Автор Тема: Пазарджик...  (Прочетена 34030 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Относно: Pz - Bulgaria
« Отговор #45 -: Май 31, 2008, 08:34:12 am »
Кой ли ще си прави труда от катастрофа да инсценира жестоко убийство!? Звучи ми повече от абсурдно.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Pz - Bulgaria
« Отговор #46 -: Май 31, 2008, 10:40:50 am »
МВР знаело кои са убийците на сестрите Белнейски

31 май 2008 / News.dir.bg
Убийците на сестрите Белнейски са известни отдавна на полицията, но те не могат да бъдат арестувани, защото всички доказателства са унищожени от некомпетентност.
Това заяви пред БНТ Бойко Ганчевски, криминалният психолог, участвал в разследването на двойното убийство и допълни, че сега убийците могат само да се наблюдават от полицията, за да не повторят престъплението, съобщи Фокус.
„Когато направихме психологическия портрет на извършителя като жесток, като човек изключително агресивен, ние и оперативните работници установиха определен кръг от лица, които преминаха през така наречения детектор на лъжата, както е общо прието, и трима души в изследването пропаднаха на теста, т.е. не издържаха теста, като едното лице знаеше кои са вероятните извършители, а за другите двама ние бяхме категорични.”, заяви Ганчевски. Според криминалния психолог двете сестри нито са били бутани с кола, нито убити и изнасилени в местността Грамади, където са открити. Откарани са там вече убити. Преди това са били на купон в местна вила, правили са секс, вероятно по-извратен, вероятно доброволно. Момичетата отключили агресията на убийците, след като ги заплашили, че ще ги издадат на родителите си, които са ги познавали. „Психологическият профил е доста дълъг, но това са лица от мъжки пол, които са сравнително в зряла възраст, с известни прояви в полицията, единият от тях има и психиатрични такива прояви. Изключителна агресивност в семейството, в семейната среда и в околните и съседите. Всичките знаят за техните прояви и ние трябваше да търсим такива лица, които могат да извършат това зверско престъпление, психопати, с психопатични отклонения, а не да търсим политици или роми.При положение, че те не могат да осъществят такъв контакт с други лица, те търсят да доминират и да контролират над малки деца. И при всички случаи евентуално те ще повторят това си деяние”, каза още Бойко Ганчевски. Докладът на криминалния психолог е извървял цялата полицейска йерархия. Всички знаят, твърди професорът, затова се надява полицията поне да държи изкъсо убийците.


И сега какво излиза - хем знаят кои са убийците - хем нищо немогат да им направят. Това е меко казано нагло измъкване от ситуацията и въпроса  тука е че щом може това да се случва веднъж - хем да знаеш кой е престъпника хем само да го гледаш ще се случва и друг път и ще дава още много стимули и на други да си пробват "късмета". Най-малкото е че дори да са унищожени преките доказателства могат да ги съдят по косвени и поне да заведат дело а съда да реши дали са виновни или не. Разбира се ако това е истината щото на мен ми изглежда на супер скалъпена история в която пак отговорността е силно размита.

cdms

  • Гост
Относно: Pz - Bulgaria
« Отговор #47 -: Май 31, 2008, 10:52:13 am »
По-вероятно е да знаят кой е убиеца или убийците и да не искат да ги хванат.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Пазарджик...
« Отговор #48 -: Май 31, 2008, 18:15:33 pm »
Понякога имам чувството че тези случаи се ползват и затова, да се изследва доколко народа е готов да поема нещата - какъв му е прага. Защото това е невероятно безочие. Такъв селянизъм не може да се случи на друго място. И имат очи да продължават да говорят каквото и да е. Просто тук всеки може да прави каквото си иска и няма никакви последствия от това. Истинска наглост.

cdms

  • Гост
Относно: Пазарджик...
« Отговор #49 -: Май 31, 2008, 19:08:10 pm »
За жалост този случай е поредният от дългата неразкрита черна статистика.

Breath

  • Гост
Относно: Pz - Bulgaria
« Отговор #50 -: Май 31, 2008, 21:36:46 pm »
Убийците на сестрите Белнейски са известни отдавна на полицията, но те не могат да бъдат арестувани, защото всички доказателства са унищожени от некомпетентност.

От кого са унищожени доказателствата? Някъде, в някои страни, вероятно ще съдят полицията или този, който е пряко отговорен за унищожаването на доказателствата. А у нас просто ще държат изкъсо убийците, ще ги наблюдават и силно ще се надяват те да не извършат ново престъпление. Ама много силно......Смешно и жалко е. И то е смешно, защото ни мислят за толкова големи шарани, че ни пробутват вече и подобни обяснения....

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Пазарджик...
« Отговор #51 -: Юни 01, 2008, 05:38:14 am »
Понякога имам чувството че тези случаи се ползват и затова, да се изследва доколко народа е готов да поема нещата - какъв му е прага. Защото това е невероятно безочие. Такъв селянизъм не може да се случи на друго място. И имат очи да продължават да говорят каквото и да е. Просто тук всеки може да прави каквото си иска и няма никакви последствия от това. Истинска наглост.

Мисля че водещия в това направление беше р.петков-много близкия до ЦРУ и покровител на нарко бизнеса.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Пазарджик...
« Отговор #52 -: Юни 01, 2008, 06:24:14 am »
Хипотезата че момичетата са прегазини от автомобил.
http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=1137&Itemid=1

cdms

  • Гост
Относно: Пазарджик...
« Отговор #53 -: Юни 01, 2008, 06:45:15 am »
Хипотезата че момичетата са прегазини от автомобил.
http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=1137&Itemid=1
Един Господ знае, какво е станало. Е и криминалистите, ама мълчат, като пукели.

Breath

  • Гост
Относно: Пазарджик...
« Отговор #54 -: Юни 01, 2008, 10:53:37 am »
Хипотезата че момичетата са прегазини от автомобил.
http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=1137&Itemid=1

Добре го е казал Карбовски, както винаги.

Цитат
След време, когато други хора във властта искат да притиснат опонентите си, то тази версия излиза на първа страница като шокиращ обрат. Това е жалката истина за българското правосъдие - всеки съди, както му казват отгоре.



Breath

  • Гост
Относно: Pz - Bulgaria
« Отговор #55 -: Юни 01, 2008, 10:56:40 am »
Кой ли ще си прави труда от катастрофа да инсценира жестоко убийство!? Звучи ми повече от абсурдно.

Цитат
Мръсната тайна за Белнейски се шушука 2 години, но се вади сега заради политически игри. Дори родителите не искаха да го изговорят пред записващо устройство, но го споделяха оф дъ рекърд. А то беше, че децата са блъснати от високопоставен човек, който е имал шанса и влиянието да направи постановката с изнасилването, че и да успее после да влияе на събирането на доказателства.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Pz - Bulgaria
« Отговор #56 -: Юни 01, 2008, 11:47:38 am »
Дори родителите не искаха да го изговорят пред записващо устройство, но го споделяха оф дъ рекърд. А то беше, че децата са блъснати от високопоставен човек, който е имал шанса и влиянието да направи постановката с изнасилването, че и да успее после да влияе на събирането на доказателства.

И каква е тази сила, която ще те застави да мълчиш, след като си загубил и двете си деца?! Някакъв богат, високопоставен чичко?
Грубо звучи, знам, но не можах да си премълча. Докато се страхуваме от "богатите и високопоставените", така ще е... :(
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

lllatch

  • Гост
Относно: Пазарджик...
« Отговор #57 -: Юни 01, 2008, 12:54:01 pm »
Катастрофа било,а? ;D По-късно ще се окаже, че и те са карали! Интересно, ако е кАтастрофа, какви проби от семенна течност са изпратили в Англия за експертиза??? Или момичетата ще се окажат и хермафродити!
  Говори се, че бил замесен сина на бившия транспортен министър, настощ областен управител Петър Нейчев.
« Последна редакция: Юни 03, 2008, 08:40:12 am от Mirotvorec »

Breath

  • Гост
Относно: Pz - Bulgaria
« Отговор #58 -: Юни 01, 2008, 16:29:23 pm »
Дори родителите не искаха да го изговорят пред записващо устройство, но го споделяха оф дъ рекърд. А то беше, че децата са блъснати от високопоставен човек, който е имал шанса и влиянието да направи постановката с изнасилването, че и да успее после да влияе на събирането на доказателства.

И каква е тази сила, която ще те застави да мълчиш, след като си загубил и двете си деца?! Някакъв богат, високопоставен чичко?
Грубо звучи, знам, но не можах да си премълча. Докато се страхуваме от "богатите и високопоставените", така ще е... :(

Не точно това има предвид Мартин Карбовски според мен.
Ето това е цялото интервю:
http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=1137&Itemid=1

Иначе съм съгласна с теб, няма сила, която да ме накара да замълча, предполагам, че всеки ще се съгласи...

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Как може толкова години да не могат да разрешат едно битово убийство? Кой има интерес от това да се проточват нещата?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27