Автор Тема: 1984 - Русия vs Путлерския Мордор. Разбор на БГ путлерасти  (Прочетена 1439 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Първоначално мислех темата да се казва „Путлерски Мордор и БГ путлерасти“,но ми се стори твърде негативно,а искам да покажа и положителното в Русия - все още има Хора там.
А 1984 - ами след като и Коце се изказа по темата в едно свое видео,след като и Волгин се изцепва,че Русия е остров на здравия разум - нема как да подмина техните кремлядски гандонщини.

В Русия има острови на здравия разум - това са Хората сред море от Vатници,Zомбо-ПУТриоти и прочее рабсияни(*).

(*). рабсиянин -  от „раб“+ „россиянин“.Не съм я измислил аз тази дума.


Това,какъв си ти,определя твоя избор.
Колаж - кадри от видеото.Моята лична асоциация за момичето с червената рокля - това е потенциалът на Русия на хората.На нея аз симпатизирам.
Уви,не съм оптимист за близкото бъдеще,а за по-далечното - поне мога да помечтая...



Two Steps From Hell - Freedom Fighters (Extended)
https://www.youtube.com/watch?v=kfFuckTgnc4

А сега един превод,увод към който е картинката - кадър от видеото по-долу.



Конституция на РФ.Ако се спазваше...
http://constitution.ru/

Русия против мобилизацията.Освен "Не на войната"викат и "Путин = в окопите".Според мен не в окопи,а в изкопи трябва да се положат тези вампири,
които извършват жертвоприношение,маскирано като мобилизация.

https://www.youtube.com/watch?v=Xclnojio-zg

.....

Крепостна мобилизация. Светлана Прокопиева за отношението към хората като към ресурс

(Цялото заглавие е от сайта,където е публикувана статията.Клик върху „Прочетете повече“ ще я покаже цялата.Реших да я преведа оттук заради коментарите.)

Източник:
https://www.youtube.com/channel/UCFLgZndaFe5JZTkq6d-W-Cw/community?lb=Ugkxn9pPFN5lowPQk5-FY4GI9pe6sPdQXHfD

Едва ли на някой от пълните здравеняци с бронежилетки, които вечерта на 21 септември биеха с палки момичетата по улиците на Москва и Санкт Петербург,му е дошло до ума, че тези момичета са излезли и за(ради) тях също. Да, преди всичко заради тях. Защото те, тези безименни "космонавти", са първи на опашката за мобилизация.

Да се обучават мобилизираните - дълго е и няма кой,а да воюват,подлежащите на мобилизация граждани,съдейки по всичко,нямат желание(всички,които имаха - вече отидоха да подписват контракти),а трябва да се държи фронта.И тук бункерният обитател обръща мрачен взор към верния си оръженосец Золотов.А под негово разпореждане и досега е пълно с добре нахранени,тренирани и дисциплинирани бойци,привикнали към безсмислено насилие.

Само тлеещите искри на протест, наистина героичен в такива условия, принуждават режима да държи тези "космонавти" при себе си и до днес.
Цялата национална гвардия отдавна щеше да е на фронта, ако властите бяха уверени, че „сега никой няма да излезе със сигурност“.
А така - ще си поживеят.

В обявената мобилизация отношението към народа като ресурс се прояви с пълна сила. Феодално, абсолютно крепостничестко отношение - то прозвуча особено ярко в дискусиите за "самомобилизацията", която Кадиров измисли: всеки губернатор, както се казва, трябва да изкара еди колко си  бойци от крепостническата си територия. Господарят даде ли ви парче земя за прехрана? Трябва да си го отработите.

Народът е ресурс, необходим за осъществяване на прищевките на государя. И се добива като всеки друг ресурс – където е по-лесно и евтино.
В затворите, където дворянинът Пригожин пристига със своята ЧВК. В миграционните центрове, където Сергей Семенович се е захванал да създаде
най-удобните условия за подписване на договора. Всяко масово струпване на лишени от права мъже  ще свърши работа.

Най-лошото е, че руснаците са свикнали с това феодално отношение. Истински, граждански протест, спасяващ Националната гвардия от изпращане на фронта,това е само капка в морето от глух, безнадежден ропот. Бягай, скрий се, плати,за да се откупиш - такава е масовата реакция. Изкупените билети за автобуси и самолети до съседните страни и опашките по границите го потвърждават.

И също – упорит, дори показен патриотизъм, „ще кажат – ще отида, а какво да се прави, като родината е наредила“, има го и това сега много.
Да, някои от Z-патриотите ще се преобуят в движение, но повечето ще получат призовки и ще отидат във военните окръжия. Защото е заповед.
Защото правителството казва така.

Аз съм против обвиняването на жертвите и не искам да обвинявам народа на Русия за днешното бедствие. Всички тези разправии - за по-късно.
Днес онези, които безучастно наблюдаваха разрушаването една след друга на държавните институции - съдилища, медии, избори, свобода на словото - или дори активно съдействаха за това, напълно ще платят за апатията и моралната леност. Красивата приказка за величието, духовността и силата на руския свят, като във филма "Позвъняването“(The Ring), изпълзява от телевизора и влиза във всяка къща, превръщайки се в чудовище,носещо смърт.

Светлана Прокопиева - журналист

*****

(Аз чета предимно руски и украински медии.Не знам,възможно е и да го има преведен и другаде в БГ.Аз попаднах на него в деня на публикуването му,
но докато се подготвя за темата мина време.Следва извадка от коментарите.)

Щастието на кремлинбота е да ни убеждава, че сме малко
, преди 8 дни (редактирано)
Доживяхме дотам, че сега трябва буквално да се защитаваме от държавата.

Стас Белов ,преди 8 дни
Когато престъпници са завзели властта, това вече не е държава, а криминален режим

Stefen Hacker News ,преди 8 дни
От държавата САЩ,която воюва с целия свят

Щастието на кремлинбота е да ни убеждава, че сме малко,преди 8 дни
@Stefen Hacker News затваряй си устата.И иди воювай.Това е твоя война и на Путин,а не на народа на Русия

Старый Кот,преди 8 дни
Ограбваха ни 22 години,а сега решиха и да ни поубиват

.....

Вот так,Читатели.Кой на коя Русия е русофил?

Продолжение следует...
 




"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
5420 Прегледи
Последна публикация Януари 08, 2008, 15:53:03 pm
от Alien
0 Отговора
3630 Прегледи
Последна публикация Ноември 25, 2010, 10:53:36 am
от File099
0 Отговора
1918 Прегледи
Последна публикация Април 02, 2020, 20:04:53 pm
от HomerCat

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27