Наука и Технологии > Tехнологии

Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!

(1/87) > >>

Alien:
Биг Брадър на пътя в Европа
Камери следят изпреварването, скоростта, слагането на колани
   

Европа постига революционен скок в спазването на правилника за движение благодарение на високите технологии, писа в. "Дейли телеграф".

Камери край пътя в Холандия следят за поставени колани. В Италия сензори по осевата линия засичат неправилно изпреварване и включват камера, която снима нарушителя. В Швеция вече има 6000 коли със сензори за алкохол. Те блокират запалването, ако шофьорът е пил.

Чип срещу кражба във всяка кола иска ЕС
   

Европейският съюз разработва система за оборудване на всички автомобили в съюза с интелигентен чип, чрез който да се проследяват и обездвижват за минути крадени коли.

Устройството, което ще работи със спътникова връзка, ще може да се използва като кредитна карта при влизане на път, за който се плаща такса, както и за залавяне на шофьора, ако е нарушил правилника.

Европейската комисия е отпуснала 542 хил. британски лири за проекта, който се изпълнява от транспортните ведомства на Великобритания и Франция, както и агенции от Холандия, Белгия и Норвегия.

Целта на разработката е всяка кола да се сдобие с уникална електронна идентичност, която да не може да се променя, както от собственик, така и от крадец. Проектът е в начален стадий, но вече има планове за инсталиране на автоматична телефонна система на всяка кола. При катастрофа вградено електронно устройство ще набира телефона на местните аварийни служби и към мястото на произшествието веднага ще се отправят полицаи и линейки. От началото на 2009 г. всички нови коли в ЕС ще трябва да се продават с такава система.

Според противниците на проекта електронните нововъведения са потъпкване на правата за лична неприкосновеност на гражданите. Такива норми могат да се налагат само от суверенни национални законодателства, а не от ръководството на ЕС, разбунтуваха се британски консерватори.


Тези мерки реално могат доста да намалят произшествията на улицата наистина, но въпроса е на каква цена ? Особено що се касае за кражбите това е прекалено удобно на някои колата да бъде следена 24/7

Oberon:
Мен пък ме кефи:)))

Дори 1 живот да бъде спасен си заслужава. Който си е точен него не го бърка нали???
Както и камерите в София . Мен не ме бърка, щото нито мисля да крада някого нито да бия ( освен при самозащита )

Не виждам какъв е проблема:)))

Оберон

Alien:
Проблема идва от това кой контролира всичката тази информация и как може да я използва срещу всеки когато си поиска! Това е нещо като даване на абслолютна власт на някого. Ако той е с добри намерения може и да има полза ама в нашия случай не е така определено.

Oberon:
http://www.albinoblacksheep.com/flash/dela

Виж това плс
На какво ти прилича?

Оберон

Alien:
Хахах ми  прилича ми на двама тинейджъри, които се забавляват с една песен ама не виждам ква е връзката с темата :---

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 
Премини на пълна версия