Автор Тема: Агентите на матрицата – органичните портали  (Прочетена 20701 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

• Много Писал
  • Публикации: 2 465
Re:Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #45 -: Февруари 18, 2010, 08:16:47 am »
Абе чудя се с какви хора общувате  ::) ;D ;) 8) ??? :nea: :blush:
Смразяващи чувства, ОП-ове ...
Аз всичките хора с които общувам (да чукна на дърво) са с нормални топли очи. Хора като хора. Вярно, някои са малко по-смотани от други. Но като цяло всичките са малко или много човечни.
Пробвайте да смените средата. Идете на някое по-динамично място. Школа по бойни изкуства, по танци, фитнес зала. Там може да намерите по-малко ОПове, кой знае  :empathy:
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Max

• Гост
« Отговор #46 -: Февруари 18, 2010, 20:06:55 pm »
Стига бе, какво значи „нормални топли очи”?
А ако са студени и отнесени като моите, какво?
За да различите хората от т.н. ОП-ове  според мен трябва да си ясновидци.
Нали разбирате, че ако я карате тъй, половината от обкръжението ви ще бъде квалифицирано като нечовешко.
Разбирате ли наистина?!?
Моят поглед  рядко е насочен към външни обекти, винаги е студен и дистанциран от всичко, вече съм  попадал в графата „нехора”….
Я малко по-трезво  :)

Неактивен Blue|_Star

• Пишещ
  • Публикации: 639
« Отговор #47 -: Април 30, 2010, 23:47:43 pm »
Хареса ми статията.  :hi:
За хората с "душа" и "оповете"-аз лично отказвам да приема,че има кой знае колко голяма разлика.Да,може би така наречените "опове" са част от една колективна душа и се реинкарнират заедно,докато човекът има право на избор(ако си го е заслужил).Но като цяло,ние,хората също сме част от една колективна душа-независимо дали го осъзнаваме или не.За да се стигне до индивидуализъм в най-чистата му форма,според мен би трябвало човек първо да приеме всичко за Едно,а не просто да се разграничи от Всичкото,защото тогава само си мисли,че е индивидуалист.А най-добрият и послушен роб е този,който надали осъзнава,че е такъв.
За сексуалната чакра-съгласна съм,че е една от най-висшите,но кой ли я използва в днешно време?!Моля ви се,почти всичко е сведено до първичното и опира до възпроизвеждане,и толкоз.Най-кофти е,че доста хора с душа и то хора,които са се инкарнирали многократно,и имат невероятен опит-е,принизяват се до ниво по-бетер,и от "оп"(лично мнение и наблюдения).
П.С.:За ясновидството-няма нужда всеки да е Едгар Кейси,за да има желание да разбере някои неща.Или по-добре-да ги вижда,и разбира частично(цялостно са шепа хора и те надали ще си хабят енергията,за да учат някои,които иска да си живее постарому).
« Последна редакция: Април 30, 2010, 23:49:01 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Blue|_Star

• Пишещ
  • Публикации: 639
« Отговор #48 -: Април 30, 2010, 23:54:50 pm »
Max,по-добре с по-малко хора от обкръжението,но истински,отколкото натоварващи единици.Но аз се чудя защо,ако някой е "оп" и от това следва,че автоматично трябва да прекратя взаимоотношенията си с него?!Това,че е "оп" за мен е без особено значение.Е,зависи от "оп-а",де.
В крайна сметка има хора,които ги контролира Егото и са по-зле.
За мен един от най-добрите начини да разбера някой на какво ниво е с един простичък въпрос-"Имаш нужда да обичаш или да си обичан?!".  
Техниката на "огледалото"-изумяваше ме и все още ме.Просто всичко ми се струва толкова объркано и липсата на смисъл ме побъркваше.Тъй де,какъв е смисълът да се правиш на нещо,което не си?!Какъв е смисълът без значение дали си "оп" или човек,инкарнирал се по някаква причина-да искаш да си като другите?!Да,вярно e,че доста "души" има сега,които,дори рядко подозират какви са,но рано или късно ще се осъзнаят.И тогава какво?!Какъв е смисълът от тези "оп-ове"?Може пък и те да се стремят да получат 3,а не да си седят на 2 нива.Интересното в случая,е,че,ако един човек има духовни търсения и развити повече от няколко нива-той е като енергиен генератор за "опове" и другите "души".Да,убедила съм се,че човек замени ли духовното с материалното-в един момент има нужда да се захранва с енергия.А неосъзнатите "души",които са доста напреднали с материала са най-добри за тази цел,защото разберат ли кои са наистина-просто енергийно няма как да се храниш от такъв човек или доста трудно,макар че защо се получава така все още нямам еднозначен отговор.Но в крайна сметка се опитвам да следвам мотото-прави най-доброто,пък да става каквото ще.Макар че и най-доброто рядко е най-добро за всички.Дуалност...кога ли най-накрая ще излезем от нея...УСМИВКИ...  :)
« Последна редакция: Май 01, 2010, 00:22:24 am от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Schicksal

• Четящ
  • *
  • Публикации: 97
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Агентите на матрицата – органичните портали
« Отговор #49 -: Юли 16, 2013, 21:02:51 pm »
Чак пък да са без душа не ми се вярва. По-скоро е някаква обща, както вие също казвате, или просто недостигнала съвсем съзнателно ниво.

Между другото, искам да споделя за три неща, които са ми минавали през главата още преди да разбера дори за съществуването на този форум и на термина ОП.
1) Знаех, че не мога да бъда робот и компютър. Знаех, че НИКОЙ ЧОВЕК не може да бъде робот или компютър.
2)Чудех се как някои хора могат да бъдат толкова неосъзнати, неспособни и как нямат мислене, и чувствах, че не е било възможно да се родя такъв
3)Преди години ми се искаше да избия безличната маса от неспособни хора и да оставя само ред талантливи и мислещи, вкл. и себе си :) . За щастие, си остана само смътно искане :) , защото попаднах на този форум и открих какво се надяват да свършат някои "Просветени".
Аз тия останалите си ги представях на звезден фон и с полупрозрачни тела, излъчващи портокалова светлина, което пък ми напомня за "Осъзнатите сънища" на Тетевенеца.
« Последна редакция: Юли 16, 2013, 21:13:11 pm от Schicklgruber »
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен Yoda

• Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
« Отговор #50 -: Юли 17, 2013, 14:37:12 pm »
Чак пък да са без душа не ми се вярва. По-скоро е някаква обща, както вие също казвате, или просто недостигнала съвсем съзнателно ниво.

Между другото, искам да споделя за три неща, които са ми минавали през главата още преди да разбера дори за съществуването на този форум и на термина ОП.
1) Знаех, че не мога да бъда робот и компютър. Знаех, че НИКОЙ ЧОВЕК не може да бъде робот или компютър.
2)Чудех се как някои хора могат да бъдат толкова неосъзнати, неспособни и как нямат мислене, и чувствах, че не е било възможно да се родя такъв
3)Преди години ми се искаше да избия безличната маса от неспособни хора и да оставя само ред талантливи и мислещи, вкл. и себе си :) . За щастие, си остана само смътно искане :) , защото попаднах на този форум и открих какво се надяват да свършат някои "Просветени".
Аз тия останалите си ги представях на звезден фон и с полупрозрачни тела, излъчващи портокалова светлина, което пък ми напомня за "Осъзнатите сънища" на Тетевенеца.

Относно:

(2)... Защо да не е възможно? А и не мисля, че има хора без мислене. Какво трябва да означава това?
Осъзнатост в общи линии да кажем, че е ясно, но ти конкретно как си започнал да се самоопределяш като осъзнат и мислещ? Това, че има по-повърхностни и елементарни хора като мислене, с какво са по-лоши от теб? Струва ми се, че дискриминацията не е най-полезния подход при самоопределяне в една общност. Защото може да се окаже, че голям процент от тази общност те смята за безполезен, от там и от масата по-лесно манипулируеми, готови доброволно да са `агенти` :yes:

(3) ... Какъв конкретно талант имаш, за да се самоопределяш като `ценен` направо безценен за човечеството?

А относно по-горе коментарите ...ъм? напълно възможно е, да има действащи агенти, които да не осъзнават, че са такива. В някакви моменти на `паранормален` контакт или достъп, да изпълняват определени `задачи`/мисии. Но като цяло, да са крайно обикновени и незабелижими хора. Примерите са с камикадзетата, фанатиците-терористи и убиеца от Норвегия. Както и доста случаи с убийства в американски училища. Но `любим` ми беше снайпериста с детето, който дълго време не можеха да  хванат.

Неактивен Leila

• Четящ
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #51 -: Ноември 30, 2013, 22:22:00 pm »
В Тибетската книга на мъртвите,или по известна като "Bardo Thodol", е описано, че след смъртта съобразно нивото на развитието си душата преминава различни изпитания и в крайна сметка ще се прероди в едно четирите  вида съзнания които съществуват на земята- като Животно, като Човек, като Демон( в човешки облик) или като Божествено същество в човешки облик.
Последните 3 въпреки че всички изглеждат като хора, са движени от различни намерения и не могат да избягат от природата си, но могат да еволюират.

Предполагам това е интерпретацията на тибетците за не-човеците, въпреки че според тях дори демоничните хора имат душа,макар и изкривена и изродена.Докато тук в темата се твърди че Органичните портали са изцяло лишени от Божествената искра, и това е интересно.

Неактивен HomerCat

• Четящ
  • *
  • Публикации: 62
   Тази тема е сравнително "стара",но според мен ще е актуална...поне докато има хора.
Преди години,когато я прочетох,разгледах и сайта на Монталк,но тогава съм пропуснал възможностите на автоматичния превод.Когато тук четях за различните центрове ми се натрапи асоциация с Гурджиев и Успенски,която се оказа правилна.Макар че някои неща може да се повтарят,също така може и някой нов читател на езотерични теми да открие нещо интересно за себе си.На мен тази тема ми е интересна във връзка с модела за  описание на връзката ум-тяло (и още нещо),който си сглобих за лично ползване.

Бездуховни хора

Източник:

http://montalk.net/matrix/157/spiritless-humans

(Тази статия замества “Aгентите на матрицата: профили и анализ“ )

Празни хора. Куклени хора.Картонени фигури.Дронове.Органични портали... Защо тези термини изобщо съществуват? Защото поради необходимост те е трябвало да бъдат измислени от онези, които независимо един от друг са забелязали едно и също озадачаващо явление,за което няма официално име: на някои хора изглежда им липсва нещо много важно отвътре. Въпреки че те не са непременно по-малко интелигентни, успешни или физически здрави като всеки друг, те все пак не показват никакви признаци за наличието на по-високи компоненти в тяхното съзнание.
През годините получавах имейли от читатели, стигнали до същото заключение.Те забелязали, че някои хора са странно едноизмерни и кухи отвътре. Това наблюдение не е трудно да се пропусне, но е лесно да се рационализира, особено когато съвременното общество е силно подложено на мозъчно промиване с политически правилната, но нереалистична концепция, че всички са напълно равни по всякакъв начин, което игнорира функционалните различия поради фактори на средата, генетични и най-важното - метафизични фактори.

Заден план

Идеята за празните хора за пръв път се зароди в мен през 1999 г., след като направих много изследвания на социопати и психопати,чието състояние  бе известно като APD или „Антисоциално разстройство на личността.“(“Antisocial Personality Disordeр“). Интересът ми към темата нарастна от това, че дълги години бях принуждаван да страдам от някого, за когото по-късно научих, че има всички признаци на социопат. Безсърдечен и бездушен са описателни термини, но не знаех колко буквално са верни. Бях забелязал у този човек празнота зад очите и много плитка съзнателна същност, която сякаш беше в основата на поведенията, които наблюдавах.
В крайна сметка разбрах, че това същото коренно състояние е налице и в някои други, които не са външно социопатични, но чиято липса на сърце(сърдечност) е маскирана от добре адаптирана социална маска.С други думи, това, което психиатрията би диагностицирала като APD, е само по-крайното, криминално, помиярско проявление на състояние, което иначе се изразява по-широко по социално приемлив и по-малко инкриминиращ начин.Това състояние може да даде обяснение за празните хора,присъстващи сред населението.
Но какво точно липсва в тях? Отговорът е ясен, ако разгледаме техните общи поведения и качества на съзнанието.

Поведенчески и психически характеристики

Тяхното поведение има тенденция да бъде нагло,повърхностно,егоистично, нарцистично, светско, хищно и материалистично. Понякога тези черти се маскират от излъскана социална външност но всеки с взискателно око може да ги види през маскировката. Липсва им индивидуалност, независимо мислене и са силно обвързани с предразсъдъците на стадния манталитет.Нямат разбиране за нищо извън материалната сфера на петте сетива и не се интересуват от  метафизични въпроси, освен когато се кичат с тях като с аксесоари, за да засилят социалния си имидж.Също така, изглеждат напълно неспособни за съпричастност и умишлена саможертва. Независимо от това, в присъствието на други хора, те могат да имитират ярко проявление на загриженост, дистрес или алтруизъм с цел социална манипулация; например, крокодилски сълзи, за да предизвикат съчувствие или да направят нещо хубаво за друг единствено, за да изтръгнат услуга от него,вменявайки му чувство на вина.

Психическото сканиране на тяхното съзнание разкрива нещо интересно. Съществува определена простота, плоскост и инертност в тяхната същност, дори ако интелектът им е силно развит. За разлика от други хора, тяхната съзнателна енергия е по-дифузна, тъпа, непостоянна и аморфна, а не твърда, искряща, кристализирана и концентрирана. Казано по друг начин, умовете им са като пясъчни замъци, вместо истински.Има нещо анималистично и рудиментарно,управляващо телата им. Изглежда имат осъзнатост, както  растенията и животните, но не и съзнателно самосъзнание, както се предполага, че е при хората.Има важна разлика между осъзнаването и самоосъзнаването.

Дух: Липсващият компонент

Липсващият фактор трябва да е нещо,което дарява съществото със самосъзнание,воля и способност да цени трансцеденталните идеали.Това надхвърля обикновените физически фактори,като липсващи части на мозъка,дефектна генетика или лошо възпитание,тъй като последните са просто дефекти в хардуера и програмирането на биологичната машина,докато тук проблемът включва съзнанието,работещо с машината.Това,което интуитивното или ясновидското възприятие извлича за тяхното съзнание включва метафизични фактори,вместо гореизброените.
Как да наречем този по-висок компонент на съзнанието, отсъстващ при някои хора? Обикновено това би било наречено душа, но това е причинило твърде много объркване в миналото. Например случайните читатели, непознати с правилното определение на „бездушни“, смятат, че това означава „напълно лишени от съзнание“, когато в действителност означава „лишени от индивидуализирано съзнание“. Не, те имат някаква душевна енергия по силата на това, че са живи , но душата им не е пропита с по-висша искра на истинската чувствителност и самосъзнание.

Затова ще нарека тази по-висша искра „дух“ и ще я определя по следния начин: духът е ядрото на индивидуализираното съзнание, този постоянен аспект на битието, представляващо истинското Аз, което натрупва опит и духовна мъдрост през целия живот, оцелява след физическата смърт и остава непокътнато при превъплъщението си, за да продължи да расте към изпълнението на своя потенциал. Това е божествената искра,седалището на свободната воля, холографският фрагмент на Твореца, пребиваващ в самия център на вашето същество,„Азът“, който сте вие, вътрешният съзнателен наблюдател, способен да наблюдава дори собственото си самонаблюдение.
[Подчертаването е от мен.]

Изглежда, че не всички хора имат дух. Следователно те нямат самосъзнание, индивидуалност, мъдрост, съпричастност, творческа интелигентност или съвест. Това, което допълнително потвърждава тази хипотеза, е, че както ще бъде разгледано по-долу, човек може да наблюдава пълно отсъствие на съдба, синхрон, символични сънища, духовни уроци, израстване на душата и карма в живота им. Това може да се очаква, ако те нямат нищо постоянно в себе си, което да преживее смъртта и да се превъплъти, защото само дух може да спечели от такива неща. Без дух те са временни същества, чието осъзнаване се формира малко преди раждането и се разтваря малко след смъртта. И ако е така, тогава за тях уроците по духовен живот не служат на никаква цел, карма от минали животи не съществува, няма по-висш Аз, действащ като помагащ придружител, нито биха имали истински интерес към нещо, което служи на цел извън сегашното им смъртно съществуване. Следователно, трябва да се очаква те да бъдат особено материалистични и светски в амбициите си; наблюдението също потвърждава това.

"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

• Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Други компоненти

Как можем да разберем по-добре всичко това? Разбирайки различните компоненти и как те се комбинират, за да направят цялото същество,можем да разберем многобройните разлики и прилики между одухотворени и бездуховни хора1.
Освен духа, другите компоненти са тяло и душа. Душата е нефизичният енергиен интерфейс между тяло и дух. Окултистите разделят душата на етерно и астрално тяло. Гореспоменатите „празни“ хора имат тела и души, но не и дух. По този начин е ясно, че те имат някаква съзнателна енергия, но не и постоянното ядро, което запазва приемственост чрез въплъщения.
Душата се състои от два компонента, етерен и астрален.Етерният компонент е квантово изместване на полето, което предпазва физическото тяло от ентропична дезинтеграция. Или казано по-просто, енергията на жизнената сила пази тялото да не се разпадне. Астралният компонент е по-абстрактен и нематериален.Той функционира като седалище на съзнателно изпитаните чувства и страсти. Чувствата не са само химични реакции в мозъка, нито са абстрактни мисли в ума. По-скоро те са живи енергии, пребиваващи някъде по средата и тази буферна зона между напълно физическото и напълно метафизичното, е астралната съставка на душата.

Тяло и Его

Тялото е биологичният инструмент, чрез който взаимодействаме с физическата си среда. Тялото идва със собствени наследствени предразположения, биологични нагони и инстинкти и поведенчески алгоритми, запечатани в него чрез социално програмиране. Тези детерминирани влияния се съчетават, за да създадат изкуствен интелект у човека, който[интелект] по подразбиране управлява тялото като компютър-автопилот, управляващ самолет.
Този изкуствен интелект се нарича „его“. Основната му цел е да осигури оцеляване на тялото чрез оптимизиране на поведението му към заобикалящата го физическа и социална среда. С други думи, външното кондициониране програмира егото за постигане на оцеляване в средата, от която произлиза това кондициониране.
Но егото няма истинско съзнание. Това е просто компютър, работещ на неврален (и чрез прокси, етеричен) хардуер, който симулира жива идентичност. Основното му предимство е, че след като е само компютър, той трябва само механично да изчислява и реагира на ситуации,вместо да размишлява дълбоко и съзнателно, следователно може да реагира много по-бързо на външни ситуации.За духа егото функционира като софтуерно устройство, което автоматизира взаимодействията с други хора и осигурява маска на идентичност, програмирана от раждането, подходяща за местната среда. Донякъде като аватар на играча в играта Sims, който изглежда и действа като човек и сякаш прави своето нещо, когато не е насочен от играча.

Проблемът е, че егото е изцяло продукт на миналото, а духът изцяло извън линейното време. Първото е напълно детерминирано, второто е напълно недетерминирано. Първият е нововъзникващо свойство на материята, вторият - постоянна кондензация (сгъстяване) на съзнанието.Тези два елемента имат импулси, които често са диаметрално противоположни, единият дърпа към материалността, другият към духовността. Ежедневното ни съзнание, известно още като по-ниското Себе, е смесване и на двете, а именно на частта от духа, която свети през маската на егото и се идентифицира с него, аналогично на шофьор, така погълнат от акта на шофиране, че за него колата се е превърнала в продължение на тялото му2.
Бележки:
1.В случай, че някой се чуди защо дори имаме нужда от термини като дух, душа, астрал и етер, това е така, защото те представляват най-простият модел,обясняващ голямо множество от известни наблюдения, в съответствие с Бръснача на Окам. Хората, които се подиграват с необходимостта от подобни метафизични различия и вярват само в тялото или само в тялото и душата,пропускат някои решаващи наблюдения, поради което техният свръхопростен модел е достатъчен за по-малкия им набор от дадености. Въпреки това, моделът трябва да бъде разширен, за да включва наблюдения на ясновидци, проницателни и всеки, който е изпитал паранормалното. По този начин в картината влизат допълнителните понятия за дух, душа, астрал и етер. Вярвам, че това са минималните компоненти, необходими за обяснение на бездушните хора. Но обяснява много повече, вижте само Приложение III . Тези условия обаче не са само ad hoc обяснения. Вместо да са просто теоретични, етерните и астралните тела се преживяват директно чрез астрална проекция и се виждат от ясновидците.
2.Амит Госвами обяснява с голямо прозрение как недетерминираното съзнание придобива детерминистични черти чрез кондициониране във физическото тяло, как квантовите системи могат да придобият класически характеристики. Вижте глави 13 и 14 от неговата книга "Самосъзнаващата се вселена".

"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27