агентите
« Отговор #16 -: Декември 04, 2006, 13:55:36 pm »
Никой не е застрахован от откровенната глупост.
Това е лично мое  мнение съм го изразил по-горе, само не разбирам ти ли си писала прокламацията  :o
Нали се борим с офтопика или трябва да се обяснява защо Земята  не е плоска. :D
« Последна редакция: Декември 04, 2006, 14:03:26 pm от Trandev »

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Обръщение към Членовете, Администраторите и Агентите
« Отговор #17 -: Декември 04, 2006, 14:03:03 pm »
Не съм във този форум, за да показвам колко много знам, защото знам, че нищо не знам. Зрънцето опит и знание судоволствие бих го споделила.И мойта или нечия неграмотност не би трябвало да буди в теб възмущение и  не означава, че трябва да се съгласиш с мойта простотия, а кротко и спокойно да обясниш защо и къде греша*.И съвсем не съм съгласна, че трябва да знаеш всички закони и свойства на заобикалящия ни свят за да ти е позволен достъпа до финния.

* според теб!

Браво, същото смятам и аз. Който е изучавал някакви науки, най-вече пък точни, рано или късно признава първо сам на себе си, че "точността" на тия науки абсолютно нищо не доказва и съответно не го е научила на кой знае какво. Фундаменталните истини не са науките, които познаваме. Аз също съм изучавал точни науки, но не съм се извисил кой знае колко от това. Дори има един такъв парадокс, че точно хората, които са "скарани" с Н'ауката (натъртвам ударението върху първото "а"), са най-близо до Истината.  ;)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Обръщение към Членовете, Администраторите и Агентите
« Отговор #18 -: Декември 04, 2006, 14:22:23 pm »
И съвсем не съм съгласна, че трябва да знаеш всички закони и свойства на заобикалящия ни свят за да ти е позволен достъпа до финния.

 Фундаменталните истини не са науките, които познаваме. Истината.  ;)

Именно, и точно това ще се разбере много скоро - фундаменталната същност на Природата няма нищо общо с понятията на съвременната физика, както и с всички останали ортодоксални "точни" науки...
 Предстои тотално преобръщане на парадигмите, и аз се чудя - ако не всички могат да повярват в него, то защо поне не ни обединява - като просто допускане дори.....?
И какво ако всички познати науки се сринат в един и същ момент, пред безпомощната си ограниченост и "убеденост" - светът ще се срине и животът ще загине..?
Надали.   :)
musica universalis

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Обръщение към Членовете, Администраторите и Агентите
« Отговор #19 -: Декември 04, 2006, 14:28:52 pm »
За призива
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Oberon

  • Гост
Re: Обръщение към Членовете, Администраторите и Агентите
« Отговор #20 -: Декември 04, 2006, 15:25:18 pm »
Ето ме и мен.

Първо, да благодаря на Хорус за истинските и откровени думи, които е написал. С болка, според мен.
Благодаря ти, приятелю. Дано всички те разберат :)

Дали има агенти аз не мога да знам..не коментирам.

Към всички останали. Това е форум за конспирации и уфология. Само по себе си това означава, че науки като физика, математика, химия и т.н БИ трябвало да са на почит тук, и хората, които са ги изучавали професионално ( като Трандев - физиката ), би трябвало да се ползват с някакво уважение. Най-малкото, тези науки са фундамент, върху който незнаещия трябва да стъпи. Аз например, съм доста навътре с математиката, по простия факт, че съм завършил Математическа гимназия, без свян мога да кажа, една от най-добрите в България.

Науки като гореизброените са фундамент на съвременото ( колко е съвремено от духовна гледна точка е друг въпрос ) общество. Тук се напластява една неприязън към тези науки, респективно към хората, които са ги изучавали години наред. Върху това трябва да поработим колеги. Нека има една търпимост, едно взаимно уважение. И аз като Трандеф, съм виждал откровени глупости тук, но не съм седнал да казвам на тоз и на оня какъв профан е, нали? И да му говоря в стил "Айде, стига глупости моля ти се"...

Тук трябва да има конструктивен спор и обмен на информация. Ние, преди всичко сме ХОРА, след това сме всякакви останали. Това е за мен елементарна житейска мъдрост. Човек греши, човек се учи. Както е казал философът "Глупакът се учи от грешките си, мъдреца - от грешките на другия".

Макар и да пиша в леко шеговит стил, аз разбирам от доста неща. Това, че нямам време ( а и често, желание ) да седна да ги напиша, е отделна тема.  Пак да апелирам - всички сме хора, при това хора с познания, много над средното ниво. Нека се учим един от друг, да бъдем по-толерантни, по добри към самите себе си, и към останалите.

Слагам ръка на сърцето си и Ви казвам: Варвам във Вас.

Оберон

Antonium

  • Гост
Re: Обръщение към Членовете, Администраторите и Агентите
« Отговор #21 -: Декември 04, 2006, 15:42:03 pm »
Нещо не ме разбрахте, така както не сте разбрали Хоръс, спорде мен.
Не може Невен и Михиал да ми казват, че човек скаран с науката, аз разбирам и образованието, човек не прочел елементарния курс по природни науки, да се счита за духовен. Духовен какъв.
Моята реакция е срещу изреченията в които се прокрадва "терора". Кой ще бъде изтрит и защо. Който не се хареса на модераторите, че е оспорли някоя теория или нещо друго.Това е.


Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Обръщение към Членовете, Администраторите и Агентите
« Отговор #22 -: Декември 04, 2006, 16:02:27 pm »
Не може Невен и Михиал да ми казват, че човек скаран с науката, аз разбирам и образованието, човек не прочел елементарния курс по природни науки, да се счита за духовен. Духовен какъв

Честно казано думите "духовен"," духовност","Любов" рядко използвам в моя речник по лични причини ,но  смело и отговорно заявявям, че човек дори когато няма добро образование не значи, че е недуховен. Пример е баба ми , която е най-духовния човек който познавам, въпреки че не знае що е химия , квантова физика, теория на относителността, теория на струните, теория на вероятностите. Вода на кутрето не мога да й полея, ако че съм била най-схватливата ученичка. Образован не значи духовен. Духа не се проявява в зависимост от образованието.
 
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Обръщение към Членовете, Администраторите и Агентите
« Отговор #23 -: Декември 04, 2006, 18:59:05 pm »
Trandev, кой е казал, че не можеш да критикуваш откровените глупости? Това, за което апелирам приятелю е, НАЧИНА ПО КОЙТО СЕ ПРАВИ! А ти според мен не го правиш по правилния начин. Казва се "аз мисля", "смятам, че не сте прави", "моите знания и търсения са показали друго"... А не с "айде стига глупости, стегнете се" (като примера който давам е олекотен вариант). Аз не се отнасям така с теб, нищо че знаеш откъде ми минават материалистичните доказателства. Става дума за търпимост и уважение. Ти дори не си склонен да приемеш знанията за финия свят. Дори не искаш да ги проучиш. Така - задавам ти въпрос: Как искаш ти да бъдеш мой приятел дори на това форумно ниво, как искаш дори да говорим за нещо изобщо, след като ти не уважаваш търсенията и вярванията ми? Няма как да се получи разбери.
Всеки един тук е израстнал с традиционната наука. Догмата ни е хванала за гушите всички. Не се сърди, че някои от нас, не искат ръце по гушите си :P Искам да сложа ръка на сърцето си - крайно време е. Всички тук сме запознати с мисленето ти, с идеите ти и представите на този триизмерен свят. Няма някой, на който да са чужди, няма някой, който да се е родил Буда и да отрича материалното... Просто някои не искат да остават завинаги в третото измерение. Искат да се катерят. Не се сърди за този ни устрем. Не е момента ние да започваме да изучаваме физичните закони. Всички ги знаем, уважаваме и разбираме - на това градим света си все пак. Време е ти да отвориш сърцето си и да разбираш по-тънкия пласт на нещата - същинския.

:-*

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Обръщение към Членовете, Администраторите и Агентите
« Отговор #24 -: Декември 04, 2006, 20:15:05 pm »
Прекрасен призив! Поддържам!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Обръщение към Членовете, Администраторите и Агентите
« Отговор #25 -: Декември 04, 2006, 21:18:54 pm »
Цитат
...разширяващото се съзнание, високата енергийна вълна на мотивация и оптимизъм може да противостои на всяко влияние — дори на катаклизъм...Тогава противодействаща вълна от позитивното, едновременно мозъчно излъчване на десетина човека се изправяше като стена срещу започващия катаклизъм и го неутрализираше. Излъчващата вълна на човешкия мозък, следователно, можеше да прекроява, да изтласка и неутрализира онова, което т. н. реалност изпращаше срещу него.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Antonium

  • Гост
Re: Обръщение към Членовете, Администраторите и Агентите
« Отговор #26 -: Декември 04, 2006, 22:26:40 pm »
Trandev, кой е казал, че не можеш да критикуваш откровените глупости? Това, за което апелирам приятелю е, НАЧИНА ПО КОЙТО СЕ ПРАВИ! А ти според мен не го правиш по правилния начин. Казва се "аз мисля", "смятам, че не сте прави", "моите знания и търсения са показали друго"... А не с "айде стига глупости, стегнете се" (като примера който давам е олекотен вариант). Аз не се отнасям така с теб, нищо че знаеш откъде ми минават материалистичните доказателства. Става дума за търпимост и уважение. Ти дори не си склонен да приемеш знанията за финия свят. Дори не искаш да ги проучиш. Така - задавам ти въпрос: Как искаш ти да бъдеш мой приятел дори на това форумно ниво, как искаш дори да говорим за нещо изобщо, след като ти не уважаваш търсенията и вярванията ми? Няма как да се получи разбери.
Всеки един тук е израстнал с традиционната наука. Догмата ни е хванала за гушите всички. Не се сърди, че някои от нас, не искат ръце по гушите си :P Искам да сложа ръка на сърцето си - крайно време е. Всички тук сме
запознати с мисленето ти, с идеите ти и представите на този триизмерен свят. Няма някой, на който да са чужди, няма някой, който да се е родил Буда и да отрича материалното... Просто някои не искат да остават завинаги в третото измерение. Искат да се катерят. Не се сърди за този ни устрем. Не е момента ние да започваме да изучаваме физичните закони. Всички ги знаем, уважаваме и разбираме - на това градим света си все пак. Време е ти да отвориш сърцето си и да разбираш по-тънкия пласт на нещата - същинския.

:-*
ОК, слагам ръка на сърцето, признавам невъздържаните си реакции, отдавна съм спрял да влизам и да давам мнения в Езотериката и Философията. Обещавам в бъдещите си постове само положителни изречения.
Само уважението, което спечелихте в мен ти, Оберон и Еон ме кара да влизам във форума. Спрях публикациите и преводите защото от тях няма смисъл в последните дни.
Останалото ще ти го напиша в ЛС.
Ува

IYI

  • Гост
Re: Обръщение към Членовете, Администраторите и Агентите
« Отговор #27 -: Декември 05, 2006, 00:19:00 am »
Аз не чета книги, аз ги пиша!-Моля да не се обиждате и да не ме разбирате погрешно, но това, което се опитвам да кажа, че четенето на книги не е критерии  за знания, осъзнатост и т.н.Аз мога да не чета книги, но примерно мога да черпя от Космическите енергоинформационни бази!???Аз от физика не разбирам, но от квантова и езотерика в съчетание разбирам!

Въпросът е в това да се научим най-накрая, че всички сме Богое и всички имаме правото Ни да променяме Реалността, а тук се подвизават неслучайните Пратеници на Бялата Сила и ми е крайно непонятно, защо
умуваме за постовете на този и онзи, за нечие его и т.н.

Тук се подвизават вървящите към върха на еволюцията и на всички тях нека им е простено, защото пътят е в
приятелстовото на вечно тласкащото  те към бездната на глупостта-егото!
Не съди, а се радвай на опита на отсрещният Бог стремежа и вътрешното намерение да си припомни пътят на излизане от изкусно създаденото блато за човеците, които в някои части на Космоса думичката "човек" се разпознава именно като Бог
!
« Последна редакция: Декември 05, 2006, 00:21:31 am от IYI »

cdms

  • Гост
Драги съфорумци едва от 3-4 месеца съм в този форум и мога да кажа, че научих много неща, които не ми бяха ясни.
Доколкото разбирам гръбнакът на хнетбг са Admin, Horus, Alien и Eon.
Horus твърди, че сред потребителите има подставени лица. Имам следното предложение. Екипа да сайта да направи разследване и да направи списък или тема с предателите.
АренаБГ вече направиха секция чийтъри. Защо не тук да има секция "предатели", "агенти" или нещо подобно.
Сигурно е трудно да се хванат. Но може да се сравнят акаунтите и ип адресите.
« Последна редакция: Май 31, 2008, 21:51:34 pm от cdms »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Peacekeeper, ти ли си това? ;D

Сериозно :) Не мисля че от това вече има смисъл :) Колкото повече се разширява форума, толкова по-невъзможно и безсмислено става това. Ако искат ще те четат и от домашния си компютър. Не можеш да избягаш от това. Пък и вече си давам сметка че от този модел на мислене/поведение лъха само страх и спотаеност - неща които пречат. Просто не се поддавайте на провокации и всичко ще е наред :)

Преди поставените лица бяха повече. Поне активните.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27