Автор Тема: Тунели, бункери и подземия в Пловдив  (Прочетена 5765 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мартин

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Тунели, бункери и подземия в Пловдив
« -: Февруари 05, 2019, 22:54:33 pm »
Здравейте :flag_of_truce:,
Това е първата ми тема във форума, иначе го чета от доста време и е доста интересно! Та така да премина към въпроса ми:
Знаете ли някои тунели, бункери или подземия в Пловдив. Да знам, че във форума вече има две такива теми (поне толкова успях да намеря за около месец) едната е за пещерата на Младежкия хълм зад козела и там всичко е написано точно, а другата е за бункер на Алъоша (бих се радвал, ако някой обясни и за него :unknown:), има снимков материал, но не се споменава къде точно се намира. Та бих се радвал, ако някой от Вас знае нещо и може да обясни точно къде се намира и къде му е входа. Това с бункерите и тунелите напоследак ми грабна много интереса и бих се радвал, ако кажете всички, които знаете за да ги пообиколя и задоволя жаждата си. А лятото може да се събираме да ги разглеждаме, но има време до тогава :).
Благодаря Ви предварително!

Неактивен Мартин

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Тунели, бункери и подземия в Пловдив
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2019, 14:33:50 pm »
Четох, че някой е влизал в най-големия тунел, който свързва всички тепета на Пловдив (пише, че свързва всички тунели в България), прекосява цяла България и стига чак до Румъния. Въпросният тунел има 7 входа, но в момента само два са активни, а за другите трябвало да се копае. Човекът влезнал в тунела имал информация от Доц. Калинов. Та надявам се човекът, който е влизал да е от форума и да сподели с нас за тунела. Доц. Ангел Калинов също е влизал вътре и обяснява как изглежда, дава снимки и обяснява от къде може да се влезне (но много общо, тоест не казва къде точно е входа). Също пише, че за да се влезне е нужна екипировка, защото през 20-те години на миналия век, Френска експедиция от два човека и едно куче влизат, но никога не излизат!
Ето най-интересното споменато от доц. Калинов за тунела:
 Неподозирана връзка между Северна и Южна България съществува дълбоко под земята. Твърдението е на радиестезиста доц. Ангел Калинов. Според него подземен и таен за масите величествен тунел прекосява почти цялата територия на страната ни. Преди да стане радиестезист, доц. Калинов е бил дълги години начело на катедрата по генетика към Висшия селскостопански институт в Пловдив. Ангел Калинов е влизал в тунела и дава детайли за незнайния подземен път. Ширината му е 7 метра, копан е още от траките. Може да се влезе в него от параклиса „Свети Димитър“, който се намира до Асеновата крепост. Началото на самия тунел е в полите на Родопите, минава под Стара планина и древната крепост Арчар, под дъното на река Дунав и излиза в Румъния. Според доц. Калинов цялата територия на величествените Родопи е прорязана от подобни подземни пътища, в които могат да минават и коне.  Тунелът има пряка връзка с Бачковския манастир. Още от стари времена на днешното място, на което е разположена бачковската света обител, се е намирало светилище на траките. С внушителния тунел, който стига чак до Румъния, са свързани и тепетата в Пловдив, твърди още доц. Калинов. Според него над село Марково, където минавал тъмният тайнствен подземен проход, Александър Македонски е имал палат. Именно в двореца е била скрита цялата плячка от завоевателните персийски походи на пълководеца. Доц. Калинов вярва, че цялата тази подземна мрежа от тунели в даден момент ще бъде разкрита и ще стане достъпна за хората.
Ето и снимките на тунела:
На тази снимка пише-Тунел 11


А на тази-Бунарджика



 

Неактивен Мартин

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Тунели, бункери и подземия в Пловдив
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2019, 14:41:17 pm »
Съжалявам, но не успявам да сложа снимките, затова ще оставя линк към сайтовете, в който са снимките
/obshtestvo/plovdivskiqt-indiana-djouns-senzacionno-taistven-tunel-pod-zemyata-svarzva-rodopite-s-reka-dunav-i-rumniya_news575017.html
« Последна редакция: Февруари 06, 2019, 14:45:49 pm от Мартин »

Неактивен Мартин

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Тунели, бункери и подземия в Пловдив
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2019, 16:24:18 pm »
Пичове, никой ли не знае нещо по въпроса? :o Гледам близо 100 преглеждания има вече, та от Вас няма ли някой Пловдивчанин. :D Мисля, че темата е доста интересна, така че нападайте!  :writer:

Неактивен Мартин

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Тунели, бункери и подземия в Пловдив
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2019, 17:17:33 pm »
Днес бях в едно тунелче на старият град. Казвам тунелче, защото е около 30-35 метра. Намира се горе на мястото с камъни и изглет. Има едно циментирано с дупка в него и стълбички. Долу е една малка стаичка. Ако отидете на наклона (до това) (той е около 10м.), ще видите в ляво от вас тунела. Като цяло вътре няма нищо интересно (поне аз не видях), незнам кога е строен, но като гледам тухлите, май не е от много скоро. Когато излезете от другата страна на тунелчето (има 2 входа) вляво има пътечка към стълбите, от които може да слезнете.

Неактивен Мартин

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Тунели, бункери и подземия в Пловдив
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2019, 15:16:13 pm »
Здравейте,
Днес бях в пещерата на младежкия хълм и на голямата стара къща в стария град.
 Пещерата се намира на 50м от козела. Ние тръгнахме по дясната пътечка и после гледахме за отвор в скалите в обратната посока. Отворът е малък, но спокойно може човек да влезне с патешко ходене. Вътре е много тъмно (бяхме с фенерче и три телефона, но едвам виждахме къде стъпваме). В другия край на пещерата има малка дупчица, която явно преди е била част от втори отвор. Не беше кой знае колко мръсно, имаше доста бутилки от алкохол и явно някой си спретва купончета там. Като цяло беше интересно да се види и ми хареса.
 После решихме да търсим бункери на Альоша, обиколихме го от всичките му страни, минахме през сумати пътечки, но не ги намерихме, затова нека, ако някой знае нещо, дори някаква насока, нека каже. Виждал съм и в друг форум снимки на един голям бункер там, но не пише къде точно се намира. Знам, че тепетата били, като швейцарско сирене.
 Старата сграда мисля, че всеки я знае. Точно над тунела е, до Античния театър. Когато стигнете до Античния театър, продължете по стълбите нагоре и след около 30м ще Ви е от дясната страна. Има една крехка оградка, която може много лесно да се прескочи. След, като я прескочите сте в двора. Първо ще си помислите, че няма начин да влезнете, защото е с заварени решетки, но ако се огледате, ще видите, че долу вдясно има малко наклонче. Там е входа. Означен е със червена стрелка. Къщата е на 4 нива. Има асансъорна шахта, няколко места със стълби за нахоре и надолу и страшно много прозорци. Цялата е обрисувана със спрей. Всеки етаж е по около 4-5 метра височина. Има по 5 стаи и една огромна (около 70кв.м. и в центъра й има нещо, като сцена), от която се влиза в другите на всеки етаж. По-интересно е ,обаче това, че на най-долния етаж, вдясната стая,  има огромна скала, по която дори може да се покатериш. Също така в тази стая има нещо, като дупка (огромен квадрат), който също е стая, но ако слезнеш, не е сигурно дали ще може да се набереш и да се качиш пак горе, така че незнам дали има още стаи долу или дори още нива.
 Снимки по-късно!

Неактивен Мартин

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Тунели, бункери и подземия в Пловдив
« Отговор #6 -: Февруари 22, 2019, 21:40:21 pm »
Айде де, никой ли не иска да каже нещо по въпроса? :bad: Моля, ако някой знае да каже нещо по-въпроса, дори и да е само насока, или каквото и да е!

Неактивен dalagg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: Тунели, бункери и подземия в Пловдив
« Отговор #7 -: Март 11, 2019, 12:40:52 pm »

[/quote]

 После решихме да търсим бункери на Альоша, обиколихме го от всичките му страни, минахме през сумати пътечки, но не ги намерихме, затова нека, ако някой знае нещо, дори някаква насока, нека каже. Виждал съм и в друг форум снимки на един голям бункер там, но не пише къде точно се намира. Знам, че тепетата били, като швейцарско сирене.
 
Входа на бункера на Альоша се намира зад паметника на Левски. Тръгвате вляво от паметника и след около 15-20 метра вдясно има обрасла с храсти просека. След 20-тина метра по нея е входа.
Има и един тунел за служебни помещения зад гърба на Альоша.

Неактивен Мартин

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Тунели, бункери и подземия в Пловдив
« Отговор #8 -: Март 12, 2019, 22:03:24 pm »
Страшно много ти благодаря приятелъо, вече си мислех, че никой не иска да сподели това, което знае, но ето, че съм грешал! А ще може ли да обясниш къде по-точно се намира секретния тунел и как се влиза (ако може изобщо). И пак ти казвам, че много ти благодаря за отделеното време и информация!

Неактивен dalagg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: Тунели, бункери и подземия в Пловдив
« Отговор #9 -: Март 13, 2019, 10:06:42 am »
Зад гърба на паметника има едни езерца - били са пълни с вода навремето.Вляво от тях, като си с груб към паметника има стълби. Слизаш по тях към терасата и вляво е входа.

Неактивен Мартин

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Тунели, бункери и подземия в Пловдив
« Отговор #10 -: Март 13, 2019, 14:24:26 pm »
Благодаря ти за информацията! Мисля, че на много хора ще им е интересно да посетят обектите. Нека всеки, който знае нещо да го каже, защото всички искаме да знаем, но много малко хора казваме :) .

Неактивен pipetko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
  • Занимавам се с реклами и сайтове
    • 5bg.top безплатни обяви продавалник olx bazar базар олкс ало alo bg бг пловдив варна бургас софия
Re: Тунели, бункери и подземия в Пловдив
« Отговор #11 -: Декември 26, 2019, 03:12:57 am »
Аз имам интерес, но съм чувал за далеч по-интересни неща по отношение на тунелите и подземия в Пловдив. От по-стари кучета знам, както и по-стари вече не сред живите археолози знам, че под Пловдив се намира града на Ал. Македонски. Искали са да го отворят през 70-те но след тестове се оказало че подземния град е пълен с отровен газ. Има тунели, които не са свързани с него, но са затрупани с времето умишлено пак, може би са част от тунелите прекосяващи България не знам. Знам че има и някакъв тунел в едно от тепетата в които пак от стари хора съм чувал, че някой влязъл в един тунел и излязал с някаква непозната електроника, бил военен. Само тези неща съм чувал. Един от входовете за града на Александър Македонски бил в тепето пред семинарията. Естествено, нищо от тази ифнромация не знам до колко е вярно. Склонен съм да вярвам само за информацията за подземния град на Македонски, понеже е от арехолози и един бивш военен ми го разправяше това. Но заостаналото съм го чувал от други хора и нямам идея.

Неактивен Spoke

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Re: Тунели, бункери и подземия в Пловдив
« Отговор #12 -: Март 12, 2021, 02:43:32 am »
Понеже виждам, че темата не е актуална вече, да я съживя.
Предлагам ви, ако има желаещи да се съберем група и да пообиколим тунелите в Пловдив.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27