Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 166154 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 101
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #465 -: Септември 04, 2012, 22:08:45 pm »
Ха ха ха, това последното с тефтера много ми хареса!!! :drinks:
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #466 -: Септември 05, 2012, 00:07:17 am »
Ще ти хареса ли ако ти кажа че на Твореца не му пука ама изобщо за теб, даже незнае че съществуваш ;). Ще ти кажа нещо което пък изобщо няма да ти хареса , тази "свободна воля "дето я размахваш не си ли разбрала колко е, толкова малко е че е смешно да се споменава за нея ;),  живота ти е написан предварително на "тефтера", не ти а "то" се е разписало отдолу и няма мърдане 
          Когато  Дик  (името  ми  оттатък)  е  решил  да  се  инкарнира  са  съгласулали  заедно  с  водачите  Паалла  и  Хоол  основните  параметри  в  живота  на  инкарнацията  Митко.  Забележете  Митака  никой  не  го  е  питал  за  нищо!  Правото  на  свободна  воля  е  упражнено  от  един  за  сметка  на  друг.  След  това  Дик  се  скрива  в  миша  дупка  и  в  огъня  на  живота  се  пържи  Митко,  след  време  което  също  не  зависи  от  Митко  му  спират  кранчето  на  жизнената  енергия  и  с  инкарнацията  финито.   Ако  Митака  е  направил  нещо  хубаво  и  стойностно  лаврите  ги  обира  Дик,  ако  Митко  се  е  провалил,  то  Дик  пак  праща  някой  друг  да  се  пържи  в  дуалноста  вместо  него  и  да  плаща  за  предишни  чужди  грешки!  Да  има  свободна  воля  и  даже  Бог  не  я  нарушава  но  тя  е  монопол  на  Цялостният  Аз.   А  инкарнацията  има  свободна  воля  само  за  инпровизациите  в  определените  предварително  рамки! 
          И  си  мисля,  че  ширенето  на  лошото  е  един  своеобразен  бунт  на  инкарнациите  срещу  тази  несправедливост!! 
         Всеки  Постоянен  Аз  е  сбор  от  малките  инкарнационни  Аз-чета. 
         Но  да  бъде  волята,  на  херувимите  и  серафимите.
         Отида  ли  си  съмнявам  се,  че  ще  ми  дадат  думата,  обаче  взема  ли  я!!!!!!
         
        Интересува  ли  се  океана,  дали  капката  от  ледената  висулка  на  стряхата  варва  или  не  в  съществуването  Му  -  НЕ!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #467 -: Септември 05, 2012, 06:40:42 am »
А  инкарнацията  има  свободна  воля  само  за  инпровизациите  в  определените  предварително  рамки! 

И ква излезе тя, стария old пак е прав  :D, стига се до там колкото да имам избор кифла с мармалад или принцеса да си хапна  :D.
Другото което трябва вече да казваме е, да бъде волята ти инкарнацио  ;) .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 580
  • Животът е изумително приключение
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #468 -: Септември 05, 2012, 10:25:11 am »
Когато  Дик  (името  ми  оттатък)  е  решил  да  се  инкарнира  са  съгласулали  заедно  с  водачите  Паалла  и  Хоол  основните  параметри  в  живота  на  инкарнацията  Митко.  Забележете  Митака  никой  не  го  е  питал  за  нищо!  Правото  на  свободна  воля  е  упражнено  от  един  за  сметка  на  друг.  След  това  Дик  се  скрива  в  миша  дупка  и  в  огъня  на  живота  се  пържи  Митко,  след  време  което  също  не  зависи  от  Митко  му  спират  кранчето  на  жизнената  енергия  и  с  инкарнацията  финито.   Ако  Митака  е  направил  нещо  хубаво  и  стойностно  лаврите  ги  обира  Дик,  ако  Митко  се  е  провалил,  то  Дик  пак  праща  някой  друг  да  се  пържи  в  дуалноста  вместо  него  и  да  плаща  за  предишни  чужди  грешки!  Да  има  свободна  воля  и  даже  Бог  не  я  нарушава  но  тя  е  монопол  на  Цялостният  Аз.   А  инкарнацията  има  свободна  воля  само  за  инпровизациите  в  определените  предварително  рамки! 
Митко не съществува като самостоятелна индивидуалност. Той е частичка от интелекта и от енергията на Дик, но е същата индивидуалност. Частичка, защото Дик не може и не иска да се навре целия в тялото тук. Но не са двама отделни, а е един! Митко е сънят на Дик. И като умре Митко, Дик де събужда. В този момент Митко се превръща в Дик, спомняйки си кой е бил преди да се инкарнира. И разбира, че Митко никога не го е имало всъщност, освен като име на аватар в играта на живот.

ПАРАЛЕЛ: Когато всяка нощ заспиваме, ние се пренасяме на други места, често изживяваме странни и нехарактерни за нас случки, често и не сме тези които сме. Това обаче изобщо не означава, че самоличността от съня ни е някаква отделна от нас самоличност. Тя е илюзорна, временна и си заминава със събуждането.
Диалог между Митко и Дик не може да има, защото не са двама, а е един. Може да има такъв "диалог", само ако Митко упорито не си спомня, че е Дик и се е вкопчил в самоличността от съня си. Ама и на това се намира колая. Отделеността на Митко от Дик е най-голямата илюзия на тоя свят и е пряко следствие от амнезията.

ПАРАЛЕЛ: Все едно един човек да си причини физическо самоограничение: връзва си едната ръка и единия крак, така, че да не може да ги използва, слага си на очите очила с огромни диоптри, които да му пречат да вижда ясно, запушва си ушите с тапи, и в този му прекрасен вид го пускат с парашут от хеликоптер в непозната за него местност. С такива като него около него. Ето това представлява горе-долу инкарнацията ни. /чисто функционално!!!/

Няма Митко и Дик на ниво индивидуалност /монада/. Има Митко и Дик на ниво количество енергия, на ниво представа за себе си, на ниво интелект. Дик е онзи който се инкарнира, не Митко! Дик е тук в момента, не Митко! Митко е име, само име!!! Затова не може да има и диалог м/у "двамата". Може да има илюзия за диалог. Която ще трае точно до пълното спомняне кой си /т.е. до пълното събуждане/
 :hi:
« Последна редакция: Септември 05, 2012, 10:37:22 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #469 -: Септември 05, 2012, 22:23:07 pm »
Добре де. Говорите така сякаш животът ни, светът е една илюзия. Какъв е тогава смисъла от тази илюзия?
А защо Дик не може и не иска да се навре целия тук? Да разбирам ли че Дик е свръх АЗът. Нещо това не ми е много ясно.
Ако Дик е един голям интелект, какъв му е смисъла да идва тук с големи ограничения?

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 433
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #470 -: Септември 06, 2012, 03:36:43 am »
Не че 100% вярвам, че светът е илюзия, както и на теориите за свръх-азовете, но отговори на твоите въпроси има.
Ние знаем, че като гледаме розовата пантера това е илюзия, или някой вампирски филм. И все пак ги гледаме. Какъв е смисълът? Ти фантастични книги четеш ли? Филми гледаш ли? А народни приказки чела ли си/чели ли са ти като си била малка?

За свръх-азовете и ограниченият инкарниран:
Като малка играла ли си на разни игри с правила? Например оная, дето чертаеш с тебешир квадрати с номера и скачаш по тях. Защо трябва да застанеш на 1 крак и да скачаш точно по номерчетата? Нима не си същество с 2 крака?
А защо трябва да играеш на сляпа баба със завързани очи? Нима не си същество, което има очи?

Ето, че не е задължително да се инкарнираш с всички възможности. Просто играеш някаква игра, която има някакви правила. За да е по-интересно.

Дали това е отговора?
Дали има свръх-азове и обикновени азове?
Дали светът е илюзия?
Не знам. Но обяснение във всеки възможен случай продължава да има.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 580
  • Животът е изумително приключение
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #471 -: Септември 06, 2012, 08:28:17 am »
Тангра, за пореден път:  :hi:
Калан, технологично не е възможно Аз-ът да се побере в човешкото ни тяло целият. А и профилирайки инкарнацията си, Аз-ът изживява себе си по специфичен изкривен начин, за да набере нужният му специфичен човешки опит. Кармата е моделирана енергийно и физиологично преди да се въплътим. Кармата се случва ЧРЕЗ нас във всеки един момент и е функция на способността ни ВЪТРЕШНО, ИСТИНСКИ да се променяме. Кармата е желанието на Аз-а да постигне хармонията, бидейки в човешко тяло, да уравновеси енергиите си. Много и подробно има в книгите на Майкъл Нютон, които не са негови авторски съчинения, а са документирани от него регресии на стотици пациенти, обощени от него. Има ги всичките в "Спиралата". Има книги и от медиуми, описващи същите неща. Ако те интересува, ще посоча книгите.
Колкото до реалността ни тук, тя не е илюзия!!! Да, привидност е, но не е илюзия!
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #472 -: Септември 06, 2012, 12:24:31 pm »
m2f - изтеглила съм доста книги на тази тематика включително и на Нютон.  Но нали знаеш - колкото човек да чете теория и различни автори зрънце съмнение винаги ще има относно това дали Нютон или който и да е било друг ни казват пълната истина. Просто защото аз за разлика от Митко нямам спомени. Не че не вярвам на Митко или на останалите хора които съм срещала и имат спомени от предишен живот, но личния опит най си е хубав. Все едно никога да не съм се влюбвала и да чета  и да ми говорят за любовта като не съм я изживяла няма как да съм сигурна, че е баш това което описват. То всеки нещата си ги разбира според него.
Преди два месеца попрехвърлих една набързо. Скоро обаче ще ги изчета по-внимателно. Сега съм на друга вълна.
 Като прочета вече повече литература по-въпроса пак ще питам разни нещица. Въпроси винаги изникват. :)

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 580
  • Животът е изумително приключение
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #473 -: Септември 06, 2012, 13:32:41 pm »
Ами...Митко далеч не е единствения, който контактува с водачите си и с висшия си Аз, просто той го прави в осъзнато /будно/ състояние, но това не значи, че ти или аз, или другите нямаме този контакт. Не е нужно да си в астрала за да чуеш мислите в ума си. Повече от половината мисли в главата на човек не са негови. И можеш да чуваш дори докато ходиш по тротоара през деня...Аз също имам личен опит, не говоря само от прочетеното. Но прочетеното е важно, защото помага да се ориентираш в чуждия опит и да го съпоставиш със своя такъв. Само един профан може да отрече ползата от четенето. А ако си осъзнат човек, всичко в живота ти е личен опит!!! Започнеш ли да задаваш въпросите: отговорите препускат към теб. Е, иска малко време докато се научиш да различаваш гласовете в главата си /кой от къде идва точно/, но Е възможно. Сънищата също са начин, по който всички без изключение контактуваме с астрала, че и по-нагоре понякога. Няма такъв дето да не излиза в астрала всяка нощ...Няма!!!  :yes:
« Последна редакция: Септември 06, 2012, 13:36:13 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #474 -: Септември 06, 2012, 14:18:03 pm »
Е аз не съм профан и не отричам. Иначе хич нямаше да се навирам тук. И не отричам ползата от четенето. Иначе въпроси човек задава, защото не знае отговорите.
Това за мислите, че не са мои ми е малко странно. И как се различават. Ти как ги различаваш?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #475 -: Септември 06, 2012, 14:32:26 pm »
Е аз не съм профан и не отричам. Иначе хич нямаше да се навирам тук. И не отричам ползата от четенето. Иначе въпроси човек задава, защото не знае отговорите.
Това за мислите, че не са мои ми е малко странно. И как се различават. Ти как ги различаваш?
С практиката,човек свиква..МФ2 има предвид,че не са мисли на инкарнационното съзнание,а на Аз-а.Естествено,те се"преработват"през мозъка,и именно това прави разпозанването им"трудно"..Това могат да бъдат мисли,дори касаещи реалността..Ето пример от вчера..Трбваше да се видя с човек на когото дължа пари.Е да ама,в момента хич не ми се дават,и се чудех как да го отложа за другата седмица..И както си мисля,ни в клин ни в ръкав,през ума ми минава.."Ех,ако беше заключен"..И докато се усетя и успея да изпитам срам от това,че по някакъв начин съм "пожелала"злото на ближния..Звъни ми тела,и жена му ми суобщава,да се видим другата седмица,че Х го били заключили(и то не в нашият град),което съвсем прави срещата невъзможна.. Ясно,е,че,Х е "рисков фактор",ама все пак глупости не беше правил от 15-ина години..И реално,изобщо не очаквах такова нещо да се случи..Но го помислих,а то вече се беше случило..Т.е.подаде ми се инфо..Понякога идват и отговори на въпросите ни..Просто ние не им обръщаме внимание,смятаме ги за бръщолевенето на ума..
« Последна редакция: Септември 06, 2012, 14:37:24 pm от konstantin2007 »

Неактивен tribalizm

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #476 -: Септември 06, 2012, 17:12:03 pm »
Много хубава тема! Божията воля мога да определя като директно виждане-възприятие, което е естествено и вътрешно присъщо, следствие от смирението на ума или липсата на мисли-образи. Понеже всичко проявено е информация-енергия, когато липсват мисли-образи, свързани с идеята за тяло и себичността, тогава действа Всепроникващата Интелигентност, непокрита от егоистични мотиви, свързани с телесни въжделения. Тогава има директно възприятие за недвойнствеността на Вселената и оттам има естествена Обич, а тялото е естествено движено от директното възприятие или Божията воля, която е с природата на Любов и Единство. За илюзорността на себичността или идеята за отделеност си има достатъчно материали и учения. Лично на мен много ми допадат ученията на Шри Рамана Махарши. Публикувах ги тук днес в този раздел.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 580
  • Животът е изумително приключение
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #477 -: Септември 06, 2012, 18:00:01 pm »
Това за мислите, че не са мои ми е малко странно. И как се различават. Ти как ги различаваш?
С практиката се научаваш, както казва Константин. Аз ги разпознавам по "беззвучността" и "незаинтересоваността". Тези мисли, за разлика от кряканията на егото /и на егрегорите!!! с които си във връзка/, са "беззвучни", "безцветни", без емоция, лаконични, семпли, изчистени. Излизат еднократно в ума ти. Не се задържат с повторения. Еднократни са. /Крякат и са настоятелни най-вече ниско егрегорните "включвания"/.
Когато посланията не са битовизми, а са отговори на по-големи въпроси, които са занимавали ума ми, характерното чувство след такава мисъл е ЯСНОТАТА, която те обвзема. Както им казвам аз: изведнъж мога да правя "къси връзки" м/у неща, които до сега не съм виждала свързани. Сякаш вдишваш чист въздух! Сякаш поглеждаш картината от по-високо. И в теб се разлива ЯСНОТА. Изумителна яснота!
Не мога по-добре да го обясня, това ми е максимума, съжелявам. ::)
« Последна редакция: Септември 06, 2012, 18:03:51 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 101
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #478 -: Септември 06, 2012, 18:16:36 pm »
С две думи да не обръщаме внимание на "кряканията"!?!?Така ли да те разбирам!?!?
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #479 -: Септември 06, 2012, 18:28:17 pm »
Иначе въпроси човек задава, защото не знае отговорите.
Това за мислите, че не са мои ми е малко странно. И как се различават. Ти как ги различаваш?
С две думи да не обръщаме внимание на "кряканията"!?!?Така ли да те разбирам!?!?
         Различават  се  от  дистанцията  на  времето!  Ако  си  записваш  странните  мисли,  мисли  ни  в  клин,  ни  в  ръкав,  след  време  ще  се  чудиш  ама  това  аз  ли  съм  го  сътворила?
        Кряканията  на  егото  започват  винаги  с:  Аз  искам!! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27