Автор Тема: „Любими” сериали в българския ефир  (Прочетена 13372 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 6Christoph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: „Любими” сериали в българския ефир
« Отговор #30 -: Юли 17, 2012, 05:00:39 am »
Мисля че е редно да се споменат новите български сериали. Като цяло е добре, че напоследък започнаха да се произвеждат повече такива, за да могат Фатметата и Айшетата да оредеят :D...
Ще започна със „7 часа разлика”. Бях попаднал на една сцена, която много ми напомни за „проект Монарх”(thanks H. :) ). Във въпросната сцена главната героиня беше сексуално насилвана от гологлавия мафиозо. Това което ми направи впечатление бяха думите му към нея - „Представяй си че си Персефона.” Тези които знаят за какво става дума, знаят че това е техника използвана при програмиране на сексуални робини, използвана с цел субектът да се откъсне от реалността, да създаде имагинерна такава, където да приема случващото се по-леко. Естесвено, това не е контекстът представен пред зрителите. Такива двусмислени сцени има и в други филми и затова веднага направих връзката. Разбира се може да се заблуждавам, може да е съвпадение, но се съмнявам, защото в българските продукции(филми, , клипове, песни и не само) все по-често започна да се използва илюминатска символика( най-добрият пример е клипът на 100 кила и Бобо - Виновен)...
Да се споменат заслужават и комедиите „Столичани в повече” и „Етажна собственост”. Това, според мен, е пълна гавра с интелекта на зрителя, най-вече последният. Простащината се лее из ведро, първосигналността бива поощрявана... Няма да кажа нищо друго, освен че такива сериали тровят съзнанинието и подсъзнанието на българина... Разбира се, всичко е за забавление, но има разлика между качественото такова и тези буламачи.  :negative:

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re: „Любими” сериали в българския ефир
« Отговор #31 -: Юли 17, 2012, 10:13:39 am »
От 18ти Юли по БТВ Синема ако не се лъжа започва на ново сериала John Doe. Който го е пропуснал преди години, когато го даваха по БНТ да го гледа сега. Не случайно и той като Knight Rider, The Event, "V" и други останаха само с по един-два сезона ;)
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27