Автор Тема: Учените и атеизма  (Прочетена 15288 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Учените и атеизма
« Отговор #30 -: Юли 17, 2011, 13:36:33 pm »
"Аз дори не се опитвам да си представя някакъв личен бог. Достатъчно ми е това, че мога да застана в благоговение пред структурата на Мирозданието - доколкото нашите несъвършени сетива ни позволяват да я възприемем."

"Разбира се , това което сте чели за моите така  наречени религиозни възгледи, е лъжа, но лъжа, която системно се повтаря. Аз не вярвам в личен бог и никога не съм го крил, а съм го изразявал съвършено ясно и открито. Ако наистина има нещо в мен, което би могло да се нарече и "религиозно", това е само безпределната възхита, която изпитвам към структурата на Мирозданието."

"Идеята за личен бог ми е съвършено чужда, бих казал дори наивна."

                                                              Алберт Айнщайн

"Защо ли е толкова трудно на която и да е от основните религии да се взре по-внимателно в науката и да си признае чистосърдечно: "Че това е много по-хубаво, отколкото си го мислех! Вселената е доста по-голяма, отколкото твърдяха нашите пророци, много по-величава, фина и елегантна." Вместо това тя отсича: "А, не, това не е за мен! Моят бог е един малък бог и ми се ще той да си остане такъв." Всяка религия, без значение стара или нова, ако отчита величавостта на Вселената (каквато ни я разкрива съвременната наука) и го изтъква на преден план, със сигурност ще успее да се отърси от предразсъдъците си и ще прояви онази благоговейна почит, за която конвенционалната вяра не може и да мечтае."

                                                              Карл Сейгън
« Последна редакция: Юли 17, 2011, 13:40:04 pm от SoturinTie »
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re:Учените и атеизма
« Отговор #31 -: Юли 17, 2011, 14:26:20 pm »
Господ, за да бъде осмислен, трябва да се схваща в нулево измерение. За мен не е важно кой е, нито какъв е. Отричам, че е толкова дребнав колкото религиите го изкарват. Човек се ражда неопетнен от религии, знания, правила и предразсъдъци, които да го объркват. Само тогава разбира Бог и всичко останало, което има да се разбира.
Не може да се коментира с думи тази тема.

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Учените и атеизма
« Отговор #32 -: Юли 28, 2011, 11:00:49 am »
Какво имаш предвид под нулево измерение? Дай някакво обяснение за него.
За съжаление човек се ражда и го опетняват с всякакви предразсъдъци в това число религии, правила, норми, мода, социално поведение...
Не виждам кое му е трудното да коментираме с думи темата "Учените и атеизма".
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re:Учените и атеизма
« Отговор #33 -: Юли 29, 2011, 22:52:04 pm »
Нулево измерение е точката - Великата гледна точка.
Алфа и Омега, там откъдето започва всичко, там където всичко свършва, за да започне отново, защото няма време, което да има реално начало и край. Точката, която съдържа всички други неща във себе си. Откъдето няма накъде нещата да се опростят. Това е абсолюта. Точка, която е толкова малка и толкова голяма, че няма как да се измери. Тя не е нито добра, нито лоша, тя е и двете, съдържа всяка степен в себе си.

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Учените и атеизма
« Отговор #34 -: Юли 29, 2011, 23:06:41 pm »
Мислех си да кажа, че си ял някакви гъби, но не искам да те обидя, затова няма да го казвам.
Мисля, че трябва да пишеш в езотеричния раздел. Този тук е за религия и по-специално "Учените и атеизма".
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен БМ-21

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: Учените и атеизма
« Отговор #35 -: Март 27, 2012, 21:13:07 pm »
То и Дж.Буш изнасяше речи където твърдеше , че в Библията пишело за капитализма и още тогава бил благсловен от Господ, та за негрите ли няма да си намерят оправдание, както  и сега за агресията си по света. Академик Божидар Палюшев в своята книга,,Физика на Бога,, казва че колкото наближава да  уловят ,,частица от Бога,, толкова по далече Бог застава от ,,ловците си,,.По скоро ще уловят ,,шлифера........,, отколкото ,,божествената частица,,.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Учените и атеизма
« Отговор #36 -: Март 27, 2012, 22:39:11 pm »
Джордж Буш малко не разбирам защо е намесен. Нито е учен, нито популярен месия, пророк или друг персонаж обвързан с религиите, но да приемем, че той не е атеист и като много други уповаващи се на Бог (с различни имена и проявления), успява да го използва и да се оправдава за несъвършенната си човешка елементарност, с която да управлява една доста впечатляваща държава.
Темата обаче много ми хареса. С достойната и твърда позиция на SoturinTie!
Смешката за "нулевото измерение" и останалата опозиция, която се опитва да изкара учените, като стремящи се към полезни знания и открития в обикновени `хейтъри` на религиозна основа.
Аз Бог също не съм го виждала, не мога да докажа и че съществува, докато не разбера каква е била целта му да създаде този свят(?) , оставяйки го в ръцете на "лоши" учени и смирените и добри хора, които просто да (му) вярват.
В какво точно вярват тези хора, не разбирам. Че Бог (само) ще им помогне в беда? Че Бог им е дарил този прекрасен живот, за да са щастливи и блажени, нооооо да се съобразяват малко и да са послушни. Без много да питат, да се интересуват и да знаят. И всеки път като се заговори и намеси величието и недостижимостта на Бог, някак инстиктивно ми изникват картини на гладни и бедни хора, на мизерия, убийства и брутални престъпления, които не разбирам как един велик Бог позволява? Нима е сляп и глух? Сигурно. А може би толкова заслужил със своето творение, че е освободен от всяка отговорност и вина за това, което се случва с неговия свят!
Жалко, Боже, много жалко....
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Учените и атеизма
« Отговор #37 -: Март 28, 2012, 06:08:17 am »
грешка ...
оказа се, че старите ми мнения в тая тема липсват ....
Там имаше посочени доста интересни въпроси за размисъл и отговаряне.
« Последна редакция: Март 28, 2012, 06:13:57 am от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Учените и атеизма
« Отговор #38 -: Март 28, 2012, 09:29:07 am »
грешка ...
оказа се, че старите ми мнения в тая тема липсват ....
Там имаше посочени доста интересни въпроси за размисъл и отговаряне.

Простете любопитството ми, но какво бяхте написал преди да се окаже "грешка"?
Може би са били изтрити поради съображения за ...ограничаване на евентуално лично диалогизиране с ... agripa (?)
Но ще се радвам, понеже споменах, че самата тема ми е интересна и според мен не е изчерпана и вярващите и религиозни хора има какво още да отбележат. И ще се радвам, ако въпреки разочарованието си от вече изтритите мнения си припомните въпросите и да ги обсъдим, макар и от гледна точка на атеистите... :)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Учените и атеизма
« Отговор #39 -: Март 28, 2012, 17:09:05 pm »
Нима е сляп и глух? Сигурно. А може би толкова заслужил със своето творение, че е освободен от всяка отговорност и вина за това, което се случва с неговия свят!
Жалко, Боже, много жалко....
А сега де.  ??? Хем уж не вярваш в Бог и си атеист или там и аз незнам, хем едва ли не  хулиш и едва ли не още малко сметка искаш, а после Боже, Боже....Отгоре на това искаш да разбереш каква е целта Му. Ами наготово няма как да стане уважаема Princess_Deja. Явно искаш да си имаш един Бог какъвто на теб ти харесва. :negative:

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Учените и атеизма
« Отговор #40 -: Март 28, 2012, 21:10:20 pm »
Добре. Нека не е наготово. Какво трябва да направя, за да разбера, ако може?
За "хуленето" не съм наясно какно точно хуля. Ако е Бог, много се извинявам. Няма вече. :hi:
А ако целта му е "тайна" само за посветени неатеисти... мисля, че ще го преживея.
От мнението ти не разбрах, ти имаш ли някакви отговори или просто искаше да ме посъветваш да си измисля някакъв мой Бог?
Много харесвам Джон Картър. Става ли?
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен ge6aaaa3

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Учените и атеизма
« Отговор #41 -: Април 13, 2012, 11:25:59 am »
К`ъв Господ, к`ви пет лева?Кой е получил нещо даром просто, защото е вярващ? Да предположим, че има Бог. Защо той търпи лицемерието на родните духовници, които с даренията за църквата си купуват светски вещи /като последния модел Линкълн/? Защо в същото време истински вярващите бабички по селата изнемогват от беднотия и болести? Защо средните векове се описват като "тъмни", след като тогава църквата е била водеща в живота на хората? И кой, подяволите, дава право на един свещеник да определя хората с увреждания като "грешници"?
Ако никой от вярващите не ми отговори на въпросите, записвам всички за изгаряне на клада, защото не сте истински християни. :writer: :diablo:
За да не получа пак предупреждение, да кажа, че това е мое лично мнение и който не го харесва, да го игнорира. 8)
« Последна редакция: Април 13, 2012, 11:28:03 am от ge6aaaa3 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27