Автор Тема: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?  (Прочетена 14250 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Защо звездите в съзвездията са неподвижни една спрямо друга? Всеки за малко или много е вдигал глава вечер и е наблюдавал небето. Стоят като заковани, нали?  Къде отива законът за вечното движение? Това подреждане на звездите е от няколко хиляди, а може би и от стотици хиляди или милиони години, и така си стоят и не си променят конфигурацията. Поне като съдим от египетските пирамиди , древни папируси, пък и от други източници.
              На много хора, учени глави, съм поставял този въпрос, но логичен отговор не съм получил. А тук, може да е разковничето и на други въпроси.
              Не търся някаква конспирация, просто питам. Ако някой има идея, да сподели.:hi:

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2012, 18:16:51 pm »
Не са неподвижни, но изменението на положението им една спрямо друга, от земята става видимо след стотици години.
Ще се опитам да сканирам от един атлас и да го пусна тук - Голямата мечка как е изглеждала преди 100 000г.
и как ще изглежда след 100 000години. Съвсем друга форма има.

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2012, 20:04:28 pm »
Не мога да прикача  PDF-а. Много съм зле. Сканирах ги, ама после какво да правя не знам.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2012, 20:16:48 pm »
Няма нищо. Преди 100 000 години кой е този, който е правил атласа? Щеше да е интересно. Няма ли нещо качено в нета? :hi:

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2012, 20:52:26 pm »
Астрономически атлас е,  по изчисления естествено са стигнали до тези изводи.

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2012, 21:20:38 pm »
Само за статистиката, bojinkata били ни споделил (ако си над 18 г.) с каква оценка по физика завърши?

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #6 -: Октомври 06, 2012, 21:37:27 pm »
Още шумерите са остановили че се движат. За елините да неговорим. Във вселената няма неподвижно.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2012, 22:16:43 pm »
Божинка, движат се небесните тела, защо да не се движат? Това което виждаме на небето е моментна проекция на съзвездията. Чрез проследяване на тяхната траектория, дори се правят симулации на циклите които описват. Като от тези цикли се търсят закономерности за явления и събития в бъдещето. Дай материал + факти, където е изложено, защо не се движат или изложи твоята теза?
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2012, 23:29:57 pm »
Нещо не можем да се разберем. Една спрямо друга са в постоянна конфигурация. Вземете което и да искате съзвездие. С хиляди години са в едно положение. Това се вижда и от разположението на пирамидите в Гиза и от други рисунки. Движат се, разбира се, но остават в едно и също положение като съзвездие. Обяснявам за последен път. :hi:
      пс  Точно за това питам. Знам, че се движат, защо тогава не се нарушава конфигурацията? Сега  смятам че съм по-ясен. Някаква страхотна сила май ги държи като заковани.
« Последна редакция: Октомври 06, 2012, 23:38:17 pm от bojinkata »

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #9 -: Октомври 06, 2012, 23:48:49 pm »
Ако звездата се движи по посока на зрителния ни лъч не можем да видим преместването , за нас ще е като неподвижна. Ако не, ще има преместване но след стотици хиляди години,  от епохата на Древен Египет до сега е твърде малко време за да видим разлика. Всичко това съм го чела, астрономията ми е любима. И не - една спрямо друга не са в неизменна конфигурация.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #10 -: Октомври 06, 2012, 23:51:54 pm »
Сега разбрах. Но незнам. Вероятно има нещо в мита,  че Зевс е превръщал в съзвездия различни герои и същества. Някои митове имат особен смисъл.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #11 -: Октомври 06, 2012, 23:53:48 pm »
karina, е в последното ти изречение е въпроса. Това не е вярно. Как да не са в неизменна, като например "поясът" на Орион е отразен в разположението на пирамидите в Гиза преди хиляди години и сега пак така са разположени. Това е без да задълбавам в други звезди. Е как 10 000 години са малка разлика?/Това са последните предположения за възрастта им/. А това "ако" го остави. Те се движат на където им е отредено.
          И защо толкова много трябва да обяснявам нещо очевидно? Слава богу, поне balar ме е разбрал.
« Последна редакция: Октомври 07, 2012, 00:00:49 am от bojinkata »

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #12 -: Октомври 07, 2012, 00:01:36 am »
Отразен е на пирамидите в Гиза, когато са строени преди - не знам колко , но от порядъка на 3-5000г. /плюс минус - 2000г./ не ми се търси сега колко точно. Но разбираш ли това е нищожно време за порядъка на тези събития - имам предвид да видим ние някаква разлика в положението им. Чети, страшно интересно е, ако искаш ще ти дам книги.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #13 -: Октомври 07, 2012, 00:04:53 am »
Благодаря за отговорите. Определено не ме удовлетворяват. :unknown: Нищо ново от досега,което ми се казва. Няма смисъл да спорим и за възрастта на Хеопса. И там няма нищо точно. Всичко е предположения, целящи доказване че египтяните имат нещо общо със строежите. :hi:
« Последна редакция: Октомври 07, 2012, 00:08:03 am от bojinkata »

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #14 -: Октомври 07, 2012, 00:19:44 am »
Няма номерация на сканираните страници и не знам дали успях да ги съединя в правилната последователност.




« Последна редакция: Октомври 07, 2012, 00:27:23 am от Пурку »
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27