Автор Тема: Идит Стар Милър и Неста Хелън Уебстър  (Прочетена 325 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Scorpion1

• Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Здравейте! Първо искам да благодаря, че регистрацията ми беше одобрена. Искам да попитам какво смятате за трудовете на тези две авторки. Заслужава ли си да бъдат прочетени. Конкретно искам да попитам за книгата на Идит Стар Милър - "Окултна Теокрация" и на Неста Уебстър - "Тайни общества и подривни движения". Могат ли да се намерят двете книги в интернет, преведени на български език. "Окултна теокрация" я има на pdf. но е на английски. Но ако си заслужава да се прочете ще се справя някак с английския. Също така искам да ви попитам, какво смятате за самите авторки като личности. Доколкото съм чел Неста Уебстър е  била историк и произхожда от заможно семейство на интелектуалци. Уж е приета като утвърден историк, но естествено с опрделени резерви поради темите които е засегнала в своите трудове. В английската Уикипедия дори е представена като крайнодесен теоретик на конспирацията. Според нея всички тайни общества, са свързни малко или много едно с друго. В това число - илюминати, масони и йезуити. Тяхната главна цел е световна комуниситческа доминация, в основите на чието постигане лежи еврейската Кабала. Тя също така смята, че тайните общества, особено евреите са изиграли главната роля в ключови исторически събития - Френската революция, Пролетта на народите, Първата световна война и  Октомврийската революция. В един своите трудове "Френската революция: урок по демокрация" от 1919 г.,  тя пише, че фриймасоните и илюминатите са оркестрирали масовите анархистки прояви и екзекуции по време на Големия терор (якобинската диктатура). В същия труд тя споменава и за голяма среща на фриймасоните във Франкфурт на Майн, състояла се три години преди Френската революция, на която са обсъдени екзекуциите на Луи XVI и шведския крал Густав III. Самата тя определя Протоколите на ционските мъдреци, като "отворен въпрос". Тоест дори и обявени за фалшификат, протоколите описвали детайлно поведението на евреите. Дори самият Чърчил, отправя похвали неведнъж към нейните трудове. За известно време тя е привлечена към британските фашисти (смята се че е повлияна от съпруга си). Tя определя голяма част от записките и свидетелствата за преследванията на евреите, като преувеличена пропаганда. Това са и причините да бъде определена като антисемит. Въпреки това Неста Уебстър и до днес е посочвана като крупна фигура сред историците-ревизионисти. За биографията на Идит Стар Милър не съм намирал почти нищо. Знам само че в известна степен тя също е повлияна от съпруга си Алмерик Паджет, и привлечена към британските фашисти. Въпреки това "Окултна теокрация" на лейди Куинбъро както още е известна Идит Милър, е определена като по-всеобхватна и актуална в своя предмет, отколкото всяка друга подобна работа, налична на английски език по това време.  Може би малко се отклоних от темата но въпросите ми в началото остават същите.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27