Автор Тема: Въпроси по Библията  (Прочетена 44537 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #90 -: Ноември 04, 2012, 21:09:36 pm »
Споделям  това, защото "този тетраморф" :)  съм го имала като видение в детството си и понеже не можех да го обясня го рисувах. Явно символното означение 'преминава' по - необременено през времето,  има по-древно значение от думите, повратно тълкувани. Символа въздейства непосредствено.

Възможно е да си една от тези които са съставили Библията  ;), а защо си тук сега знае ли човек, или да продължаваш да защитаваш тезата си или да разконсперираш делото си, както има една приказка, неведуми са пътищата Господни  ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #91 -: Ноември 04, 2012, 21:38:48 pm »
Олд, развесели ме  ;).
Имам брат, който преподава средновековна история, страни от въпроси с религията, сестра ми Сара е иконописец, малкия ми брат завърши Семинария... имам един брат полугръг :), който  е ортодоксален християнин, малката ми сестра е художник, майка ми държеше за шумероакадската митология, както и вярваше в контакта на човеците с извънземен разум. Израстнах в среда, в която се говореше за всякакви култури и цивилизации, нямам пристрастия. Кръстена съм на 17 години, година преди това имах странен сън, в който видях Мария с младенеца, каза ми"Пази сина ми", в същия сън, преди това група хора от Изтока, облечени в бели дрехи, бързаха, бягаха... една жена се отдели от групата, дойде до мен, плачейки, притискаше децата си до себе си и каза:" Никой от нас няма да оцелее, затова ти трябва да запалиш деветте свещи", и назова всяка свещ със странно име, което не можех нито да разбера, нито да запомня.  На другия ден имах странно премеждие, счупих си крака, лежах в болница, не можех да спя, нито да ям, така минаха дни, съзнанието ми много се промени тогава, казах си вече съм нормален човек, знам ли защо, ала Олд, в последствие започнах да предусещам събитията, виденията се учестиха, физически имах чувството, че огън минава през мен, събуждах се и виждах светлини в стаята и постепенно започнах да приемам, че живея сякаш на две места. Като дете имах видения, ала след онзи момент за първи път се почувствах приземена, на място и на време, защото преди това имах странното усещане, че времето бърза и че не съм на мястото си.
 Споделям всичко това, защото търся, затова чета, търся това, което "виждам" къде е, къде присъства, опитвам  да го припозная, в това, което прочитам.
Всяко мнение за мен е значимо.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #92 -: Ноември 04, 2012, 21:52:11 pm »
Олд, развесели ме  ;).
:hi:

Радва ме че съм те развеселил  :), виждаш ли че тук си с цел, родила си се в точното семейство, за времето .... нямям си идея лошото е че на такива като теб обикновените человеци се присмиват, но и това ще отмине с времето  ;).Та Дел добре е че търсиш но ще е още по добре ако можеш да си спомниш  ;), иначе майка ти е била права за извънземните аз бих ги нарекъл с руското инопланетяни.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #93 -: Ноември 04, 2012, 22:10:04 pm »
Олд, имаш право. Навремето бях впечатлена от "Фаетите" на Казанцев. Може и да е фантастика, ала добре обрисува случилото се на Земята. В страни от това, възможно и да изглежда далеч назад във времето Все пак нещата са тръгнали от по-финна към по-плътна структура, самото зараждане не изключва останалите същности, независимо дали са от този или от "друг свят". Т.е това, което е Бог е единосъщно, само по себе си, независимо от превратностите на времето или формата, всеприсъстващо. Може би го търсим в голямото, а аз го намирам във величието на простите неща, мисля от там идва невежия страх, би трябвало да е удивление и радост, защо страх, та нали ако се зарадваш, по-добре и ще ти вървят делата... със страх се постига временно затишие, ала с фатални последствия, а и всяка форма на контрол поражда и изисква още и още ресурси и... контрол... Затова не вярвам в Осъдителния Бог, не може да е така ограничен.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #94 -: Ноември 05, 2012, 02:26:32 am »
Споделям всичко това, защото търся, затова чета, търся това, което "виждам" къде е, къде присъства, опитвам  да го припозная, в това, което прочитам.
Всяко мнение за мен е значимо.
   
        Късметлиика,  си  Дел,  късметлиика!
        При  мен  причините  да  чета  и  тръся  са  същите,  но  средата  и  времето  баха  други,  нямаше  нищо  за  четене,  а  пък  да  поговориш  с  някого  обсурд.   Матура,  бях  се  освободил  от  изпити  с  изключение  на  литературата  (любимия  ми  предмет)  та  седя  и  кълва,  учих,  учих,  близо   два  часа,  писна  ми  и  си  легнах,  получи  се  едно  от  ония  неща  ни  на  сън,  ни  на  яве  застана  пред  мен  Ботев  с  извадена  сабя   -   "Защо  не  четеш,  калпазанино,  ще  те  съсека  да  си  знаеш!"  -  и  вдигна  сабята,  но  в  този  момент  помежду  ни  застана  Смирненски  -  "Ботев  стипа  си  се  пенявил  бе,  плашиш  момчето,  утре  ща  му  турим  по  едно  рамо,  заслужило  си  го  е"  -   "Добре  де ,  исках  само  да  го  сплаша  малко  да  не  се  отпуска  и да  внимава  с  кавичките -  отвърна  Ботев  и  си  отидоха
        И  утре  Митрето  на  изпит,  влиза  в  залата  бодър,  и  наперен.  Другарката  Кръстанова  ме  посреща  ехидно  с  думите -  Димитре  ще  седнеш  тук  пред  мен   да  те  наблюдавам  по  внимателно!   -   Добре,  ще  пишеме  за  Ботев  или  Смирненски  и  понеже  знам  авторите  съм  готов,  ако  не  припадна  случайно  и си  проваля  изпита  (тогава  все  още  боледувах  от  епилепсия)  искам  вие  лично  да  ми  пишете  шестицата! - отговарям  в  тон  аз.  Смях  в  залата 
        Обявяват  темите :  "Образа  на  бореца  за  свобода  в  поезията  на  Ботев"  и  "  Двете  действителности  в  поезията  на  Смирнински!"   
        По  Ботев  -  20  страници!  Завърших  я  с  въпроса:  Ботев  доволен  ли  си?  По  Смирненски  18  страници.  Завърших  я  с  извинението - Смирнински  на  знам  повече!
        Интиресното  бе,  че  и  двете  теми  ги  написап  сякаш  в  транс  някакъв,  и  когато  ги  четоха    по   училищното  радио  не  си  познавах  написаното,  сякаш  друг  е  диктувал.
      С  кандидатстудентските  изпити  беше  същото!
      При  мен  виденията  са  в  прав  текст  сигурно  защото  съм  бос  в  тълкуването! 
      Или  ще  търсиш  защо  и  как  се  случват  тези  неща  или  полудяваш!  Избор  нямаш!!!
« Последна редакция: Ноември 05, 2012, 02:34:19 am от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #95 -: Ноември 05, 2012, 16:25:27 pm »
Е това си е подкрепа Мите! :) :hi:
Аз се лутам в анализа на виденията. Абстрактни и символни са. Сякаш от друг свят. Само малко са в прав текст. По-точно текста или е с непознати знаци, думи или в стил, който не е рационален, звучи абстрактно, нито разбирам темата на видението.., в последствие пак се повтаря с повече подробности, през годините и чак след време намирам информация и ми е ясно за някой неща какво означават... Някой места са ми съвършенно непознати, някой близки, но неизвестни..търсила съм много.
Навремето наистина бе и невъзможно да се говори за това, сега пък се говори, ала спекулира се.. Имаше литература, макар и да познавам някои, които са пътували навремето именно с цел да четат забранена тук литература, но човек трябваше да е внимателен къде и какво говори.
 Съзнавам, че интуитивно се възприема лесно, но ми е нужно да осъзная напълно, сякаш е картина и иска да бъде завършена. Така, че бих се радвала ако във Форума си помогнем взаимно в тълкуването, защото съм сигурна, всеки има някакви свои опитности и послания/видения, знаци и други, съзнателни и безсъзнателни опитности/, а като че ли като анализираме се придържаме повече към буквата и съдържанието се размива. Трудно е да се свържат двете реалности.
А ти направо отвори нова тема да споделяш опит! От полза ще е.
От полза ще е, защото е много трудно човек да работи с тази материя, нужно е да си безпристрастен, а едновременно в състояние на осезаемост. И често човек е склонен да не споделя, с оглед на странността..., а е нужна и откровенност до край, за да се схване смисъла напълно. Трябва си и доза смелост. 
П.П: Този мой пост не е за тема "Въпроси по Библията", може би някой с дълъг опит във Форума ще ме пренасочи  към по подходяща тема, защото не се сещам, сигурно има тема,  относно видения, опитности, анализ и тълкуването им. Ако няма, апелирам Мите към теб да отворим такава тема.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #96 -: Ноември 05, 2012, 16:34:06 pm »
Здравейте.
Вече бая време чета темата и ви се чудя.Ми щом нещо е написано да бъде неразбираемо, значи не е писано за вас. А само ви вменено че е ценно, за да го пазите за някой друг.
Аз също съм я отварял,и кат видях как е написана я метнах настрани.Нямам библия и нямам намерения да държа в къщи чужди работи.Има и правило за количествено натрупване,и щом и аз я държа във къщи си въвличам и къщата си в нещо което не разбирам.Може да съм прост българин ,но в къщата си държа работи които разбирам.
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #97 -: Ноември 05, 2012, 16:52:37 pm »
Относно тетраморфа. Споделям, като се извинявам предварително на тези, за които е ненужно да четат това.
 Това, което виждах като дете, бяха четирите животни, задвижени като вихър, всяко едно животно по съвършен начин изграждаше другото, бяха свързани помежду си и създаваха движение, вихрово, виждах всяко в определени цветове,  посредством вихровото им движение се пораждаше цвят, всред гъста, сбита тъмнина, преливаха едно в друго, сякаш всяко изграждаше другото, ала не губеха формата си. Всяко от тях носи и отделна лична символика, която като че ли е свързана с определена дейност и време, в което всяко от животните участва като централна фигура, предхождайки другото.. Лъва е със статична функция, сякаш пази цялостта. Бика отразява мощтта и търпеливостта. Орела движението. /крилата за мен винаги ще си останат движение по спирала, образуващо вихри, това съм го видяла и усетила,  предполагам по-сложно устроените духовни същности се изобразяват с повече крила, с оглед на скоростта на вихровото движение/.
... / За съжаление познанията ми по физика са ограничени!/

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #98 -: Ноември 05, 2012, 19:16:09 pm »
Е това си е подкрепа Мите! :) :hi:
П.П: Този мой пост не е за тема "Въпроси по Библията", може би някой с дълъг опит във Форума ще ме пренасочи  към по подходяща тема, защото не се сещам, сигурно има тема,  относно видения, опитности, анализ и тълкуването им. Ако няма, апелирам Мите към теб да отворим такава тема.
     
       Ирационалното  и  ние  човеците!  Пише  че  това  е  моя  тема  но  не  е  вярно  откри  я  АРРИ.
      Успокояващо  е  да  знаеш,  че  има  и  други  ненормални!
      Преди  една  година.
      -  Възможно  ли  е  да  се  разлага  водата  икономически  изгодно!
      -  Да,  ако  опростиш  конструкциятя! 
      Повече  нито  дума!  Опити  опити  и  се  получи!  Напук  на  вторият  закон  на  термодинамиката.   
 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #99 -: Ноември 05, 2012, 20:08:26 pm »
Благодаря ти, Мите, сега ще прегледам темата. Дано има повече "ненормални"!

Неактивен PUSHER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #100 -: Ноември 05, 2012, 20:41:02 pm »
Ще ти отговоря направо. Проблема е в това, че всеки под Господ Бог мой разбира същество, което изпълнява неговите персонални искания.

Да ти кажа честно, на тия хора съвсем не им липсват доводи относно персоналните искания. Например, винаги могат да ти извадят едно: "Искайте и ще ви се даде!"

А щом Сина на Yahoo го е казал, кои са те, че да Му възразят!?! Адски солиден аргумент, нали ;)

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #101 -: Ноември 05, 2012, 20:45:16 pm »
Да ти кажа честно, на тия хора съвсем не им липсват доводи относно персоналните искания. Например, винаги могат да ти извадят едно: "Искайте и ще ви се даде!"

А щом Сина на Yahoo го е казал, кои са те, че да Му възразят!?! Адски солиден аргумент, нали ;)
Той и Дявола умело тълкува Евангелието вече хиляди години, нали? :), Според удобството и случая...
Сетих се за този аргумент... Ако иска ръката ми, защо ще моля Небесния Отец от Небесата да ми го даде? Не мога ли да се присегна и да си го взема, че ще измолвам за себе си?

Неактивен PUSHER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #102 -: Ноември 05, 2012, 21:19:19 pm »
Той и Дявола умело тълкува Евангелието вече хиляди години, нали? :), Според удобството и случая...
Сетих се за този аргумент... Ако иска ръката ми, защо ще моля Небесния Отец от Небесата да ми го даде? Не мога ли да се присегна и да си го взема, че ще измолвам за себе си?

Сладурче, страшно си ми симпатична и наистина уважавам вярванията ти... макар и да не съм съгласен с тях. Но, реално, който не е хванал тая книга /стига да е непредубеден/, той не я е интерпретирал посвоему! Мислиш ли, че е случайно? И наистина ли смяташ, че има същество наречено дявол?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27