Автор Тема: За местата на звездите  (Прочетена 14013 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: За местата на звездите
« Отговор #15 -: Ноември 14, 2006, 17:06:45 pm »
Да не ти пука за датите!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: За местата на звездите
« Отговор #16 -: Ноември 14, 2006, 21:32:56 pm »
готин урок по асторномия.Върна ме в годините когато ходих по такива кръжоци
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: За местата на звездите
« Отговор #17 -: Ноември 16, 2006, 10:09:21 am »
Супер!
Дано обърканата дата не ви смущава...
Става дума за 14-ти Ноември,
не двадесет и някой си!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Re: За местата на звездите
« Отговор #18 -: Ноември 16, 2006, 13:20:37 pm »
Готино, ама това са общо взето познати съзвездия. Направи един и за юцната полусфера, да запознаеш съфорумците с тамошните съзвездия:)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: За местата на звездите
« Отговор #19 -: Ноември 16, 2006, 13:28:07 pm »
Мисля, че "курсът" трябва да започне от онази част на звездната сфера, която може пряко да се наблюдава на небето над България... Акцент на "встъпителните слова" бяха и някои от важните обекти, спрягани из нашите езотерични размишления. По-нататък ще доразвием програмата с една програма, от която тези снимки са направени и която може да се насочва в която и да било посока из сферата...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: За местата на звездите
« Отговор #20 -: Ноември 16, 2006, 16:00:41 pm »
Харесва ми да гледам към звездите, нали някъде там ми е Домът. Само дето освен Малка и Голяма Мечка и Орион, който всяка вечер ми е пред погледа, другите съзвездия не ги разпознавам.  :(    Дали не може по-схематично да бъдат представени съзвездията, само като конфигурация от точки?
И да питам още нещо-каква е връзката на целия зодиак с този магически квадрат?
« Последна редакция: Ноември 16, 2006, 19:18:46 pm от Mirotvorec »
Не мисли като човек!-Крион

Oberon

  • Гост
Re: За местата на звездите
« Отговор #21 -: Ноември 16, 2006, 16:16:21 pm »
Миро:)) Откъде го изкопа това бре? За пръв път виждам такава странна смесица от символи. Има зодиакални, и незодиалакни съзвездия...Има някаква котка...Но пък има и кирилица...Не знам кво е това:))) :-\

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: За местата на звездите
« Отговор #22 -: Ноември 16, 2006, 17:37:26 pm »
Това е полу-изфабрикувания "Свещен вечен календар" на старобългарите, който усилено се тиражира барабар с цялата тангриска литература и прочея от много разнолики парабългаристки течения... Не отричам съществуването на Свещен вечен календар, който е залегнал в основата на великата старобългарска култура, но това тук е част от една дилетантска възхвала на егото, която е обсебила множество недорасли национал-окултисти... Доколкото знам. Иначе, в средата е магическият квадрат, който е бил в основата на Свещения календар и представлява една сакрална формула на сакралната алгебра (обърнете внимание, че сифрите в която и да е права от квадрата дават 15). Около този квадрат са поставени кой знае защо осемте триграми от И Дзин, китайската книга на Промените - по принцип подредбата им е вярна, но връзката им с магическия квадрат е несигурна. По-нататък - един странен дванадесетзначен зодиак, за който се твърди, че е българският пантеон - там има някакви животни като барс и други, частично повтарящи класическата евро-астрология. Кой знае защо са наредени дванадесетте грегориански месеца - старите българи със сигуртост са си имали своя месечна система и тя е много здраво свързана с тринадесетзначния лунарен цикъл... Отсъства яснота за четирите слънчеви точки (равноденствията и слънцестоенията), които със сигурност за старите българи са основополагащи. Цялата композиция е поместена в нещо като цветевидна мандала, в която разполагам стила по-скоро на някой съвременен художник-декоратор, отколкото този на свещената геометрия, която старите българи са познавали и изобразявали... Съзвездията също ми остават малко неясни и претрупани, като остава абстракция защо те са отделни от зодиакалните знаци и месеците... С една дума - боза, може би с баничка, като хонорар на "пра-българския" художник.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: За местата на звездите
« Отговор #23 -: Ноември 16, 2006, 18:32:27 pm »
Цитат
С една дума - боза, може би с баничка
Така ми се струва и на мен, ама нали си карам по-вече на усещания, та рекох да питам и знаещите.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: За местата на звездите
« Отговор #24 -: Ноември 16, 2006, 18:53:38 pm »
А ти какво усещаш? - щото и аз не съм толкова много "знаещ", колкото "усещащ"...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: За местата на звездите
« Отговор #25 -: Ноември 16, 2006, 19:26:06 pm »
Като че ли присъствието на И-Цзин не се връзва към останалото. Освен това броят на месеците, както и ти спомена...
Но най-озадачаващото е връзката на магическия квадрат със съзвездията-идея си нямам каква е.

Съзвездията дали са изобразени правилно?
« Последна редакция: Ноември 16, 2006, 19:27:02 pm от Mirotvorec »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: За местата на звездите
« Отговор #26 -: Ноември 17, 2006, 12:06:37 pm »
Не съм много убеден. Мисля, че всичко е натъпкано едно върху друго, без ред и съответствие, само и само за да се доказва как българските ханове и техни братовчеди са дали всичко всичко всичко на света...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Antonium

  • Гост
Re: За местата на звездите
« Отговор #27 -: Ноември 17, 2006, 13:35:48 pm »
Не съм много убеден. Мисля, че всичко е натъпкано едно върху друго, без ред и съответствие, само и само за да се доказва как българските ханове и техни братовчеди са дали всичко всичко всичко на света...
Гадно е да се съгласяваш с Флай ама и аз мисля така.

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: За местата на звездите
« Отговор #28 -: Ноември 17, 2006, 16:39:23 pm »
Не съм много убеден. Мисля, че всичко е натъпкано едно върху друго, без ред и съответствие, само и само за да се доказва как българските ханове и техни братовчеди са дали всичко всичко всичко на света...
Гадно е да се съгласяваш с Флай ама и аз мисля така.
И аз не се кефя особено да се съглася и с Флай, и с Трандев едновременно, но също смятам така  8)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: За местата на звездите
« Отговор #29 -: Ноември 17, 2006, 16:45:32 pm »
Значи, двама противни ми потребители на xnet са на моето мнение... Май трябва да си острижа косата на конска опашка и да си сменя убежденията... ;D
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27