Наука и Технологии > Наука

Защо звездите в съзвездията са неподвижни?

(1/7) > >>

bojinkata:
Защо звездите в съзвездията са неподвижни една спрямо друга? Всеки за малко или много е вдигал глава вечер и е наблюдавал небето. Стоят като заковани, нали?  Къде отива законът за вечното движение? Това подреждане на звездите е от няколко хиляди, а може би и от стотици хиляди или милиони години, и така си стоят и не си променят конфигурацията. Поне като съдим от египетските пирамиди , древни папируси, пък и от други източници.
              На много хора, учени глави, съм поставял този въпрос, но логичен отговор не съм получил. А тук, може да е разковничето и на други въпроси.
              Не търся някаква конспирация, просто питам. Ако някой има идея, да сподели.:hi:

karina:
Не са неподвижни, но изменението на положението им една спрямо друга, от земята става видимо след стотици години.
Ще се опитам да сканирам от един атлас и да го пусна тук - Голямата мечка как е изглеждала преди 100 000г.
и как ще изглежда след 100 000години. Съвсем друга форма има.

karina:
Не мога да прикача  PDF-а. Много съм зле. Сканирах ги, ама после какво да правя не знам.

bojinkata:
Няма нищо. Преди 100 000 години кой е този, който е правил атласа? Щеше да е интересно. Няма ли нещо качено в нета? :hi:

karina:
Астрономически атлас е,  по изчисления естествено са стигнали до тези изводи.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 
Премини на пълна версия