Автор Тема: Матрицата V  (Прочетена 8053 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен El Freegano

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
    • www.myspace.com/xsanitymonkx
Матрицата V
« -: Юни 08, 2010, 13:33:51 pm »
Здравейте.
Търсих тема относно тази книга, но намерих само откъсачни коментари във връзка с неям, та реших да постна тази тема тук.
Наскоро прочетох българското издание на Матрица V 1ви том издадено от вал валериян. Останах със смесени чувства отностно книгата. Като цяло ми хареса, но има и неща които моят мисловен модел не удобрява. Отношението на автора към жените е доста грубо според мен. Представя ги като пиявици на енергия и по-нисша инкарнация. Насърчаването на бисексуално поведение също беше прекалено силно. Подкрепям толерантността към гей индивидите, би сексуалистите, и съм склонен да вярвам, че душата и висшият Аз нямат пол, а мъжките и женските енергии се сливат в едно, но пича, който е писал книгата може би има проблем с жените и затова се изразява така знам ли? Вярно е, че голяма част от женското съсловие в днешно време играе на двоен стандарт (искат равенство с мъжете, но в други случаи искат да ги третират като "жени") и налагат един скрит контрол със своето поведение (като например манипулират партньорите си с разни театрални игрички, постановки, лишаване от секс и други форми за психичеки контрол). Но пък аз съм свидетел на зверствата на патриархалния строй и жестокото потъпкване на жените от мъжете. (робинята в къщи, боксова круша за пияния идиот и тн.) Другото което не ми хареса е, че постояно се изтъква как Матрицата V е най-важното четиво и който не го разбира и харесва е на ниска или средно напреднало инкарнационно ниво. Същото се отнася и за астралните преживявания на този господинчо. Ходил на ниво 26/27 в астрала, че и извън него  виждал какво става , виждал разни места, същества, адове, райове, библиотеки. Дали наистина е пътувал извън тялото си или просто е чел много книги и е решил да напише нещо подобно.
 Един приятел ми каза, че английската версия на матрицата е доста по пълна и се различава от бг варианта. не съм я чел за сега. видях също и предните части, които изглеждат доста интересни със супер мнго информация от 200-1000 страници на издание.  Та така, казах, каквото ми беше на сърце. Бих искал и вие да споделите ваши впечатления и коментари отностно книгата (книгите ако сте ги чели всичките).
Поздрави на всички :)
« Последна редакция: Юни 08, 2010, 14:03:03 pm от H. »
Total Liberation

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:МАТРИЦА V
« Отговор #1 -: Юни 08, 2010, 13:57:50 pm »
El Freegano ,  вал валериян е издателя на Матрицата , не я е писал той . Както и да е . Аз мисля , че точно тази книга провокира ''многоуважаемия''  сър елтън джон , да нарече Исус Христос гей . Той не е вложил стандартния смисъл , който ние използваме като изричаме думата -гей . А е имал напредвид , че е бил на високо духовно ниво . Там кадето няма полове . И тази книга за сетен път ни показва , че ние тук на Земята сме на най-ниското стъпала на развитието си . Т.е. , че имаме тела и сме разделени на полове . Повечето от нас , в т.ч. и аз не мога да си представя , нещата за които се пише в Матрицата . И все пак никой не е съваршен . Ако бяхме такива , нямаше да сме в тела  ;).
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Матрицата V
« Отговор #2 -: Юни 09, 2010, 22:05:20 pm »
На няколко места се споменава тази книга, но може би тази е темата в която е обсъждана най-подробно. И понеже е доста стара - нормално е ако не си я видял - дано да е от полза :) http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,7273.0.html - даже сега виждам че някои схеми и картинки които съм слагал са изчезнали и някои от постовете ми са станали безсмислени без тях ама какво да се прави :).
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 22:09:42 pm от Alien »

Неактивен El Freegano

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
    • www.myspace.com/xsanitymonkx
Re:Матрицата V
« Отговор #3 -: Юни 10, 2010, 13:29:34 pm »
Alien благодаря за линка
Total Liberation

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Матрицата V
« Отговор #4 -: Юни 11, 2010, 12:14:01 pm »
Не е сериозно да се дискутира нещо, с което човек не е запознат в дълбочина.
Купете си книгите и ги прочетете. Единствената причина да не го направите е мързел.
Книгите ги има вече и в електронен вариант на английски, както са си в оригинал. Търсете в piratebay.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27