Наука и Технологии > Tехнологии

Интернет съзнание

(1/5) > >>

Feru4o:
          Привет на всички участници във форума. Чета с удоволствие темите ви и харесвам дързостта в мисленето ви. Нещо, което ми липсва в заобикалящото ме ежедневие. С ваше позволение бих искал първото ми включване да е разсъждение на тема изкуствен интелект. Говорейки за Апокалипсиса, темата предполага отрицателен привкус, но нали все пак сме хора и чувствата са част от нас. Предполагам, че има подобни теми тук и знам че е пространството е пълно с филми и игри, описващи вероятности. Предвид технологията, която достигна до нас последните 100 г., си задавам въпроса какво ни чака утре. Защо беше създадена световната мрежа, необятни ли са възможностите ѝ, не ви ли напомня като структура на вид споделено съзнание? Дали самоопределянето като "Аз" би настъпило подобно на човешкото такова или няма да съвпада с нашите представи?  Нека запознатите с психологията да предположат възможна ли е тази повратна стъпка в развитието "Му" и дали законите, на които ще се подчинява биха били сходни с тези от нашата биологична вселена?
          Броят на единиците информация, която е качена и продължава да се качва доближава ли се до броя песъчинки на плажа? Ако този Свръхум се появи не е задължително да е негативно настроен към нас. Ние ще бъдем тези, които ще го характеризираме с  познато нам поведение, в зависимост от ситуацията. Ще пожелае да се усъвършенства в една друга реалност - нашата. Именно чрез роботи. Необходимият хардуер е налице - два крака, две ръце, малко пневматика, малко камери, източник на енергия, шепа сензори, безжичния си бичи) може дори да ползва готовите японски). И тук идва повратния момент. Ще поиска ли от нас да му помогнем, или ще изиска? Дали нашите ще изтълкуват действията му като експанзия? Според мен ще поискат да го изключат. Само че е малко късно, защото То е навсякъде. Бих стискал палци пусковите механизми на междуконтиненталните птички да са аналогови, но уви...Най - мощното за момента оръжие на служба - руския комплекс "Сатана" е програмиран! в случай на тотална анихилация на Русия да се изстреля автоматично под командата на ... друга ракета "Топол М, която се изстрелва сама дори да не е останал жив човек на територията на страната, веднага след детонацията и пак Сама определя координатите на целта за ответен удар и ги подава на по - голямата си сестра. Та такива въпроси си задавам. Вие какво мислите, доколко сме зависими от Рожбата си и  кога ще удари часът?  :D  Поздрави
         

m2f:
Здрасти, човече, добре дошъл.
Не е изключено, никак не е изключено натрупването на информация да доведе до самосъзнание. Количеството да прерастне в качество. Нашите монади /надявам се да знаеш какво означава това/ са възникнали именно по този начин.
 :)

Feru4o:
Или пък е възможно нещата да се развият по друг път. Щом се правят разработки в помощ на слепите хора с имплантиране на камери на мястото на очите и свързването им със съответния мозъчен отдел за прием на импулси, то едно такова "ъпгрейднато" същество може би ще използва мрежата в близкото бъдеще за споделяне на информация директно с мозъка си. Както правеха в "Аватар" :) В" Трон" пък направо си живееха вътре...Монада не е ли душата? Ще се запозная със теорията..

Fiery:
Малей, и като потекат едни възвишени споделености  :D

Feru4o:
Хм, не много по - различно от сега. Но технологичния напредък може би ще е налице при наличието на един такъв виртуален астрал, където физичните закони (и някои морални устои) не биха били пречка. Пък и ще е забавно да се сънува в едно такова състояние... мазалак ще е, стига да не пускат жълтите книжки вътре   ::)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 
Премини на пълна версия