Автор Тема: Тема за оплаквания от състоянието на България  (Прочетена 252540 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #600 -: Февруари 27, 2012, 10:06:28 am »
Също така аз съм чувал, че отнемането на частната собственост върху стопанската земя също е причина за отчуждението на хората от земята през време на социализма. Проблемът е, че българинът винаги е имал много тесни връзки със земята, която той е приемал като живителна сила, като изхранваща семейството светиня. Да не говорим за животните, с които българския стопанин има вековни традиционни взаимоотношения. При стария режим всичко това отива в историята, хората губят интереса си да работят, защото знаят, че техния труд отива в чуждата уста, а за тях са трохите и мизерните заплати! :hi:
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #601 -: Февруари 27, 2012, 10:10:08 am »

Също така аз съм чувал, че отнемането на частната собственост върху стопанската земя също е причина за отчуждението на хората от земята през време на социализма.

..., хората губят интереса си да работят, защото знаят, че техния труд отива в чуждата уста, а за тях са трохите и мизерните заплати!
:hi:


Точно за това говоря, момко. :yes:
:hi:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #602 -: Февруари 27, 2012, 10:26:39 am »
Ако  един  земеделец  го  откъснеш  по  една  или  друга  причина  от  земята  за  една  година  вече  не  можеш да  го  върнеш  към  нея  никога!
:hi:
« Последна редакция: Февруари 27, 2012, 10:42:37 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #603 -: Февруари 28, 2012, 14:54:23 pm »
Точно така Галене, соца беше важна част от плана. Контролираната мизерия в която държат нацията от 1944г та до наши дни си каза думата. Мизерията...мизерията е в основата на всичко.....за добра службичка половината нация е станала доносник....следене на съседи.....''клюкарене'' в районното....доноси и пр. :hi:

Социализма или Комунизма не е план, а идеология. Самата идеология ако прочетеш внимателно не се основава на контролирана мизерия за постигането на целите и. Друг е въпроса, че без насилствена "асимилация" тази идеология няма почва не само у нас ами и по света, и факти и доказателства за това са видни навсякъде.
Можем да "гадаем" за група хора, които използват догмите и за постигането на собствените си материални облаги в ущърб на същата тази идеология и собствената си нация !
За това също са видни факти и доказателства от битието на Българина в последните 50 години.
 
« Последна редакция: Февруари 28, 2012, 14:55:48 pm от morcikul »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #604 -: Февруари 28, 2012, 15:41:09 pm »
morcikul, пак не виждаш корените на нещата. Самите идеологии, не само соца, а и капитализма, комунизма, демокрацията и т.н. са си част от Големия план. Но както посочи Арри по-горе, ти си ярко доказателство, че плана работи. Няма нищо странно, че има план който си работи, но само пред очите на тези които го виждат. Проблема е, че няма хора, политици, които да изготвят план за изграждане на България и да направим тема за постижения и успехи в политика, наука, икономика, здраве, спорт .......
    Какво има да "гадаем за група хора", които ни ограбват. Те се знаят от всички, които искат да знаят. И като имена и като личности. Всеки ден им гледаме физиономиите по медиите. Някои, за заблуда на противника го привикат в съда, оправдаят го и той вече е най-честния крадец. Тази пък тема е дълга и вече даже скучна.
« Последна редакция: Февруари 28, 2012, 16:28:51 pm от bojinkata »

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #605 -: Февруари 29, 2012, 07:43:46 am »
morcikul, пак не виждаш корените на нещата. Самите идеологии, не само соца, а и капитализма, комунизма, демокрацията и т.н. са си част от Големия план. Но както посочи Арри по-горе, ти си ярко доказателство, че плана работи. Няма нищо странно, че има план който си работи, но само пред очите на тези които го виждат. Проблема е, че няма хора, политици, които да изготвят план за изграждане на България и да направим тема за постижения и успехи в политика, наука, икономика, здраве, спорт .......
    Какво има да "гадаем за група хора", които ни ограбват. Те се знаят от всички, които искат да знаят. И като имена и като личности. Всеки ден им гледаме физиономиите по медиите. Някои, за заблуда на противника го привикат в съда, оправдаят го и той вече е най-честния крадец. Тази пък тема е дълга и вече даже скучна.

Двамата с ARRI да не сте близнаци, че постоянно се опитваш да ми вменяваш неговото мнение като истина.
Ако всички идеологии, които са субективно понятие са част от план то как очакваш тогава да се намери политик и не само в България, който да реализира план за изграждане и за изграждане на какво?  Темата не е скучна, защото коментарите са за съсипването на България! Ако това ти е скучно то явно си на друго мнение, от което следва, че такъв план не съществува!   
 

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #606 -: Февруари 29, 2012, 16:35:39 pm »
     Воят  срещу,  бивщата  ДС,  външно  разузнаване  и  контра  разузнаване  е  продиктуван  от  съмненията  за  работа  им  в  полза  за  Русия  сега!!
     Но  да  се  запитаме  горните  институции  в  момента  чии  интереси  защитават  и  не  е  ли  по  важно  да  се   държим  адекватно  сега,  за  да  не  съжаляваме  после?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #607 -: Февруари 29, 2012, 16:53:37 pm »
Кажете какво става, не се занимавайте с празни приказки:
Цитат
Намушкана с нож приета в "Пирогов" -7 Дек 2011 – 35-годишна жена е приета във вторник вечерта в Пирогов, след нараняване с нож на три места. Острието е засегнало сухожилията на ...

Цитат
12- годишно момче почина, след като беше намушкано с нож 24 авг. 2011 – Полицията е задържала друго 16- годишно момч, по подозрение, че е убило детето.

Цитат
Студент почина след като е намушкано с нож в кв. "Студентски град" в София. 29 февруари 2012 / 10:08. Това съобщи пред БТА директорът на СДВР ...
Получете още резултати от последните 24 часа

и т.н.


Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #608 -: Февруари 29, 2012, 17:13:05 pm »
morcikul, пак не виждаш корените на нещата. Самите идеологии, не само соца, а и капитализма, комунизма, демокрацията и т.н. са си част от Големия план. Но както посочи Арри по-горе, ти си ярко доказателство, че плана работи. Няма нищо странно, че има план който си работи, но само пред очите на тези които го виждат. Проблема е, че няма хора, политици, които да изготвят план за изграждане на България и да направим тема за постижения и успехи в политика, наука, икономика, здраве, спорт .......
    Какво има да "гадаем за група хора", които ни ограбват. Те се знаят от всички, които искат да знаят. И като имена и като личности. Всеки ден им гледаме физиономиите по медиите. Някои, за заблуда на противника го привикат в съда, оправдаят го и той вече е най-честния крадец. Тази пък тема е дълга и вече даже скучна.

Двамата с ARRI да не сте близнаци, че постоянно се опитваш да ми вменяваш неговото мнение като истина.
Ако всички идеологии, които са субективно понятие са част от план то как очакваш тогава да се намери политик и не само в България, който да реализира план за изграждане и за изграждане на какво?  Темата не е скучна, защото коментарите са за съсипването на България! Ако това ти е скучно то явно си на друго мнение, от което следва, че такъв план не съществува!   
 
Не си разбрал за коя скучна тема става въпрос. Очаквах го. Не съм изненадан. Няма и да ти пояснявам за коя става въпрос - написал съм го много ясно. Нов ред означава  нова мисъл, но това се учи в началното училище. А другите ти "невчесани мисли" няма да коментирам. Май на теб самия не ти ясно какво искаш да кажеш.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #609 -: Февруари 29, 2012, 19:24:59 pm »
Цялата тази ситуация дори само в тази тема от форума е блестящ пример за това, което се случва в страната ни! Дразги, обиди, съмнения, скрити мисли и гонене на собствени цели. Не упреквам никого, така че не го приемайте твърде навътре. Но като цяло тази тема е заформила дискусия, неосъзнато отразяваща кашата, тинята в чиято мръсотия цопа българския народ. :hi:
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #610 -: Април 04, 2012, 14:15:04 pm »
  ПОДГОТВЯТ НИ НОВО ТУРСКО ПРИСЪСТВИЕ
Цитат от в-к "Нова зора бр.13,  03 Април  2012 год.
В темата "Днес е особено важно да се засили интелектуалната енергия в БСП"

Цитирам стр. 8 началото „... Ще реагира ли /автора има предвид БСП/ на оповестения от Симеон Дянков план за масово внасяне на работна сила от Турция?
Значи "нашите "управници поддържат искуствено ниски работни заплати за българите и българите отиват да работят ниско квалифицирана работа в Гърция,Италия Испания Германия и другаде, а в същото време управляващите правят договори с турски фирми, в резултат на които договори турските фирми плащат   на турските работници  2-3 пъти по-големи заплати от на българите. Ще идват тук турски младежи , ще се женят тук , ще създават семейства и в същото време българите са изгонени от България, ужким по своя воля.
« Последна редакция: Април 04, 2012, 15:28:20 pm от daskala »

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #611 -: Април 04, 2012, 14:45:34 pm »
То и да не е вярно това, пак няма значение предвид факта, че хората напускат страната на поточна линия! Скоро ми се отдаде възможност и вероятно и аз ще замина, нямам голям избор  :( . Иначе не би било чесно спрямо моя дядо, който плати образованието ми в частен университет... просто няма да е чесно да остана и да лапам мухи!
Опитах се да оранизирам протести, да надъхам хора да се вдигнат... получих само един арест и тънки намеци да не се занимавам повече. Не, че ме уплашиха де..., но просто виждам как хората не се интересуват от сътбата си и тази на децата си.
Ако и да идват чужди хора на нашата земя да се заслеват, аз съм съгласен и не защото това е моето желание, а защото това е желанието на народа доказано, чрез бездействието му!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #612 -: Април 04, 2012, 16:05:45 pm »
  При  строежа  на  магистрала  Люлин  съотношението  беше  500лв  към  1200евро  и  понеже  опитът  бе  успешен  сега  ще  с  превърне  в  практика.  Пак  ще  станем  рая!! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #613 -: Април 04, 2012, 21:14:02 pm »
А нямало план за съсипване на България. Става страшно. Страшно е и овчето бездушие на народа ни. Щом бяха готови в ОЦК-Кърджали за 325 лв. да целуват краката на Вожда, какво да коментираме.

Неактивен letqshtata

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #614 -: Април 04, 2012, 21:18:21 pm »
За българите няма работа...българи висшисти и без работа...ние на турците работа ще даваме...Толкова продажен да е тоя нашият български народ,че просто нямам думи.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27