Автор Тема: Подвизи и геройства на лекари  (Прочетена 9503 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #15 -: Октомври 15, 2012, 07:09:01 am »
Ето защо лекарите са по неприятни и нагли от фармацевтите.

http://www.Бибип/news/article/155271

ПЕРНИШКИЯТ ДОКТОР ТАНКОВ ПРИБИРА ПАРИ, НАДЕНИЦИ И КАЙМИ, ЗА ДА ПУСНЕ БОЛНИЧЕН коментари/3
От полицията го заковават след сигнал на жена
19 септември 2012, 17:19
София, България

        

Предаването “Господари на ефира” намери още една жена, жертва на д-р Танков. Госпожа Божикова е дала 100 лева подкуп, наденици, кайми и други хранителни стоки, за да получи болничен.
“При първото появяване при д-р Танков минах леко, защото не знаех, че нещо трябва да му се носи. Вторият път, когато отидох за болничния, той ми каза, че знае, че работя във верига магазини. Той знаел, че там имало промоция, ако мога нещо веднага да му донеса, защото му трябва за вилата. Отидох, отнесох му го, след това той ми изписа другите болнични. На следващите болнични той пак си дава заявката за кайми и наденици, коментира Божикова. - Когато трябваше да се явя за ТЕЛК, той каза, че положението е сериозно, но да отида при докторите да свърша нещата. Когато се върнах, той каза: “Госпожо, аз каквото ти казах да направиш, ти нищо не си направила, с тези документи не мога да ти дам никакво ТЕЛК-ово решение. Но въпреки всичко, защото си много симпатична, ще видя какво мога да направя. Аз ще ти помогна, но нали знаеш, че ще трябва и ти да помогнеш. Викам: “Вижте какво, аз нямам пари”. Той каза, че поне стотина лева трябва да намеря, за да видим какво можем да направим.

Понеже се ядосах, намерих си стотината лева и се обадих в полицията. Те бяха много адекватни, много бързо се задействаха. В събота от 9 часа се събра екип и в понеделник всичко беше подготвено, но в много тесен кръг хора от полицията. Знаеха само трима, или четирима човека. Те казаха, че един път е станала грешка и той не е взел парите, защото е бил предупреден.

Отидохме, дойдоха с мен едни млади полицаи, като пациенти, дадоха ми един отворен телефон, с отворена линия, аз влязох при него, разговарях една - две минути. След което му подадох парите. Казах му, че това са стоте лева, които иска. Той ги взе. Когато излязох, казах на момчетата къде са парите.”

Полицията в Перник води разследване. Видео ТУК.
Хм, "по-нагли и неприятни" от фармацефтите, защото взимат подкуп за болничен? На кого биха навредили по този начин?

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #16 -: Октомври 15, 2012, 12:59:00 pm »
При положение, че щом човек е болен му се полага болничен, то с какъв акъл хората плащат на такива "докторчета"?

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #17 -: Октомври 15, 2012, 13:08:06 pm »
При положение, че щом човек е болен му се полага болничен, то с какъв акъл хората плащат на такива "докторчета"?
То е ясно, че не всички са болни, но пък и като имаме предвид отношението на корпорациите към работниците, в това число заплащането, разбира се, не виждам абсолютно нищо нередно да се хитрува по такива безобидни начини.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #18 -: Октомври 15, 2012, 13:29:22 pm »
Е Мартин аз говорех за нормалния вариант. Да си болен и е нормално да получиш болничен. Разбира се има и хора злоупотребяват и използват болничните за релакс пък и отпуски си имат. Лично аз много пъти ми се е случвало да работя с леки настинки. Но те отминават за два три дни. Няма как с 38-40 градуса да съм работоспособна. От друга страна пък е неприемливо и с леки настинки да се работи. Така се заразяват и останалите хора.
Иначе сигурно има и такива корпороции дето и крак да си счупиш няма да им дреме. За щастие досега в това отношение съм срещала разбиране от страна на работодателя. Иначе до момента за стажа който имам ми се е налагало само три пъти да ползвам болничен. Предпочитам да не ми се налага и да съм си здрава. Има си отпуски.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Подвизи и геройства на лекари
« Отговор #19 -: Октомври 20, 2012, 01:18:35 am »
Ето два линка с интересни събития и коментар от миналата година.

Скандално! Лекар сбърка инсулт с грип!
http://www.razkritia.com/86094/%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%80-%D1%81%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%83%D0%BB%D1%82-%D1%81-%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%BF/

Лекарските грешки не са по-опасни от журналистическите лъжи
http://www.glasove.com/lekarskite-greshki-ne-sa-poopasni-ot-zhurnalisticheskite-luzhi-17815
Soli Deo Gloria!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27