Автор Тема: САЩ срещу ООН в борба за контрола на Интернет  (Прочетена 9177 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
В края на седмицата висш държавен служител от САЩ се обяви категорично против поемането на контрола върху основните компютри, които направляват трафика по Интернет от надзорен орган сформиран от представители на Обединените нации. Тази позиция дава да се разбере за пореден път, че САЩ искат на всяка цена да запазят историческата си роля на основен страж на глобалната компютърна мрежа.
 
Не сме съгласни Обединените нации да управляват Интернет, заяви посланик Дейвид Грос, координатор на САЩ по международни комуникации и информационна политика към министерството на външните работи. Някои страни са заинтересовани от такъв обрат, но за нас той е недопустим- беше категоричен посланикът.
 
Все повече нараства загрижеността на много държави, най-вече на тези със статут на развиващи се, относно монопола на САЩ над контролирането на Интернет трафика. Страната на неограничените възможности възприема тази роля като нейно изконно право поради факта, че Интернет се появява на бял свят като проект касаещ вътрешната сигурност създаден от Пентагона и в резултат на това основно САЩ финансират развиването на тази комуникационна среда в първите години от създаването и.
 
Грос присъства на предварителната среща организирана в Женева във връзка със срещата на високо равнище на ООН посветена н проблемите на Информационната общност, която ще се състои през ноември в Тунис. В Женева представителите на някои от страните участнички изразиха набиращото все повече привърженици мнение, че трябва да се постигне компромис отхвърлящ варианта контрола над такава съществена част от световната икономика, каквато е Интернет, да е съсредоточен в ръцете на само една държава.
 
Посланик Грос съобщи пред журналисти, че докато по много от въпросите свързани с изготвянето на текста необходим за срещата в Тунис, е бил постигнат значителен напредък, контролът над Интернет си остава ябълката на раздора. Ако ситуацията не се промени значително, има опасност срещата в Тунис, чиято цел е осигуряване на справедлив контрол върху Интернет, да се превърне в провал.
 
Някои държави негодуват от това, че САЩ и Европа узурпират повечето от свободните адреси за включване в мрежата и така ощетяват развиващите се страни. Те искат също и по-сериозни гаранции, че когато започнат да използват Мрежата за правителствени и други важни цели, техните планове няма да зависят по никакъв начин от САЩ.
 
Едно от дискутираните предложения е да се пренасочи контрола върху имената на домейните от базираната в САЩ Интернет Корпорация за Имена и Номера ( ICANN ) към международна група под ръководството на Обединените Нации.
 
През 1998г. Министерството на Търговията в САЩ определи ICANN за надзорен орган на основните Интернет директории, които определят как уеб браузърите и имейл програмите да насочват трафика. Интернет потребителите от цял свят са в ежедневен досег с тази структура без да подозират.
 
Въпреки че ICANN е частна организация с борд с международно участие, министерството на търговията в САЩ си запазва правото на вето върху решенията й. То може с един замах да направи последните знаци в адресите на всички уеб сайтове толкова специфични, че сайтовете да станат трудно достъпни. Споменатата институция може да окаже влияние и върху достъпа до домейни, чийто адреси не са изписани на английски.
 
"Пари"

Честно казано то която и двете страни да спечели все сме прецакни. Първо има доста сериозни слухове че ООН е инфилтрирано или дори създадено от Илюминати. Така че в момента кое е по-добре да стане не мога да преценяа пък може и да няма значение в крайна сметка и всичко да е фарс за пред хората.


     

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: САЩ срещу ООН в борба за контрола на Интернет
« Отговор #1 -: Октомври 03, 2005, 13:10:41 pm »
Няма никакво значение. Всичко е пари. И тук както винаги е игра за много пари. Между другото, който притежава домейните, той контролира и света на нета..., а може би и не само него. Представете си перфектния начин за информационно затъмнение - Бум и няма ни един работещ уеб сайт на осведомителна агенция.
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: САЩ срещу ООН в борба за контрола на Интернет
« Отговор #2 -: Октомври 03, 2005, 21:42:22 pm »
Всичко се следи откакто е създадено бе! Всеки един удар по клавиша!!! И аз си купих "Шпионите в Мрежата". Луда работа... Толкова сме потънали в регистрите, че идея си нямаме даже...

Илюминати са създали ООН, ЕС и всички подобни институции, да не говорим за "благотворителните"... Най-лесно е да им погледнеш символиката...

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: САЩ срещу ООН в борба за контрола на Интернет
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2005, 02:14:58 am »
Да, прав си, няма никаво значение да ще са NSA или ООН. Така или иначе едни и същи хора ги контролират.
П.П. Интересна книга. Там се казваше нещо което ме стъписа: "Всяка електронна поща в света се следи". Така, че няма значение дали сме при едните или другите, всички са свързани и отърване няма.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: САЩ срещу ООН в борба за контрола на Интернет
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2005, 19:54:40 pm »
asdfghjkl, аз откога ти го разправям това, че се следи всяка поща :P

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: САЩ срещу ООН в борба за контрола на Интернет
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2005, 14:59:25 pm »
не съм съгласен,не мога да си представя,че на някой му пука за нещо повече от потока на парите в Интернет.Това с наблюдението може и да е вярно,но само по отношение на "особено опасните случаи".Може би това предстои,но още не сее случило.
Представете си перфектния начин за информационно затъмнение - Бум и няма ни един работещ електроуред където и да било на планетата???
musica universalis

Oberon

  • Гост
Re: САЩ срещу ООН в борба за контрола на Интернет
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2005, 15:54:46 pm »
Хор :)))

Сега се сещам, че баба ми беше Илюминатка:)) И дори ми говореше, че била в основата на създаването на ООН, обаче мен тогава ме интересуваше само как да се нахраня:)

Шегувам се де:)))

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: САЩ срещу ООН в борба за контрола на Интернет
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2005, 16:31:00 pm »
Аз те попитах веднъж, ама не ми отговори. И аз искам да съм оригинален като теб. Даваш ли уроци?

Oberon

  • Гост
Re: САЩ срещу ООН в борба за контрола на Интернет
« Отговор #8 -: Октомври 17, 2005, 16:37:51 pm »
Май не носиш много на майтап:((( Ок, няма те закачам вече...Като те черпя биричка...пак ше говорим:))

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: САЩ срещу ООН в борба за контрола на Интернет
« Отговор #9 -: Октомври 17, 2005, 16:53:47 pm »
Напротив, доказал съм се че разбирам, ама ти ме подиграваш вече. Книги са писали хората с доказателства и документи. Отваряш, виждаш и не говориш глупости просто. Иначе сме окей ;) Винаги възприемам майтапа, когато не е 108 пъти от едно и също по един и същ повод ;)

Oberon

  • Гост
Re: САЩ срещу ООН в борба за контрола на Интернет
« Отговор #10 -: Октомври 17, 2005, 16:58:09 pm »
Само 2 пъти и мислех да спра:) Не съм искал да се подигравам:) Съжалявам, че така си го разбрал де..
Както и да е.
Когато не съм компетентен за нещо го обръщам на майтап:) Не знам ООН от кого е направено:) Все си мислех , че от добри намерения към нациите:))

Обирон

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: САЩ срещу ООН в борба за контрола на Интернет
« Отговор #11 -: Октомври 17, 2005, 17:29:02 pm »
Абе нп бе ;)
Хаха от добри намерения да  :P :P :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: САЩ срещу ООН в борба за контрола на Интернет
« Отговор #12 -: Ноември 17, 2005, 09:44:18 am »
Standart

ЕС би отбой за интернет
Тунис. САЩ запазват контрола върху разпределението на домейните в интернет въпреки опозицията на много страни, предаде Би Би Си. Това стана благодарение на споразумение само часове преди откриването на световната среща по информационните технологии на ООН в Тунис. Ще бъде създаден международен форум по проблемите на световната мрежа, но той няма да има контролни функции. Контрол ще продължи да осъществява Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (Icann) в Калифорния. В последния час ЕС се отказа от искането за международен контрол на интернет. Според дипломати това е станало след поверително писмо на държавния секретар Кондолиза Райс до ЕС. Срещу промени се обявиха и световни гиганти като "Майкрософт" и "Гугъл".



Дам сигурно в писмото е пишело " Няма значение ве нали сме от един отбор :P :P :P

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: САЩ срещу ООН в борба за контрола на Интернет
« Отговор #13 -: Ноември 17, 2005, 12:59:48 pm »
сега да ви обясня аз техническата страна - кво означава "контрол над интернет" и за какво говорят точно тия

Става дума за основните DNS Servers (domain name server) - мисля са 10 на брой. Кво правят тия сървъри - подържат основните домейни .com .net и тн. за всички страни и държави. Значи не става въпрос за кой ще "контролира интернет" нито пък за пари. В всички случай ICANN дава на фирми от различните държави да оправляват съответният домейн - в България са едни калъфи от Варна дето искат по 100$ на година за .bg домейн.

Относно контролиране - ми пак не могат, те администрират само. Интернет си е американско изобретение и според мене са прави че искат да си задържат монопола на администриране - и с право. Колкото и да съм антиамерикански настроен това е факт.

Ако това беше истински проблем щяхме отдавна да сме чули за частната амртиканска фирма дето оправлява телефонните кодове на държавите - примерно 00359 за България ... някой да е чувал нещо, да е имало проблеми и тн ?!?! не, няма и да има.

поздрави
Атила, бич божи
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Севар

  • Гост
Re: САЩ срещу ООН в борба за контрола на Интернет
« Отговор #14 -: Ноември 17, 2005, 19:12:56 pm »
Цитат
Интернет си е американско изобретение и според мене са прави че искат да си задържат монопола на администриране - и с право. Колкото и да съм антиамерикански настроен това е факт.

А българин като е направил първия компютър да не би да сме си го монополизирали?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27