Автор Тема: За кучетата и ние  (Прочетена 55049 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
За кучетата и ние
« -: Април 07, 2012, 02:41:51 am »
Не зная къде точно да я постна темата, та за това реших в ''общи дикусии''. Днес се замислих за общото м/у нас хората и кучетата, които ''закусват'' с професори...Ето инфо по темата-http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-03-30&article=405194. Такааа....направих малко разследване и установих, че зад глутниците освирепяли кучета, които ни изяждат стои една фирма ли, фондация ли ....с името ''Екоравновесие''....Та зад тази фондация да я наречем, стоят глями пари, интереси и министри(миро найденов, като бивш нейн шеф) и съответното по нашите географски ширини - източване. Та идеята на спонсорите е била на кучетата да се осигурят нормални условия за съществуване...кастрация...храна...обезпаразитяване, но на практика това са били средства за източване и присвояване. Та тези кучета ''закусиха'' с професор, понеже нямаше какво да ядат.....Та мисълта ми е, че и ние хората сме като тях....ЕС ни осигурява фондове, за да правим бизнес и да си подобряваме стандарта на живот, но някой (политиците) ги крадат тези фондове и вместо по-добър стандарт на живот, ние се озоваваме в графата ''бездомни'', понеже с надеждата да започнем бизнес, теглим кредити от банки, залагаме си имота и се надяваме да започнем бизнес и да си изплатим дълга към банката....Да, да, ама не......Икономическите условия не ни го позволяват, както и спрените фондове.....и се озоваваме на улицата на равно с кучетата.....И ние и те сме освирепяли.....те ''закусват'' с професори, ние пък се избиваме и се хапем до кръв за да оцелеем....Та мисълта ми е, дали с тази онфанзива с кучетата не ни подготвят за нашето бъдеще? Защото индикацията банка-екоравновесие, е точно това. Едни източват екоравновесие, а други нас, чрез банките. Може и да ми се смеете, но връзката м/у нас и бездомните кучета е голяма. Вие как мислите? А също така, няма да се учудя, ако зад екоравновесие стои банката, която ни е взела дома и ни е изпратила на улицата при кучетата....яка конспирация ми се върти из главата.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: За кучетата и ние
« Отговор #1 -: Април 07, 2012, 03:01:18 am »
на кучетата да се осигурят нормални условия за съществуване
Кога ли ще почнат да мислят за нормални условия за съществуване за човека? ???
Иначе мойто лично мнение, е че всички тези улични кучета трябва да бъда евтанизирани. А ако им се намери осиновител, то да го държат отговорен за поведението и постъпките на кучето.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: За кучетата и ние
« Отговор #2 -: Април 07, 2012, 03:02:26 am »
Искаш да кажеш, дали не изпробват първо някаква `схема` върху кучетата, с която след това да въздействат и на хората?
Аз, между другото, скоро прочетох, че кучетата са космическа връзка между човекът и друг по-висш разум.
Стана ми интересно, защото винаги съм харесвала кучета, вместо котки. Въпреки почитането на котките в древен Египет и според други окултни и магьоснически практики.
Като цяло, не виждам много ... ясна връзка, между бездомни кучета и да речем бездомни хора. Глутниците са нещо страшно и неприятно. На мен ми се е случвало буквално да ме заобградят в кв. Младост, в тъмно и да бягам като ...обезумяла. Но не ми направиха нищо. Не бих искала да срещам глутници или да си имам работа с огладнели и настървени кучета. Но си мисля, че има разлика между един човек, макар и бездомен и бездомно куче.
От друга страна, има в повечето случаи, мои наблюдения, които ми показват, че ако за едно бездомно куче, се грижи част от хората във входа или околността, то е много добър пазач на тези хора, които се грижат за него. Отделно са лошите хора, или просто страхливите, които тровят подобни кучета.
Но като цяло от дълго време искам да си взема лабрадор и ще го направя някой ден, за да имам хубава връзка с Космоса :)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re: За кучетата и ние
« Отговор #3 -: Април 07, 2012, 03:26:59 am »
Не следя новини, не чета преса.


Но за всичко сме си виновни ние хората, а не кучетата, животните.
Грижим се за тях и в един момент решаваме, че вече не искаме и айде с ритника на улицата. Ето до какво довежда безотговорното поведение на човека! Често забравяме, че планетата е за всичко живо, а не само за нас - хората. Така че място за оплакване няма, а и животните се хранят с нашата любов. Във време, в което не обичаме дори себе си и ближния до нас, във време, в което оставяме собствените си деца в приюти и не ни пука за тях - какво друго да очакване за едни кучета... Всичко е въпрос на морал, а какво означава и къде е той днес - поредната дума отишла в небитието!

А и за държавата ни - какво да говорим, политици, които не се грижат, че половината от населението е болно, гладно и босо. Вероятно за пореден път ще се оправдаят, че няма пари! А парите идват по европроекти и има достатъчно, но  въпросът е, че българинът не може да ги управлява, защото не вижда и не мисли освен за себе си и за собствената си лакомия.

Май излиза, че човекът е най-голямото зло съществувало някога, истинско животно, което цял живот се колебае между свинята и ангела!

ПП. Преди да ме оборите с мнението си, колко не съм права - помислете дали някога сте нахранили едно бездомно куче...
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: За кучетата и ние
« Отговор #4 -: Април 07, 2012, 03:51:46 am »
Аз, между другото, скоро прочетох, че кучетата са космическа връзка между човекът и друг по-висш разум.
Хубаво си чела, но дали е вярно.
Като цяло, не виждам много ... ясна връзка, между бездомни кучета и да речем бездомни хора.
Няма връзка. Бездомните няма да се опитат да те оглозгат.
Проблема е, че като че ли ми се струва, че са с повече права от хората.
Има закони, но  кой ти ги спазва. Дори и самата държава не следи за това. Въведе се закон за задължителна кастрация на домашните . Е съмнявам се поне половината да са го спазили. Трагичното е че когато куче пострада какви кампании се правят в негова защита, а когато пострада човек от тях или по-лошо - дете, тогава никой нищо не казва. Това е извратена хуманност. Примерно с кученцето Мима. Каква кампания беше, колко защитници. И си спомням, че почти по-същото време възрастна жена беше нападната от кучета, в резултат на което остана без крака.
 Екозащитниците да си ги вземат всичките улични кучета и да си ги гледат по домовете.
 Против съм използване на отрова. Ще пострадат и домашни животни, а може и деца. Може трябва да се отстрелят. Направо всеки квартал да си направи по няколко хайки и да се изчисти града. Пък труповете може и на сапун. А печелбата да отиде примерно за домове за сираци. Ако на Бриджит Бардо това не и хареса да дойде и да си ги натовари на самолета. Разбира се говоря така, защото съм просто ядосана. Но наистина трябва да изчезнат.
 И не ме разбирайте погрешно. Обичам и кучета и котки. От 5 годишна съм заобиколена с тях. И сега гледам куче.
 Днес майка ми като се прибра, каза че в парка е имало огромна глутница. Страшно е било. А представете си да ви нападнат и нахапят. Още по зле. Това са си вълци. Уличните кучетата около моя блок наистина ги хранят. И не нападат никой. Но не е решението да ги храним. Решението е да няма кучета на улицата. Да не се изхвърлят домашни животни. И солени глоби за тези, които взимат кучета от Екото отново, а ги пускат на улицата.
Вече се замислям да си купя кучегон.


Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: За кучетата и ние
« Отговор #5 -: Април 07, 2012, 04:01:53 am »
И ти си права Iveta. Но контрол трябва да има. Но няма как да научим всички на морал. Иначе доста пъти съм хранила бездомни кучета. Имаше едно кафяво куче миналата година. Миналата зима го забелязах, че непрекъснато лежи на поляната до дървото. И то вече 3 или 4 дни. Личеше си че зле. Отидох и му купих наденица. От най-евтината щот бях пред заплата. Нахрани се и се оправи. Пък след седмица нападна мен и мойто куче. Къса памет има явно.
Храня ги, ама два пъти в годината най-много.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: За кучетата и ние
« Отговор #6 -: Април 07, 2012, 10:59:07 am »
Правилно е да се каже "За кучетата и нас", а не "За кучетата и ние".

Оправи си граматиката!
« Последна редакция: Април 07, 2012, 11:27:11 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: За кучетата и ние
« Отговор #7 -: Април 07, 2012, 15:49:14 pm »
Дано чудото не бъде за три дни, но на там отива. Интересно ако беше нахапан някой обикновен човечец или дете, какъвто случаи имаше доста досега, щеше да се вдигне такъв шум. Нищо против професора, дано се оправи, но трябваше да пострада такъв човек за да почне да се говори по  проблема и евентуално да се вземат някакви мерки, но не вярвам, защото става въпрос за много пари. :mad:

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: За кучетата и ние
« Отговор #8 -: Април 07, 2012, 16:21:03 pm »
Точно обратното. Няма да се вдигне шум за обикновения никому незнаен човек.  За много нападения които са ставали въобще не е споменавано в пресата. А ако е споменавано, то тогава му се отделя минимално внимание. Новинарите няма да го направят водеща новина, а ще го споменат в края на емисията за 5 секунди. А вестникарите няма да го сложат на главната страница, а на последната или предпоследната.
Какво ли ще стане ако бъде нападнато и наръфано някое депутатско чедо? Не че им го пожелавам, но знаем че българина е на принципа "Не е важно аз да съм добре, а на Вуте да му е зле."

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: Kучетата и ние
« Отговор #9 -: Април 07, 2012, 21:16:47 pm »
Значи правилно съм си помислил, че това което се случва сега с кучетата, ще се случи и на нас. И за да не правят проба-грешка...проба-грешка, сега се упражняват в/у кучетата. Бреййййй, какви хуманисти са тези от горе......според мен, трябва да разрешат и човешката ефтаназия и така сами ще превърнем животът си в рай ;) ......Ми така де, защо да се мъчим....?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: За кучетата и ние
« Отговор #10 -: Април 08, 2012, 11:49:32 am »
Професор Ботьо Тачков за съжаление е починал тази нощ :( :( :( ....... Дано това да е последния такъв инцидент....дано!
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re: За кучетата и ние
« Отговор #11 -: Април 08, 2012, 11:58:11 am »
И дано някои най-после поеме отговорността за този инцидент!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: За кучетата и ние
« Отговор #12 -: Април 08, 2012, 12:20:07 pm »
Нито ще е последният,нито някой ще поеме отговорност! :diablo: :mad: :--- :--- :---

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re: За кучетата и ние
« Отговор #13 -: Април 08, 2012, 12:41:19 pm »
За съжаление си прав.
В Пловдив пък не съм виждал чак такива глудници.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: За кучетата и ние
« Отговор #14 -: Април 08, 2012, 16:03:14 pm »
Сега се зачетох и разгледах мястото на инцитента, спомням си преди около 2- 3 години близо НСА, съвсем близо до това място млада спортиска е била нападната от глутница около 7 - 8 кучета. Нещо много случайности стават на едно място, освен това кучетата и вълците без надзор от хора не образуват такива големи глутници без да преследват някой голям улов.
Явно тези инцитенти в един регион не са съвсем случайни, а някой събира и дори обучава кучетата за такъв лов.
Soli Deo Gloria!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27