Конспирации > Български конспирации

Тунели, бункери и подземия в Пловдив

(1/3) > >>

Мартин:
Здравейте :flag_of_truce:,
Това е първата ми тема във форума, иначе го чета от доста време и е доста интересно! Та така да премина към въпроса ми:
Знаете ли някои тунели, бункери или подземия в Пловдив. Да знам, че във форума вече има две такива теми (поне толкова успях да намеря за около месец) едната е за пещерата на Младежкия хълм зад козела и там всичко е написано точно, а другата е за бункер на Алъоша (бих се радвал, ако някой обясни и за него :unknown:), има снимков материал, но не се споменава къде точно се намира. Та бих се радвал, ако някой от Вас знае нещо и може да обясни точно къде се намира и къде му е входа. Това с бункерите и тунелите напоследак ми грабна много интереса и бих се радвал, ако кажете всички, които знаете за да ги пообиколя и задоволя жаждата си. А лятото може да се събираме да ги разглеждаме, но има време до тогава :).
Благодаря Ви предварително!

Мартин:
Четох, че някой е влизал в най-големия тунел, който свързва всички тепета на Пловдив (пише, че свързва всички тунели в България), прекосява цяла България и стига чак до Румъния. Въпросният тунел има 7 входа, но в момента само два са активни, а за другите трябвало да се копае. Човекът влезнал в тунела имал информация от Доц. Калинов. Та надявам се човекът, който е влизал да е от форума и да сподели с нас за тунела. Доц. Ангел Калинов също е влизал вътре и обяснява как изглежда, дава снимки и обяснява от къде може да се влезне (но много общо, тоест не казва къде точно е входа). Също пише, че за да се влезне е нужна екипировка, защото през 20-те години на миналия век, Френска експедиция от два човека и едно куче влизат, но никога не излизат!
Ето най-интересното споменато от доц. Калинов за тунела:
 Неподозирана връзка между Северна и Южна България съществува дълбоко под земята. Твърдението е на радиестезиста доц. Ангел Калинов. Според него подземен и таен за масите величествен тунел прекосява почти цялата територия на страната ни. Преди да стане радиестезист, доц. Калинов е бил дълги години начело на катедрата по генетика към Висшия селскостопански институт в Пловдив. Ангел Калинов е влизал в тунела и дава детайли за незнайния подземен път. Ширината му е 7 метра, копан е още от траките. Може да се влезе в него от параклиса „Свети Димитър“, който се намира до Асеновата крепост. Началото на самия тунел е в полите на Родопите, минава под Стара планина и древната крепост Арчар, под дъното на река Дунав и излиза в Румъния. Според доц. Калинов цялата територия на величествените Родопи е прорязана от подобни подземни пътища, в които могат да минават и коне.  Тунелът има пряка връзка с Бачковския манастир. Още от стари времена на днешното място, на което е разположена бачковската света обител, се е намирало светилище на траките. С внушителния тунел, който стига чак до Румъния, са свързани и тепетата в Пловдив, твърди още доц. Калинов. Според него над село Марково, където минавал тъмният тайнствен подземен проход, Александър Македонски е имал палат. Именно в двореца е била скрита цялата плячка от завоевателните персийски походи на пълководеца. Доц. Калинов вярва, че цялата тази подземна мрежа от тунели в даден момент ще бъде разкрита и ще стане достъпна за хората.
Ето и снимките на тунела:
На тази снимка пише-Тунел 11


А на тази-Бунарджика



 

Мартин:
Съжалявам, но не успявам да сложа снимките, затова ще оставя линк към сайтовете, в който са снимките
/obshtestvo/plovdivskiqt-indiana-djouns-senzacionno-taistven-tunel-pod-zemyata-svarzva-rodopite-s-reka-dunav-i-rumniya_news575017.html

Мартин:
Пичове, никой ли не знае нещо по въпроса? :o Гледам близо 100 преглеждания има вече, та от Вас няма ли някой Пловдивчанин. :D Мисля, че темата е доста интересна, така че нападайте!  :writer:

Мартин:
Днес бях в едно тунелче на старият град. Казвам тунелче, защото е около 30-35 метра. Намира се горе на мястото с камъни и изглет. Има едно циментирано с дупка в него и стълбички. Долу е една малка стаичка. Ако отидете на наклона (до това) (той е около 10м.), ще видите в ляво от вас тунела. Като цяло вътре няма нищо интересно (поне аз не видях), незнам кога е строен, но като гледам тухлите, май не е от много скоро. Когато излезете от другата страна на тунелчето (има 2 входа) вляво има пътечка към стълбите, от които може да слезнете.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 
Премини на пълна версия