Автор Тема: Работа.  (Прочетена 16518 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Работа.
« Отговор #15 -: Януари 02, 2014, 14:39:40 pm »
За да съм добре аз трябва и ти да си добре и той да е добре, всички да са добре. Вие можете ли да си извадите белия дроб от тялото и той да живее без сърцето ? Ние сме един организъм и едно тяло.
Много добре го каза! :hi:
Един мой колега казва следното: "В градовете, където живеем и в изцеждащите енергията ни фирми, в които работим, ни държи фалшивото чувство за сигурност, което изпитваме тук..."...
т.е.ние не вярваме, че можем да оцелеем в природата /живеейки природосъобразно!/. Не вярваме, че можем да оцелеем, ако изключим парите от обръщение и въведем разменния принцип.../...Тогава наистина биха отпаднали доста хора, които нищо истински полезно не вършат, или иначе казано - живеят благодарение на изкуствено създадените картонени кули в обществото ни: политици, данъчни, адвокати, застрахователи, банкери, имидж мейкъри, медии и т.н.и т.н...списъка е много дълъг!/.
т.е. ние не, че не можем, а по - скоро не искаме да живеем природосъобразно. Нямаме си доверие, че ще се справим. И със страха си стоим където сме в момента. От фалшивото чувство за сигурност.

Мисля си и друго: какво би станало с представите ни за това "що е то работа", а и с устройството на цялото ни общество, ако учените успеят да създадат машини, които да заменят човека в работата му? Ако машините ни осигуряват препитанието? Сега егрегорите бая яко си хапват от психическата енергия на хората, които като повечето от нас работят не това, което биха искали, а това, което могат и което им носи повече пари за семействата им....Рай ли ще настане или някакъв нов модел ад?

Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Работа.
« Отговор #16 -: Януари 02, 2014, 19:08:24 pm »
Напротив!
Живеем си съобразно собствената човешка природа, тоест ПРИРОДОсъобразно! Държи ни не фалшивото чувство за сигурност, а реалната представа (независимо на кое си там ниво) за самите себе си.

Кой ще посмее да твърди, че на по-голяма част от човеците им се работи, все едно какво?  :D
Следователно, кулите в обществото ни не са картонени и най-вече - изкуствено създадени! Толкова естествен, напълно ПриродоСъобразен процес!
Не ви ли забавлява възклицанието: О, но това е толкова жестоко, нечовешко!
Всичко, които ви уж отвращава, не е ли присъщо единствено и само на човешката природа?

Има ли друго същество, което да остарява по толкова нелицеприятен (оставете философските размишления по въпроса) начин? Отново: Природо - Съобразено!

- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Работа.
« Отговор #17 -: Януари 02, 2014, 22:06:20 pm »
Кой ще посмее да твърди, че на по-голяма част от човеците им се работи, все едно какво?  :D
Когато работата ти не е организирана от някой, когото не можеш да го понасяш, когато работата ти е нещото, което би правил дори и да не ти плащат за него, когато не работиш за да изкарваш пари, а за да изразиш свои вътрешни творчески заложби, а парите се явяват страничен ефект от това...Защо да не ти се работи?! То и в безделие не се седи дълго....Човека има заложби, които трябва да се реализират, има потенциал, който иска да се развие...Когато правиш нещо, което обичаш, то не ти тежи!  ;)
Отново: Природо - Съобразено!
Е, тук няма да споря. В моето изречение словосъчетанието "природосъобразно" е употребено в смисъла на "в синхрон с Майката Природа /Земя/, на която сме на гости и чиято собственост са нашите физически тела". Ти си дал другото значение на израза и си прав: във всеки един момент всеки прави максимума на който е способен /т.е.проявява 100% собствената си хибридна природа/...
 :hi:

Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Работа.
« Отговор #18 -: Януари 03, 2014, 02:03:27 am »
Не, не ти тежи...Вероятността обаче, при максимум реализирани "КОГАТО...", да дотежиш на всички около себе си, е 100% - ва  :D

Закачливо примерче: КОГАТО биват реализирани творческите заложби на мургавките ти събратя например, страничните ефекти са в изобилие :D

Та искам да кажа, че "КОГАТО...ти" неминуемо  получава отговор "ТОГАВА...АЗ/ние..."  и всичко си е по местата.
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен zlobjul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Работа.
« Отговор #19 -: Януари 03, 2014, 12:35:49 pm »
Не, не ти тежи...Вероятността обаче, при максимум реализирани "КОГАТО...", да дотежиш на всички около себе си, е 100% - ва  :D

Закачливо примерче: КОГАТО биват реализирани творческите заложби на мургавките ти събратя например, страничните ефекти са в изобилие :D

Та искам да кажа, че "КОГАТО...ти" неминуемо  получава отговор "ТОГАВА...АЗ/ние..."  и всичко си е по местата.
Тоест ти смяташ, че някой трябва да реализира или впряга възможностите на хората , едва ли не на сила , за общото благо ?


Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Работа.
« Отговор #20 -: Януари 03, 2014, 21:19:58 pm »
Или ти смяташ, че всички останали трябва да се впрягат, съобразяват с безкрайните ти " КОГАТО... " за твое благо...? Става страшно обаче, когато великите ти творчески напъни, се окажат никому ненужни...

Това, което смята аз е, че трябва да се възроди Бригадирското движение!
http://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE_%D0%B4%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5
Ей това е РАБОТА! Вашето са ала - баланици, празни паници.
« Последна редакция: Януари 03, 2014, 21:42:56 pm от Fiery »
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Работа.
« Отговор #21 -: Януари 03, 2014, 21:43:53 pm »
И това го има, но го има и точно обратното - огромно търсене на продукта от нечии творчески действия, нали?
Още повече, че когато правиш нещо с желание и от сърце, то е с качеството на шедьовър, обикновено.
Целият разговор е имагинерен. Истината е някъде по средата.
Какво е твоето виждане по конкретния казус /темата/? Може ли едно кратко изложение, Fiery? Как според теб може хем да работиш това, което е полезно за всички, хем да се чувстваш неограбен и ненасилен в това?

П.П. Fiery, писали сме едновременно.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Работа.
« Отговор #22 -: Януари 03, 2014, 22:17:04 pm »
"Не е важно да работиш това, което обичаш. Важното е да заобичаш това, което работиш"

Ето го разковничето :)

Казано мисля от другаря Чърчил:)
« Последна редакция: Януари 05, 2014, 21:58:48 pm от Oberon »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Работа.
« Отговор #23 -: Януари 03, 2014, 23:00:48 pm »
Изложенията (не, че не се е случвало да се излагам, де  :D) ги правя на работното СИ МЯСТО.


Оберонка, здравей!  :)
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Работа.
« Отговор #24 -: Януари 04, 2014, 10:29:48 am »
Изложенията ... ги правя на работното СИ МЯСТО....
Един вид - няма как да стане разговор, значи, казваш...
ОК.
Когато някой бори моите виждания за нещо, за мен е интересно след като съм чула защо не е съгласен с мен, да предостави за обсъждане и собствените си /конструктивни/ идеи...Но защо ли хората бягат от тази опция?! Явно е по - лесно да "чепкаш" чуждите идеи, отколкото да защитаваш своите...
Здраве да е. ;)

Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Работа.
« Отговор #25 -: Януари 04, 2014, 19:26:47 pm »
Нима? Толкова ясно съм се изразил.  То мой си стил. На въдичката ти не бих се уловил.
За най-голяма радост, Философски мисли някой (поздравления)  го бил закрил.

Няма какво да го обсъждате, чепкате, коментирате...
На конструктивнa РАБОТА се хващайте - там, на работното поле си предоставяйте, защитавайте и доказвайте безценните идеи.

Я да видим...
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Работа.
« Отговор #26 -: Януари 04, 2014, 21:10:25 pm »
Защо оставам с впечатления,че някои тук съфорумци си мислят, че на други над 3-Д реалности няма егрегор, каквото и да се има предвид с термина. Ами, просто -няма такова нещо според мен. Според литературата и според максимата "каквото горе, такова и долу", ние повтаряме природата, вселената, клетките в организма, отношенията между атомите. никъде няма автономност на едното, освен при Абсолюта, или както всеки му казва, ако го признава.
Като музикант-не, не съм доволна от заплащането, но нямам екзистенциални дилеми. Ям по-малко /хляб  :D/, не се идентифицирам с тялото, не и само с него. То ни предава с времето-факт, боледува, старее, но има си и духовни практики, които подобряват-забавят процесите.  И не само заради тялот това, а и заради духа. Убедена съм, че много форумци се занимават и с такива неща, дали намират за срамно да го афишират-не е мой/ваш проблем, предполагам.
В началото на темата,четох пост на Fiery. За да получа по-цялостна представа каква концепция има човек прочитам няколко други негови поста. Та, четох за телепатия, "виждам те, гледам те...", сега явно е друг житейски период. Лошо няма. Усеща се разочарвание...
Който иска да оглави фирма, а не харесва да има над него друг-принципно, ставайки шеф ,ще има подчинени. Сам на остров ще си си господар, но няма и кого да оглавиш. Друг е въпросът, че с днешното развитие на хората, рядко се търси наистина способното, духовна криза на ценностите...


Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Работа.
« Отговор #27 -: Януари 04, 2014, 23:50:22 pm »
Е хубава РАБОТА!!!! Като добър музикант какво сте зациклили нa Fiery? Fiery, та Fiery! Изсвирете цялата композиция! В началото БЕ...(не иде реч за някакво си Fiery, за голяма ваша беда).

Инструмента ли ви е повреден или не сте толкова добър музикант, за какъвто се предтавяте. При това положение и аз не бих ви заплатил...

Колкото до телепатията (не че ви е работа) - тя винаги е съпътствала съзнателният ми живот, като най-силна връзка съм имал и имам именно с шефа си. Говорим за над 14 години...
« Последна редакция: Януари 05, 2014, 00:19:12 am от Fiery »
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Работа.
« Отговор #28 -: Януари 05, 2014, 00:32:21 am »
 Браво на Вас! Понякога се появявате и в женски род... :D
 Засягате се лично, ще се въздържа от коментар. Нямам проблеми с материалното, не съм повече от среден музикант. Добър не казах, така сте ме усетили по телепатия-благодаря!Беше дуплика на първия пост за анонимността на форумците по отношение на това какво работят  ..чели сте вярвам не по диагонал.
 Не  "чета" шефа си, той е предсказуем, за жалост, не е интересно. ;)
 Аааа, шефа е Абсолютът за Вас? Ако е така-добре. :o :o
 Не очаквам отговор, усетих агресия, не желание за диалог.
 Живи и здрави! :D
« Последна редакция: Януари 05, 2014, 00:40:00 am от ranilota »

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Работа.
« Отговор #29 -: Януари 05, 2014, 01:14:12 am »
 :o :o
"чувам" сатурн и плотун при Вас, харесвам назидателното духовно учителство, стига да няма намек за пръчка. :blum2: :blum2: :blum2:
« Последна редакция: Януари 05, 2014, 01:17:49 am от ranilota »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27