Автор Тема: За кучетата и ние  (Прочетена 55319 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shoguna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re: За кучетата и ние
« Отговор #60 -: Септември 22, 2012, 22:36:48 pm »
Моето мнение е, че хората са виновни.Иначе по логиката на повечето писали по темата би трябвало да се избият и всички бикове или крави.Та нима няма сумати случаи на убити хора в оборите от някой разярен бик или крава или коч.Тогава вие,които между другото се пишете на много осъзнати и духовни личности няма да има от къде да лапате пържоли.Кучето виновно ли е че някой комплексар го е купил да си избива комплексите и след като нищо не се получава бива захвърлено на улицата.Кучетата виновни ли са че от екоравновесие крадат парите предназначени за кастриране.Изобщо има ли логика да се съдят животните след като крайното звено в хранителната верига на всички бозайници е НАЙ-ГОЛЕМИЯ ВРАГ НА КУЧЕТО-ЧОВЕКЪТ!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: За кучетата и ние
« Отговор #61 -: Септември 22, 2012, 23:13:27 pm »
shoguna и какво предлагаш не разбрах? Избиване на хората ли. Ти човек ли си или куче. Защото ако тръгна по-твоята логика то и има сума ти нахапани малки деца от кучета с които не са виновни. Та какво е виновно едно 2 годишно дете затова, че някой комплексар си е захвърлил кучето. То че животните няма как да го осъдиш е ясно. Съгласна съм, че и голяма част от хората са виновни и то тези дето си изхвърлят кучетата. Проблема е, че в Бг няма работещи институции и законите не се спазват. И затова на никой не му пука. Но аз не съм куче и плащам данъци. Кучетата може да не са толкова виновни, но не съм длъжна да търпя примерно в квартала си глутница кучета. Дали ако твой близък или твое дете бъде нападнато или евентуално убито от улично куче пак ще говориш с/у хората.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: За кучетата и ние
« Отговор #62 -: Септември 23, 2012, 11:05:31 am »
.Изобщо има ли логика да се съдят животните след като крайното звено в хранителната верига на всички бозайници е НАЙ-ГОЛЕМИЯ ВРАГ НА КУЧЕТО-ЧОВЕКЪТ!
Мноо си зле!!Къде видя някой да съди животните!?! ???

Неактивен forcomnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 113
Re: За кучетата и ние
« Отговор #63 -: Септември 23, 2012, 11:29:57 am »
Странен народ и странно племе, на което все някой за нещо му е виновен. Кучето не ви е враг, то ви е приятел. Така е заложено генетически в него. И така е било хиляди години. А за това, че вие сте си захвърлили приятеля, немил и недраг на улицата ще си сърбате попарата. Кучешката тения ще си я има и без кучетата, това е просто наименование като свинския грип например. Дали ще се появи бяс не зависи от това има или няма безстопанствени кучета, нито от броя им.

Както съм казвал винаги за всичко лошо на този свят е виновен човекът, онзи същия дето се бие в гърдите, че бил създаден по образ и подобие божие... та този хибрид полубог-полуживотно се държи доста странно и нелогично с майката Земя и нейните обитатели. Добре е да се замислят хората които използват думата помияри за безстопанствените кучета, дали те всъщност дълбоко в душичките си не са истинските помияри! Виждам дълбоко сбъркан мироглед в огромна част от народа съответно и логично в огромна част от пишещите тук.

Неактивен shoguna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re: За кучетата и ние
« Отговор #64 -: Септември 23, 2012, 17:30:32 pm »
shoguna и какво предлагаш не разбрах? Избиване на хората ли. Ти човек ли си или куче. Защото ако тръгна по-твоята логика то и има сума ти нахапани малки деца от кучета с които не са виновни. Та какво е виновно едно 2 годишно дете затова, че някой комплексар си е захвърлил кучето. То че животните няма как да го осъдиш е ясно. Съгласна съм, че и голяма част от хората са виновни и то тези дето си изхвърлят кучетата. Проблема е, че в Бг няма работещи институции и законите не се спазват. И затова на никой не му пука. Но аз не съм куче и плащам данъци. Кучетата може да не са толкова виновни, но не съм длъжна да търпя примерно в квартала си глутница кучета. Дали ако твой близък или твое дете бъде нападнато или евентуално убито от улично куче пак ще говориш с/у хората.
Преливаш от пусто в празно като някой депутат от НС.Нямаш точно изразена мисъл и незнаеш какво искаш да кажеш.Не можеш ли да разбереш че хората са виновни за всичко,като изключим тези като Златка Димитрова,които дори не осъзнават че са ужасно прости-те вече са на ниво животни и от тях неможе да се търси вина :D. Ами предлагам строги мерки срещу тези които си захвърлят кучетата.
« Последна редакция: Септември 23, 2012, 17:47:53 pm от shoguna »

Неактивен shoguna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re: За кучетата и ние
« Отговор #65 -: Септември 23, 2012, 17:38:53 pm »
.Изобщо има ли логика да се съдят животните след като крайното звено в хранителната верига на всички бозайници е НАЙ-ГОЛЕМИЯ ВРАГ НА КУЧЕТО-ЧОВЕКЪТ!
Мноо си зле!!Къде видя някой да съди животните!?! ???
Трябва ли да ти копирам всеки коментар в който се говори за евтаназия на животните и тем подобни глупости господин МНОО СИ ДОБРЕ.Не смятам да те убеждавам в нищо просто изказах мнение и за разлика от теб не писах на твоето мнение по горе МНОО СИ ЗЛЕ защото знам че това няма смисъл.Няма смисъл и да ми отговаряш защото ти не изказваш мнение по темата а съдиш мненията на другите -като какъв се явяваш не знам.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: За кучетата и ние
« Отговор #66 -: Септември 23, 2012, 17:47:13 pm »
Странен народ и странно племе, на което все някой за нещо му е виновен. Кучето не ви е враг, то ви е приятел. Така е заложено генетически в него. И така е било хиляди години. А за това, че вие сте си захвърлили приятеля, немил и недраг на улицата ще си сърбате попарата. Кучешката тения ще си я има и без кучетата, това е просто наименование като свинския грип например. Дали ще се появи бяс не зависи от това има или няма безстопанствени кучета, нито от броя им.

Както съм казвал винаги за всичко лошо на този свят е виновен човекът, онзи същия дето се бие в гърдите, че бил създаден по образ и подобие божие... та този хибрид полубог-полуживотно се държи доста странно и нелогично с майката Земя и нейните обитатели. Добре е да се замислят хората които използват думата помияри за безстопанствените кучета, дали те всъщност дълбоко в душичките си не са истинските помияри! Виждам дълбоко сбъркан мироглед в огромна част от народа съответно и логично в огромна част от пишещите тук.
Да, ама ако тениятa ще си я има и без кучета, то и бездомни кучета също ще си има без някой да ги изхвърля. Изпадаш в другата крайност - далеч не сме за всичко ние виновни и е несериозно да се твърди, че едно куче може да е агресивно само защото някой не се е отнесял "правилно" с него. За това, че примерно мечките и вълците могат да бъдат агресивни също ли ние сме виновни? Разбира се това не означава и че просто трябва да се избиват.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: За кучетата и ние
« Отговор #67 -: Септември 23, 2012, 17:56:56 pm »
Преливаш от пусто в празно като някой депутат от НС.Нямаш точно изразена мисъл и незнаеш какво искаш да кажеш.Не можеш ли да разбереш че хората са виновни за всичко,като изключим тези като Златка Димитрова,които дори не осъзнават че са ужасно прости-те вече са на ниво животни и от тях неможе да се търси вина :D. Ами предлагам строги мерки срещу тези които си захвърлят кучетата.
Милинко, прочети пак душко какво съм писала пък после приказвай, че съм нямала позиция.

Неактивен shoguna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re: За кучетата и ние
« Отговор #68 -: Септември 23, 2012, 18:01:27 pm »
Преливаш от пусто в празно като някой депутат от НС.Нямаш точно изразена мисъл и незнаеш какво искаш да кажеш.Не можеш ли да разбереш че хората са виновни за всичко,като изключим тези като Златка Димитрова,които дори не осъзнават че са ужасно прости-те вече са на ниво животни и от тях неможе да се търси вина :D. Ами предлагам строги мерки срещу тези които си захвърлят кучетата.
Милинко, прочети пак душко какво съм писала пък после приказвай, че съм нямала позиция.
Ни най-малко ме интересуваш какво си писала милинко,на мен ми е достатъчно едно изречение да те претегля.

Неактивен Roemy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: За кучетата и ние
« Отговор #69 -: Септември 23, 2012, 19:53:28 pm »
Браво , Шогуна(Shoguna) ! Най -накрая един адекватен коментар! Който не обича животните не може да обича и хората. Една от 10-те Божи заповеди е ``Не убивай``, нали сте много духовни , всичките тук в този фрум !? Човека е най - жестокото животно на Земята. :negative:

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: За кучетата и ние
« Отговор #70 -: Септември 23, 2012, 20:40:37 pm »
Ми първо трябва да докажеш, че всички следваме библията. Второ - ми почнете да убивате хората тогава. И щом хората са най-жестоки значи и вие сте хора. Започнете с вас си. Да съдите по-себе си останалите не е хубаво. Вярно е и обратното, че има хора дето обичат животните, но мразят хората.

Неактивен Roemy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: За кучетата и ние
« Отговор #71 -: Септември 23, 2012, 22:24:47 pm »

Неактивен zvezdi4ka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: За кучетата и ние
« Отговор #72 -: Септември 23, 2012, 23:09:00 pm »
Странен народ и странно племе, на което все някой за нещо му е виновен. Кучето не ви е враг, то ви е приятел. Така е заложено генетически в него. И така е било хиляди години. А за това, че вие сте си захвърлили приятеля, немил и недраг на улицата ще си сърбате попарата. Кучешката тения ще си я има и без кучетата, това е просто наименование като свинския грип например. Дали ще се появи бяс не зависи от това има или няма безстопанствени кучета, нито от броя им.

Както съм казвал винаги за всичко лошо на този свят е виновен човекът, онзи същия дето се бие в гърдите, че бил създаден по образ и подобие божие... та този хибрид полубог-полуживотно се държи доста странно и нелогично с майката Земя и нейните обитатели. Добре е да се замислят хората които използват думата помияри за безстопанствените кучета, дали те всъщност дълбоко в душичките си не са истинските помияри! Виждам дълбоко сбъркан мироглед в огромна част от народа съответно и логично в огромна част от пишещите тук.
forcomnet, обичам нормалните кучета, но вредните за здравето, които ръфат и убиват хора няма как да ги обичам. Няма да съм защитник на злото! Кога нормалните хора ще имаме някакви права? Защо все ние трябва да се съобразяваме  с нередностите в тази държава? Сега вече и помияри не можем да ги наричаме, сигурно  нараняваме чувствата им. А нахапаните и стресираните хора- какво ще кажеш за техните чувства?
Да казваш, че бездомните кучета не са основният причинител за кучешката тения е просто смешно. Или трябва да си много объркан или да ти плащат да ги защитаваш. Ако на теб ти е кеф да дишаш и да стъпваш в техните изпражнения, това не се отнася и за другите. ;) Ще кажеш, че и кърлежите не ги разнасят те. Така е - ръсиш ги ти в градинките. ;)
Тъй като си представител на защитниците на бездомните кучета, защо не вземете да защитавате и други животни- делфини на пример? А природата, която се унищожава безмилостно? Защо злото трябва да бъде защитавано или то просто ти е по-близко и интересно? Като чуеш помияр и веднага скачаш и се зъбиш като тях .
Душевността на бездомното куче те вдъхновява и ти обстоятелствено разказваш  как минаваш през някакви глутници, пък кучетата ти правели път и т.н Още малко ще се изкараш водача на глутницата. Виждам,че им се възхищаваш дълбоко. На теб явно ще ти достави удоволствие ако видиш разкъсан човек, а защо не и дете. И не са виновни бездомните кучета, а такива като теб , на които им се плаща да ги защитават. На вас ви доставя удоволствие човешкото нещастие. А това е доста съмнително :diablo:
Това че не харесваме определени хора, не значи да издигаме на пиедестал побеснелите бездомни кучета! ??? В момента човешкият живот струва по-малко от разяреното бездомно куче ???

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: За кучетата и ние
« Отговор #73 -: Септември 24, 2012, 07:23:53 am »
Странен народ и странно племе, на което все някой за нещо му е виновен. Кучето не ви е враг, то ви е приятел. Така е заложено генетически в него. И така е било хиляди години. А за това, че вие сте си захвърлили приятеля, немил и недраг на улицата ще си сърбате попарата. Кучешката тения ще си я има и без кучетата, това е просто наименование като свинския грип например. Дали ще се появи бяс не зависи от това има или няма безстопанствени кучета, нито от броя им.

Както съм казвал винаги за всичко лошо на този свят е виновен човекът, онзи същия дето се бие в гърдите, че бил създаден по образ и подобие божие... та този хибрид полубог-полуживотно се държи доста странно и нелогично с майката Земя и нейните обитатели. Добре е да се замислят хората които използват думата помияри за безстопанствените кучета, дали те всъщност дълбоко в душичките си не са истинските помияри! Виждам дълбоко сбъркан мироглед в огромна част от народа съответно и логично в огромна част от пишещите тук.
forcomnet, обичам нормалните кучета, но вредните за здравето, които ръфат и убиват хора няма как да ги обичам. Няма да съм защитник на злото! Кога нормалните хора ще имаме някакви права? Защо все ние трябва да се съобразяваме  с нередностите в тази държава? Сега вече и помияри не можем да ги наричаме, сигурно  нараняваме чувствата им. А нахапаните и стресираните хора- какво ще кажеш за техните чувства?
Да казваш, че бездомните кучета не са основният причинител за кучешката тения е просто смешно. Или трябва да си много объркан или да ти плащат да ги защитаваш. Ако на теб ти е кеф да дишаш и да стъпваш в техните изпражнения, това не се отнася и за другите. ;) Ще кажеш, че и кърлежите не ги разнасят те. Така е - ръсиш ги ти в градинките. ;)
Тъй като си представител на защитниците на бездомните кучета, защо не вземете да защитавате и други животни- делфини на пример? А природата, която се унищожава безмилостно? Защо злото трябва да бъде защитавано или то просто ти е по-близко и интересно? Като чуеш помияр и веднага скачаш и се зъбиш като тях .
Душевността на бездомното куче те вдъхновява и ти обстоятелствено разказваш  как минаваш през някакви глутници, пък кучетата ти правели път и т.н Още малко ще се изкараш водача на глутницата. Виждам,че им се възхищаваш дълбоко. На теб явно ще ти достави удоволствие ако видиш разкъсан човек, а защо не и дете. И не са виновни бездомните кучета, а такива като теб , на които им се плаща да ги защитават. На вас ви доставя удоволствие човешкото нещастие. А това е доста съмнително :diablo:
Това че не харесваме определени хора, не значи да издигаме на пиедестал побеснелите бездомни кучета! ??? В момента човешкият живот струва по-малко от разяреното бездомно куче ???
Именно. И да допълня с въпрос: Как така като някой мине покрай повечето дворове с кучета, в повечето случаи лаят по него? Сериозно ли виждате добронамереност в това или пък вина в стопаните? Научили са си кучетата да лаят като някой просто минава ли? Ето на тази защита на злото и затваряне на очите пред него и аз винаги съм се чудел.

Неактивен shoguna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re: За кучетата и ние
« Отговор #74 -: Септември 24, 2012, 09:15:52 am »
Странен народ и странно племе, на което все някой за нещо му е виновен. Кучето не ви е враг, то ви е приятел. Така е заложено генетически в него. И така е било хиляди години. А за това, че вие сте си захвърлили приятеля, немил и недраг на улицата ще си сърбате попарата. Кучешката тения ще си я има и без кучетата, това е просто наименование като свинския грип например. Дали ще се появи бяс не зависи от това има или няма безстопанствени кучета, нито от броя им.

Както съм казвал винаги за всичко лошо на този свят е виновен човекът, онзи същия дето се бие в гърдите, че бил създаден по образ и подобие божие... та този хибрид полубог-полуживотно се държи доста странно и нелогично с майката Земя и нейните обитатели. Добре е да се замислят хората които използват думата помияри за безстопанствените кучета, дали те всъщност дълбоко в душичките си не са истинските помияри! Виждам дълбоко сбъркан мироглед в огромна част от народа съответно и логично в огромна част от пишещите тук.
forcomnet, обичам нормалните кучета, но вредните за здравето, които ръфат и убиват хора няма как да ги обичам. Няма да съм защитник на злото! Кога нормалните хора ще имаме някакви права? Защо все ние трябва да се съобразяваме  с нередностите в тази държава? Сега вече и помияри не можем да ги наричаме, сигурно  нараняваме чувствата им. А нахапаните и стресираните хора- какво ще кажеш за техните чувства?
Да казваш, че бездомните кучета не са основният причинител за кучешката тения е просто смешно. Или трябва да си много объркан или да ти плащат да ги защитаваш. Ако на теб ти е кеф да дишаш и да стъпваш в техните изпражнения, това не се отнася и за другите. ;) Ще кажеш, че и кърлежите не ги разнасят те. Така е - ръсиш ги ти в градинките. ;)
Тъй като си представител на защитниците на бездомните кучета, защо не вземете да защитавате и други животни- делфини на пример? А природата, която се унищожава безмилостно? Защо злото трябва да бъде защитавано или то просто ти е по-близко и интересно? Като чуеш помияр и веднага скачаш и се зъбиш като тях .
Душевността на бездомното куче те вдъхновява и ти обстоятелствено разказваш  как минаваш през някакви глутници, пък кучетата ти правели път и т.н Още малко ще се изкараш водача на глутницата. Виждам,че им се възхищаваш дълбоко. На теб явно ще ти достави удоволствие ако видиш разкъсан човек, а защо не и дете. И не са виновни бездомните кучета, а такива като теб , на които им се плаща да ги защитават. На вас ви доставя удоволствие човешкото нещастие. А това е доста съмнително :diablo:
Това че не харесваме определени хора, не значи да издигаме на пиедестал побеснелите бездомни кучета! ??? В момента човешкият живот струва по-малко от разяреното бездомно куче ???
Абе звездичка няма ли най-накрая да ти светне звездичката и  да разбереш и ти и другите като тебе ,че НИКОЙ НЕ ПРЕДПОЧИТА ЧОВЕШКОТО СТРАДАНИЕ ПРЕД ЖИВОТА НА ЕДИН ПОМИЯР!!!!АЗ СЕ ОПИТВАМ ДА СПОДЕЛЯ ЧЕ КАКВОТО СИ НАДРОБИЛИ ХОРАТА С ТЯХНОТО БЕЗХАБЕРИЕ-ТОВА ЩЕ СЪРБАТ!!!!А КУЧЕТО НЯМА НИКАКВА ВИНА.ТО Е ЧАСТ ОТ ПРИРОДАТА.НЕ МОЖЕШ ДА  СЪДИШ ОТРОВНАТА ГЪБА ЗАТОВА , ЧЕ ЧОВЕКА Е ПРОСТ И Я Е ИЗЯЛ И СЕ Е ОТРОВИЛ.ПАК ЛИ НЕ ЗАГРЯВАТЕ!!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27