Автор Тема: Свидетели на НЛО в България  (Прочетена 361702 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен superMan

• Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1320 -: Януари 11, 2017, 12:15:05 pm »
Извънземните са в село Лозен.

Неактивен File099

• Четящ
  • *
  • Публикации: 131
  • Търсач на НЛО
« Отговор #1321 -: Август 21, 2018, 18:21:00 pm »
Наблюдение на НЛО от 21ви юли 2018та година над София.

Вчера привечер по време на редовно наблюдение с бинокъл Тенто БПЦ 20х60 монтиран на фотографски статив в квартал Бояна в София наблюдавах отново истинско НЛО. Към 20.04 минути в североизточна посока на около 45 градуса по хоризонтал и около 38 градуса по вертикал видях бял предмет в небето.Когато насочих силния руски бинокъл към обекта наблюдавах бяло-жълта топка около която на самата й повърхност се движеше друга значително по-малка топка минивайки от много места около нея и обекта летеше в източна посока.Наблюдението продължи около 5 минути до към 20.09 часа когато НЛО се скри зад един близко стоящ блок.НЛО беше около пет пъти по-голям от планетата Юпитер и се виждаше много добре през бинокъла.

Това е петият път в който аз наблюдавам НЛО през оптичен прибор.Общо имам 15-16 наблюдения на НЛО още от февруари 1991ва досега.Тъй като от юни миналата 2016та досега имам цели 7 наблюдения на НЛО над София смея да твърдя че през последните 13 месеца активността на НЛО над София е наистина много висока, много по-висока отколкото през 1991ва когато беше предишния пик.

Неактивен File099

• Четящ
  • *
  • Търсач на НЛО
« Отговор #1322 -: Септември 12, 2018, 14:20:25 pm »
Наблюденията на НЛО над София продължават.Така например на 28ми август тази 2018та година в 18.20 часа в източна посока на височина около 50 градуса в район София наблюдавах през руски бинокъл Тенто БПЦ 20х60 монтиран на фотостатив сребриста конструкция която се въртеше във въздуха и летеше бавно на юг.От едната страна тази сребриста конструкция представляваше кълбо, а от другата страна беше четвъртита без някаква изчистена форма.А вчера 11ти септември вечерта малко след 22.00 часа наблюдавах в небето над София блед лъч с край.Първо го помислих за лазер от дискотека когато той се простираше на север и юг, но след малко го видях да се простира от запад на изток и беше доста по-тънък.Източникът на този лъч не можах да го установя.Помня че преди време прочетох в интернет че американците имали в рамките на системата ХАРП някакъв лъч в атмосферата който променял климата но вече дали този лъч който аз наблюдавах над София е същия не мога да установя.

Неактивен Drugar 75

• Четящ
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #1323 -: Ноември 14, 2018, 02:35:57 am »
Здравейте! Скоро случайно попаднах на този сайт, и на тази тема и забелязах, че доста коментари и свидетели има на странни или необясними обекти или явления в небето. За мен тези неща нямат никаква стойнос освен като факт, тъй-като по никакъв начин не влиаят на живота ни. Поне за сега.
Реших да се регистрирам в този сайт за да споделя с вас нещо което ми се случи вчера по това време между 1 и 1.30 през ноща и има отношение по темата. Живея в Пловдив, в Кичука в район,който за нещастие на едни и щастие за други астрофенове като мен е неосветен и почти няма светлинно замърсяване. От терасата си имам добра видимост и доста често наблюдавам небето,луната, звезди, съзвездия и самолети. Та след като догледах един късен филм, реших да се полюбувам на Орион и Плеядите и излезнах на терасата с два бинокъла бпс 7х50 и 15х50. Докато случайно шарех по небето с по-малкия забелязах едва забелижима оранжево-червеникава точица, която имаше размер на слаба звезда, само че тази точица премигваше с много висока честота и се движеже зигзагообразно и хаотично. Създаваше се усещането сякаш скача като бълха.Без бинокъл не се забелязваше. За това когато я открих трудно отново, не посмях да посегна към по-мощния,който е с малко зрително поле. Тази трептяща точица прекоси небето от запад на изток успоредно на бул. Н.Вапцаров  някъде над Южен или полето пред близките села Белащица и Марково. Височината на която летеше не мога да преценя, но не беше високо в небето а по контура на отсрешната планина.Наблюдавах го около 30 секунди. Летище Крумово е наблизо и съм наблюдавал всичко възможно дето лети,също така китайски фенери и дронове и това нещо не приличаше на нищо подобно. Докато го наблюдавах изпитах някакво неприятно чувство.
« Последна редакция: Ноември 14, 2018, 02:41:41 am от Drugar 75 »

Неактивен Питър

• Четящ
  • *
  • Публикации: 17
« Отговор #1324 -: Ноември 24, 2018, 00:01:54 am »
Има ли 'нещо' , което да лети без да каца ? Това ми е най-новия въпрос от преди малко, с него давам внимание на НКО ..също като НЛО, но .. в позиция К-ацнал.

Тоя ми въпрос не беше от трудните, но следващия вече не е лесен.
Къде ?

Къде кацате бе , ваща кожа поганска и защо ми се криете ?
Това че въпроса е труден и не се виждат да кацат .. леко леко сочи отговора.
Гмуркат ми се, гмурват ми се, шмугват се някъде.

От тук нататък работата някак потръгва леко - кой има идея де се шмугват тия ?

Бягство към свобода. Но какво е 'свобода' ?

Неактивен Tusken

• Четящ
  • *
  • Публикации: 7
« Отговор #1325 -: Ноември 29, 2018, 17:49:30 pm »
Нло се появява често там <където има екологични проблеми.

Неактивен File099

• Четящ
  • *
  • Търсач на НЛО
« Отговор #1326 -: Декември 06, 2018, 17:00:05 pm »

Здравейте! Скоро случайно попаднах на този сайт, и на тази тема и забелязах, че доста коментари и свидетели има на странни или необясними обекти или явления в небето. За мен тези неща нямат никаква стойнос освен като факт, тъй-като по никакъв начин не влиаят на живота ни. Поне за сега.
Реших да се регистрирам в този сайт за да споделя с вас нещо което ми се случи вчера по това време между 1 и 1.30 през ноща и има отношение по темата. Живея в Пловдив, в Кичука в район,който за нещастие на едни и щастие за други астрофенове като мен е неосветен и почти няма светлинно замърсяване. От терасата си имам добра видимост и доста често наблюдавам небето,луната, звезди, съзвездия и самолети. Та след като догледах един късен филм, реших да се полюбувам на Орион и Плеядите и излезнах на терасата с два бинокъла бпс 7х50 и 15х50. Докато случайно шарех по небето с по-малкия забелязах едва забелижима оранжево-червеникава точица, която имаше размер на слаба звезда, само че тази точица премигваше с много висока честота и се движеже зигзагообразно и хаотично. Създаваше се усещането сякаш скача като бълха.Без бинокъл не се забелязваше. За това когато я открих трудно отново, не посмях да посегна към по-мощния,който е с малко зрително поле. Тази трептяща точица прекоси небето от запад на изток успоредно на бул. Н.Вапцаров  някъде над Южен или полето пред близките села Белащица и Марково. Височината на която летеше не мога да преценя, но не беше високо в небето а по контура на отсрешната планина.Наблюдавах го около 30 секунди. Летище Крумово е наблизо и съм наблюдавал всичко възможно дето лети,също така китайски фенери и дронове и това нещо не приличаше на нищо подобно. Докато го наблюдавах изпитах някакво неприятно чувство.

Наблюдавал си сто процентово НЛО.Ако беше гледал към обекта с БПЦ 15х50 повече имаше шанс да видиш някакъв детайл по НЛО, но БПЦ 7х50 е твърде слаб бинокъл но за сметка на това няма вибрации при гледане на ръка и има широко зрително поле от над 5-6 ъглови градуса.

Неактивен Drugar 75

• Четящ
  • *
« Отговор #1327 -: Декември 11, 2018, 00:42:46 am »
Веселине, нищо по-различно нямаше да видя с БПЦ 15х50.Това си беше някакво малко, блуждаещо, светещо нещо.Останах с чувството че това е нещо живо. Аз съвсем наскоро продадох този бинокъл, защото е незамислен да се прикрепя комфортно към статив, а и за нощен бинокъл си трябва  20х80 или 15х70 със статив.В това и смятам да инвестирам по-нататък.Знам от астрофорума за огромния ти опит с оптични инструменти, но не мисля че с тяхна помощ ще събереш някаква информация за НЛО. Тези неща просто преминават за някъде, за тях ние сме хлебарки.

Неактивен File099

• Четящ
  • *
  • Търсач на НЛО
« Отговор #1328 -: Декември 12, 2018, 16:07:41 pm »
Веселине, нищо по-различно нямаше да видя с БПЦ 15х50.Това си беше някакво малко, блуждаещо, светещо нещо.Останах с чувството че това е нещо живо. Аз съвсем наскоро продадох този бинокъл, защото е незамислен да се прикрепя комфортно към статив, а и за нощен бинокъл си трябва  20х80 или 15х70 със статив.В това и смятам да инвестирам по-нататък.Знам от астрофорума за огромния ти опит с оптични инструменти, но не мисля че с тяхна помощ ще събереш някаква информация за НЛО. Тези неща просто преминават за някъде, за тях ние сме хлебарки.

В никакъв случай не купувай Целестрон 15х70 или Телескоп сървис 15х70.Първо постъпиха сигурни данни от две места че тези бинокли само след 2 години време при това без да са използвани много раздвояват изображението и е или адски трудно да бъдат юстирани, или изобщо не могат да бъдат оправени.Плюс това 15х70 се закрепва към фотостатив или видеостатив с една пластмасова представка и при движение на такъв бинокъл монтиран с тази представка по самолети например той вибрира много лошо.Конус 20х80 за нощен бинокъл е много добро решение, там няма вибрации при движението му стига стативът да е по-сериозен примерно Велбон Шерпа 450 Ер на цена от почти 200 лв.Плюс това оптиката на Конус 20х80 е стъклена кроун, докато оптиката на Целестроните май наистина е полимерна.

Неактивен Drugar 75

• Четящ
  • *
« Отговор #1329 -: Декември 13, 2018, 00:36:05 am »
Благодаря за предупреждението. Знам че новите бюджетни астро бинокли се правят всички в Юнайтед Оптикс и се брандират като Целестрон,Омегон,Барска,Орион и тн.Тях ги избягвам.

А сега един случай от преди 4-5години.Пловдив,квартал Тракия. Беше един късен следобед, в края на май, небето притъмня и за 15 минути се разрази страховита буря. Когато приключи излезнахме навън с колегите да пушим и аз видях високо в небето нещо което бих описал като самолет,но без криле и опашка.Тоест с формата на "пура". Беше сребристо на цвят и добре осветено от косите лъчи на слънцето.Стоеше на едно място. По небето имаше доста бързо движещи се облаци и скоро един го затули.Останах навън още дълго с надеждата да го видя отново,но въпреки че облака премина бързо това нещо беше изчезнало.
« Последна редакция: Декември 13, 2018, 00:51:22 am от Drugar 75 »

Неактивен File099

• Четящ
  • *
  • Търсач на НЛО
« Отговор #1330 -: Декември 13, 2018, 16:43:50 pm »
БПЦ 15х50 си го продал защото при наблюдение с него без статив има твърде много вибрации.Мисля че максималното увеличение на бинокъл с който може да се гледа на ръка без нужда от статив е 12х.Освен това самия модел БПЦ 15х50 определено не виждам нормален, разумен и евтин начин да се инсталира на фотостатив или на видеостатив все тая.А колкото до Конус Вуе 20х80 това според мен е най-добрия продукт на Конус който изобщо някога се е появявал на пазара с отлично и много детайлно изображение и не случайно цената му скочи от 110 долара на 180 долара и пак си заслужава.Конусът 20х80 откакто съм имал първия през 2007ма до пролетта на 2013та и есента на 2015та(общо съм имал 4 Конуса 20х80)отбеляза забележителна еволюция като отначало през 2007ма беше с бебешки дизайн и отвратилено изображение със сив отенък и леки линейни отклонения.После през 2012та малко го подобриха но останаха бликовете.А Конусите 20х80 които купих през май 2013та и през ноември 2015та даваха повече от отлично изображение без никакви забележки и като насочиш в ясно време бинокъла към самолет го виждаш толкова добре все едно ти самият си в друг самолет на малко по-ниска височина.Целестронът 20х80 също не е за препоръчване първо защото лесно раздвоява изображението и трябва да въртиш едният пръстен около обектива и после да въртиш тубусът докато го юстираш и на второ място изображението му леко замазва обектите.Аз лично в момента и в последно време използвам руски Тенто БПЦ 20х60 с набит метален пръстен на левия му тубус който закачвам с резба за плочката на фотостатива.Този бинокъл го купих раздвоен за 130 лева от пазарът на Ал.Невски в София и за мой огромен късмет веднага успях да го оправя като отвъртях десния тубус докато изображението се събере.А металният пръстен го взех от една зрителна тръба-боклук на Конус което ми излезе фантастичните 350 лева.Плюс това този метален пръстен се набива на левия тубус на Тенто БПЦ 20х60 с малък чук и като мине известно време и пръстенът се изхлузи от тубуса отново го набивам с малък чук.В общи линии моя вариант е доста непрепоръчителен да се използва от никого и важи само при мен.

До колкото съм чел уфологични книги този тип пурообразно НЛО е наблюдавано на много места по света.

Наскоро преминах 1000 наблюдения от края на декември 1987ма с две прекъсвания от август 1993та до 31ви декември 1998ма и от средата на декември 2015та до началото на септември 2017та и в рамките на тези около 1000-1030 наблюдения НЛО съм наблюдавал точно 6 пъти което прави точно 0,6 процента вероятност от наблюдение на НЛО в рамките на едно наблюдение.Всички останали наблюдения на НЛО са ми са се случили когато не съм излязал на наблюдение което е напълно нормално.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27