Автор Тема: Тема за оплаквания от състоянието на България  (Прочетена 252312 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #61 -: Януари 22, 2007, 17:10:40 pm »
Африканци напират да стават българи

Стандарт

Африканци напират да живеят у нас. От началото на годината има истинско нашествие на бежанци от Конго, Сомалия, Нигерия и Судан. Напливът към границите ни е нараснал няколко пъти, призна шефът на Държавната агенция за бежанците Светослав Мичев в Русе.В момента се изгражда и общежитие край Свиленград с 350 легла. Така местата ще достигнат 700.
Докато африканците стават българи, нашенки масово бягат да раждат в Англия и Германия, за да уредят децата си с чуждо гражданство.

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #62 -: Януари 22, 2007, 21:47:53 pm »
Ами това е. У нас се влиза лесно, а от тука пътят за останалите страни от ЕС е отворен. Вече няма да им се налага да плуват на разни салове и гуми из средиземноморието, за да стигнат до франция, рискувайки някой катер на бреговата охрана да им помогне да се понамокрят.  :P
Иначе хич не е добре това. Ще почнат да се появяват и мургави бебенца.  :o

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #63 -: Януари 24, 2007, 16:25:02 pm »
Бьорголфсон обмисля да продаде БТК

Исландският милиардер Тор Бьорголфсон е заявил пред Financial Times, че възнамерява да преразгледа инвестицията си в българския телеком БТК, съобщи Ройтерс.
След като България е вече член на ЕС, както и с все повече нарастващия интересът на чуждестранни инвеститори към телекомуникационния пазар в страната, ние получаваме интересни оферти и предложения за притежаваната от нас опция върху 65% от капитала на БТК, е заявил Бьорголфсон пред финансовата медия.



Към момента БТК има пазарна капитализация от близо 1.6 млрд. евро.


Сетете се за колко я продаха наще умници.......

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #64 -: Януари 24, 2007, 20:44:07 pm »
Няколко хиляди?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #65 -: Януари 24, 2007, 20:57:08 pm »
Няколко хиляди?

БТК бе продадена на смешна цена от 230 млн. евро

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #66 -: Януари 24, 2007, 21:16:39 pm »
Тоя проблем с БТК ми е отдвана болка. Какво да ви кажа, оставете мръсната и приватизация и очевдните печалби за сегашният и собственик. Тука често се забравя обикновения потребител на услуги, а БТК си е монополист и до днес. Явно и като такъв ще се продава. Чудя се кога в тая старана ще има ефективни антимонополни закони. Ще ни решат толкова проблеми - Топлфикация, Енергото, БДЖ, ВиК, горе долу каквото се сетите. Това, че сега сме в ЕС би трябвало даже да спомогне. Все пак хората в Герамания отдавна избират даже от коя електроцентрала да им е тока в домовете, каква част от него да е от ветрогенератори, че да е екологичночист и др. такива неща. Имат си куп телефонни компании, които се надпреварватда им осигурят по-добри услуги на по ниски цени.
Надявам се скоро нещата и тук да се променят в тази посока.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #67 -: Януари 26, 2007, 21:36:19 pm »
АЕЦ обмисля увеличение на цената на продаваната от нея електроенергия с 24%

26 януари 2007 | 15:54 | Агенция "Фокус"   
         
Враца. АЕЦ "Козлодуй" иска от 1 юли цената на електроенергията, която продава да бъде 48,35 лева за мегават час, което означава цената да се увеличи с малко над 24%. Това заяви изпълнителният директор на централата Иван Генов на среща с журналисти, предаде репортер на Агенция “Фокус”. В момента АЕЦ продава електроенергия на цена от 39,18 за мегават час. Централата очаква до средата на 2007 г. загубите й да бъдат около 40-50 млн.лв., следователно от 1 юли трябва да се вдигне цената на електроенергията, произвеждана от централата, обясни Генов. Стойността на електроенергията се е повишила, тъй като след спирането на 3-ти и 4-ти блок централата е останала с работещи мощности от 2000 мегавата (с 30% по-малко). В същото време е имало минимално намаление на разходите, а големите модернизации също оскъпявали производството. През 2006 г. атомната централа е осигурила 42,66 % от общото производство на електроенергия в страната. През 2007 г. централата ще произведе една трета от електроенергията в България или около 34 - 35 %, прогнозира Генов.
« Последна редакция: Януари 26, 2007, 21:37:17 pm от Alien »

anna

  • Гост
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #68 -: Януари 27, 2007, 00:18:22 am »
 Отпадането  на  казармата  факт
 

Отпадането на задължителната казарма от 2008 година беше решено още с промените в закона за отбраната и въоръжените сили, но трябваше да бъде записано и в конституцията.
Спорове обаче възникнаха около следващия текст в промените – че подготовката на гражданите за защита на отечеството се определя с отделен закон. От дясно разтълкуваха това като ревоенизация и задължително въвеждане на военно обучение на младежите.
Как ще се извършва военната подготовка обаче тепърва ще бъде уточнено в друг закон. В дискусията депутатите се впуснаха в спомени за казармата и военното обучение.

“Аз ще започна с това, че не съм служила като войник, военна служба не съм изтърпявала, защото имаше такива закачки, но съм ходила на военно обучение. Няма необходимост от задължителна подготовка на българските граждани да ходят на военно обучение”, заяви Екатерина Михайлова от ДСБ.

“Не може  един необучен гражданин на република България да защитава отечеството – ние не се намираме в палеозойската ера. Да вземем камъка и сопата и да тръгнем да се защитаваме”, допълни Станчо Тодоров.

“Аз съм бил в армията и знам много добре на какво ме учиха в армията - да мета плаца, с четка за зъби да мия пода”, добави Нено Димов от ДСБ.

“Не знам с каква четка и къде сте мили, но не сте служили при мен, за да ви кажа каква специалност ще ви дам”, каза се Станчо Тодоров.

“Аз съм служил в казармата за разлика от Волен Сидеров, г-н Тодоров, не съм палил печките, не съм бил ординарец”, обясни председателят на ДСБ Иван Костов.

От левицата обясниха, че текстът е необходим, за да може хората да са подготвени да защитят националната сигурност, ако възникне инцидента ситуация.
Депутатите спориха и за инспектората, който се създава към Висшия съдебен съвет, ще следи работата на съдебната власт и ще се избира от парламента.
Според дясната опозиция така той ще бъде политически зависим. От ДСБ попитаха защо не работи инспекторатът, който е към правосъдното министерство. От мнозинството обясниха, че инспекторатът ще бъде достатъчно независим.

“Ние ще гарантираме прозрачността и отчетността на съдебната власт, защото този орган се очаква във всеки един момент да предостави на обществото информация за работата на съдебната власт”, каза заместник-председателят на ДПС Лютфи Местан.

“Няма алтернатива, защото трябва да покажем воля за промяна в действащата съдебна система”, добави Георги Близнашки - ПГ на КБ.

Промените в конституцията предвиждат още срещу съдиите, прокурорите и следователите да може да бъде повдигано обвинение без разрешение на Висшия съдебен съвет, което досега беше забранено.
Те няма да носят гражданска и наказателна отговорност за техните служебни действия, освен ако това не е престъпление от общ характер.
Депутатите решиха още кворумът в парламента да е задължителен само в началото на заседанията и когато се гласуват законите. Третото поименно гласуване на конституционните промени ще бъде след седмица.

Държава без  защита = пародия  на  държавщината;
Първо  бяха  НАТО - унищожихме  си  снаряжението;
След  това  ЕС - АЕЦа;
Сега  на  ход  са  НАШТЕ - човешкия  ресурс, последната  "адекватна"  защита  на  държавата  се  изпари.

Нека  селяните  ни  "защитават" laugh

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #69 -: Януари 27, 2007, 01:28:20 am »
има една поговорка-прост народ=бедна държава!

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #70 -: Януари 30, 2007, 12:03:16 pm »
Хм, това са малко безсмислени спорове за държавата и народа де.
И все пак ни позамазаха очите - вкараха някакъв текст за Военно обучение, дето обаче на МО-та нищо не говорел, се оказа. Интересно, на  нас пък какво трябва да ни говори.
Аз лично нямам нищо против да отида на военно обучение, ако е такова, каквото е било по времето когато майка ми е ходила. Баща ми пък е пенсиониран старшина, командос, парашутен инструктор и съм прекарал всичките си летни ваканции от училище в потеделението, та военното обучение не ме плаши. Работата е да научим нещо там, ама практическо, а не само някакви лекции да ни изнасят.
А то какво се оказва, те самите господа депутати нямат ни най-малка представа какво са искали да кажат с тоя текст в основополагащият закон на държавата - Конституцията. Абсолютна излагация. Може ли да променяш държавните основи и да не мислиш и да нямаш идея какво точно ще впишеш там и какво ще означава то. Срам и позор, господа дупетати!!!  :P

anna

  • Гост
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #71 -: Януари 30, 2007, 12:46:34 pm »
 Едно  време  и  жените, и  мъжете  са  ходили  на  лагери  на  военно  обучение. Обучавали  са  жените  да  стрелят  с  калашници, с  други  оръжия, провеждали  са тактики  и  т.н., и  т.н. Имало  е  ред  и  са  били  доволни  от  това  обучение 8)
Сега  друг  е  въпроса  за  задължението: не  съм  за  задължителните  работи, но  като  се  има  предвид  до  какво  водят  "избираемите"... ;D :( Направо  не  е  за  приказване!
има една поговорка-прост народ=бедна държава!
Че  народът  е  прост, си  е  прост; за  бедната  държава  има  да  се  спори- попитай  онези, които  под  ръководството  на  ГОЛЕМИЯ  БРАТ  ограбиха  държавата! Същите  тези, които  държат  речи  в  парламента. :P

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #72 -: Януари 30, 2007, 12:49:41 pm »
Ами, АНИ, явно с теб ще се видим на военно обучение някъде.  ;D ;D ;D Щото на мен ми е мерек

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #73 -: Февруари 03, 2007, 01:55:21 am »
Ами, АНИ, явно с теб ще се видим на военно обучение някъде.  ;D ;D ;D Щото на мен ми е мерек

Като ти се падне някой малоумен старшина от село както беше навремето бързо ти минава мерака да служиш на държавата ама аз пак тънко минах само с година. Преди е било значително по-зле :P

Та на темата с централата  ;)

Затварянето и погребването на реакторите на “АЕЦ Козлодуй” ще удвоят външния дълг на България

29 януари 2007 | 17:18 | Агенция "Фокус"   
      
София. Затварянето и погребването на реакторите на “АЕЦ Козлодуй” ще удвоят външния дълг на България. Това заяви пред Агенция “Фокус” председателят на Национално движение "Съюз за защита и за пускане на 3 и 4 блокове на АЕЦ "Козлодуй" композиторът проф. Найден Андреев. Той съобщи, че в защита на 3 и 4 блокове на централата ще започне сериозна обществена дискусия, в която ще се включат най-изявените специалисти в областта. От утре започва и подписка в цялата страна.
“Това е гражданска инициатива. Няма политически причини, само икономически”, подчерта Андреев. По думите му затварянето на 3 и 4 блокове на АЕЦ “Козлодуй” ще доведе до повишаване на цените на електричеството.
Андреев бе категоричен, че Европейската комисия никога не е отправяла твърдо искане към България да затвори 3 и 4 блокове.


След затварянето на блоковете от АЕЦ искат 24% увеличаване на цената на тока от централата щото иначе ще са на загуба, което ще доведе до 10% увличаване на цената на тока за населението.Като се вдигне тока автоматично всички други продукти също се вдигат......

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Тема за оплаквания от състоянието на България
« Отговор #74 -: Февруари 03, 2007, 19:09:54 pm »
Ахам, да, разсъжденията ти за начинът по който цената на тока се отразява върху икономиката са напълно верни, за съжаление. Какво да се прави, решили са да продължават с геноцида върху българският гражданин. Ще стане да се чудим на парно ли на ток ли да се топлим, ама то ще е все тая, щото ще е еднакво безбожно скъпо и до там, ще ни затрият. Ще се топлим на духовна енергия!  ;) И май и така ще си светим, а ще се наложи да развием и телепатия, че като няма пари за ток, няма как да четем и пишем във форума.  laugh

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27